28 Marca 2024 20:41:09
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
52.91.0.68
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
RT-AC86U i kontrola rodzicielska, jak?
jerzyha
Witam,

Kupiłem router jak w temacie, gdyż w opisie stało, że posiada kontrolę rodzicielską. Zupgradowałem go od razu do Merlina, żeby mieć więcej możliwości. Cóż jednak się okazuje? Kontrola rodzicielska delikatnie mówiąc jest biedna.
Mam syna na zdalnej, ale typek zamiast brać udział w lekcjach napieprza na discordzie, ogląda yt czy gra na steamie. Nie jestem w stanie go upilnować, więc potrzebuję wsparcia hardwarowo-softwarowego. Próbowałem z poprzednim routerem na Gargoylu, tam jest fajnie to zrobione, czarna i biała lista po MACach... ale nie działa to poprawnie na moim routerze, na stacjonarce blokady działały, ale laptop młodego miał za nic wszelkie ustawienia. Kupiłem więc Asusa AC86U. No i tutaj jest kłopot, bo kontrola ogranicza się do całkowitego wycięcia dla wskazanego komputera wszystkich usług ze wskazanej grupy, np. "Instant messaging" czy "Streaming and Entertaiment":

i.imgur.com/XFgacSP.png

Blokada taka skutkuje tym, że nie działa WSZYSTKO z kategorii np. komunikacji, a ja chcę zablokować discorda, ale odblokować microsoft teams!
W Gargoylu mogłem ustawić listę domen dozwolonych, wypracowałem taką listę i wiem jakie domeny chcę mu włączyć. Dodatkowo fajnie by było, żeby blokada działała od godziny do godziny, a poza wskazanym czasem żeby działało wszystko.

Nie umiem tego uzyskać na Merlinie, proszę o pomoc. Czy da się to zrobić czy mam odesłać router do sprzedawcy w ramach 14 dni od zakupu?
jurik
 
Adooni
juz byl o tym temat na forum i nawet podawalem scrypt jak mozna dowolne rzeczy wyciac. takich info lepeij szukac forum snb np tutaj
https://www.snbforums.com/threads/par...ols.55490/
czy tutaj itd
https://www.snbforums.com/threads/blo...ost-674462

u nas na forum gdzies juz podawalem scrypt na to ale nei mama czasu tego szukac bylo to kilka miesiecy temu.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
hermes-80
A może lepiej zainteresować się czymś co ma DPI https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=22455

Połączony z 07 kwietnia 2021 12:22:31:
Dużo lepsze efekty osiągniesz.
Edytowany przez hermes-80 dnia 07-04-2021 12:22
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
jerzyha
Szukałem tych skryptów, nie znalazłem, ale też przyznam szczerze, że wolałbym to mieć w GUI, bo nie jestem ekspertem od linuksa, a nie lubię robić czegoś (polecenia w skryptach) czego nie do końca rozumiem.
Z kolei DPI jest fajne, wydaje się, że tego mi potrzeba, ale patrzę na Ubiquiti EdgeRouter i one nie mają radia? A ja WiFi muszę mieć.
Są jeszcze inne opcje?
jurik
 
hermes-80
To sobie dokupujesz AP i masz lepiej niż zespolone interfejsy w jednym urządzenie - jednak trochę drożej.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
jerzyha
Nie chcę tyle gratów, nie jestem fanatykiem graciarni, chcę rozwiązać problem, już i tak żona mi kołki na głowie struga, że po zakupie Asusa miało być dobrze, a jest to samo, a kasa wywalona w błoto.

Czy naprawdę nie ma urządzenia i systemu, który oferuje blokowanie określonych słów w domenach dla wskazanego adresu MAC?

Czy do tego Asusa AC86U da się wsadzić inny firmware niż AsusWRT/Merlin?

Połączony z 07 kwietnia 2021 15:27:05:
Kolejną godzinę grzebiąc w Merlinie wydumałem, że można by wykorzystać funkcję DNSFilter:

i.imgur.com/8AN8EY4.png

i.imgur.com/E8t6SDY.png

Wymagałoby to posiadania prywatnego serwera DNS, który można by tak skonfigurować, żeby w odpowiednich godzinach albo zamieniał domeny na adresy albo kierował na 127.0.0.1. I taki DNS podać konkretnemu MACowi.

