05 Maja 2024 09:53:20
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [22]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.103.10
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
wl500gp + openwrt + usb2com
dil2
jak w temacie mam poinstalowane chyba wszystkie pakiety niezbedne i jak chce odpalic komunikacje przez kom dostaje takiego loga ---


Mar 16 15:06:33 (none) kern.err kernel: pl2303.c: pl2303_read_int_callback - usb_submit_urb failed with result -19


gdzie lezy problem?
moze ktos z madrych mi podpowie
a moze ktos juz ma odpalona przejsciowke usb2com i napisze jak ma to to poustawiane
 
niegowic
ja próbowałem z taką przejściówką ale coś sie nie spisywała.. polecam wyprowadzić port com ze środka.. możesz wyprowadzić nawet 2 i gwarantuje że nie będziesz miał żadnych problemów.. napewno nie tego typu co napisałeśWink
 
dil2
ok ok z portem tez jakos nie poradzilem sobie robilem to ze starym kablem od telefony nokia co do budowania ukladu to niestety poddalem sie slupsk to malowate miasto i nie mam dostepu do maxa 3232 Sad zreszta chyba i zastosowanie tego nieszczesnego coma jest nietypowe ..... chce odpalic serwer camd3 na tym i to chyba najwiekszy z tego wszystkiego problem
a moze sie myle?
 
niegowic
wiesz co nie wiem zobacz temat dotyczący SB4Ls.. nikt tutaj nie stawiał serwera camd3..przynajmniej ja nic o tym nie wiem a nie uważam sie za guru na tym forum.. do tego raczej trzebabybyło postawić debiana na asusie wtedy byłaby szansa z tym że ja nie próbowałem.. bez zewnętrznej pamięci sie nie obejdzie.. duże szanse są że to będzie działać..o ile masz źródła żeby to skąpilować na platforme MPIS taka jak jest na Asusie.. może ktoś Ci powie wiecej.. ja odpisuje tylko na podstawie teoretycznej wiedzy jaką posiadam.. jak wiadomo teoria nie zawsze idzie w parze z praktykąWink
 
dil2
sorencje Panowie ale jestem zalamany
zaraz zjada mnie wszyscy
widze ze w usb2com jest problem i gdzieniegdzie sobie z tym radza ....
a tu amba
po co poruszac temat conieco bardziej zawily?
lepiej nie odpowiadac he he he
ucz sie czlowieku jezykow i radz sobie sam.........
 
niegowic
jak chcesz możesz próbować nikt Ci tego nie broni.. swoją drogą masz foum http://wl500g.info/ tam jest ono bardziej ukierunkowane na asusa tylko trzeba znać angielski.. swoją drogą do openWrt też.. ja akuratnie dałem sobie spokój z przejściówka USB=>COM na linuxie ona nie działa najlepiej co będziemy sie tutaj oszukiwać.. pozatym sam camd3 nie bardzo ruszy na OpenWRT nie zapominaj że to nie jest cały linux tylko znacznie ograniczony do tego platforma MPIS.. może doczytaj troszke na ten temat a potem dopiero wyżywaj sie na forum.. ja napisałem co wiem i tyle.. nie mam czasu żeby sie bawić z przejściówką na USB2COM chociaż sam kiedyś ostro kombinowałem i poprostu mi sie nie udało zresztą znajdź sobie temat przejścóiwka USB na COM i poczytaj nie ma tam żadnych konkretnych wniosków.. lepiej wyprowadzić port ze środka. ja dostałem taką rade i polecam nie ma wtedy takich problemów..
 
aro_w
Gbox dziala wysmikenicie wiec czemu nie camd3?
Best Regards aro_w
 
niegowic
wiesz co nie wiem jak jest z tym na asusie i na openWRT.. tutaj jest problem z przejściówką? działa Ci gbox na przejściówce? i na asusie?
 
S2t

Cytat

aro_w napisał/a:
Gbox dziala wysmikenicie wiec czemu nie camd3?

Gbox w wersji MIPS dziala na linksys wrt54g itd..... nie jestem pewien czy na asusie pojdzie czy ta architektura MIPS jest taka sama
Chodzi tu o specjalna wersje gboxa pod proce MIPS
Camd3 - nigdy nie spotkalem sie z wersja MIPS natomiast zrodel do camd3 nie ma wiec nie skompilujesz sobie tego pod MIPSa
Z gboxem jest jeszcze gozej bo zrodel nigdy nie bedzie jest to projekt ktory przestal byc kontynuowany !
Ale 1 plus jest to ze tworcy wypuscili wersje MIPS natomiast jest 1 manakment bo z tego co wyczytalem nie zabardzo znam niemiecki ta wersja ma ograniczenia takie jak brak mozliwosci podpiecia - MULTICAM i SEASON - to jest zbedne ale podejrzewam ze z phoenixem na COM jest tak samo nie mam pojecia dlaczego jezeli np w SB4LS mozna to uczynic
Byc moze wrt54g ma ograniczona liczbe przerwan i mozna ja tylko wykorzystac pod 1 COM ktory jest podpiety do tunera z softem edukacyjnym ???
W dodatku ten gbox nie przepuszcza uprawnien

Czy ktos moze potwierdzic czesc moich watpliwosci ???
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 20

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,581,137 unikalnych wizyt