04 Maja 2024 07:08:34
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.218.127.141
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
statystyki w tomato, jak to z nim jest??
m-blue
witam,
jak widac za wiele wczesniej nie napisalemWink kupilem WRT54GL v1.1 z mysla ze moze sie kiedys przyda i wlasnie jest potrzeba...
PRzegladalem posty ad statystyk i z tego co widze trzeba samemu dodawac skrypty statystyk do tomato?
Nie wiem czy sie nie myle, bo nie siedze w temacie programowania, ale moze sa jakies gotowe wersje sprawnie dzialajace z wkompilowanymi ew dodanymi statystykami?

Potrzebuje wiedziec czy sasiad z ktorym mam lacze ciagnie cos a mowi ze nie czy netia ma takie beznadziejne lacze, bo 1Mb powinien dosc szybko smigac, a wyciaganie wtyczki i sprawdzanie czy dziala szybciej daje rozne efektySmile
bede wdzieczny za pomoc w temacie, chetnie w prostym przejrzystym jezykuSmile
Pozdrawiam,
Micha?
 
NeoX
Nie ma i nie będzie narazie softu ze statystykami per user. Musisz staty dodać samemu w konsoli....
Jeżeli chodzi ci o staty łącza, to w każdej wersji tomato masz dział statystyk Realtime i zobacz sobie czy wyciągasz t e 128KB/s...
 
m-blue
Dzieki za odpowiedz. a czy to jest bardzo duza filozofia zeby je dodac po konsoli? Czy po dodaniu ich na konsoli beda pozniej widoczne z pozomu www czy tylko obsluga przez konsole wchodzi w gre?

Pozdrawiam,
Micha?
 
NeoX
Tylko konsola wchodzi w grę....Ale czy ja wiem czy to takie straszne?
Można sobie dodać do skryptu Firewalla i samo będzie się wpisywać po restarcie routera.
Wejdź w temat o Tomato PL, i tam masz wszystko wyjaśnione.
Dodam tylko dla ciebie małe info:
Jeżeli chcesz mieć na ekranie tylko info o IP i ile ono przesłało danych, to wpisuj:

iptables -L traffic_out -vn | awk '{print $7$2}'


iptables -L traffic_in -vn | awk '{print $7$2}'
 
m-blue
dzieki za odpowiedz, sadzilem ze skrypt sie raz instaluje i pozniej sobie jestWink poczytam , dzieki.

Pozdrawiam,
Micha?
 
pgiersz
czyli rozumiem ze dodajac ten caly skrypt do zakladki skrypty/frewall po reboocie routera nadal bedze mial staty??
dzialajace??
 
NeoX
Działające, ale zresetowane Wink
 
pgiersz
ok no ze zrestetowane to wiadomo :-)
thx pieknie to dziala, jedno pytanko jeszcze nie mozna by bylo zrobic jakiegos aliasa by latwiej bylo w telnecie wyswietlac staty?? tzn mam regulke ale chce ja zapamietac pod jakas nazwa :-) latwa cos ala alias :-)

iptables -L traffic_out -vn | awk '{print $7" UP:"$2}' | grep 192
i zapamietac to pod jakas nazwa
:-)
 
pgiersz
ok juz sobie poradzilem :-) google jednak jest wielkie ;-)

alias pokaz_up='forulka'
i po sprawie
 
pgiersz
eee jednak alias nie dziala Sad
 
mafi
Bardzo przydatna funkcja. Moze wniose troche do tematu gdyz istnieje gotowe rozwiazanie bazujace na tej samej metodzie:

Podobny trick ze zliczaniem transferu przez ip tables wraz z dostepem WWW (proste wykresy) opisano juz jakis czas temu na forum wl500gp.info (http://wl500g.info/showthread.php?t=1022&highlight=accounting)
Jest tam pare wersji, ja pod swoje potrzeby dopracowalem jedna z nich pod Olega.
Co ciekawe, mysle ze byloby to bardzo proste do przeniesienia pod Tomato gdyz opiera sie na awk. Niestety pod Tomato nie widze CRONA Sad

