03 Maja 2024 19:01:29
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.218.38.125
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
internet kablowy multimedia + wrt54GS soft tomato/modem motoroli SB5101e
augabuga
sprzęt jak w temacie po wyżej, niemoge podzielić internetu routerem na kilka pc, gdzie jest problem WAN w DHCP ale niepobiera ip z modemu, każdy pc podłonczony do modemu po restarcie modemu działa, a router nie Sad, HELP ME Wink
 
robsonn
Zapewne mają TTl ustawione na 1 lub źle skonowałeśMACA karty sieciowej, na którąjest zarejestrowana usługa.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
mawasz

Cytat

robsonn napisał/a:
Zapewne mają TTl ustawione na 1 lub źle skonowałeśMACA karty sieciowej, na którąjest zarejestrowana usługa.


Po podlaczeniu routera do modemu, wylacz modem na kilka min i go wlacz.
Powinno pomoc.

Pzdr
WRT54G v3.1 Tomato 1.04
 
augabuga

Cytat

robsonn napisał/a:
Zapewne mają TTl ustawione na 1 lub źle skonowałeśMACA karty sieciowej, na którąjest zarejestrowana usługa.

modem ten działa z każdym pc z innym maciem, wiec chyba niemusze klonować maca karty z pc, chociaż to też tak na wszelki wypadek zrobiłem, TTl też zmieniałem na +1 -1 i nic, nie rozumie czemu nie dostaje na wan przez dhcp tego adresu Sad, może jakieś jeszcze sugestie które by mi pomogły
 
abramus
a próbowałeś zwolnić i odnowić adres?
 
top6

Cytat

augabuga napisał/a:

Cytat

robsonn napisał/a:
Zapewne mają TTl ustawione na 1 lub źle skonowałeśMACA karty sieciowej, na którąjest zarejestrowana usługa.

modem ten działa z każdym pc z innym maciem, wiec chyba niemusze klonować maca karty z pc, chociaż to też tak na wszelki wypadek zrobiłem, TTl też zmieniałem na +1 -1 i nic, nie rozumie czemu nie dostaje na wan przez dhcp tego adresu Sad, może jakieś jeszcze sugestie które by mi pomogły


jeśli piszesz ze na kazdym komputerze dziala to czasem nie jest podlaczony przez USB, jesli tak to musisz go zglosic u swojego dostawcy zeby przepieli na LAN
pzdr
Tomato Firmware v0.03.0747
 
abramus
Modem ten można połączyć albo przez USB albo Ethernet. Multimedia nie definiują podłączenia u klienta. Jest to nasz wybór, dlatego nie ma co zgłaszać operatorowi. Modem jest zalogowany do sieci jeśli palą się 4 zielone diody 5 pomarańczowa miga po podłączeniu modemu do kompa lub routera. Jeśli modem masz aktywny na jeden terminal to po każdym podłączeniu go innego urządzenia musisz go zrestartować wyłączając na chwikę z prądu. Wtedy modem wpuści innego maca i zacznie przydzielać adres
 
robsonn
NJo to wyłącz modem, podłącz do niego WRTka, sklonuj maca (podaj adres swojej karty sieciowej), zapisz ustawienia i ponownie odpal modemik.
Rozumiem, że soft wgrany poprawnie, pamięć NVRAM wyczyszczona też była ?
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
karoli
nie daje rady już z tymSad, wpisywałem adres też statycznie na wan taki jak dostałem na mac w pc z maciem też oczywiscie sklonowanym, i nic TTL zmieniałem na wszystkie wartości, czesto tak mam że jak restartuje router to sie niepodnosi. power led mruga i nieprzestaje, niemoge sie wtedy wbić na niego, po 2/3 restartach sie loguje, NVRAM czyszcze przed każdym ustawieniem routera, podłanczam sie do routera tylko przez Ethernet, acha jeszcze jedno czy LED WAN powino sie swiecić tylko wtedy gdy ta konfiguracja jest prawidłowa, bo nawet raz niemrognie ta kontrolka ani na modemie ani na routerze, przyczyną moich zmagan moze być wgranie softu new gdy poprzedni miał jakies wpisy zachowane w starych ustawieniach
Edytowany przez karoli dnia 20-03-2007 13:09
 
szablix
Witam

Moj IPS tez zostal wykupiony przez Multimedia, posiadam sb5100, wrt54gl (inna wersja routerka niz twoja, ale to chyba nie masz az takiej roznicy)

Jesli ci nie chodzi propnuje:
-jak masz na usb zmien to jak najpredzej na ethernal.
-wylacz modem oraz router
-podlacz wszystko, nastepnie w tomato wyczyc nvram
-skonfiguruj wszystko od poczatk i powinno smigac

pozdrawiam

szablix
 
karoli
TTL zmieniałeś, jak tak to na jaki, acha czy kontrlka internet ci mruga w routerze przy podłonczeniu do modemu, mi ani razu niemrognie, zaczynam miec podejżenie do portu wan(internet)
 
szablix
Witam

Ustawienia routera:
Static IP, DNS static, QoS off, DMZ on

W kartach sieciowych wszystko na static. 100 full duplex,

TTL nie zmienialem

Led internet mruga.

P.s. wczoraj zmienialem oprogramowanie ze standardowego na tomato 1.06 i po pierwszym wyczszczeniu nvramu net nie dziala, dopiero zrestarowalem modem na "sztywno", ponowne przywrocenie ustawien fabrycznych i wyczeszczenie nvramu i dopiero tomato bylo czyste, tak mialem wrazenie ze pamieta poczesci konfiguracje ze starego oprogramowania.

Pozdrawiam

szablix
 
abramus
A czy kabel masz napewno sprawny? Moze spróbuj z innym.
 
karoli
softów wgrałem kilka i nic, static ip wan i nic, straciłem coś przy tym sprzęcie z 8 godzin i nic, wan ani razu niezaswiecił, kable wszystko sprawdzałem, podejżenie mam do portu wan ??
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,545,736 unikalnych wizyt