04 Maja 2024 22:47:17
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.224.95.38
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Technologia VoIP
 Drukuj wątek
Zamiana PAP2 na SPA1001
bigl
Jeśli ktoś jest zainteresowany to została znaleziona metoda wgrania FWW od SPA1001 do PAP2. Dzięki temu możliwe jest obslugiwanie z jednego telefonu 2 linii (na przykład jednej do rozmów przychodzących a drugiej o wychodzących).

Dla zainteresoowanych 2 URL-e:

http://groups.yahoo.com/group/Linksys...ed=1&var=1 - wymagana darmowa rejestracja na Yahoo
http://www.dslreports.com/forum/remar...k,15221048

Sprawdziłem to i u mnie działało. Był tylko jeden problem - na linii 1 skonfigurowałem IPFON a na drugiej (wychodzącej) VoIPDiscount. Bramka bez problemu działała na drgiej linii, ale niestety miała problem z rejestracją pierwszej linii. Czasami się rejestrowała a czasami nie. Nigdy nie miałem takiego problemu z oryginalnym FW od PAP2. Także wygląda na to, że jest to problem albo z ustawieniami albo z IPFON-em nie lubiącym SPA1001, ale to raczej to pierwsze bo sami sprzedają SPA1001 więc to powinno działać.

Ale generalnie to taka podmiana działa i jeśli ktoś już ma PAP2 a chce takiej funkcjonalności jak ma SPA1001 to może to sobie spróbować zrobić.
Edytowany przez bigl dnia 10-06-2006 12:17
 
valdman
przerabialem swoja pap2 swego czasu i mialem taki sam problem, tylko ze na line1 jest halonet
wiec to nie jest wina operatora tylko przerobki, szkoda bo bylo to bardzo wygodne.
musialem wrocic do FW od pap2

wndr3700v2 - 1.0.0.12
wrt54g v3.1 - tomato v 1.06 - pap2
 
bigl
A ja właśnie piszę update - zmianę i pierwsze testy robiłem o 3 w nocy i nie wiem czy to ja jakoś dziwnie to robiłem czy też akurat IPFON robil cichą modernizację serwera. W każdym razie teraz IPFON działa bez żadnego problemu. Także jestem zadowolony (mam IPFON jako przychodzący i VoIPDiscount jako wychodzący) i jak na razie przy tym zostanę.
Edytowany przez bigl dnia 10-06-2006 15:07
 
valdman
nie wiem dlaczego u nie ktorych dziala, a u innych nie.
ktore dokladnie pliki sciagales moze mam jakas stara wersje?
sprawdze jeszcze raz wieczorem

wndr3700v2 - 1.0.0.12
wrt54g v3.1 - tomato v 1.06 - pap2
 
bigl
W nocy najpierw wgrałem FW z drugiej strony wątku z drugiego URL-a (z pliku NOTHING_TO_SEE_HERE.zip) czyli wersję 3.1.8. Działało niestabilnie.
Więc poczytałem i wgrałem FW 3.1.5 bo podobno jest stabilniejsze. Ale było tak samo niestabilne.

Dzisiaj zrobiłem tylko ten pierwszy krok czyli mam teraz FW 3.1.8 i wszystko jest świetnie.
Edytowany przez bigl dnia 10-06-2006 15:19
 
janosik47
ja na swoim PAP2 zrobilem podmiane juz dobrych kila miesiecy temu na FW do wersji SPA 1001 3.1.5 (skompilowalem nawet program do modyfikacji naglowka pod Winde) i dziala super, na pierwszej lini IPFON a na drugiej byl EasyCall a teraz Actio
janosik
 
bigl
A ja niestety musiałem wrócić na oryginalne FW. Na pierwszej linii miałem IPFON a na drugiej VoIPDiscount i niestety VoIPDiscount bruździł mi - powodował w losowych momentach rozmowy zerwanie połączenia. I to zarówno jeśli rozmawiałem przez niego jak i przez IPFON. Ta sama konfiguracja tylko na oryginalnym FW na 2 oddzielnych fizycznych portach działa bez zarzutu. Także niestety coś z tym jest nie tak. I to na tyle nie tak, że niedawno miałem SPA1001 i gdy na nim zrobiłem taką samą konfigurację to też się robiło to samo - zrywanie rozmów. Czyli wynika z tego, że problem jest nie w przeróbce samej tylko w czymś w FW od SPA1001 gryzącym się z VoIPDiscount (sam IPFON oraz jak widać z innymi providerami działa bez problemów).
Edytowany przez bigl dnia 19-10-2006 11:21
 
bigl
Po paru miesiącach mogę dodać, że tak jak przypuszczałem problem był nie w samej przeróbce tylko w firmware do SPA1001. Poprzednio testy robiłem z wersjami 3.1.5 oraz 3.1.8 i było źle. Niedawno spróbowałem i po zrobieniu przeróbki wgrałem wersję 3.1.16. Wszystko ładnie działało. Aktualnie mam najnowszą wersję - 3.1.17 - i też jest OK. Także polecam przeróbkę - od około 4 tygodni wszystko ładnie i stabilnie działa.

