20 Kwietnia 2024 13:42:24
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.116.62.45
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
Tablica ogłoszeń v2
silas
a czy ktos probowal moze zrobic tablice ogloszen dla osob nie majacych uprawnien korzystania z netu...
chodzi mi o to...

Mam siec WLAN i kilka w niej osob identyfikuje po MAC'u. Natomiast ktos to sie podlaczy po WiFi ma wszystkie porty poblokowane a przy probie otworzenia jakiejs WWW wyskakuje mu jakas tablica z ogloszeniem np." chcesz internet bezprzewodowy??"

Pozdrawiam
 
karubek
Z tego co wiem to napewno jest możliwe, ale nie ma komu się tym zająć.
Zamiast jednak tworzyć coś dodatkowo lepiej byłoby poprawić sprawę poprawności wyswietlania w IE, bo tak to cały projekt szlag trafia, a szkoda roboty Tabora :-(
 
luk-a-sz

Cytat

karubek napisał/a:
Zamiast jednak tworzyć coś dodatkowo lepiej byłoby poprawić sprawę poprawności wyswietlania w IE, bo tak to cały projekt szlag trafia, a szkoda roboty Tabora :-(


To jest racja, raz mi ktoś z sieci zgłasza, że net mu nie działa. Zdziwiony bo wszystkim działa idę sprawdzić. Patrzę rzeczywiście coś nie działa. Instaluję firefoxa i wtedy zobaczyłem moje komunikaty wysłane. Po prostu zablokowały one IE i nie znający się użytkownik nie mógł korzystać z internetu.
 
Dziadek

Cytat

silas napisał/a:
Mam siec WLAN i kilka w niej osob identyfikuje po MAC'u. Natomiast ktos to sie podlaczy po WiFi ma wszystkie porty poblokowane a przy probie otworzenia jakiejs WWW wyskakuje mu jakas tablica z ogloszeniem np." chcesz internet bezprzewodowy??"

Jest prostsze rozwiązanie tego problemu.
Jako nazwę sieci (SSID) podaj numer swojego telefonu komórkowego.
Widziałem kilka takich sieci, uważam że to bardzo dobry pomysł.
Niektóre z nich oprócz numeru komórki zawierały jeszcze cenę abonamentu.
Minusem takiego rozwiązania jest to, że w razie zmiany ceny trzeba zmieniać także SSID sieci Wink
 
zgred
moze ktos mi pomoc dlaczego jak chce sciagnac jakis plik z skinem albo tablica ogloszen to wyskauje mi unkown host??
nowy uzytkownik linksysa gl v1,1
 
tabor
@zgred a jakieś szczegóły?, co wpisujesz w konsoli?
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
rafal007
Również zgadzam się z karubek że należy obecnie poprawić działanie Tablicy ogłoszeń związane z wyświetlaniem w IE, ktoś zaproponował że można coś tam do instalować do IE i będzie OK. No nie do końca to rozwiązuje problemu tym bardziej jeśli ktoś ma dużo użytkowników i co do niektórych będzie musiał lecieć i sam im to zainstalować a większość i tak nie będzie chciał.
Ja zainstalowałem Tablice ogłoszeń z ciekawości i bardzo mi się spodobała i jestem w pełni za dalszym rozwojem projektu, ale niestety ze względu na to że ogłoszenia nie wyświetlają się w IE od instalowałem ją.... i czekam na aktualizacjeR30;
 
karubek
Cała nadzieja w Taborze. Nie wiem czy mogę mówić , ale obiecał Tabor rozszerzenie projektu, a co najważniejsze poprawienie tak ważnego błędu. który uniemożliwia skorzystanie z tego jakże wspaniałego narzędzia.
Bądźmy więc dobrej myśli i poczekajmy.
Pozdrawiam wszystkich :-)
 
tabor
Witam

Jako że zostałem "wezwany do tablicy" Wink przez was, przysiadłem trochę i znalazłem co jest nie tak z wyświetlaniem pod IE - otóż kodowanie znaków - cała tablica jest kodowana w UTF-8 żeby były polskie literki - niestety IE kiepsko sobie z tym kodowaniem radzi - nie wiem czemu - próbowałem na wszystkie sposoby z BOM'em i bez niego ale nic to nie daje. Na chwilę obecną wygląda to tak: albo polskie znaki albo wyświetlanie tablicy pod IE. Jeżeli ktoś wie jak zmusić IE do pokoazywania stron zakodowanych w UTF-8, niech napisze jak to zrobić, a wszyscy będą mu wdzięczni , ze mną na czele.

