16 Maja 2024 04:02:57
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.12.150.250
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Problemy z WRT54GL v1.1
mafister
Witam, routerek jak w temacie u gory. Wgrany Tomato i wyczyszczony nvram. Siec to 3 komputery wi-fi na ktorych zapuszczane sa odpowiednio DC++, DC++, e-mule i torrent. Po kilku lub kilkunastu m inutach dzialania strony przestaja sie wczytywac, dzialaja tylko strony wczytane wczesniej. Probowalem dzielic lacze skryptem Robsona i wlaczyc qos z roznymi ustawieniami, wszystko na nic, za kazdym razem zwiecha. Do routera moge sie dostac ale stronki nie dzialaja. Ilosc polaczen to okolo 400 Ilosc sciaganych danych to okolo 1M. Lacze jakie mamy to 3M/384k. Czy ktos moze mi to pomoc skonfigurowac? Help. Probowalem wg tych ustawien np. http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?forum_id=25&thread_id=2676
i nie dziala.
 
mafister
Czy ktos moze mi pomoc?? Na prawde nie wiem jak sobie z tym poradzic Sad. Wszyscy czytaja ale nikt nie wie co z tym zrobic??????? Czytalem inne posty i probowalem roznych ustawien. W akcie desperacji jeszcze raz wgralem soft i wyczyscilem nvram (nie software tylko przez przycisk reset), zobaczymy czy cos pomoze. Mam jeszcze kilka innych pytan:
1. Czy rozbijanie DNS na taki do 512kB i powyzej i klasyfikowanie osobno ma sens? To samo z www?
2. W jakiej kolejnosci umieszczac reguly w qos? Czy ktos moze to uporzadkowac? Bo u jednych reguly z L7 sa na poczatku (u gory) a u innych znowu na koncu. A to podobno ma znaczenie.
3.Ile ustawic polaczen na komputer?? (moze to to zawiesza dzialanie stronek)
Wiem ze nie ma jednych slusznie ustawien ale te zaprezentowane na forum tak sie roznia ze nie wiadomo jak sie na nich opierac we wlasnych probach. Smile
Nastepne pytania zadam jak juz stane sie ekspertem od mojej kofiguracji :>
Prosze niech ktos zbierze informacje w jednym miejscu i to posegreguje. Jak na razie to ciezko cos wywnioskowac z tak wielu postow. Ludzi z podobnymi problemami jest pewno wielu, wiec pomozcie nam B) Grin
 
kubica
Ustaw DNS na zewnetrzny serwer i powiedz co sie zmienilo. (mowie o klientach)
Edytowany przez kubica dnia 14-05-2007 14:38
 
mafister
Witam skonfiguraowalem ponownie router (od nowa soft i czyszczenie nvram) i mam taki objaw: Gdy wczytuje stronki to chodza zwlaszcza na poczatku ale niestety nie wszystkie Sad Np gdy wczytuje onet to dziala a gdy probuje wp to nie itp itd). Potem zaczyna dzialac ponownie, gdy zaczne sie dobijac do roznych stron a zwlaszcza gdy przerestartuje przegladarke (taki objaw zauwazylem, choc moze to nieprawda). Druga sprawa to niejako "usypianie" www, tzn gdy dlugo nie uzywam www (wszystko inne dziala w tle tzn gg skype, torent i e-mule) i po pewnym czasie probuje sie polaczyc do stronek to wtedy wlasnie najczesciej sie nie udaje. restart przegladarki lub kompa lub routera konieczny do ponownego dzialania. Dziwne jest to ze to TYLKO stronki nie dzialaja. Czy ktos moze wie dlaczego. Ustawienia mam ze www to high a dns highest w pierwszej linii, reszta to bulktrafic i lowest. Jak podgladam w tym czasie grafy to mam lacznasc z routerem polaczen okolo 450 a pasmo niewykorzystane do konca ani na upload ani na download. Gdy dzialaja stronki to qos dziala bo sie wczytuja dosc szybko tylko to jakby "usypianie"
mafister załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
netbat7
Witam,
nie jestem ekspertem ale ja bym sprawdził to z innymi ustawieniami qos:
1. wyrzuć limit transferu dla dns bo nie wiem po co on jest
2. skonfiguruj prawidłowo qos => basic settings (np. Default Class - low, poustawiaj sensowne limity dla wszystkich klas)
3. przemyśl zwłaszcza swoje limity prędkości w kontekście szybkości łacza:
widzę 512KB w WWW a łącze masz 384 k
4. wywal całą konfigurację w classification i daj np. skype po L7 na highest (może www też jeśli boisz się zatkania łącza?), w highest daj też dns, całe p2p po L7 do lowest, do high daj np. pocztę po portach 25 i 110 i może www przez https)
5. wyczyść historię przeglądarki przed testami
6. ja mam taki skrypt w firewallu (testuje łącze):
#!/bin/sh
sleep 15
WATCHDOG_SLEEP_SEC=240
WATCHDOG_SITE=onet.pl
while sleep $WATCHDOG_SLEEP_SEC
do
if ping -c 1 $WATCHDOG_SITE > /tmp/null
then
logger "! $WATCHDOG_SITE is OK !"
else
logger "! ! ! $WATCHDOG_SITE missed ping ! ! !"
sleep 10
if ! ping -c google.pl > /tmp/null
then
logger "! ! ! ! DNS is DOWN?, refreshing DHCP ! ! ! !"
killall -SIGUSR2 udhcpc
sleep 3
killall -SIGUSR1 udhcpc
sleep 3
dnsdemasq -restart
sleep 3
if ! ping -c 3 $WATCHDOG_SITE > /tmp/null
then
logger "! ! ! ! ! ! $WATCHDOG_SITE DOWN, REBOOTING SYSTEM ! ! ! ! !"
reboot
fi
fi
fi
done 2>&1 &
 
