19 Kwietnia 2024 21:12:02
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.128.198.21
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Wstęp do migracji z Tomato na EdgeRouter
dziubek
Bardzo fajny wątek, może zmobilizuje mnie do zrobienia do końca porządku w domu. Posiadam w domu światłowód od TOYA (wraz z IP TV) i brakuje mi do szczęścia pominięcie ich urządzenia Huawei EchoLife HG8245H/HG8247H GPON Terminal.

Toya udostępnia tylko jeden port LAN a pozostałe są zaprogramowane vlany do IPTV. Czy spotkał się ktoś z Was aby je pominąć jak robią to z urządzeniami od ORANGE ?
 
shibby
przeszukałem z grubsza internet i nie znalazłem niestety informacji o pominięciu ich sprzętu. Na jednej stronce natrafiłem tylko na info o VLAN 1501 i na tym tyle.

W orange nie da się ominąć wszystkiego. Albo funboxa ustawia się w bridge albo trzeba zostawić ONT (w neo biznes). Nie da się wpiąć światła bezpośrednio do swojego routera.

Mój operator dał mi wybór albo ich router do którego wchodzi światło, albo mediakonwerter + wkładka SFP. Wybrałem drugą opcję, mediakonwerter do szuflady a wkładka SFP do routera i dlatego mi działa. Żadne VLANy, pppoe czy MACi nie były potrzebne. IP mam już na porcie nadany po stronie operatora.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mati188
super wątek shibby - dla mnie jako użytkownika tomato od +8 lat na ASUS (na początku rt-n12 a teraz AC68U) przyglądam się możliwości migracji na coś ciekawszego i o większych możliwościach Smile myślę o routerze i osobnym AP ... EdgeRouter wydaje się bardzo fajny ale jeśli myślimy o np ap unifi to dość ciekawe wydaje się wejście w UDM (unifi dream machine na którym postawiony jest soft do zarządzania AP unifi) - plus tego rozwiązania jeden system do zarządzania wszystkim (router, ap, switche). Co o tym myślicie warto w to iść czy lepiej EdgeRouter + ap unifi i soft kontrolera unifi postawiony np jako docker na synology ?
Router: Ubiquiti EdgeRouter ER-12 (FTTH + Orange 1000/300mbps + ONT HG8010Hv3)
Wi-Fi: Unifi U6-LR
NAS: Synology DS216+II NAS 8GB ram (Docker: Pihole DNS, OpenVPN, Unifi Controler, Home Assistant)
 
shibby
ja miałem w planach iść w rodzinę Unifi, właśnie po to by z jednego miejsca móc zarządzać wszystkim - switch od unifi tez mam. Ale wszystko zależy do potrzeb...

UDM w podstawowej wersji jest dla mnie za słaby. UDM-Pro to już kolos, zbędne dla mnie bajery typu Unifi Protect czy miejsce na dysk 3.5". Do tego pełny rack (obecnie do szafki mi nie wejdzie) i aktywnie chłodzony. O cenie nawet nie wspomnę. Dlatego poszedłem w EdgeRouter. Tu jednak mnogość modeli sprawia że każdy znajdzie coś dla siebie.

Może w przyszłości jakby pojawiło się coś pośredniego, taki UDM z portami 10gbit ale bez wifi, protecta, dysków itd za przystępną cenę to bym się nad tym zastanowił. Póki co ER-12 spełnia moje wszystkie potrzebny.

BTW jeszcze kwestia switcha... Nie wiem czy drugi raz bym go kupił. Cena jednak jest zaporowa. Miałem nówkę GS310TP, który potrafił dokładnie to samo co Unifi i sprzedałem za 400pln.. a unifi kosztowało blisko 900.

PS sam mam kontroler unifi w dockerze synology Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tom1024

Cytat

shibby napisał(a):
W orange nie da się ominąć wszystkiego. Albo funboxa ustawia się w bridge albo trzeba zostawić ONT (w neo biznes). Nie da się wpiąć światła bezpośrednio do swojego routera.


Shibby wiesz coś na temat jak przestawic funboxa 3 w tryb bridge? Cały Internet przewaliłem i wszędzie piszą, że się nie da. Na forum Mój Orange jest tylko jeden post, że w funboxie 3.0 jest jakaś nieudokumentowana podstrona w panelu WWW, ale nikt nie jest pewne czy to działa , no i jest to proces nieodwracalny.
Mikrotik HAP AC3
Orange Światłowód 300
 
Adooni
przeciez zamawiajac Orange prosi sie o ONT (Optical Network Terminal) wlasnie po to aby nie bawic sie z funbx 3.0 Smile
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
mati188

Cytat

shibby napisał(a):

ja miałem w planach iść w rodzinę Unifi, właśnie po to by z jednego miejsca móc zarządzać wszystkim - switch od unifi tez mam. Ale wszystko zależy do potrzeb...

