29 Kwietnia 2024 05:08:23
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.220.11.34
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Asus pod spory lan
cry
Witam użytkowników.

Przeglądając półki sklepowe szukająć ciekawej oferty routera pod multimo 6mb natknąłem się na Asusa WL-500g. Mam pytanie dotyczące dzielenia łącza na tym routerku. Właśnie złożyłem wypowiedzenie tepsie na łącze dsl 1mb którego dzieliłem na 12 użytkowników lecz chciałbym kontynuować administracje z tą samą liczbą użytkowników już pod multimo. Nigdy nie miałem okazji korzystać z routera (do tej pory only linux serwer) i szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia na który się skusić. Po 2 nockach w google zdecydowanie większość ludzi poleca Linksysa WRT54GL lecz mi jakoś nie podchodzi... :> Kręci mnie funkcjonalność WL-500G z tym, że w necie bardzo mało informacji dotyczących dzielenia łącza na tym routerku. Mam pytanie do posiadaczy asusa - czy ten sprzęt stabilnie pociągnie mi sieć z tą liczbą użytkowników ?
 
aro_w
A coz to jest 12 userow ?Smile wierz mi ze nawet sie nie rozgrzeje Smile
Best Regards aro_w
 
SlyT
Jesli poszukujesz urzadzenia pelniacego WYLACZNIE funkcje routera / firewalla / menedzera podzialu pasma to szukaj sprzetu pod firmware Tomato (m.in. WRT54GL). Ilosc funkcji w nim jest powalajaca ... .

Jesli zalezy ci na dodaniu kolejnych funkcji do mysle ze asus WL-500gP jest niezlym rozwiazaniem.
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
cry

Cytat

SlyT napisał/a:
Jesli poszukujesz urzadzenia pelniacego WYLACZNIE funkcje routera / firewalla / menedzera podzialu pasma to szukaj sprzetu pod firmware Tomato (m.in. WRT54GL). Ilosc funkcji w nim jest powalajaca ... .

Jesli zalezy ci na dodaniu kolejnych funkcji do mysle ze asus WL-500gP jest niezlym rozwiazaniem.


W tym cały sęk, że chciałbym korzystać z technologii jakie serwuje asus a dokładnie hardcorowo zależy mi na funkcji plug'n-share. Udostępnienie możliwości podłączenia zewnętrznego dysku twardego pod ftp czy sambe byłoby tym z czego często korzystam i na czym bardzo mi zależy. Kupno dwóch routerów na chwile obecną jest mi nie na rękę. Hyh, jednak nie będe ukrywał, że bez rozbudowanego zarządzania pasmem inetowym administracja siecią jest nierealna. Czy pod tym względem 500gp jest dużo uboższy od wrt'a ? (może poprawniej OpenWrt od Tomato?).
ASUS WL-500g Premium
OpenWrt White Russian - With X-Wrt Extensions 0.9
i takie tam inne...
 
mopic
powiem tak - skoro używałęś linuxowego serwerka, to z pewnością nie sprawi ci problemu używanie OpenWRT (nawet dla początkujących te ustawienia z pomocą wiki OpenWRT nie powinny być trudne). Wyobraś sobie tego Asusa jako Pentium 200MHz i mniej więcej będziesz wiedział czego się spodziewać. 12 użytkowników to bez problemu pociągniesz. ArteQ albo Obsy pewnie więcej Ci na ten temat powiedzą.
Ja miałem Tomato na większą ilość userów i też przyzwoicie chodziło (trochę ramu na QoS nie starczało). Obecnie Tomato robi za Apeka, a do routingu mam m0n0walla, którego BARDZO gorąco do takich zastosowań polecam.
Pozdrawiam
MopIC
 
SlyT
No z tym plug'n'share to przesadziles. Az tak latwe to nie bedzie. Ja na twoim miejscu zastanowilbym sie nad zestawiem router (Tomato) + pecet (FreeNAS).
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
cry

Cytat

SlyT napisał/a:
No z tym plug'n'share to przesadziles. Az tak latwe to nie bedzie. Ja na twoim miejscu zastanowilbym sie nad zestawiem router (Tomato) + pecet (FreeNAS).


Ehm... W momencie kontynuowania korzystania z serwera pc nie szukałbym alternatywy w postaci routera. W tym cały problem, że muszę się pozbyć tej warrczącej maszyny zza łóżka i zmienić ją na małe schludne pudełeczko :> Nie będe ukrywał, że nie chce już pc_serwa także ze względów ekonomicznych. Bodaj od lat 3 przy takiej liczbie userów ja jako administrator ask muszę opłacać koszta prądu urządzeń bo praktycznie nie da się nic zaoszczędzić (thx dla tp za ich oferte łącz dsl).

Cytat

mopic napisał/a:
powiem tak - skoro używałęś linuxowego serwerka, to z pewnością nie sprawi ci problemu używanie OpenWRT (nawet dla początkujących te ustawienia z pomocą wiki OpenWRT nie powinny być trudne). Wyobraś sobie tego Asusa jako Pentium 200MHz i mniej więcej będziesz wiedział czego się spodziewać. 12 użytkowników to bez problemu pociągniesz. ArteQ albo Obsy pewnie więcej Ci na ten temat powiedzą.
Ja miałem Tomato na większą ilość userów i też przyzwoicie chodziło (trochę ramu na QoS nie starczało). Obecnie Tomato robi za Apeka, a do routingu mam m0n0walla, którego BARDZO gorąco do takich zastosowań polecam.


Thx mopic wielkie za tą optymistyczną informacje :> Ogólnie z tego co zauważyłem to bardzo mało osób zapuszcza asusowi role routera i zaczęło mnie to lekko niepokoić. Rozumiem już, że wolą większe możliwości wrt lub pc. Cały czas mnie jeszcze męczy noobskie pytanie dotyczące dzielenia pasma - asus (openwrt) pod tym względem jest bardzo ubogi w porównaniu z linksysem ? Głównie mam na myśli wyznaczanie godzin dla programów p2p czy narzucenie limitów ściąganych zasobów dla danego usera/mac'a - bo w quake'a też czasem trzeba pyknąć ;>
Edytowany przez cry dnia 03-03-2007 11:44
ASUS WL-500g Premium
OpenWrt White Russian - With X-Wrt Extensions 0.9
i takie tam inne...
 
Tom0000
Nie znam tomato. Byc moze tam jest to o co pytasz - czyli przydzielanie zdefiniowane w czasie.
Pod openwrt mamy qos-re, bardzo zgrabny pakiecik. Mysle ze za jego pomoca tez mozna uzyskac to samo. Definiujesz sobie kilka skryptow konfiguracyjnych, i za pomoca crona bedziesz je podmienial i resetujac qos.
Jak bedzie czas na quake, presuniesz port uzywajacy go na wyzszy priorytet. podobnie z innymi rzeczami.
Jednego tym pakietem nie zrobisz - nie zdefiniujesz sztywnego ograniczenia na pasmo dla danej uslugi.

Mysle, ze jak ktos juz ma asusa , to uzywa go jako rutera. Ma on jednak takie mozliwosci, ze grzech ich nie wykorzystac. Moze dlatego wiecej ludzi pisze o tych innych mozliwosciach, bo z funkcja podstawowa - rutowaniem - nie ma najmniejszego problemu , wiec o czym tu pisac ?
Edytowany przez Tom0000 dnia 03-03-2007 18:49
Asus 500gx
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 29

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,426,756 unikalnych wizyt