Pozdrawiam

Michał
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
karubek
Mysle, ze spokojnie mozna przynajmniej na razie omijac polskie znaki, tak ja to teraz czynie. Oczywiscie fajnie byloby miec wszystko zapiete na ostatni guzik, ale nie badzmy przesadnie upierdliwi. Bez polskich znakow rowniez mozna wyslac czytelna informacje do klienta. Ja jestem jak najbardziej za poprawieniem samego wyswietlania IE chociaz dobrze byloby to wyswietlanie polskich znakow poprawic.
Nie chce byc tu jedynym opiniodawca projektu, ale wydaje mi sie to rozsadne i niech Tabor zrobi to co moze z wyswietlaniem w IE i niech mu chwala bedzie za to na wysokosciach.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
 
rafal007
No dobrze Tabor piszesz że tablica kodowana jest w UTF-8 i z tym kodowaniem ma problemy IE a inne przeglądarki nie. Więć zadam pytanie. Czy jest jakieś inne kodowanie znaków z którym radzi sobie IE i pozostałe przeglądarki którego można by było użyć ?
 
dutche
a czy tablica ogloszen dziala pod ta najnowsza wersja ddwr v24 .W tomato dzialalo a tu mma problem z instalacja
 
tabor
Witam
@rafal007 są 2 kodowania ISO -8859-2 i cp 1250 - ale tu pojawia sie pytanie jak zakoduje je tomato u siebie, nie wiem w jakim kodowaniu są zapisywane pliki na nim i jakie kodowania obsluguje mini_httpd - dzisiaj postarm się to przetestować.
@dutche więc, instalator nie jest napisany pod dd-wrt, sama tablica wystartuje, a żeby dzialala trzeba dodać wpisy to skryptów firewalla w dd-wrt (o ile takie są, nie znam tego softu).
Pozdrawiam
Michal
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
rafal007
Zgadzam sie tabor.
Ale jak jest kodowany cały interfejs graficzny Tomato czy wogóle jest kodowany myślę że osoba która twożyła polską wersje napisów w Tomato może coś wie na ten temat.
 
karubek
coś czuję , ze nie będzie tej tablicy ogłoszeń jak potrzeba. Znowu jakies madre teksty (bez obrazy rafal007), ale projekt jak widać stoi w miejscu... ech szkoda

A mogło być takie przydatne narzędzie.
Czemu tak ludzie trawią swój talent... ech
Edytowany przez karubek dnia 22-09-2007 01:35
 
pawelc

Cytat

karubek napisał/a:
A może tak wielki Tabor zobaczył co z tym wyświetlaniem w IE, bo w większości przypadków (jak nie w każdym) pojawia się userkom żółty ekran bez możliwości przejścia dalej. Mówię o informacji indywidualnej wysyłanej dla konkretnego użytkownika w celu informacyjnym nie powodującym blokady internetu. Blokada internetu działa bez zarzutu w każdej przeglądarce.
Pozdrawiam



u mnie na IE nie wyświetla nic tylko żółty ekran ,mówię o wspólnej wiadomości przy blokadzie internetu jest sposób żeby to jakoś pominąc ?bo z tego co piszesz u Ciebie działa