mafister
1. Limit dla dns podobno powienien byc (tzn rozbicie)
cytat:
Rozbicie klas www i dns ma sens - jak ściągasz ze stronki WWW lub wysyłasz jakiś większy plik - choćby dystrybucję linuxa to idzie to przez port http i jako takie trafiałoby do klasy high wydłużając czas ładowania stronek. To samo w przypadku gdy ktoś próbuje korzystać z p2p na nieblokowanym zazwyczaj porcie 80.
2. no wlasnie co to znaczy sensownie bo nie ma jakis regul mowiacych jak to ustawic i co post to kazdy ma inaczej
3. No na sciaganiu mam 3M bo to chello przy wyslylaniu 384k Smile
4. dns jest na highest, tylko p2p mam po protach a nie po L7
5. Historie wyczyszcze Smile
6. Gdzie go wrzucic i w jaki sposob bo w skryptach mam juz jeden skrypcik (robsona ) do podzialu lacza na 3 komputerki (tylko download). Czy tan skrypcik dziala jako "pies i gdy stronki zamieraja to restartuje dhcp i router?? Co o n ma robic??

No i jeszcze kilka pytan:
1. Jak ustawic nastawy w zakladce advanced - con fil
2. Gdy zostawie kompa ze sciaganiem to pomimo ze wymuszam na porcie 46800 lowest to niektore pakiety trafiaja jako unclassified. Jak to mozliwe?
3. Po dluzszym dzialaniu niektore pakiety trafiaja do grupy Low a ja nie skonfigurowalem zadnej reguly po ltorej mialoby cos tam trafiac. Jak to mozliwe ze sporo pakietow tam trafia?
Jesli ktos mial podobne problemy i wie jak sobie z nimi poradzic to prosze o pomoc. Lub rady. Smile
Dziekuje
 
netbat7
Witam,
1. w generatorze skryptów możesz kształtować download (abstrahując od rozważań nad sensem tego działania) ale w zakładce której screen zamieściłeś ustawiasz tylko upload - limit nie może być wyższy od twojego łącza.

2. Chyba to jest tak z qos: niższa klasa jest "wycinana" w razie potrzeby przez wyższą. Klasa niższa nie może przekroczyć swojego limitu nawet gdy łącze jest wolne. Niesklasyfikowany ruch trafia do klasy domyślnej (low?). Można konfigurować sobie wszytko jak się komu podoba - limity w klasach powinny być dobrane z myślą o tym co masz zamiar wrzucić do danej klasy (albo co wpadnie do niej samo w przypadku klasy domyślnej).
Np. masz do podziału 384k uploadu.
DNS, i skype - klasa highest. Można dać tez www i nie będzie tu tragedii (to wysyłanie!). Limit kasy np. 20-100%. W lowest daj limit np. 1-20% i daj tam p2p po L7. Ważna klasa jet też klasa low - możesz jej dać nawet coś koło 1-60%. Dodaj też ważniejsze rzeczy do klasy high lub medium np https po porcie 443, pocztę po portach 110 i 25 itp.
Generalnie trzeba być świadomym że to co jest w klasie wyższej może wyciąć ruch w klasie niższej.
Osobnego limitu prędkości na dns nie ustawiaj bo to żaden transfer i w sumie najważniejsza usługa.

