19 Kwietnia 2024 07:40:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.129.39.55
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Technologia VoIP
 Drukuj wątek
Zabezpieczony PAP2T za 99 zł !
henia888
Nic się nie stanie, bo nie da rady zrobić upgrade firmware w bramkach z zablokowanym softem - upgrade jest automatyczny z serwera tlenofonu.

Smile
 
stawek7902
witam wszystkich serdecznie

Właśnie próbuję przeprogramować układ 29lv160 przy pomocy willema z tomsadu i jakoś nie wychodzi. FW ściągłem z kości sprawnej i niezablokowanej bramki no i zaprogramowałem nową kość HY29lv160tt-90v. Po wlutowaniu świecą się tylko diody LAN oraz POWER, chociaż sieć lan nie jest wogóle podłączona. Pytanie mam następujące, ponieważ zauważyłem iż w kości z której ściągałem soft, przy wylutowywaniu, uszkodziłem pin nr3. Czy ma to jakieś znaczenie podczas zgrywania FW z kości? Jest to wyprowadzenie oznaczone jako A13. Czy podczas odczytu danych wszystkie pin'y biorą udział?
stawek7902
 
henia888
1) Czy sie dobrze "zczytał" to powinieneś wiedzieć po analizie wsadu (występowanie wersji firmware, MAC, i S/N pod właściwymi adresami). Jeżeli chcesz to możesz mi przesłać wsad to Ci powiem czy jest ok.

2) Najczęściej (o ile wsad jest ok i programowanie/weryfikacja przeszło bez problemu)powodem takiego świecenia tych diód (power na czerwono?) jest błąd lutowania - sprawdź dokładnie pod lupą Smile

3) Czemu zamieniałeś kość? czy może w tej bramce była orginalnie HY?

Pozdrawiam! Smile
Edytowany przez henia888 dnia 14-05-2007 19:07
 
stawek7902
no właśnie, pytań wiele, postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości (posiadam Willema PRO3 TOMSADu z przystawką TSOP z ZIFem):

1) bardzo chętnie prześlę wsad bo nie mam pewności czy jest OK i jakoś nie mogę się tam dopatrzyć jakiegokolwiek MAC czy S/N pod winhexem czy też programem willema "epromm51"; proszę tylko o adres pod który wysłać

2)weryfikacja po programowaniu przebiegła ok; z tym lutowaniem troszeczkę gorzej, ścieżki są w porządku po wylutowywaniu lecz nie dam głowy czy są wszystkie przylutowane; sprawdzę to

3)kość wymieniłem ze względu na uszkodzoną nóżkę nr3; w obu bramkach: tlenofonu i IPFONa są takie same układy MX29lv169cbtc-90g

pozdrawiam i dziękuję
Edytowany przez stawek7902 dnia 14-05-2007 19:19
stawek7902
 
lukaszkrkpl
znalazlem takie 2 posty o odblokowaniu...
http://www.bargainshare.com/index.php?showtopic=69607
http://www.telephreak.org/PAP2/

czy ktos probowal tych sposobow ?

prosze dac znac czy sie udalo

pozdrawiam
 
henia888
zwróć tylko uwagę, że oba sposoby dotyczą PAP2 a nie PAP2T.....
 
stawek7902
co do diód led to "power" świeci na czerwono a "lan" na zielono.
stawek7902
 
henia888
Smile Najczęściej jest to objaw niedokładności w lutowaniu (zakładając, że wsad jest prawidłowy).

Pozdrawiam! Smile
 
steve23
czy ktoś ma możliwość zgrania i przesłania FW z zablokowanego Pap2T , może uda sie wyodrębnić hasło. Jakby co prosze przesłać na steve23@o2.pl
 
henia888
Zrzuty z zablokowanych bramek zawierają dane "wrażliwe", takie jak numer seryjny bramki, MAC, loginy i hasła do prekonfigurowanych kont - ciekawe, po co Ci takie wsady - potrafisz wyodrębnić hasło a nie potrafisz zrobić zrzutu ze swojej? Wink Ciekawe....
 
a_jaco
Obawiam się że nikt nie wydobędzie hasła bo bramka nie jest zablokowana na zasadzie hasła tylko "provisioningu", czyli strona administratora jest wyłączona (nie pyta nawet o hasło), przez co nie ma dostępu do 95% parametrów, które są ustawiane na zasadzie plików konfiguracyjnych pobieranych z serwerów Tlenofonu (lub były już pobrane).
Co do problemu zielona lan i czerwona power to problem który zniknął po ponownym przelutowaniu (poprawieniu) układu.
Swoją drogą nie łatwo wlutować taki układzik z powrotem .
 
steve23
Mam , dobrego znajomego ktory siedz w "odzyskiwaniu" haseł i jesli bedzie miał zrzut zabezpieczonego FW , jest duże prawdopodobieństwo wyodrębnienia hasła do resetu bramki , a co do zrzutu FW z mojej bramki , to o ile pamiętam potrzebny jest programator i umiejętność wylutowania układu . Ja niestety nie posiadam , ani jednego , ani drugiego.
 