Czy to ma sens? I czy jest jakiś prosty serwer DNS do odpalenia na routerze?
Edytowany przez jerzyha dnia 07-04-2021 14:27
jurik
 
tamtosiamto

Cytat

jerzyha napisał(a):


Czy naprawdę nie ma urządzenia i systemu, który oferuje blokowanie określonych słów w domenach dla wskazanego adresu MAC?

?


A ile dzieciaki maja lat? Bo jak powyzej 10 to sobie odpali vpn i nici z kombinowania
nic nie mam
 
jerzyha

Cytat

tamtosiamto napisał(a):

Cytat

jerzyha napisał(a):


Czy naprawdę nie ma urządzenia i systemu, który oferuje blokowanie określonych słów w domenach dla wskazanego adresu MAC?

?


A ile dzieciaki maja lat? Bo jak powyzej 10 to sobie odpali vpn i nici z kombinowania


Mam przygotowaną listę około 30 domen, które mu chcę dodać i niczego poza nimi nie będzie w stanie otworzyć, w tym strony VPNa. A biegania po IP nie ogarnia. Poza tym taki VPN to już grubsza rzecz, nie zainstaluje i nie odinstaluje w 3 sekundy z kompa.
jurik
 
Adooni
problem w tym ze zazwyczaj producentom sprzetu nie chce sie bawic w cos takiego co Ty szukasz gdyz to zajmuje duzo czasu no i potem trzeba to testowac przy kazdym update oprogramowania.

takie pytania niestety zadaje sie przed wyborem sprzetu/ oprogramowania.

jak nie chces bawic sie w skrypty to oddaj ASUSa, poszukaj sprzetu ktory to zrobi z poziomu oprogramowania i kup.

rozwiazania Ubiquiti sa bardzo dobre i fajnie ze wlasnie mozesz postawic router w 1 miejscu a AP wi-fi wyciagnac w innym. wez tylko pod uwage ze dla kogos kto na tym nie pracowal poczatki beda trudne.

niestety jako ze malo kto na naszym forum uzywa tego co potrzebujesz zostaje czasochlonne szukanie w necie np czegos takiego https://www.lifewire.com/best-parenta...rs-4160776 aa nastepnie szukania info dot kazdego z routerkow. itd.

np zacznij od obejrzenia tego fimiku https://www.youtube.com/watch?v=gEhE8...EhE87FmOcs - mozesz zaczac ogladac od 9minuty albo od 15minuty
Edytowany przez Adooni dnia 07-04-2021 16:52
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
jerzyha

Cytat

Adooni napisał(a):

problem w tym ze zazwyczaj producentom sprzetu nie chce sie bawic w cos takiego co Ty szukasz gdyz to zajmuje duzo czasu no i potem trzeba to testowac przy kazdym update oprogramowania.


To bardzo dziwne, bo zapotrzebowanie na rynku na takie rozwiązania jest ogromne! Zwłaszcza teraz, w dobie e-nauki. I ludzie chętnie by to kupowali, gdyby wiedzieli co to daje i jak tego użyć.

Cytat

takie pytania niestety zadaje sie przed wyborem sprzetu/ oprogramowania.

jak nie chces bawic sie w skrypty to oddaj ASUSa, poszukaj sprzetu ktory to zrobi z poziomu oprogramowania i kup.


Tak zrobiłem, przeczytałem opisy różnych sprzetów i wyszło, że Asus to oferuje, jednak w praktyce to jedna wielka ściema i nic nie warte pseudofunkcje. Marketing zrobił swoje.
Jedyna zaleta tego Asusa to solidny zasięg. Tego mu nie można odmówić.

Cytat


rozwiazania Ubiquiti sa bardzo dobre i fajnie ze wlasnie mozesz postawic router w 1 miejscu a AP wi-fi wyciagnac w innym. wez tylko pod uwage ze dla kogos kto na tym nie pracowal poczatki beda trudne.