3. skrypt jest tak jak zauważyłeś właśnie watchdogiem fingującym jakieś adresy i restartującym router. dnsdemasq nie jest tam do końca przemyślany ale miałem z nim kiedyś kłopot i sobie to dopisałem.
Skrypt trzeba umieścić w administration - scripts - init.

4! Zajrzyj koniecznie do advenced - connrack -Maximum Connections sprawdź czy ci się nie osiągasz limitu połączeń (możesz zwiększyć go np. do 4096). Możesz tracić łączność z netem jeśli to się stanie. Podobnie jeśli w generatorze skryptów bawiłeś się limitami połączeń.

5. p2p klasyfikuj po L7 (obrazowo tzn. że router zagląda do pakietu i patrzy co ta jest). Porty nie maja wtedy znaczenia. Na 3 userów to małe obciążenie dla routera więc czemu nie korzystać jak dają za darmo takie fajne coś! I odpadnie ci problem portu 80. No i pamiętaj że to czego nie skonfigurowałeś albo to czo nie zostało rozpoznane trafi do klasy low.

 
mafister
Witam ponownie Smile w koncu garsc przydatnych informacji.
1. To prawda ze po qos ksztaltuje tylko upload bo nie chce ciac na sztywno skryptem robsona. Download zas dziele skryptem w zwiazku z tym tu zostawilem nastawy niezmienione. Skrypcik dzieli dynamicznie download na 3 uzytkownikow.
2. No i wlasnie tu mam pytanie, czy to rozpoznawanie po L7 bedzie skuteczniejsze? Czy kazdy program zostanie rozpoznany (DC++, torrent i e-mule? Czy dla kazdego programu p2p powienienem ustawic osobna regule??
3. Czy moge miec dwa skrypty: jeden Twoj w zakladce administration - scripts - init, a robsona w zakladce administration - scripts - firewall?
4. Wydaje mi sie ze nie zapycham lacza iloscia polaczen. W najgorszym przypadku nawet podczas zamierania polaczen z jednego kompa mialem nie wiecej niz 450. Z innych komputerow pewno jeszcze mniej, a w skrypcie nie ograniczalem ilosci polaczen.
5. No widzisz dzieki netbat7 nie wpadlem na to co najprostsze i oczywiste ze to co nie sklasyfikowane to trafia do low i stad tyle polaczen low pomimo braku sklasyfikowania. Z drugiej jednak strony czemu on tego nie rozpoznaje to nie wiem, niektore polaczenia torrenta z portu 46800 wrzuca do lowest a niektore tylko te z UDP wrzuca do unclassified a potem do low.
Czy mozesz napisac jak to klasyfikowac po L7? I czym to sie bedzie roznilo w dzialaniu? Moze jakas przykladowa regula?? Albo jak Ty masz skonfigurowane p2p. Widzialem tam w roznych przykladach ip2p filters (po co?) i czy cos jeszcze powinno byc? I na ktorym miejscu czy na poczatku listy czy na samej gorze. Bo z tego co czytalem to powinno byc ugory jako priorytetowe bo tak to przez przypadek moze wczesniej do innej grupy trafic.
I jeszcze jedno. W tej zakladce con-filters chodzi mi o czas zycia polaczen nieaktywnych i innych. Jak to zmieniac i czy wogole ruszac :>
 
