16 Kwietnia 2024 22:16:45
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
· RT-N18U - nie mo... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.138.144
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
Tablica ogłoszeń v2
luk-a-sz
A na ruter logujesz się przez port 8000 czy 8080 ? Jak wpisujesz żeby wejść na ruter a jak na tablice ?

Też mam dodane te regułki:

iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 8000 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 8000 -j ACCEPT
 
qba
z zewnatrz na router wchodze poprzez http://adresip:8080/ a na tablice z zewnatrz poprzez http://adresip:8000/board
 
karubek
A może tak wielki Tabor zobaczył co z tym wyświetlaniem w IE, bo w większości przypadków (jak nie w każdym) pojawia się userkom żółty ekran bez możliwości przejścia dalej. Mówię o informacji indywidualnej wysyłanej dla konkretnego użytkownika w celu informacyjnym nie powodującym blokady internetu. Blokada internetu działa bez zarzutu w każdej przeglądarce.
Pozdrawiam
Edytowany przez karubek dnia 05-07-2007 18:09
 
qba
wczesniej pisalem ze dziala na IE6 sorki mój błąd to bylo IE7 Wink
 
karubek
Wielki Tabor chyba na wakacjach. I słusznie mu sie należą, ale wróć do nas za jakiś czas. :-)
 
Dziadek

Cytat

Dziadek napisał/a:

Cytat

wo__jo napisał/a:
Nie wiem co się stało Sad Kompletnie wykasowało już zainstalowaną tablicę nie ma po niej śladu.

To jest właśnie największy ból, nie wiadomo dlaczego tablica sama sie kasuje, pisałem o tym już wcześniej.

Zapewne wszyscy starzy użytkownicy już to wiedzą, ale ponieważ nikt dotąd tego nie napisał, więc ja "dla potomnych" tę sprawę wyjaśnię:

Kasowanie statystyk następuje każdorazowo po kliknięciu klawisza "Save" w Tomato.
Edytowany przez Dziadek dnia 18-07-2007 11:48
 
tabor
Witam

Nie odzywałem się długi czas, ale nie mam czasu. Niestety muszę zawiesić dalsze prace nad tablicą, ponieważ chwilowo praca (już zawodowa) zajmuje mi cały czas. Jednakże jak by ktoś chciał kontynuować moje dzieło to służę pomocą i radą, a także w miarę jasnym opisem kodu tablicy.
Jeżeli moja sytuacja z czasem się poprawi postaram się poprawić tablicę ew. stworzyć nową wersję.

Pozdrawiam
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
Dziadek

Cytat

tabor napisał/a:
Nie odzywałem się długi czas, ale nie mam czasu. Niestety muszę zawiesić dalsze prace nad tablicą, ponieważ chwilowo praca (już zawodowa) zajmuje mi cały czas.

A potem, to już żona, dzieci itd...

Witamy w kieracie!
Wink
 
basiorbasior
a to taki jeszcze drobny koncert zyczen Smile, a dalo by sie zrobic aby pokazywalo aktualne uzycie downloadu i uploadu konkretnego ip ??

i tak jeszcze jesli mozna by o zrobienie importu stat, bo jednak restart i sie kasuja Sad
Edytowany przez basiorbasior dnia 28-07-2007 10:54
gg: 2928870
 
basiorbasior
kapa jest troszke z tym ze jak sie wcisnie disconnect a potem connect w tomato , to kasuja sie all staty per user Sad(,

Cytat

dazzler napisał/a:
Brawa autorowi programu.
Nie dość, że działa talica ogłoszeń, to jeszcze dodał graficzne statystyki by IP Smile i działa to jak należy!!!!
Tylko mam takie pytanie:
Siedzę na Wifi na Motoroli w trybie Client Bridge (Motorola WR850G v2 z DD-WRT v23SP2) i jestem widoczny w pozycji ONLINE jako Niedostępny (a komp jest włączony).
Na jakiej podstawie odbywa się identyfikacja dostępności i czy da się coś z tym zrobić by tablica widziała mnie dostępnym? Może jakieś opcje mam włączyć/wyłączyć w ddwrt?



napisales graficzne staty by ip , a jak to dodac ??? sobie do tej tablicy badz w inny sposob da sie jakos ??(np laczyc sie do routera jakims progsem ??)
Edytowany przez basiorbasior dnia 28-07-2007 12:56
gg: 2928870
 
Dziadek

Cytat

basiorbasior napisał/a:
kapa jest troszke z tym ze jak sie wcisnie disconnect a potem connect w tomato , to kasuja sie all staty per user Sad(,


Już drugi raz czytam o tych przyciskach Connect/Disconnet, a u siebie ich nigdzie nie widzę!
Gdzie Ty je masz?
 
basiorbasior
hehe Smile, STATUS->overview->(i pod Connection Uptime) masz przyciski connect i disconnect Smile
gg: 2928870
 
Dziadek
No to niezły numer, bo u mnie tych przycisków nie ma!
Jaki masz Connection Type? (może to jest z tym związane?)
Bo ja mam Static IP.
 
basiorbasior
ppoe, moze faktycznie dlatego Smile, hehehe Smile



a mzoe ty wiesz dziadek jak to zrobic aby miec aktualny upload i download kazdego ip ???? podpietego do routera??
gg: 2928870
 