No właśnie, nie mam tyle wolnego czasu niestety... choć zabawa byłaby ciekawa.

Cytat


niestety jako ze malo kto na naszym forum uzywa tego co potrzebujesz zostaje czasochlonne szukanie w necie np czegos takiego https://www.lifewire.com/best-parenta...rs-4160776 aa nastepnie szukania info dot kazdego z routerkow. itd.


W tej liście jest Asus na tym samym systemie co mój, więc... raczej nie jest to dobre zestawienie.

Cytat


np zacznij od obejrzenia tego fimiku https://www.youtube.com/watch?v=gEhE8...EhE87FmOcs - mozesz zaczac ogladac od 9minuty albo od 15minuty


A to mnie urzekło! Wygląda doskonale i jakby dokładnie tak jakbym chciał. Co prawda recenzent w filmie nie pokazał, że da się filtrować po domenach (był blisko, ale odpuścił), ale w dokumentacji niby to jest:

https://www.synology.com/pl-pl/knowle...ss_profile

Nawet nie wiedziałem, że Synology robi coś poza NASami.
Szkoda tylko, że taki drogi... no ale za bajery trzeba bulić :-( i pewnie go kupię jak nic innego nie znajdę. A wiesz może czy radio ma dobre pokrycie w tym Synology?

Znasz jeszcze jakieś routery (lub systemy routerowe) o takich możliwościach?

No i dzięki za pomoc!
jurik
 
Adooni
niestety nie a Synology RT2600ac troche kosztuje

linksys np pozwala na blokowanie konkretnych stron https://www.linksys.com/sg/support-ar...Num=135668 ale nie widze opcji aby dopuscic konkretne.

ciezko powiedziec ze duzo osob to potrzebuje jak od 10lat jestes moze 3 os ktora o to pyta Smile. Ja np stawialem u znajomych spokojnie ponad 100 routerkow i tylko 1 pytal czy mozna godzinowo ograniczyc tz np po szkole do 22. Teraz przez covid-19 mamy troche inna sytuacje.

Asusem tego co chcesz nie osiagniesz bez super scryptow, oddaj przetestuj Synology i jak nie podpasi to mozesz oddac. Co do zasiegu wi-fi to wiekszosc routerkow od ponad 5lat ma taki sam zasieg wymuszaja to nowe przepisy dot "zanieczyszczenia" powietrza - zaklocania falami.

co do ceny routerka to szczerze jak zaplacisz nawet te 1k za niego to jak zalozysz ze wytrzyma 10lat to nie jest zle. Ja RT-AC56U mam od 2013 no i jeszcze kila lat pociagnie. A szczerze patrzac na siec na swiecie wiecej niz 300Mbit to nie ma sensu miec neta. Do tego po kiego mi wi-fi AX 5000Mbit jak WAN i tak jest 1Gbit a 300Mbit na swia wystarcza do filmu 8K itd.
Edytowany przez Adooni dnia 07-04-2021 19:13
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
djwujek
Zwróć ten ruter do sklepu jeśli nie minęło 14 dni i zainteresuj się Synology RT2600AC to chyba najprostsze rozwiązanie po edgerouter + AP

Połączony z 07 kwietnia 2021 19:27:54:
A może ruter pod ddwrt tam jest fajna kontrola co dokładnie potrzebujesz zablokować a co nie to sprawdzę to u siebie.
Edytowany przez djwujek dnia 07-04-2021 19:27
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
jerzyha

Cytat

A może ruter pod ddwrt tam jest fajna kontrola co dokładnie potrzebujesz zablokować a co nie to sprawdzę to u siebie.


A DDWRT ma jakąś graficzną nakładkę jak Gargoyle/Tomato czy coś takiego? Bo grzebanie z konsoli mnie nie bawi. Nawet, nie to, że nie kumam (coś tam ogarniam, jako desktopa mam Ubuntu), ale to się robi raz na ruski rok, a w moim wieku pamięć już szwankuje i za każdym razem muszę od zera to rozkminiać... szkoda mi życia.