stawek7902
Po wielu próbach oraz konsultacjach z user'em henia888 (POZDROWIENIA i PODZIĘKOWANIA ZA WSPÓŁPRACĘ Smile ) wciąż nie osiągam celu. Pytania jakie nasuwają mi się po dotychczasowych działaniach.
Czy układy AMD am29lv160db lub HYUNDAI hy29lv160tt-90v, można wstawić w miejsce układu MX 29lv160cbtc-90g? Cały czas problem z diodami czerwona power oraz zielona lan. Lutowania już sprawdzałem nawet multimetrem i wszystko wygląda ok. Pod lupą (monokl) wszystkie wyprowadzenia mają połączenia do ścieżek oraz nigdzie nie są zwarte. Swoją drogą, czy ma ktoś namiar na klips (programowanie bez wylutowywania) do tego układu? No i oczywiście podstawowe pytanie: jak to robi tlenofon iż blokuje soft tej bramki, przecież nie wylutowywują każdego układu. Powinna być jakaś metodia via LAN,etc.

pozdrowienia

PS.
Jak dotychczas znalazłem dane na offsecie:
1F0514 - 1F051F S/N text
1F4514 - 1F451F S/N text
1F0020 - 1F002B S/N text
1F0527 - 1F0532 MAC text
1F4527 - 1F4532 MAC text
1F0000 - 1F0005 MAC bin
Edytowany przez stawek7902 dnia 19-05-2007 13:42
stawek7902
 
a_jaco
stawek7902 poczytaj o "provisioningu" bramek i telefonów Linksys/Sipura.
Przy pomocy pliku konfiguracyjnego pobieranego przez bramkę/telefon można skonfigurować każdy z parametrów które normalnie masz dostępne w panelu administracyjnym WWW, ponadto parametry te jeszcze mogą być : zapis/odzczyt, tylko odzczyt, lub wcale nie widoczne.
Podobnie z podstroną administratora ; może być całkowicie odblokowana, zablokowana hasłem lub całkiem nie dostępna (to ostatnie tu ma właśnie miejsce).
Moim skromnym zdaniem nie ma sensu szukania żadnych haseł administratora, tylko zdobycie dobrych certyfikatów Linksys/Cisco/Sipura.
Powyższe wywody to tylko dedukcja, mogę się mylić.
Powodzenia.

P.S. ktoś z Was potrafi podsłuchać transmisje HTTPS która w czasie provisioningu ma miejsce? można sie czegoś z tego dowiedzieć.
Edytowany przez a_jaco dnia 20-05-2007 15:24
 
stawek7902
no trudno... po dwóch dniach zmagań nadal nic... a mam w sumie 3 brameczki znajomych do odblokowania... jeszcze trochę poćwiczę... JESZCZE RAZ WIELKIE PODZIęKOWANIA DLA HENIA888!!! oby takich więcej
stawek7902
 
piotrrz
czy ktoś może wysłać FW z odblokowanego urządzenia na PW: piotrrz(malpa)gmail.com
Petro
 
stawek7902
witam ponownie

w końcu uruchomiłem dwie bramki pap2t na układzie AMD am29lv160db. Jednak wgrywając tą samą binarkę do oryginalnego układu Macronic mx29lv160cbtc za CHINY LUDOWE nie chce działać? dlaczego? po wielu próbach ponownie utknąłem w miejscu.

Po ściągnięciu kart katalogowych obu układów i porównaniu ich, nie widać żadnych różnic (architektura sektorów pamięci jest identyczna, parametry programowania także).
Edytowany przez stawek7902 dnia 09-07-2007 17:24
stawek7902
 
megon
To rozumiem ze da sie odblokowac tylko trzeba zamienic uklady ? Jaki jest koszt takiego ukladu ?
dom: Asus RT-N16 + Tomato v1.28

praca: WAG200G 1.01.09 + ASUS RT-N16 + SPA1001 3.1.19(SE) + DNS-323 + 2 x 500 GB Raid-1 7200.12
+ VoIP Nokia E65 S60v3
 
henia888
przeczytaj dokładnie wątek - oczywiście, że się da. Nie ma potrzeby wymiany układu, chyba, że orginalny ulegnie uszkodzeniu - wtedy koszt kości jest minimalny - 4-10 PLN w zależności od źródła.

Najczęściej przyczyną problemów są niedokładności lutowania kości lub "wydmuchanie" elementów sąsiadujących z kością! Rzadziej błędy w zaprogramowaniu kości - wystarczy dobrze zweryfikować po flashowaniu.

Pozdrawiam!
 
megon
Tak doczytalem - czy jest moze osoba z wrocka ktora ma taki programator i jest wstanie to zrobic ?
dom: Asus RT-N16 + Tomato v1.28

praca: WAG200G 1.01.09 + ASUS RT-N16 + SPA1001 3.1.19(SE) + DNS-323 + 2 x 500 GB Raid-1 7200.12
+ VoIP Nokia E65 S60v3
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,154,055 unikalnych wizyt