UWAGA: Przeróbka jest możliwa tylko z modelem PAP2 - model PAP2T jest na zupełnie innym procesorze i przeróbka na 100% zakończy się zniszczeniem urządzenia!!!!!
Edytowany przez bigl dnia 05-12-2006 10:14
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
olinpower
witam,
dla tych co nie maja odwagi, lub odpowiedniego sprzetu (pap2t) polecam stosowanie voxalota sprawdzilem dziala pieknie no i latwosc tworzenia dialplanow, www.voxalot.com. Jedna slaboscia jest brak mozliwosci wylaczenie sekretarki, obecnie testuja ta opcje.
ps. Mam ustawione actio ipfon i voipdiscount
pzdr
olinpower
Edytowany przez olinpower dnia 16-01-2007 20:35
 
koobeza
Włączę się do dyskusji zadając pytanie:
Co z drugim portem w upgrade'owanym PAP2 jeśli firmware pochodzi z jednoportowego SPA1001?!
Czy jest ono specjalnie zmodowane na model PAP2 czy poprostu 2 port przestaje działać ponieważ FW jest czytsym z SPA1001?!
 
bigl
Drugi port przestaje działać - obaj providerzy są przypisani do portu 1. Przestają też działać diody inne niż Power (SPA1001 ma tylko jedną diodę).
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
gRRuby

Cytat

bigl napisał/a:
Drugi port przestaje działać - obaj providerzy są przypisani do portu 1. Przestają też działać diody inne niż Power (SPA1001 ma tylko jedną diodę).


A co sądzicie o tym screenie ? To lipa ? Przerobiony html interface-u ? Czy rzeczywiście jakiś 2x2 "Special PAP2" ?
http://www.voipconfig.de/
 
bigl
Oczywiście, że to przerobiony HTML - strona jest znana i zrobili to po to, żeby pokazywać konfigurację pod różnych providerów. Przecież normalnie przy zakładce danej linii nie ma opisu jaki to provider.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
koobeza
Ehh, szkoda tego drugiego portu... Ale i tak PAP2 wzbogacona o możliwość zmiany w SPA1001 jest niezłą pozycją wśród bramek voip... Z jednej strony 2 linie na jednym aparacie, a z drugiej (na oryginalnym FW) dwie osobne, całkiem niezależne...
A zna ktoś może taką żeby obsłużyła na jednym porcie (czyt. jednym aparatem) 2 linie voip + analog?? B), bo póki co u mnie TPSA musi zostac - a szkoda!
 
bigl
Mają takie coś bramki z routerem - Fritz, Siemens AG-188 lub Asus AX-112.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
koobeza
@bigl
A ten 3.1.17 to już jest orginalny FW Sipury, czy zawsze soft musi być modowany? Jakoś nie doczytałem nigdzie... i jestem na etapie: wgrać zmodowany obojętnie jaki np. pierwszy z brzegu 3.1.8, a potem "róbta co chceta" byle FW z Sipury. Dobrze myśle?
 
bigl
Dokładnie tak - raz wgrywasz zmodowany soft i masz normalne SPA1001. I wtedy już wgrywasz wszelkie FW do tego modelu (ze strony Sipury lub Linksysa) bez jakiegokolwiek modowania softu i innych dziwnych rzeczy.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
Lechu76
a sprawdzał ktoś czy dobrze działa na wychodzące - voipdiscount, odbiór - actio ?
Edytowany przez Lechu76 dnia 02-03-2007 17:36
 
bigl
Nie powinno być problemów - mam na wychodzące Voipdiscount a na przychodzące IPFON i jest świetnie.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
olinpower

Cytat

bigl napisał/a:
Nie powinno być problemów

witam,
mam pytanko jak zmoduje pap2 na sp1001 na nastepnie updateuje firmware na najnowsze dla sp1001 ze strony linksysa, aby wrocic do softu pap2 wystarczy wgrac sofcik z pliku nothing.zip?
pzdr
ps.
betamax zbanowal ip voxalot.com i bede musial sfleszowac bramke.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 34

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,567,489 unikalnych wizyt