netbat7
Witam,
1. reguły po l7 są najlepsze a po portach najszybsze. Najpierw są przetwarzane reguły po L7, o ile nie jest zaznaczona opcja Strict Rule Ordering. Stosuj reguły po L7 a to czego w nich nie znajdziesz uzupełnij regułami z portami. Odznacz Strict Rule Ordering chyba że masz duszę stratega.
2. skrypt umieść dokładnie w zakładce init i nie ma problemu.
3. "Przykładowa prosta klasyfikacja" - p2p po L7 i inne badziewie do lowest z limitem 1-20%, low 5-60% bez reguł a reszta do high z limitem 0-100%. I też będzie działać! Ale można też sobie "poulepszać" i do highest dać np. dns, http, skypa, obniżyć wtedy high do 10-80%, a highest zrobić np. 20-100%. W sumie to od tego są takie ładne wykresy w tomato żeby się nacieszyć swoją inwencją.
4. Nie dotykaj zaawansowanych ustawień połączeń o ile nie wiesz dokładnie co robisz. Wielu ludzi tak robi i nic im nie jest. Możesz zaszaleć i zmienić wszystkim userom limit połączeń na 1000 i zwiększyć limit całkowity do 4000 - czemu sobie odmawiać jak się ma taki fajny router :D
 
robsonn
Dodam moje 3 małe grosze... Reguły L7 nie mają już większego znaczenia przy klasyfikowaniu P2P bo każdy szanujący się program P2P ma obecnie włączone (lub umożliwia taką opcję) szyfrowanie pakietów. Także skuteczność jest dość niska. Wystarczy w QoS Pomidora usunąć regułę bulk traffic (1024-65535) i dodać jakąś regułę L7, następnie odpalić sobie programik p2p na dodaną regułę, a zobaczycie, że nawet bez szyfrowania L7 nie wyłapuje (lub źle klasyfikuje) sporej części ruchu.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
mafister
Czyli zapytam wprost ponownie ;> nie po L7 bo juz nieskuteczne a po portach?? Czy moze najpierw po L7 a potem jeszcze powtorzyc po portach? Czy jak juz dany pakiet sie zalapie lecac od gory do jakies grupy to potem juz go nie sprawdza router bo juz go przydzielil??
Do Robson: I powiedz mi prosze Robson jak mozesz czemu spora czesc pakietow UDP na porcie torrenta nie jest wylapywana pomimo ustawionej reguly ze z danego kompa o danym IP na danym porcie ma wszystko wrzucac do Lowest a czesc wrzuca do unclassified?? Troszke mnie to wkurza przyznam szczerze Smile powinno dzialac i dziala ..... ale nie do konca.
I jeszcze jedno, gdzies na forum pisano jeszcze ze ilosc otwartych pololaczen w kompie z windowsem XP SP2 jest za mala i ze to moze powodowac tzw "brak internetu". Czy jak sobie zwieksze ta ilosc programem xpantyspy na 100 powiedzmy to nie bedzie zawieszen??
No i jak uzyskam odpowiedzi na te pytanka to by bylo wtedy na razie na tyle Smile. Wtedy zaczna sie zmudne testy. Ale o wynikach na pewno poinformuje, choc to moze troszke potrwac.
 
Rayden
mialem bardzo podobny problem tyle ze po kablu, u mnie tez stronki ladowaly sie tez tylko te co wczesniej odwiedzilem, az nagle "samo" sie naprawiło

jednak zanim sie naprawiło znalazłem małe obejśćie:
wpisz u siebie na każdym kompie adresy ip i DNS na stale, ale DNS wpisz nie 192.168.x.x (nie adres routera), tylko bezpośrednio na kompach wpisz adresy DNS które ci podał provider.
Bo problem "nie ładowania" sie stron dotyczy właśnie DNS'ów, przy najmniej tak było u mnie, jesli wpisałem dns routera to były problemy, ale jak wpisałem bezpośrednio dns providera nei było żadnych problemów.
Edytowany przez Rayden dnia 22-05-2007 15:15
Netgear R7000 Tomato 122 K26ARM USB VPN-64K
 
robsonn

Cytat

mafister napisał/a:
Czyli zapytam wprost ponownie ;> nie po L7 bo juz nieskuteczne a po portach??

L7 traktuj bardziej jako gadżet. Możesz sobie potestować, a zobaczysz, że skuteczność jest nikła w stosunku do zużycia pamięci i procesora.

Cytat

Czy moze najpierw po L7 a potem jeszcze powtorzyc po portach?

Nie ma sensu powtarzać dwóch rzeczy. najważniejsza reguła to bulk traffic 1024-65535, a przed nią muszą znaleźć się reguły wyciągające z tego zakresu jakieś ważne pakiety np. powiedzmy gry online.