Dziadek
Przy pomocy WRT i programu WalWatcher można to zrobić tylko bardzo orientacyjnie, na zasadzie liczenia ilości otwartych połączeń, ale to faktycznie niewiele ma wspólnego z ilością ściąganych danych, obrazuje raczej aktywność sieciową użytkownika.
Żeby mieć lepszą kontrole tego, co dzieje sie w sieci, kupiłem sobie zarządzalnego switcha 3Coma i on mi pokazuje aktualne obciążenie każdego z portów.
Oprócz tego mam jeszcze program MRTG odpalony na linuksowym serwerze, który pobiera dane o obciążeniu poszczególnych portów z tego 3Coma i przedstawia je w postaci wykresów, osobno dla każdego portu.
 
basiorbasior
aha czyli nie bardzo by sie dalo aby tutaj w tomato pokazywalo kto ile w danej chwili sciaga upuje ??,,, a open wrt ma taka mozliwosc ?
gg: 2928870
 
Dziadek
Gdy na wykresach obciążenia w Tomato widzisz, że łącze jest mocno obciążone, to lecisz do Linksysa i patrzysz na migające lampki Smile
Jeśli któraś z nich prawie nie gaśnie, to tam masz ssacza.
A jeśli chcesz danych liczbowych ile kto ściągnął, to masz Tablicę Ogłoszeń.
 
divefun

Cytat

tabor napisał/a:
Jak obiecałem tak zrobiłem.Tablica ogłoszeń w wersji 2 ujrzała światło dzienne. Zmian dużo generalnie:

* możliwość wysłania każdemu użytkownikowi indywidualnej wiadomości
* możliwość wsyłania użytkownikowi tylko informacji - strona z komunikatem i przyciskiem, który odblokowuje
* zapis regułek w plikach - nie znikają po restarcie
* dostęp do panelu zabezpieczony hasłem
* "instalator" - skrypt instalacyjny dla Tomato i OpenWRT ( na nim robiłem tablicę i testowałem )
* nowy - ładniejszy panel ;)

Rzeczy których nie zrobiłem (jeszcze)
* wykorzystanie static DHCP - niestety dalej wszystko opiera się o plik users z mac'ami i nazwami użytkowników
* podmiana reklam na gg

Tablica w wersji spakowanej :
http://www.tabor.internetdsl.pl/board...ard.tar.gz

Instalacja:
wypkować:

tar -xzf board.tar.gz

wejść do katalogu

cd board

odpalić "instalatora" w zależności od posiadanego firmware


./install.sh tomato 8000 - dla Tomato i portu 8000
./install.sh openwrt 8000 - dla OpenWRT i portu 8000

port można wybrać dowolny wolny.
Skopiować własny plik users do katalogu ./board/board
lub utowrzyć własny, przykładowy wpis:


00:00:00:00:00:00 user1
00:00:00:00:00:02 user2

Testowałem tablicę na jffs i ciff - w oby przypadkach nie ma problemów.

W razie pytań i wątpliwości piszcie czekam na opinie/błędy/życzenia.

UWAGA
1. Testowałem wszystko pod Windows XP i Linuxem wszystko działa ładnie pięknie ale tylko pod Operą i Firefoxem, niesety IE (ani 6, ani 7) nie bardzo sobie radzi z Javascriptem z animacjami. Jak ktoś BARDZO będzie chciał to mogę zrobić wersję bez JS.
2. Do działania pod OpenWRT potrzebny jest pakiet ip i moduł ipt_mac, bez tego nie ruszy!

Pozdrawiam i mam nadzieję że się przyda.
Wesołych Świąt :)

Michał


Radzi sobie radzi , wystarczy zainstalować svg viewer IE plugin z
http://download.adobe.com/pub/adobe/magic/svgviewer/win/3.x/3.03/pl/SVGView.exe

to pod XP .
Pozdrawiam
 
hawk
Wszystko cacy tylko po wpisaniu WGET w telnecie lub ssh pokazuje mi timeout chociaz plik pobieram z lokalnego serwera z którego ten sam plik moge pobrac bez problemu z poziomu przeglądarki natomiest logując się do rutera i każąc mu pobrać ten plik nic się nie dzieje (ftp://serwer/board.tar.gz tez próbowałem i to samo) czy cos trzeba zmienic w ruterze czy tego typu sciezki puszcza firewall tylko z sieci zewnętrznej w co wątpię bo przecież plik z firmwarem laduje z lokalki bez problemu, czy ktoś miał podobne doświadczenie?? używam firmware 1.07
 
karubek
to już nie na temat tablicy ogłoszeń... Szkoda , że nie umiem pociągnąć sprawy dalej :-( Temat był super odnośnie tablicy ogłoszeń, a tutaj mówicie juz o czyms innym. Dzięki Tabor za wszystko co zrobiłeś, ale obawiam się ,że nikt tego projektu dalej nie pociągnie, a szkoda, bo byłoby niezłe narzędzie do Tomato i przydatne.Widać nikogo to nie interesuje... a może ruszysz taki projekt za kasę :-)

Pozdrawiam Tabora i licze na jakieś propozycje pociagnięcia tematu dalej
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,112,491 unikalnych wizyt