28 Marca 2024 12:00:11
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [26]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
35.175.174.36
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Własny NAS na Xpenology
czarnydb
Udało się zainstalować DMS 6.2 ale na świeżo... z drobnymi komplikacjami :-)
Niestety po "upgrade" działy się dziwne rzeczy... system część konfiguracji pamiętał, część nie... niektórych ustawień nie dało się ustawić, pojawiały się dziwne komunikaty...

Niestety instalacja najnowszej wersji DMS 6.2 nie wyeliminowała "pierwotnego"problemu...
System nadal nie widzi kontrolera sata na PCI i podpiętego do niego dysku :-(

w Bios też tego dysku nie widac :-(

Pytanie czy to niepoprawne ustawienia BIOSu czy po prostu nieobsługiwany sprzęt i trzeba szukać innego :-(
 
evangelion69
Xpenology działa fantastycznie na HP microserver gen8, można wyrwać za śmieszne pieniądze
Mikrotiki
 
aviko

Cytat

czarnydb napisał(a):

System nadal nie widzi kontrolera sata na PCI i podpiętego do niego dysku :-(

w Bios też tego dysku nie widac :-(


widzi widzi, nawet zaladowany sterownik jest, ostatnia pozycja. sata_sil to twoj kontroler, w biosie go nie zobaczysz, najwyzej w biosiekontrolrea - powinno cos tam przy bootowaniu pokazac, jedno ale, w sumie dwa

to jest pci (a nie pcie), sil3114 to sata1

sprawdz jeszcze w putym

dmesg |grep ata
oraz
fdisk -l
<- to jest L
najlepiej z roota czyli wczesniej np sudo su
 
sszpila

Cytat

evangelion69 napisał(a):

Xpenology działa fantastycznie na HP microserver gen8, można wyrwać za śmieszne pieniądze


True. W weeknd przesiadłem się z HP N54L na Gen8 z Xeonem 1260L. Jest moc...
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
manius
Witam
Posiadam płytę główną mio-5272 z cpu 3955U i wgrałem DS918+ i extra driver.

Mam 2 pytania

1. cpu wykrywa mi jako INTEL Celeron J3455.

2. podłączyłem tuner dvb-t medion CTX 1921 V2.1.2


usb 1-3: new high-speed USB device number 6 using xhci_hcd



lsusb
1660:1921:0100 00  2.00  480MBit/s 500mA 1IF  (Medion USB-Stick 003)


wgrałem docker i tvheadend i tuner nie jest wykrywany.

Tuner jest na Dibcom 7770 chipset.
Edytowany przez manius dnia 02-02-2021 10:52
Pozdrawiam Marcin

 
shibby
1) bo taki procesor jest w DS918+. Nie zmienisz tego. Spod SSH pokaże poprawnie.

2) a przekasujesz nowe urządzenie do dockera? Tam jakiś parametr był z tego co pamiętam. W ogóle pojawił ci się nowy interfejs np input0 albo coś w ten deseń?
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
czarnydb

Cytat

aviko napisał(a):

Cytat

czarnydb napisał(a):

System nadal nie widzi kontrolera sata na PCI i podpiętego do niego dysku :-(

w Bios też tego dysku nie widac :-(


widzi widzi, nawet zaladowany sterownik jest, ostatnia pozycja. sata_sil to twoj kontroler, w biosie go nie zobaczysz, najwyzej w biosiekontrolrea - powinno cos tam przy bootowaniu pokazac, jedno ale, w sumie dwa

to jest pci (a nie pcie), sil3114 to sata1

sprawdz jeszcze w putym

dmesg |grep ata
oraz
fdisk -l
<- to jest L
najlepiej z roota czyli wczesniej np sudo su


miałem na mysli, że BIOS nie widzi dysków podpiętych do kontrolera :-(
właśnie chciałem ponownie sprawdzić temat! włożyłem kontroler do złącza PCI i niestety system nie startuje, nie da się nawet wejść w bios!
nie wiem co tym razem... chyba wywalę ten kontroler w kosz!
Pozdrawiam
Daniel
===============================================================
Netgear R6400v2 - FreshTomato 2023.02
 
manius

Cytat

shibby napisał(a):

1) bo taki procesor jest w DS918+. Nie zmienisz tego. Spod SSH pokaże poprawnie.

2) a przekasujesz nowe urządzenie do dockera? Tam jakiś parametr był z tego co pamiętam. W ogóle pojawił ci się nowy interfejs np input0 albo coś w ten deseń?


Nowy kontener dodaje przez termina

sudo docker run --name tvheadend --restart=always --net=host --privileged -itd  -v /volume1/docker/tvheadend/config:/config -v /volume1/docker/tvheadend/recordings:/recordings --device /dev/dvb --device /dev/dri linuxserver/tvheadend


ponieważ w gui synology nie wiem gdzie dodać --device /dev/dvb

po podłączeniu tunera powinien być katalog /dev/dvb a tego nie ma, pewnie nie ma sterowników, tylko jak je teraz dodać.
Pozdrawiam Marcin

 
shibby

Cytat

--device /dev/dvb --device /dev/dri


a masz te urządzenia w synology? W sensie w ssh albo w dmesq je widać? Jeszcze nie było mi dane kierować urządzeń do dockera więc stąpam po nieznanym mi gruncie.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
manius
OMV


ls /dev/dvb
adapter0  adapter1  adapter2

ls /dev/dri
by-path  card0  renderD128


Docker + tvheadend i wszytsko działa.

Synology


ls /dev/dvb
ls: cannot access /dev/dvb: No such file or directory

ls /dev/dri
card0  renderD128


Według mnie ewidentnie brakuje sterowników w synology.