Cytat

eRd napisał/a:


wbijamy na tomato przez putty (ssh) wpisujemy

vi /jfss/board/board/.htpasswd



tu jest mała literówka w opisie która sprawiła mi trochę problemu Wink
powinno byc
vi /jffs/board/board/.htpasswd
Edytowany przez pawelc dnia 24-09-2007 15:46
 
bizoneczek
Czesc wszystkim. Co do Samej tablicy ( inwencja, pomysł itp) duzy plus. Reszta wypada troszke gorzej . Rozchodzi sie ti glownie o blokady pod IE nawet nie uzywajac polskich znakow user dostaje zaolty ekran - a czasami jest tak ze nawet niczego nie wyswietla. Jest on niedopracowany od tej strony wiec moze zmienic kodowanie na takie zeby chodzilo pod wszytskimi przegladarkami. Zasob slow w j.polskim jest dosc duzy i mozna zastapic slowa z polskimi znakami slowami bez tych znakow. Mysle ze to byloby najlepsze rozwiazanie bo lepiej jest jak chodzi wszytsko z malymi defektami niz chodzi tylko czesc. Projekt warty kontynuowania - co do tej tablicy podrzuce znajomkowi zeby popatrzyl co jest w tym nie tak i moze cos na to poradzi. Gratuluje pomyslu - ps gdzies kiedys byla podoba tablia zrobiona na mini_httpd i dzialala wiec pewne rozwiazania mozna byloby przeniesc - poszykam w necie jak zajde to przesle linka na forum. Pozdrawiam
 
karubek
Jak na razie bez poprawki wyswietlania projekt jest bezużyteczny. Pozostał świetny pomysł i mam nadzieję, że uda się kogoś znaleźć do kontynuacji projektu. Ja próbowałem , ale mądrego nie znalazłem. Szkoda że Tabor nie ma czasu. pewnie dla niego byłoby to pestką.
Pozdrawiam wszystkich
 
bizoneczek
Kodowanie znaków - nie działa
Zauważyłem, że na niektórych serwerach nie działa HTMLowa konstrukcja:

Pomimo tego nagłówka dokumenty są jakby na siłę kodowane np. w ISO-8859-2 i serwer ignorując ten nagłówek powoduje, że zamiast polskich ogonków są krzaczki. Są dwa rozwiązania tego problemu: albo trzeba zmienić kodowanie polskich znaków na takie, jakie serwer wymusza, albo można dodać w PHP odpowiednią dyrektywę. Tutaj niestety jest problem, gdyż pliki muszą mieć rozszerzenie PHP, aby mogły być przesyłane przez interpreter PHP. Ewentualnie na niektórych serwerach można w pliku .htaccess dodać taką linijkę:
addtype application/x-httpd-php .html .htm

Ta dyrektywa powoduje, że serwer pliki z rozszerzeniem htm i html będzie traktował tak jakby to były pliki z rozszerzeniem php (będzie je przepuszczał przez interpreter PHP). Następnie w pliku PHP/HTML na samym początku (nie może być wcześniej żadnych znaków, ani spacji ani enterów) należy dać taką wstawkę:

header("Content-Type: text/html; charset=windows-1250");
?>

Ta wstawka powoduje wymuszczenie odpowiedniego kodowania (w tym wypadku windows-1250)



Może to cos pomoże ?
ze strony http://www.jelcyn.com/porady/kodowanie.htm
 
tabor
Witam, witam po dłuuuugiej przerwie - w między czasie dołączyłem do grona wykształciuchów Wink i ciężko pracuje. Ale nie o tym teraz. Otóż w końcu zwlaczyłem kodowanie znaków w IE. Są polskie litery i strony sie wyświetlają, trzeba było zmienić kodowanie na UTF-8 bez BOM.
Testowałem na Operze, IE i FF, wszędzie działa blokada,ale sam panel do blokowania dalej tylko pod Operą i FF, ze względu na JS.

Tablica do pobrania w tym samym miejscu co zawsze
http://www.tabor.internetdsl.pl/board...ard.tar.gz
jeżeli administratorzy, byli by tak uprzejmi i zamieścili tablicę w dziale Download był bym wdzięczny.

PS. Dodałem strone O mnie, tak żebyście wiedzieli kim jestem i dlaczego tablica powstała.

Pozdrawiam
Michał
Ps
@bizoneczek tablica nie działa na php - za ciężki na WRT'ka, całość działa na haserl'u, ale mimo wszystko dzięki za chęci.
Edytowany przez tabor dnia 03-11-2007 23:56
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 54

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,188,358 unikalnych wizyt