29 Marca 2024 11:43:03
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.95.231.212
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
tomato, vpn na wydzielonym wifi
tamtosiamto
Dobry. Po dlugich bojach chce zrezygnowac z merlina i wrocic do tomato. Czy da rade zrobic taka konfiguracje:

1 Wifi glowne o przykladowqej nazwie

Cytat

dom

2 wifi gosci

Cytat

goscie

3 wifi tylko do vpn pptp/l2pt( jestem w uk i czasem potrzebuje polskiego internetu )

Cytat

vpn
.

Generalnie chodzi o podpiecie vpn pod ostanie wifi.

Ruter to ac3200.
nic nie mam
 
Maniek91PL
pytałem o takie rozwiązanie parę razy, nikt nie odpisywał, więc nie wiem czy jest możliwość aby tak zrobić
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
Ampersand
Generalnie pierwsze 2 punkty to żaden problem ale używanie nazewnictwa 'wifi' wg mnie jest bardzo mylące. Tobie chyba chodzi o 2 osobne podsieci...
Jeśli tak to nie ma najmniejszego problemu, sam używam. Co do vpn-a to przecież serwer vpn ma swoją pulę adresową więc osobiście nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć. Podsieć dla gości możesz ustawić na inny vlan tyle tylko, że tam nadal będzie pula adresów podsieci dla gości a nie ta z vpn-a.
Netgear R7000: FreshTomato 2023.4 AIO-64K
Linksys E4200: FreshTomato 2023.2 MIPSR2 K26 USB Mega-VPN
Linksys E2000: FreshTomato 2023.2-Max
Asus TUF AX3000v2: ...
 
Maniek91PL
że podłączę się,
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=22543

niby jak to osiągnąć Shock ?
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
tamtosiamto

Cytat

Ampersand napisał(a):

Generalnie pierwsze 2 punkty to żaden problem ale używanie nazewnictwa 'wifi' wg mnie jest bardzo mylące. Tobie chyba chodzi o 2 osobne podsieci...
Jeśli tak to nie ma najmniejszego problemu, sam używam. Co do vpn-a to przecież serwer vpn ma swoją pulę adresową więc osobiście nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć. Podsieć dla gości możesz ustawić na inny vlan tyle tylko, że tam nadal będzie pula adresów podsieci dla gości a nie ta z vpn-a.


Tak, maja byc 3 osobne podsieci. Serwera vpn nie bede stawiac, chce wykorzystac wykupiona usluge. A co do reszty-gdybym wiedzial co zrobic, to nie pisalbym tego posta.
nic nie mam
 
Ampersand
Filozofii w tym żadnej nie ma. Ustawiasz kolejną podsieć na tej samej zasadzie jak masz główną i mostkujesz sieć bezprzewodową z nową podsiecią. Możesz stworzyć wirtualną sieć wifi dla gości bądź przypisać fizyczną kartę wifi routera (jeśli ma więcej niż jedną). Do odseparowania podsieci mozesz też użyć vlan-ów.



Cytat

Maniek91PL napisał(a):

że podłączę się,
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=22543

niby jak to osiągnąć Shock ?

Twój przypadek muszę przeanalizować ale dziś już nie dam rady. Odpiszę w temacie jak coś wymyślę. Chyba, że ktoś mnie uprzedzi.
Ampersand załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Netgear R7000: FreshTomato 2023.4 AIO-64K
Linksys E4200: FreshTomato 2023.2 MIPSR2 K26 USB Mega-VPN
Linksys E2000: FreshTomato 2023.2-Max
Asus TUF AX3000v2: ...
 
tamtosiamto
ok, a co z vpn ? Jak puscic ruch vpn tylko na trzecie radio?
nic nie mam
 
Ampersand
Sądzę, że bez dodatkowego routingu się nie da a to wymaga przetestowania, którego ja nie mam niestety jak dokonać.
Netgear R7000: FreshTomato 2023.4 AIO-64K
Linksys E4200: FreshTomato 2023.2 MIPSR2 K26 USB Mega-VPN
Linksys E2000: FreshTomato 2023.2-Max
Asus TUF AX3000v2: ...
 
tamtosiamto
Szkoda. Nie mam cisnienia na to, na razie po prostu uzywam drugiego rutera do vpn, ale myslalem, ze da sie to jakos latwo pogodzic na 1 urzadzeniu(ac3200). Dzieki za odpowiedzi.
nic nie mam
 
Maniek91PL
w teorii wszystko łatwo i prosto, ale jak właśnie ustawić na osobną podsieć Pfft może Shibby dodał by taką opcję ? wystarczyło by przy dodawaniu clienta vpn czy tam pptp, ustawić opcję np, mostkuj tylko z siecią , br0 czy tam lan0 itp
Co by rozwiązało problem od ręki
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
Ampersand
Ten temat powinien Wam pomóc:
Multiroom N z wykorzystaniem openVPN
Netgear R7000: FreshTomato 2023.4 AIO-64K
Linksys E4200: FreshTomato 2023.2 MIPSR2 K26 USB Mega-VPN
Linksys E2000: FreshTomato 2023.2-Max
Asus TUF AX3000v2: ...
 