No i czy DDWRT może zadziałać na:
- Asus RT-AC86U
- Xiaomi Mi Router 3G

Bo akurat te dwa teraz posiadam.
jurik
 
djwujek
Ma graficzną nakładkę ale niestety ruter musiał byś zmienić bo nie pasuje na żaden z tych co masz ale plus jest taki że nie musisz kupować za 1000 zł może być tańszy, a powiedz co dokładnie chcesz zablokować.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
Adooni
nie wiem czy dd-wrt tutaj wystarczy https://wiki.dd-wrt.com/wiki/index.ph...al_control nie widze nigdzie ze mozna dla danego IP czy MAC wlaczyc selektywnie kilka domen.
z tego co siedzialem dawon temu w dd-wrt to byloto bardziej skomplikowane niz AsusWRT i tomato.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
djwujek
Dla danych ip dla ich zakresu lub dla mac tam jest to rozbudowane możesz blokować po słowach kluczowych adresach www i aplikacjach ma wbudowany mechanizm dpi.
djwujek załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
jerzyha
Sprawa jest prosta, mam syna, który ma e-lekcje, ale zamiast brać udział w nauce napieprza po youtube, discordzie i innych badziewiach. Potrzebuję zatem ustalić dla jego MACa w godzinach od 8:00 do 16:00 aby miał dostęp tylko do wikipedii, microsoft teams (bo tam są lekcje), nuandu (platforma edu) i e-dziennika - razem jest to około 30 domen potrzebnych do dostępu, resztę chcę zbanować. Czyli potrzebuję założyć białą listę na te domeny, a wszystko spoza ma być ubite, między ósmą a szesnastą. Niby banał a się wszystkie systemy/routery na tym wykładają. I ten problem ma teraz 100% rodziców w PL, jest to mega nisza na koszenie kasy nawiasem ;-)
jurik
 
djwujek
to ddwrt odpada pozostaje ci chyba tylko spróbować Synology rt2600ac.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
tamtosiamto
Nie wiem jak na win, ale na androida sa programy do kontroli rodzicielskiej, masz zdalna kontrole, mozesz smarkaczowi m.in wylaczyc tablet itp. Znajoma uzywa tego zeby poskromic dwoch urwisow 6-8 lat. Moze na win tez cos takiego jest?
nic nie mam
 
jerzyha

Cytat

tamtosiamto napisał(a):

Nie wiem jak na win, ale na androida sa programy do kontroli rodzicielskiej, masz zdalna kontrole, mozesz smarkaczowi m.in wylaczyc tablet itp. Znajoma uzywa tego zeby poskromic dwoch urwisow 6-8 lat. Moze na win tez cos takiego jest?


Dla mojego cwaniaczka blokady na poziomie jego maszyny (kompa czy telefonu) są do rozwalenia w parę minut. Tylko blokada zewnętrzna, czyli w routerze, ma szansę działać.

Połączony z 08 kwietnia 2021 14:13:32:
Router kupiłem, cena boli, ale nadchodzące rozwiązanie problemu uśmierza ból :-)

Mam dodatkowe pytanie, poza routerem Synology ma jeszcze urządzenia rozszerzające sieć w technologii mesh, konkretnie MR2200ac.
I teraz mam pytanie. Jak rozumiem mesh działa tak, że stawiam w kilku miejscach domu takie dodatkowe punkty i one dystrybuują sieć między sobą radiowo, a tylko router główny jest wpięty do zewnętrznego dostawcy po kablu?
No i patrzę na fotkę tego MR2200ac, a on z tyłu ma dwa porty RJ45:


media.hardware.fr/r500/ld/products/00/05/12/10/LD0005121052_2.jpg

Czy to oznacza, że on zgarnia internet z powietrza, rozsiewa naokoło, ale także potrafi go dostarczyć do tych gniazd ethernetowych?

Połączony z 08 kwietnia 2021 14:15:25:
media.hardware.fr/ld/products/00/05/12/10/LD0005121057_2.jpg
Edytowany przez jerzyha dnia 08-04-2021 13:15
jurik
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 42

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,427,227 unikalnych wizyt