03 Maja 2024 09:46:09
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.190.156.212
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
dhcp podaje IP, ale dlugo ok. 30-40 sekund
zlotowinfo
nie wiem w czym problem
dhcp podaje mi IP po zbyt długim czasie

komputer static 10.0.0.10
zlotowinfo załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez zlotowinfo dnia 22-03-2007 21:35
connection: cable: 600M/200M
Archer C2 + bramka fritz box fon ata
poprzednio: Netis 2780, wcześniej Tenda n60 z Tomato
 
mescator
no dobrze, ale jaki IP ci podaje? publiczny czy dla klienta w sieci? bo oba masz na dhcp....
---
Asus RT-16N 1.28.0000 MIPSR2-101 K26 USB VPN
WRT54Gv3.1/ 1.28.0005 099V ND VPN
 
zlotowinfo

Cytat

mescator napisał/a:
no dobrze, ale jaki IP ci podaje? publiczny czy dla klienta w sieci? bo oba masz na dhcp....


ten co przypisałem komputerkowi po static
10.0.0.10 - prywatny
connection: cable: 600M/200M
Archer C2 + bramka fritz box fon ata
poprzednio: Netis 2780, wcześniej Tenda n60 z Tomato
 
mescator
wedlug mnie 30-40 sekund to nie jest dlugo. niektore maszyny (softy do kart) tak reaguja. łączą sie, po czym nie wiadomo czemu twierdza, ze nie ma adresu. jak nastapi jakis timeout w windows, nagle dostaja adres. przykladem jest karta Intel wbudowana w wiekszosc notebookow. Co ciekawe, Windows na tej karcie (jesli uzywasz zero configuration serwis a nie managera karty) radzi sobie z tym lepiej i zwykle dostajesz adres natychmiast.
---
Asus RT-16N 1.28.0000 MIPSR2-101 K26 USB VPN
WRT54Gv3.1/ 1.28.0005 099V ND VPN
 
szuk
Miałem kiedyś podobny problem.
Okazało się ze wrt był źle ustawiony. Pozyskiwanie ip z routera trwało około minutę.

Teraz trwa to pare sekund. W moim przypadku źle był ustawiony modem -> czyli zamulał port wan.... na wrt ( w życiu bym nie pomyślał że to przez to)

Napisz czy kożystasz z mostka dla modemu? czy dzielisz jakąś sieć osiedlową swoim routerem?
 
zlotowinfo

Cytat

szuk napisał/a:
Miałem kiedyś podobny problem.
Okazało się ze wrt był źle ustawiony. Pozyskiwanie ip z routera trwało około minutę.

Teraz trwa to pare sekund. W moim przypadku źle był ustawiony modem -> czyli zamulał port wan.... na wrt ( w życiu bym nie pomyślał że to przez to)

Napisz czy kożystasz z mostka dla modemu? czy dzielisz jakąś sieć osiedlową swoim routerem?


mam modem, kablówka

modem dostaje IP WAN: 10.1.x.x, posiada nadal LAN 192.168.100.1
modem przekazuje IP 192.168.100.2 do kompa, po zalogowaniu do systemu zwalnia je i podaje zewnętrzne IP
connection: cable: 600M/200M
Archer C2 + bramka fritz box fon ata
poprzednio: Netis 2780, wcześniej Tenda n60 z Tomato
 
suchyifg
ja bym się tym nie przejmował, te 30-40 sek to normalka, albo ustaw sicówkę na static i będzie po kłopocie.
Tak bywa, Takie ?ycie, Tak to ju? jest.
 
szuk
....a ja na twoim miejscu ustawiłbym modem na bridge, protokół bridged 1483, a na wrt PPoE i login. Jak nie zadziała to znaczy że to coś innego muli, a muli na pewno.
 
eRd
Co do przydzielania adresow to spotkalem sie dzisiaj z malym problemem. Wygladalo to tak: mam ustawione static DHCP i liste mac'ow kompow z mojej sieci, wczoraj dodalem kilka kolejnych mac'ow. Ustawilem im mac'i tak zeby nazwy byly w kolejnosci alfabetycznej czyli np w srodek poprzedniej listy, co spowodowalo ze np mac osoby X zwiekszyl sie o jeden. Zmiany zapisalem i niby wszystko ok, a dzisiaj dzwonia do mnie ze nie przydziela adresu. Jak wpisalem recznie ip na kompie to dziala, jak automatycznie to nie przydziela. Zauwazylem natomiast ze na roterze w opcji device list figurowala ta osoba 2 razy, raz ze swoim mac'iem a drugi raz z czyims. Zrobilem reboot calego routera i jak na razie jest ok. Adresy przydziela bez problemu. Wydaje mi sie ze wcisniecie tylko save po zmianach static DHCP nie wystarczy, trzeba mu zrobic reboota, zeby sie dwie listy nie nakladaly.Wink Spotkal sie ktos kiedys z czyms takim ?Smile
 
szuk
Od kiedy robie rebooty i czyszcze nvram wszystko działa tak jak należy....
teraz po byle jakiej operacji reboot na wszelki wypadek Grin
 
eRd
A nvram czyscisz tez po nanoszeniu jakichkolwiek zmian? np takich w dhcp? B) bo jak sam napisales od 10 000 do 100 000 cykli zapisu tylko wytrzymuje Wink
 
szuk
nieeee napisałm tak żeby sylaby mi się zgadzały w zdaniu.. Pfft Pfft nvram tylko przy poważniejszych zmianach Grin
 
zlotowinfo

Cytat

szuk napisał/a:
....a ja na twoim miejscu ustawiłbym modem na bridge, protokół bridged 1483, a na wrt PPoE i login. Jak nie zadziała to znaczy że to coś innego muli, a muli na pewno.


jak już pisałem mam modem, kablówka
tzn że jest to modem w telewizji kablowej, nie ma on nic takiego jak PPOE i sam z siebie jest tylko bridge'em
connection: cable: 600M/200M
Archer C2 + bramka fritz box fon ata
poprzednio: Netis 2780, wcześniej Tenda n60 z Tomato
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 48

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,537,583 unikalnych wizyt