25 Kwietnia 2024 10:53:37
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.21.231.245
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
Tablica ogłoszeń v2
buracky
Witam,
wgrałem Tabice do linka - rewelacja @tabor rulez !
Ale mam jedno pytanie. Po zablokowaniu użyszkownika może używać innych programów takich jak GG, odbieranie poczty itd... Czy możnaby wprowadzić poprawkę, która blokuje resztę świata ?
 
tabor
Witam

Jest mi miło że działa i się podoba Smile. Co do poprawki to a i owszem można, ale dopiero po 19 czerwca - wczesniej mgr :/ . Tak naprawde to nie planowałem w podstawowej wersji blokowania reszty świata, ale jak jest potrzeba to czemu nie - przez gg piszą mi kiedy przyniosą pieniążki Wink.

Pozdrawiam
Michał
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
Dziadek

Cytat

tabor napisał/a:
Witam

Cytat

abaddon75 napisał/a:
Pytanie czy da się coś zrobić, aby ip były ułożone od najmniejszego do największego?

Otóż jedyn, obecnie możliwością jest wpisanie ich w odpowiednim porządku do iptables, skrypt jest napisany w awk, a on niestety nie ma funkcji do sortowania, a własnej nie będę pisał - brak czasu Pfft.

Wpisywanie IP w rosnącej kolejności nic nie daje.
Ja już robiłem to kilkakrotnie i za każdym razem w interfejsie graficznym ich kolejność jest zamieniania i wyświetlane one są zawsze w takiej samej, identycznej kolejności:

192.168.2.2
192.168.2.3
192.168.2.4
192.168.2.5
192.168.2.6
192.168.2.10
192.168.2.7
192.168.2.11
192.168.2.8
192.168.2.12
192.168.2.9
192.168.2.13
192.168.2.14

Po zalogowaniu przez SSH numery IP wyświetlane są w kolejności rosnącej, tak jak zostały wprowadzone.
 
rafal007
Witam to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie.
Zainstalowałem Tablice ogłoszeń i jestto bardzo świetna sprawa. Ma tylko jeden problem jeśłi wyślę do kogoś wiadomość lub go zablokuje a on korzysta z przęglodarki IE to niestety widzi tylko same tło bez napisów. w Pierwszym poście jest informacja że nie działa na IE. Więc chciał bym zapytać czy zostało to poprawione i jak można to poprawić.
 
tabor
Witam

Więc tak, na IE nie działa panel do tablicy (nie działa JavaScript), samo blokowanie i strony z komunikatami powinny bez problemów chodzić, ale jeżeli nie chodzą to sprawdzę to i postaram sie naprawić.
Od poniedziałku mam już wolne Smile, więc planuje zabrać się za poprawki w tablicy i statystykach oraz wykresy do statystyk - o postępach na pewno poinformuje.

Pozdrawiam
Michał
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
rafal007
To że panel nie działa to jest mały problem bo można używać w Mozilli czy innej przeglądarce. Tylko że włąsnie blokowanie działa lae nie wyświetla się strona informacyjna tylko samo tło takie żółtawe jak w panelu administarcyjnym Tablicy również wiadomośc jak zostaje odebrana to jest samo tło bez opisów. Nie wiem moze ma starszą wersje tablicy choć śniągałem z twojego linku podanego w pierwszym poście.
 
Dziadek

Cytat

tabor napisał/a:
Od poniedziałku mam już wolne Smile

Czy możemy gratulować tytułu magistra?

Cytat

więc planuje zabrać się za poprawki w tablicy i statystykach oraz wykresy do statystyk - o postępach na pewno poinformuje.

Jeśli można, to do koncertu życzeń dopisałbym wyświetlanie daty (i godziny) ostatniego zerowania statystyk (oczywiście, jeśli to jest możliwe).
BTW:
Czy w trybie terminalowym jest możliwe odczytanie czasu ostatniego resetu statystyk?
 
karubek
No rewelacja!!. Mało się udzielam na tym forum, bo od kilku tygodni jedynie czytam, próbując nie robić zamieszania na tematy, które być może były już pisane.
Tutaj pozwolę sobie wpisać słowa pochwały dla autora tablicy i statystyk. W sumie jak się poczyta to nie trzeba klonować problemów co i innym radzę. Ponieważ spiąłem już na Tomato 46 osób po wi-fi mogę tylko serdecznie podziękować za takie narzędzie. Jeszcze raz wielkie ukłony w stronę Tabora :-)

PS: Chciałem przyłączyć się do próśb odnośnie wyświetlania komunikatu w IE. Rzeczywiście userzy widzą tylko żółte tło, a jednak wiele osób używa IE.