Dzialanie:
Skrypt wywolywany przez crona zlicza statystyki dla wczesniej zdefiniowanych IP (w pliku) od czasu ostatniego wywolania (np. 10-15 minut). Wynik jest zapisywany do pliku na podstawie ktorego generowane sa wykresy. Reguly do ip tables sa dodawane przy starcie routera. Statystyki dzienne, tygodniowe miesieczne (choc pozera to troche miejsca i jesli wszystko mialoby siedziec w pamieci routera to trzeba by poprzestac na statystykach dziennych)

Zalety:
+ WWW
+ przejrzyste wykresy
+ opiera sie na bashu i awk - duza przenosnosc
+ sam skrypt zliczajacy w niewielkim stopniu obciaza procesor
Wady:
+ generowanie wykresow przez awk pozera troche zasobow procesora
 
robsonn
mafi W pomidorze jest cron jako taki, ale powinno używać się polecenia CRU aby dodawać/edytować/usuwać zaplanowane zadania crona.
W FAQu Tomato wszystko masz łądnie opisane.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
NeoX
@mafi - zarąbisty skrypt, jeszcze nie próbowałem, ale już z opisu mi się podoba Grin

Ma ktoś może screenshoty??

Może warte to jest integracji w tomato?Smile
 
mafi
@robsonn dzieki za info.

Przygotowalem narazie sam skrypt do zliczania transferu z podzialem na IP. NIE MA WWW (wkrotce :-) Jest okrojony do minimum ale w pelni funkcjonalny i przeznaczony dla dosc zaawansowanych uzytkownikow do TESTOW.

Nie jestem jego autorem, zrodla pobralem z linku ktory wczesniej podalem i mocno zmodyfikowalem gdyz pierwotnie byly z nim pewne problemy.

INSTRUKCJA:

Archiwum nalezy rozpakowac do katalogu /tmp. Jesli chcesz to umiescic w innym katalogu to musisz pozmieniac sciezki w prawie wszystkich skryptach. IP ktore maja byc zliczane wpisujemy zgodnie z formatem do ipaddress.txt i koniecznie konfigurujemy init.sh. To powinno byc wszystko.

1 uruchamiamy add_iptables.sh - skrypt dodaje potrzebne wpisy do iptables
2 wywolujemy account_traffic.sh (przy pierwszym uruchomieniu nalezy dodac parametr init)
Funkcja zapisuje statystyki do katalogu ustalonego w init.sh (najlepiej aby miescil sie w zewnetrznych zasobach Samby gdyz inaczej bedzie pozeral zasoby RAM routera)
W tym katalogu zostana utworzone pliki:
IP.dat - calkowity ruch
IP.day.dat - statystyki z podzialem na interwaly (kolejnymi wywolaniami skryptu)
all.day.dat -zsumowane statystyki
Pozatym statystyki dzienne, miesieczne. Uwaga: aby skrypt "zauwazyl" zmiane dnia musi byc uruchomiony o godzine 00:00 - nalezy o tym pamietac przy konfiguracji cru.

Jesli wszystko jest OK konfigurujemy cru aby uruchamial skrypt co np. 10-15 minut.


cru a Accounting "*/10 * * * * /tmp/accounting/account_traffic.sh"


Do dostania tutaj - sorry na szybko nie znalazlem lepszego hostingu:
http://www.sharebigfile.com/file/1188...g-tar.html

Czekam na informacje o bledach, ktore napewno sie w nim znajda.

***************************

[EDIT]

Hmm, a czy ktos wie jak pod Tomato uruchomic skrypt cgi - httpd nie przyjmuje pliku konfiguracyjnego i akceptuje tylko asp?
Edytowany przez mafi dnia 23-03-2007 00:46
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,554,320 unikalnych wizyt