tamtosiamto
Nie za bardzo. Jak wspomnailem wczesniej nie mam w planach stawiac serwera vpn, tylko wykorzystac trzecie radio ( 5GHz) w ac3200 do skonfigurowania wykupionej u kogos uslugi vpn, czyli raczej potrzebuje opcji klient, zeby polaczyc sie z serwerem vpn i puscic to lokalnie w eter na trzecim radiu. Tak ja to rozumiem.
nic nie mam
 
Ampersand
Ty stawiać nie musisz ale przecież jeden gdzieś być musi skoro chcesz być jego klientem. I to na serwerze będziesz musiał wprowadzić zmiany do poprawnego działania takiej konfiguracji, o ile masz do niego taki dostęp. Sam klient serwera vpn wg mnie nic Ci nie da, chyba że oprogramowanie klienckie jesteś w stanie zainstalować i skonfigurować na PS. Podany przeze mnie opis jest poprawny bo działa u kolegi.
Ja w sumie nie wiem z Twojego opisu czy tam chcesz mieć 3 lokalizacje połączone ze sobą czy 2. Trochę chaotycznie opisane. Schemat byłby lepszy. Generalnie połączenie 2 urządzeń w jeden LAN poprzez vpn jest do zrobienia. Inne warianty to już nie wiem.
Netgear R7000: FreshTomato 2023.4 AIO-64K
Linksys E4200: FreshTomato 2023.2 MIPSR2 K26 USB Mega-VPN
Linksys E2000: FreshTomato 2023.2-Max
Asus TUF AX3000v2: ...
 
tamtosiamto
Ac3200 ma 3 radia. Nie motajac za duzo i nie dzielac na podsieci -radio 2.4 i 5 leci normalnie, bez modyfikacji. Radio trzecie, czyli drugie radio 5GHz ma miec skonfigurowanego klienta vpn, z domeny vpn.xxx.pl , zebym w UK mogl miec polski internet. Jasli nie jest to dalej zrozumiale, bo wiem, ze noob jestem i wytlumaczyc nie umiem Wink moge to rozrysowac w paincie Smile Nie mam dostepu do serwera, to jest komercyjna usluga. Na dzien dzisiejszy mam login, haslo i domene i to wpisuje do Tendy w VPN l2pt , podpietej do rutera glownego.
nic nie mam
 
amikot
@Ampersand: któryś z nas nie zrozumie o co @tomatosiemato chodzi.
Mi się wydaje że nie chodzi o LAN-VPN tylko o VPN jako bramę do internetu.
Co oznacza że owa dodatkowa sieć wifi (virtualna) ma pracować owszem na osobnej podsieci, ale ma to być normalny LAN którego bramą nie jest WAN, a klient VPN.
W takim wypadku serwer VPN nie ma znaczenia

Wydaje mi się, że można to osiągnąć. Kiedyś chyba już to zrobiłem (z tym że jako osobny port ETH, a nie WIFI) chyba na pfSense, ale i na tomato napewno można. I powinno się to dac zrobić za pomocą iptables.
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
tamtosiamto
dokladnie., chce na wirtualnym lub trzecim radiu fizycznym miec tylko vpn, polski internet. Tyle ze tylko i wylacznie na wifi na tomato inaczej rozwiazanie traci dla mnie sens
nic nie mam
 
Ampersand
Ja sugerowałem się wzmianką o konsoli. Niestety tak to jest jak opis mało czytelny, przynajmniej dla mnie.
Netgear R7000: FreshTomato 2023.4 AIO-64K
Linksys E4200: FreshTomato 2023.2 MIPSR2 K26 USB Mega-VPN
Linksys E2000: FreshTomato 2023.2-Max
Asus TUF AX3000v2: ...
 
Maniek91PL
sorry, to ja się wściekłem z konsolą Smile bo mam identyczny problem, tylko chciałem wykorzystać pptp
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
tamtosiamto
mistrzem painta tez nie jestem , ale moze teraz bedzie jasniej o co mi kaman Wink czarne boxy-to co mam, czerwony- to co chcialbym miec
tamtosiamto załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

nic nie mam
 
amikot

Cytat

tamtosiamto napisał(a):

mistrzem painta tez nie jestem , ale moze teraz bedzie jasniej o co mi kaman Wink czarne boxy-to co mam, czerwony- to co chcialbym miec


@tamtosiamto:
No ja po zobaczeniu tego rysunku zgłupiałem totalnie Smile

Ja to sobie raczej wyobrażałem tak jak na moim obrazku. Też nie jestem dobry w paincie ale może da się jakąś ogólną koncepcję z tego mojego obrazka odczytać Smile

Połączony z 01 kwietnia 2021 20:28:19:
Tak sobie myślę teraz że ten tunel VPN w górnej połowie też powinien iść przez modem - tak jak w dolnej połowie.
amikot załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez amikot dnia 01-04-2021 20:28
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,441,028 unikalnych wizyt