Połączony z 07 lutego 2021 11:40:32:
udało mi się uruchomić tuner na usb dvb-t

sterowniki są już wystarczyło zainstalować Video Station wejść w ustawienia - DTV - i odznaczyć opcję "Wyłącz funkcję DTV" ok i już mam kartę

 ls /dev/dvb
adapter0


Połączony z 07 lutego 2021 11:42:03:
tvheadend również widzi kartę.
Edytowany przez manius dnia 07-02-2021 11:42
Pozdrawiam Marcin

 
cyberbob32
Witam posiadam płytę dq77kb z procesorem i7-3770s czy pójdzie xpenelogy DS918+ czy inna wersja
Asus RT-AX89X
 
shibby
@cyberbob32 - zacznij od DS3615xs czyli loader

https://mega.nz/#!OV4gVKyZ!dCgfXx1bgAOyvbFwFiov3s7RSNoFuqnAcNmSllLoUiw (for DS3615xs) - v1.03b
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
manius
działa u Was https://packages.synocommunity.com/
gdy dodaję do Xpenology DSM 6.2.3-25426 Update 3 (DS918+) wywala cały czas "Niewłaściwa lokalizacja"
Pozdrawiam Marcin

 
shibby
teraz nie działa ale kilka dni temu działała.

BTW bawił się ktoś z was redpill? Ja właśnie testuję Smile

bpccdn.fra1.digitaloceanspaces.com/original/3X/5/a/5a2e8c2087f1c4c43e4359272f03c1fc625ca590.png
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
manius
Problemem z "Niewłaściwa lokalizacja" okazał się stary certyfikat.

Teraz mam problem z Virtual Machine Menager, mam 16GB RAM a system rezerwuje sobie ponad 13GB, można to jakoś zmienić ponieważ zostaje mi ok. 3GB na maszyny wirtualne?

images92.fotosik.pl/545/f6186aa1f63d7f17.png

Scalony z 10 października 2021 23:54:52:
aha testuje na:
AMD 5350 + AM1H-ITX + 16GB RAM + dyski

Scalony z 10 października 2021 23:56:42:
docelowo będzie na Xeon 1268LV3, ale tymczasowo testuję na AMD
Edytowany przez manius dnia 10-10-2021 23:56
Pozdrawiam Marcin

 
shibby
a zobacz co ci tyle zajmuje RAMu, bo to nie wygląda na "zarezerowane" a na "zajęte".
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sszpila

shibby napisał:

teraz nie działa ale kilka dni temu działała.

BTW bawił się ktoś z was redpill? Ja właśnie testuję Smile



Ja czekam z niecierpliwością na wersje beta/stabilną. Mam Gen8 baremetal i intensywnie korzystam z dockera, a tam widzę jaja jakieś się dzieją :/
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
shibby
@sszpila - myślę że na obecnym stadium redpill można nazwać stabilną betą a w połączeniu z DSM 7.0.1 chodzi naprawdę świetnie. Jest też już możliwość dodawania własnych sterowników więc mamy już tak naprawdę kompleksowe rozwiązanie.

Polecam przejrzeć sobie temat o redpill. Piszą tam naprawdę wiele o potrzebnych modułach pod gen8 oraz ustawieniach portów SATA.

Ogólnie redpill w obecnym stadium nie jest tak user friendly jak Loader by Jun - tzn na chwilę obecną nie ma i raczej długo nie będzie wydanej wersji gdzie ściągamy gotowe ISO, dodajemy mega paczkę extrasów (modułów) i ma działać na wszystkich sprzętach. Z tego co czytam autorzy redpilla są nawet przeciwni publikowaniu takich "uniwersalnych" tworów. Raczej ich podejście idzie w kierunku takim by każdy mógł sobie redpill skompilować pod siebie. Niestety bez czytania forum jest to trudne, rozrzucone na wiele autorskich repozytoriów (z jednego ściągamy toolchain, z innego źródła redpill, z jeszcze innego źródła loadera, z kolejnego np wsparcie najnowszej wersji bo oficjalnie w źródłach redpilla jest 7.0, a z jeszcze innego dodatkowe moduły jeżeli takowe potrzebujemy).

Ja już dotychczasowy NAS podniosłem do 7.0.1 z redpill. Udało mi się nawet samodzielnie skompilować sterownik pod moją kartę 10GbE Smile Nowy NAS też już stawiam na redpill.

Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy w kompilacji to niech pisze. Ewentualnie pomyślę nad jakimś tutorialem.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sszpila
Z kompilacją loadera nie mam najmniejszego problemu Smile obraz już mam, tylko koszt ew. zatrzymania moich usług na xpenology póki co przewyższa zyski z przejścia na redpill w obecnym stanie. Temat na forum xpenology śledzę od samego początku - jest coraz lepiej, ale jeszcze mnie nie przekonali, w szczególności problemy z dockerem na ds3615xs.
Tak informacyjnie, moje xpenology pracuje nieprzerwanie od wersji DSM 5.0 . Przeżyło wszystkie aktualizacje do obecnej wersji 6.2.3 oraz przejście z N54L (HP gen7) na HP gen8. Trochę boli ext4 zamiast btrfs (wtedy jeszcze nie było tego fs na synkach), mam tak nagrzebane w systemie przez te wszystkie lata że nie widzę zbackupowania tego i przeformatowania Smile
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
shibby
ja też mógłbym de facto przenieść dyski ze starego na nowy NAS ale chcę "wywalić" RAID5. Chcę zamiast tego zrobić tak że na dane zrobię RAID1 z dwóch dysków a na backupy jeden dysk. RAID5 wyraźnie zwalnia NASa niestety :/
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 46

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,416,979 unikalnych wizyt