Co do blokady faktycznie blokady działają jedynie na www wszystko inne chodzi np. https, gg, maile. Dobrze byłoby zostawić może jedną jedyna możliwość kontaktu dla niepłacącego i uświadomić go o takiej opcji w komunikacie przychodzącym.

pozdrowienia
 
qba
u mnie na IE6 działa bez problemu
 
karubek
więc może sprawdzę u innych userów .... u mnie i u jednego z sąsiadów niestety nie, ale komputer już wiele przeszedł.
Jeżeli u Ciebie działa to możliwe że i większości. Dobrze by było wyłapać co w IE takiego siedzi.
pzdr
 
rafal007
Dokładnie nalezy wyłapać problem bo moż ebyć tak że ci którzy mają aktualną przeglądarke IE to im działa a ci co dopierko zainstalowali sytem to moze nie a głupio by było gdyby jedni dostawlai a drudzy nie wtedy moim zdaniem cąły projekt traci sens.
A o przy okazji pytanko czy jest możliwość wrzucenia na ruterek jakiejś malutkiej stronki html np. z regulaminem sieci czy cennikiem i np. po wpisaniu adresu http://192.168.1.1/strona.html
 
eRd

Cytat

rafal007 napisał/a:
A o przy okazji pytanko czy jest możliwość wrzucenia na ruterek jakiejś malutkiej stronki html np. z regulaminem sieci czy cennikiem i np. po wpisaniu adresu http://192.168.1.1/strona.html

Mi na ie dzialaja komunikaty, tylko strona z ktorej sie je wysyla sie rozjezdza.
Jesli chodzi o ta strone html to sadze ze nie powinno byc problemu, byleby nie zajmowala za duzo.
 
rafal007
No to odpowiem na swoje pytanie da się zrobić włąśnie z pomocą kloegi qba uruchomiliśmy coś takiego i działa
Jak to zrobił qba a no tak należy napisać sobie jakąś stronke w html plik html i jpg jeśli użyjecie wrzucamy do ./jffs/border a do zakładki firewalla dorzucamy
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 8000 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 8000 -j ACCEPT
stronka działa wewnątrz sieci jak i na zewnątrz adres do stronki http://ip routera:8000/nazwa pliku.html a na zewnątrz http://ip zewnętrzne lub domena ddns :8000/nazwa pliku.html
Należy pamietać aby nie przesadzić z rozmiarem plików nalezy kontrolować rozmiar jffs
Jeśli gdzieś są błędy mile widziane uwagi.
Edytowany przez rafal007 dnia 19-06-2007 01:13
 
eRd
Przeciez na tej samej zasadzie po wpisaniu tego adresu pojawia sie strona blokowania, wiec dlaczego nie mialaby inna nie dzialac Pfft Wink
 
luk-a-sz
Witam

Od dziś nadzoruję zdalnie swoją skromną sieć. I już mam problem Smile
Loguje się na ruter przez www, ale nie mogę się zalogować na tablice.

Mam to dodane w skrypcie firewalla:
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 8000 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 8000 -j ACCEPT

próbuje się logować

IP:8000/board

i pokazuje mi sie 404 Not Found. Co jest nie tak ?
 
karubek
wywal to co masz w skrypcie i trochę wcześniej zajrzyj do postu erda, który wysilił się i napisał krok po kroczku co tam trzeba zrobić.
tu masz link do postu
http://www.openlinksys.info/forum/viewthread.php?forum_id=38&thread_id=2614&rowstart=40

a tu masz poprawne wpisy co gdzie i jak jakbyś nie znalazł posta:-)

zakładka FIREWALL:
/jffs/board/board/messages.sh
/jffs/board/board/blocked.sh

oraz w zakladce WAN UP:
/jffs/board/mini_httpd -p 8000 -u root -c "**.cgi" -d /jffs/board
 
luk-a-sz

Cytat

karubek napisał/a:
wywal to co masz w skrypcie i trochę wcześniej zajrzyj do postu erda, który wysilił się i napisał krok po kroczku co tam trzeba zrobić.
tu masz link do postu
http://www.openlinksys.info/forum/viewthread.php?forum_id=38&thread_id=2614&rowstart=40

a tu masz poprawne wpisy co gdzie i jak jakbyś nie znalazł posta:-)

zakładka FIREWALL:
/jffs/board/board/messages.sh
/jffs/board/board/blocked.sh

oraz w zakladce WAN UP:
/jffs/board/mini_httpd -p 8000 -u root -c "**.cgi" -d /jffs/board


A ja Ci polecę link do:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=czytanie+ze+zrozumieniem&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

Czy ja napisałem gdzieś, że tablica mi nie działa ? Wszystko pięknie i ładnie. Tylko mam problem z dostępem spoza sieci do tej tablicy.
 
karubek
w tym linku co mi poleciłeś nie ma nic na temat problemów tu opisywanych, ani na moment nikt o tomato tam nie wspomniał :-). Rzeczywiście pominąłem Twoje słowo "zdalnie" więc przepraszam, ale chciałem pomóc.
Pozdrawiam
 
luk-a-sz

Cytat

karubek napisał/a:
w tym linku co mi poleciłeś nie ma nic na temat problemów tu opisywanych, ani na moment nikt o tomato tam nie wspomniał :-). Rzeczywiście pominąłem Twoje słowo "zdalnie" więc przepraszam, ale chciałem pomóc.
Pozdrawiam


Bez urazy Smile Wszystko spoko.

Nowy miesiąc a ludzie nie kwapią się do płacenia Smile Może ktoś zna rozwiązanie ?

EDIT:
Nikt naprawdę nie wie jak rozwiązać ten problem ?

Nikt nie ma sieci poza miejscem zamieszkania ? Smile
Edytowany przez luk-a-sz dnia 05-07-2007 13:10
 
qba
ja dopisalem te regułki i elegancko dziala mi zewnatrz tablica

iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 8000 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 8000 -j ACCEPT
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 28

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,322,629 unikalnych wizyt