29 Kwietnia 2024 11:57:08
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Super Сasual Dating...
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
· Super Сasual Dat... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.140.185.170
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Device List
jazeck
Smile kilka pytan w zalaczniku co do zakladki Device List...
jazeck załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
luk-a-sz
Bardzo dobry temat Wink

1.Do czego to służy ? - dokładnie nie wiem
2.Dlaczego czasami brakuje tutaj IP - powiem że u mnie czasem brakuje tu użytkowników, pinguję ich IP i odpowiada, patrzę w otoczenie sieciowe są, spoglądam na lanczata i są a na device list ich nie ma. Mógłby ktoś mi to wytłumaczyć ?
3. Jakość jest troszkę mała - mogło by być więcej ok 30-40.

 
jazeck
tylko tutaj pisze ze jest taka jakosc, a u userow jest na ralinku najmniej jest po 80% jakosci i 40 sily, nawet sasiad KrzysiekG - 30 m ode mnie wg tego co tu pisze ma slaby sygnal, ale u niego jest wszystko ok. i badz tu madry...
 
robsonn
Noise Floor - to jest poziom szumu tła czyli zakłóceń w eterze. Im mniejsza mniejsza wartość (bardziej ujemna) tym lepiej
Jakość pokazywana przez Tomato będzie się różnić od tego co widzisz na kompie. Każdy producent ma swoje oprograowanie i pokazuje to nieco inaczej. Jeśli jest łączność i działa to najważniejsze.
Apropo useró może masz starszą wersję pomidora niż 1.06 ?
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
luk-a-sz

Cytat

robsonn napisał/a:
Apropo useró może masz starszą wersję pomidora niż 1.06 ?


Moja wersja:
Tomato
Version 1.06.0981.

Więc powinno być ok, ale nie jest Smile Tylko jednej osoby na 5 czasem nie pokazuje.
 
sino
U mnie takie efekty są po restarcie sieci - bawiłem się z godzinkę z ustawieniami anten, co i raz robiąc save i drugi komp tracił IP na obrazku (bo realnie pingi przechodziły). Co najgorsze jeden komp lubi antenę A, zaś drugi B RSSI 65 i 80 albo 79 i 68.

Co do twoich luk-a-sz wyników RSSI to są słabe. wpisz w google "Receive Sensitivity 54 48 36 dBm". To żeby odebrać sygnał karta sieciowa musi mieć odpowiednią czułość. Moja ma np.70 przy 54Mbps, ale aż 86 przy 12Mbps.

A ponieważ zobaczyłem wzór z którego niby wynika że zmniejszenie prędkości z 54 na 12 powinno dać tyle co antena 18dBi, więc zrobiłem testy i ... to działa! (choć takiej anteny nie mam i nie mogę porównać). Zmniejszając prędkość do 12Mbps sieć działa super nawet gdy XP pokazuje słabą łączność 1-2 kreski, Tomato wtedy pokazuje ok.RSSI 86, więc nic dziwnego że chodzi bo karta ma też 86 przy 12Mbps.

Ale ... tu jest jeden problemik, bo na 4-ry przetestowane karty wszystkim się to spodobało jeśli chodzi o łączność ale jeśli chodzi o pingi to nie jest fajnie, bo gdy dwie przy RSSI 86 (i 12Mbps) mają 0% strat, to inne dwie przy RSSI 73 mają 1% strat przy prędkości auto (zapewne 48, wniosek z pingu), ale aż 3-18% na prędkości 12. Tak źle i tak niedobrze, albo w 2 pokojach będzie kiepska łączność, albo w najważnieszym (bo moim) dużo strat.
PS.Aha i nie zauważyłem istotnych różnic między mocą nadawania 42 a 84.
 
luk-a-sz

Cytat

sino napisał/a:
Co do twoich luk-a-sz wyników


Akurat nie moich Smile
U mnie zjawisko braku ludzi w device list żeby było śmieszniej zachodzi u użytkowników po kablu Smile Znikanie IP u użytkowników po Wifi.
 
jazeck
no i dzisiaj wpialem kolejnego usera.. .tym razem nie pokazywal sie u niego zasieg i sila Wink, a u drugiego nie bylo ip, u trzeciego nie bylo nazwy usera hehh... wszystko u wszyskich dziala, ale tutaj nie pokazuje... wersja tomato - Version 1.06.0981 - chyba jedna z najnowszych Wink
czyli jezeli noise floor mam teraz na -99 to lepiej juz nie bedzie? tylko co wplywa na to ze jest czasami wartosc -93? podejrzewam ze za wiele nie wplywa to na uzytkowanie, ale z czystej ciekawosci pytam po co to. rozumie tez ze jezeli wartosc bedzie jeszcze bardziej blizsza zeru - to zaklucenia beda wieksze, czyli np. inny AP nadaje na tym samym kanale?
 
Phantom
nie ma sie co patrzec na sile sygnalu w tomato , ja mam wpietego linksysa jako APC do mikrotika , transfery max. 650-700 kB/s w "g" w "b" po 500 kB/s link 11/11 w "b" i 24/24 w "g" pingi 1500 po 3 ms , a jakosc w tomato 6 ! GrinGrinGrin na mt sygnal z linksysa pokazuje na -69 Pfft
WRT54GL + DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) std
www.insoft.net.pl
http://www.revolution.roteh.pl --- Wszydtko czego zapragniesz !!!
 
Yaco

Cytat

jazeck napisał/a:
tylko tutaj pisze ze jest taka jakosc, a u userow jest na ralinku najmniej jest po 80% jakosci i 40 sily, nawet sasiad KrzysiekG - 30 m ode mnie wg tego co tu pisze ma slaby sygnal, ale u niego jest wszystko ok. i badz tu madry...


To jest normalne ze są różnice w sygnale u klienta pokazuje siłę sygnału z WRT którego siła sygnału jest większa niż karty i pokazuje więcej, i na odwrót w WRT pokazuje sygnał z karty a ponieważ karta ma słabszy dlatego jest mniej na wykresie
WRT54GL v 1.1
DI-707P, DES-1005D, DES-1008D
Tomato v1.23.8515 RAF ND
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/
 
NeoX
Jeżeli chodzi o ten Noise Floor to po kliknięciu measure tomato kalibruje sobie wskaźnik - to jest to samo co ręczne ustawianie progu szumów w DD-WRT.
Ja tam sie tego nie dotykam Wink Ale po zmierzeniu wychodzi mu na -93

Aha przy okazji to w tomato będzie pewnie tak samo jak z DD-WRT - wskazuje standardowo jakość klienta na 70%, mimo iż bardziej optymalnych warunków być nie może - laptop stał kilka metrów od AP w tym samym pokoju Wink Oczywiście laptop wskazywał siłę na 100%

PS: tak przy okazji, jakie macie rekordy prędkości po WiFi? Wink
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 23

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,436,071 unikalnych wizyt