27 Kwietnia 2024 12:41:03
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Super Сasual Dating...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
· Super Сasual Dat... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.217.182.45
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Netflix dzielenie konta przez vpn
TheWB
Mam takie pytanie dotyczące dzielenia konta netflix

DOM nr1 ma publiczny adres IP i serwer VPN
DOM nr2 ma usługę Netflix i klienta VPN

Jak netflix zareaguje jak zmieni sie IP w lokalu nr2 na IP z lokalu nr2
Czy połączenie vpn musi być caly czas czy moze być uruchamiany okresowo
Myślałem o zastosowaniu wireguard z opcją tylko zmiany adresu IP u klienta na ip z serwera
Czy ktoś już męczył ten temat
Czy klient vpn musi być na całej sieci w lokalu nr 2 czy tylko wystarczy np na TV?
Asus RT N-16
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-083V K26 USB AIO

OSCAM 1.10rc build #6000
http://www.2shared.com/file/YrSr457D/...ipsel.html
 
hermes-80
Sens by to miało gdyby podstawowa usługa była uruchomiona na publicznym IP wraz z serwerem VPN - bo wtedy tylko ruch do klient musiał by pośredniczych przez VPN.

W odwrotną stronę - cały (dom) musi przelecieć przez vpn klienta co może zatkać uploud mogą wystąpić niestabilność.
Cała usługa musiała by być uruchomiona na IP publicznym drugiej sieci.

Cytat

Czy klient vpn musi być na całej sieci w lokalu nr 2 czy tylko wystarczy np na Tv

Optymalnie było by gdyby klient był podłączony na TV, bo można go dowolnie włączać lub rozłączać w razie potrzeby, ale działać to będzie w obydwu sytuacjach.

Cytat

Jak netflix zareaguje jak zmieni sie IP w lokalu nr2 na IP z lokalu nr2

Tego nie wiem czy da się tą usługę przekonfigurować jeśli już jest zarejestrowana w danej sieci.
Ciekawe jest także jak ta usługa działa na dynamicznych adresach przyznawanych przez ISP lub sieciach mobilnych.
Edytowany przez hermes-80 dnia 08-02-2024 19:10
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
shibby
Jak latem włączyli to blokowanie to sam dumałem jak to rozwiązać (dzierżawiłem konto od znajomego). Wyszło na to, że wystarczy zestawić tunel na chwilę, tak by ruch z TV szedł przez łącze znajomego, zalogować się do netflixa, włączyć jakiś film na kilka minut, wyłaczyć netflixa, rozłączyć VPN i wtedy netflix po ponownym zalogowaniu wykryje, że IP jest inne ale będzie można właczyć "tryb podróży" i przez miesiąc (z tego co czytałem) będzie to działać. Później znów się zablokuje, znów będzie trzeba akcję z VPN powtórzyć i znów będzie miesiąc spokoju.

Jak długo takie coś podziała? Nie mam pojęcia, bo to bardzo łatwe do wykrycia przez netflix.

Zestawiać tunel na stałe i kierować cały ruch z TV po VPNie to bardzo słaba akcja, bo dziś oglądamy newtflix a za chwilę Prime czy YT i ten ruch też będzie zapychał łącze główne (domowe) pierwszej lokalizacji - będzie zapychał wysył.

Finalnie dopłaciłem te 10pln za slot i mam problem z głowy. Mam swoje jedno konto, które jest przypisane do mojego IP i nie potrzebuję żadnych VPNów.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
pawel1987
Vpn odpalać co 30 dni gdy telewizor się zablokuje.
Netflix łączy adresy ip jako zaufane.