Cytat

Czy jak juz dany pakiet sie zalapie lecac od gory do jakies grupy to potem juz go nie sprawdza router bo juz go przydzielil??

Dokładnie tak - pakiet jest sprawdzany z regułami z góry na dół. Pierwszy, który zgadza się z daną regułą tworzy klasę i później wszystkie te pakiety do niej trafiają (w tym momencie pakiety te nie są już sprawdzane z regułami znajdującymi się poniżej reguły, która wywołała utworzenie klasy).

Cytat

Do Robson: I powiedz mi prosze Robson jak mozesz czemu spora czesc pakietow UDP na porcie torrenta nie jest wylapywana pomimo ustawionej reguly ze z danego kompa o danym IP na danym porcie ma wszystko wrzucac do Lowest a czesc wrzuca do unclassified?? Troszke mnie to wkurza przyznam szczerze Smile powinno dzialac i dziala ..... ale nie do konca.

Może to być właśnie objaw używania szyfrowania pakietów p2p. Dużo programów stosuje również wysyłanie pakietów z losowymi nagłówkami aby zmylić m. in. filtry L7 stąd mogą właśnie pojawiać się śmieci, z którymi QoS sobie nie poradził.
Dodatkowo jeśli jest tych połączeń sporo i są to porty np. 135, 139, 445 to możesz podejrzewać, że kompy mogą być zainfekowane trojanem, robakiem itp.

Cytat

I jeszcze jedno, gdzies na forum pisano jeszcze ze ilosc otwartych pololaczen w kompie z windowsem XP SP2 jest za mala i ze to moze powodowac tzw "brak internetu". Czy jak sobie zwieksze ta ilosc programem xpantyspy na 100 powiedzmy to nie bedzie zawieszen??

Sa 2 limity - jeden ogranicza liczbe otwartych polaczen przez aplikacje (60/aplikację)
a drugi ogranicza ataki typu flood - aplikacja może otworzyć w ciągu sekundy max 10 połączeń.
Wartości te powinny starczyć do każdego programu p2p. Wystarczy go odpowiednio skonfigurować.
Btw. Napisz jakiego/ich programu(ów) p2p używasz to będę ci w stanie powiedzieć więcej.
pzdr
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
mafister
Tak jak pisalem uzywam dwoch Smile torrent (utorrent) i tam juz mienilem na 4 ilosc otwieranych polaczen (gdzies chyba juz podawales wiec zmienilem) i drugi to e-mule w wersji oryginalnej nie mod. Ilosc polaczen na 5 sekund 50 (za duzo???????) i max polotwartych polaczen 6. Z tym ze czasem uzywam dwoch programow jednoczesnie Smile.
Co do tych nisklasyfikowanych to sa to jednak chyba polaczenia z mojego utorrenta ktore nie wiadomo czemu sie niesklasyfikowaly. Ustawilem reguly na porty i protokoly i te z TCP sa przydzielane do Lowest a te z UDP niektore sa wylapywane a niektore nie. Nie ustawialem jeszcze L7.
Czy korzystac z L7 do wylapywania plikow typu exe, zip, rar, ftp itd czy zostawic to juz bez konfiguracji ( i umiescic to zaraz po dns i www a przed bulktraffic??
 
mafister
Jezeli jak piszesz jest ograniczenie 60/polaczen na aplikacje to po co sie ustawia w osiolku ilosc polaczen na 300 400 a niektoryz ustawiaja na 1000?. Czy ten limit tez mozna zmienic?
 
esem
@robsonn: to co piszesz to "święta prawda", potwierdzam to na podstwie własnych doświadczeń. Ale mam inne pytanie: w tomato te zasady się faktycznie sprawdzają ale w DD-WRT już nie do końca... Tam QoS jest inaczej konfigurowalny i "żywcem" przeniesiona zasada filtrowania po portach już nie jest tak skuteczna... Mam wrażenie, że filtrowanie po L7 jest jakby skuteczniejsze. Możesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
 
jank0
@mafister rozwiazanie ilości połaczeń w XPhttp://www.championsd2.fora.pl/torren...p2-t3.html
"Jeżeli nie wiesz jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie"
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,850,917 unikalnych wizyt