17 Maja 2024 01:37:43
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.217.249.77
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
WRT54GL jako drugi router
szmek
Witam i proszę o pomoc.
Używam modemu z AP i routerem d-linka i wszystko chodzi ok. Problem pojawia się w momencie jak pod któryś port d-linka podłączaam Wrt z tomato na pokładzie. Linksys łączy się dostaje IP i potem jak się do niego łącze do przydziela również komputerowi IP, ale internet za żadne skarby nie chce ruszyć. Walcze i powili trace pomysły co robie źle. Prosze o pomoc. Pozdrawiam

szmek
szmek
 
ZENiTH
D-Link co chwile nowe problemy. Ten sprzęt jest nieoceniony po prostu żyje własnym życiem. Kiedyś podłączałem mniejszą sieć pod providera który rozgłaszał przez AP d-linka. Powiem ci że nic nie chciało się podłączyć. Wpinałem chyba z 20 różnych AP różnych firm, i Linksys, Planet, Surecom, Edimax, Eminent, Asmax nic nie chciało się podłączyć. Co lepsze gość miał "genialny" sprzęt z technologią AirPlusz która zamiast pomagać robiłą problemy. w końcu jakimś cudem podłączyłem D-linka a do niego router asmaxa i chodzi do dziś chociaż AP d-link był kilka razy w serwisie. na twoim miejscu pozbyłbym się tego d-linka bo może ci narobić gorszych problemów.

Wracając do tematu, spróbuj użyć sieci opartej na statycznym IP i zobacz co wtedy będzie się działo. Wydaje mi sie że całemu problemowi jest to że to d-link.
 
szmek
Mimo wszystko coś mi nie pasuje dlatego że jeżeli pod tą samą wtyczkę przełączę do kompa to pobiera adres IP i wszystko od razu łądnie działa, przełączam ją do linksysa pobiera adres ale już żadnemu komputerowi do siebie podłączonemu netu nie udostępnia... Czy mimo to problem może tkwić w d-linku?
szmek
 
ZENiTH
tak może być i to wcale nie oznacza że d-link jest uszkodzony po prostu "żyje własnym życiem"
 
mopic
Nie wiem czy to wina D-Linka, czy nie.

Połączenie powinno wyglądać tak: D-Link(port LAN)-----(port WAN) Linksys

Jeśli jest tak jak myślę, to podłączasz port lan D-linka do lanu WRT i wtedy masz dwa serwery DHCP i generalnie burdelik Smile

Spróbuj jak mówię...a przy okazji... napisz po co jeszcze podłączasz do d-linka tego wrt, a nie używasz tylko jednego z nich?


Pozdrawiam
MopIC
 
Yaco

Cytat

ZENiTH napisał/a:
D-Link co chwile nowe problemy. Ten sprzęt jest nieoceniony po prostu żyje własnym życiem. Kiedyś podłączałem mniejszą sieć pod providera który rozgłaszał przez AP d-linka. Powiem ci że nic nie chciało się podłączyć. Wpinałem chyba z 20 różnych AP różnych firm, i Linksys, Planet, Surecom, Edimax, Eminent, Asmax nic nie chciało się podłączyć. Co lepsze gość miał "genialny" sprzęt z technologią AirPlusz która zamiast pomagać robiłą problemy. w końcu jakimś cudem podłączyłem D-linka a do niego router asmaxa i chodzi do dziś chociaż AP d-link był kilka razy w serwisie. na twoim miejscu pozbyłbym się tego d-linka bo może ci narobić gorszych problemów.

Wracając do tematu, spróbuj użyć sieci opartej na statycznym IP i zobacz co wtedy będzie się działo. Wydaje mi sie że całemu problemowi jest to że to d-link.


Piszesz bzdury kolego ja mam d-linka router od 3 lat i działa lepiej niż linksys, owszem na poczatku były małe problemy przez moje niedoswiadczenie z tym sprzętem z wieszaniem ale po wgraniu najnowszego softu i prawidłowym ustawieniu poprostu zapomniałem o kłopotach z d-linkiem. U mnie jest jako pierwszy router za nim jest linksys a z linksysem stale coś to nvram wyczyscic trzeba bo coś inaczej działa albo niedziała wogóle.
WRT54GL v 1.1
DI-707P, DES-1005D, DES-1008D
Tomato v1.23.8515 RAF ND
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/
 
Yaco

Cytat

szmek napisał/a:
Witam i proszę o pomoc.
Używam modemu z AP i routerem d-linka i wszystko chodzi ok. Problem pojawia się w momencie jak pod któryś port d-linka podłączaam Wrt z tomato na pokładzie. Linksys łączy się dostaje IP i potem jak się do niego łącze do przydziela również komputerowi IP, ale internet za żadne skarby nie chce ruszyć. Walcze i powili trace pomysły co robie źle. Prosze o pomoc. Pozdrawiam

szmek


Napisz jaki masz model d-linka pomoge tobie ustawić
WRT54GL v 1.1
DI-707P, DES-1005D, DES-1008D
Tomato v1.23.8515 RAF ND
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/
 
ZENiTH
Yaco nie podniecaj się że masz akurat udanego D-Linka. Żaden z Linksysów które montowałem w różnych sieciach nie miał problemów z nvram'em więc na Linksysa nie narzekam. Nie wszystkie D-Linki robią problemy, ale na moim doświadczeniu sam odczułem że jak jest problem z poprawną pracą w sieci a w szczególności z podłączaniem nowych klientów to gdzieś tam jest cholerny AirPlus który nie daje podłączyć kolejnego klienta albo ogranicza sygnał. I nie pisz że ja piszę bzdury bo bawiłem się różnym spzętem tych markowych firm i różnie to pracowało. Pozdrawiam
 
Larus
Yaco, a do czego wykorzystujesz tą podwójną kombinację routerów ? Bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić Smile
 
robsonn
Niestety większość (podkreślam większość, a nie wszystkie) modeli Dlinków to kupa śmieci wbita w jedną obudowę i działająca na słowo honoru. Ile się z tym badziewiem nawalczyłem to aż szkoda mówić. Od zwykłych routerów do AP i innych tego typu wynalazków. Zawsze działy się jakieś hocki-klocki.
A jeden z ich najbardziej "udanych" shitów to DWL-900AP+. To cudo po prostu tak jak to ujął ZENiTH żyje własnym życiem !!! Lepszego określenia w życiu nie słyszałem.
Także jeśli ktoś ma gumowe newry i lubi rzeżbić to polecam DLinka. W innym wypadku proponuję nie tykać tego sprzętu 2-metrowym kijem. Tym bardziej, że Linksysy, Motorole, Asusy to sprzęt o kilka klas wyższy, a obecnie nei dużo droższy od Dlinków.

szmek opisz dokładniej Twoją obecną konfigurację i to jaki efekt chcesz uzyskać.
Edytowany przez robsonn dnia 20-04-2007 11:26
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,938,207 unikalnych wizyt