Można też dodać telewizor do urządzeń zaufanych i nic nie trzeba więcej robić, żadnych vpn.
 
tamtosiamto
Moja żmija ma w uk netflixa od corki, ktroa jest w PL. . Netlfix u mnie idzie przez polski komercyjny vpn. Sprawdzalem tez na necie od ang isp-zadnych problemow poki co od ok 3-4 miesiecy. Corka oglada na lapku, a moja żmija na TV.
BTW jak to bedzie dzialac w 4 osobowej rodzinie, gdzie kazdy ma netflixa na komorce, kazdy inne ip? Paranoja.
nic nie mam
 
pawel1987
Komórki nie są objęte blokadą
 
tamtosiamto
A z takim info sie nie spotkalem nigdzie do tej pory. Zastanawiajace jest, czemu mi( odpukac) nie kaza wpisywac kodow z maila, skoro uzywamy lapka i tv w 2 lokalizacjach. Tylko sie cieszyc Wink.
nic nie mam
 
pawel1987
Ja mam w 4 lokalizacjach i wszystko działa Smile
 
shibby
Mi działało póki używałem w domu. Jak na wakacje zabrałem dongle z android tv i wpisałem się w neta na ośrodku wypoczynkowym to wtedy pierwszy raz poprosił mnie o kody. Dałem mu że jestem w podróży i ruszyło. Po powrocie do domu już nie działało - od strzała prosił o zakup slotu. Co ciekawe padło też na tv, jakby mój IP został zablokowany.

Z drugiej strony u moich rodziców wciąż działa na tv - mają stałe IP, może dlatego.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
pawel1987
Któreś ip jest ustawione jako główne gospodarstwo domowe i na tym będzie zawsze działać.
 
tamtosiamto
moze jak sa stale polaczenia z 2 roznych domen, z kotrych non stop sie laczy wtedy nie wola o kody? Wuj wie. Nie bede sie pytac netflixa, bo mnie zaczna blokowac Wink
nic nie mam
 
dar3k
Ja puściłem wszystkie lokalizacje przez VPN serwer u mnie w domu (tylko wszystkie TV), od tego czasu zero problemów - generuje to trochę ruchu bo miesięcznie wychodzi na sam VPN ok 2-3TB (samego wysyłania), serwer openvpn mam postawiony na moim serwerze na j6412 - jak trasa pozwala to spokojnie wyciąga do 200Mbit, gdy druga strona nie jest na routerze tylko też na mini-PC, niestety w większości po ok 60-80Mbit bo tyle dają rade er-x na których stoją klienty w sumie mam tak upięte 6 lokalizacji, tylko jedna jest miniPC<>miniPC (co działa najstabilniej i najszybciej) a reszta to routery.
Wszystkie streamy jak Disney, Netflix, Amazon, Viaplay, podzielone na wszystkich i zero pytań o lokalizację czy problemów.
Edytowany przez dar3k dnia 21-02-2024 13:40
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
pawel1987
Vpn zawsze najlepszym rozwiązaniem Smile
 
tamtosiamto
niesety nie kazdy ma lacze, ktore udzwignie taki ruch.

btw @dar3k kiedy ty masz czas to ogladac? U mnie tv jest po to, zeby zakryc grzyba na scianie Wink , pilota biore do reki wylacznie po to, zeby wylaczyc tv, jak moja zmija zostawi wlaczony wieczorem :-D
nic nie mam
 
dar3k

tamtosiamto napisał:

niesety nie kazdy ma lacze, ktore udzwignie taki ruch.

btw @dar3k kiedy ty masz czas to ogladac? U mnie tv jest po to, zeby zakryc grzyba na scianie Wink , pilota biore do reki wylacznie po to, zeby wylaczyc tv, jak moja zmija zostawi wlaczony wieczorem :-D

Ja nie oglądam w ogóle TV, ale familia Wink
Co do łącza to mi się poszczęściło i mam symetryczny światłowód - więc w domu jak w serwerowni Smile

www.speedtest.net/result/c/dfdde94c-f4e6-4155-88fb-d5ad710bc5e2.png
Edytowany przez dar3k dnia 22-02-2024 20:01
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,402,309 unikalnych wizyt