UDM w podstawowej wersji jest dla mnie za słaby. UDM-Pro to już kolos, zbędne dla mnie bajery typu Unifi Protect czy miejsce na dysk 3.5". Do tego pełny rack (obecnie do szafki mi nie wejdzie) i aktywnie chłodzony. O cenie nawet nie wspomnę. Dlatego poszedłem w EdgeRouter. Tu jednak mnogość modeli sprawia że każdy znajdzie coś dla siebie.

Może w przyszłości jakby pojawiło się coś pośredniego, taki UDM z portami 10gbit ale bez wifi, protecta, dysków itd za przystępną cenę to bym się nad tym zastanowił. Póki co ER-12 spełnia moje wszystkie potrzebny.

BTW jeszcze kwestia switcha... Nie wiem czy drugi raz bym go kupił. Cena jednak jest zaporowa. Miałem nówkę GS310TP, który potrafił dokładnie to samo co Unifi i sprzedałem za 400pln.. a unifi kosztowało blisko 900.

PS sam mam kontroler unifi w dockerze synology Smile


prawda u siebie też bardziej widzę edgerouter niz UDM ... pytanie kiedy kolejne tutki ? Smile

mi bardzo zależy na migracji z tomato usług jeśli to nie kłopot to prośba o potwierdzenie czy jest to możliwe:
a) konfiguracja ddns (affraig) - widziałem gui edgerouter gdzieś na forach wiec mniemam że jest Smile
b) adblock który w tomato działa fajnie - jak to można odpalić na edgerouter?
d) openvpn serwer - chociaż to sobie na synology odpaliłem i działa znośnie
e) czy edgerouter w opcjach dashboard można zaobserwować obciążenie portu WAN (oraz na innych portach czy na VLAN) podobnie jak w tomato ?
f) zmiana adresu mac na porcie WAN - czy da rade z gui ?
Router: Ubiquiti EdgeRouter ER-12 (FTTH + Orange 1000/300mbps + ONT HG8010Hv3)
Wi-Fi: Unifi U6-LR
NAS: Synology DS216+II NAS 8GB ram (Docker: Pihole DNS, OpenVPN, Unifi Controler, Home Assistant)
 
maxi77
shibby: jak to robisz, bo ja mam tylko jedna wersje softu wgrane, jak miec dwie?

ubnt@EdgeRouter-12:~$ show system image
The system currently has the following image(s) installed:

v2.0.9-hotfix.1.5371035.210122.1015-1 (running image) (default boot)

ubnt@EdgeRouter-12:~$

*****************
Router 1: Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN
*****************
Wi-Fi: Ubiquiti UAP-AC-HD
*****************
 
shibby
@maxi77 - jak wgrasz nową wersję firmware to stara wersja wraz z konfigiem stanie się drugą opcją.

@mati188 śpieszę z odpowiedziami:

a) da się, konfiguracja ddns jest z poziomu GUI - widać ją w tutorialu o "DynDNS w OVH za podwójnym NATem"

Cytat

Service: afraid
Hostname: your subdomain (i.e.: ubnt.mooo.com)
Username: your afraid.org username
Paswword: your afraid.org password
Server: leave it blank
Click APPLY


b) widziałem, że są do tego projekty ale osobiście ich nie używałem - mam pihole w dockerze na synology. Widzę że kolega @dar3k popełnił instrukcję na naszym forum Smile
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=22501

c) (gdzieś wcięło Smile )

d) bez problemu ale przez konsolę lub config tree (patrz chociażby tutorial o NC+). Nie ma ładnego GUI do tego jak w Tomato

e) na zakłądce dashboard masz statystyki Rx/Tx dla każdego interfejsu (portu/vlanu/bridge/vpn) w czasie rzeczywistym - są też wykresy z bodaj 30sek. Nie ma statystyk historycznych. Można posiłkować się Traffic Analysis ale tam już dzieli zużycie po hostach i usłuchach a nie per interfejs.

f) komendą lub w config tree: interfaces -> ethernet -> i tu jest pole "mac" do wpisania.

@tom1024 - na informację jak przerobić fonbixa w bridge tylko raz trafiłem ale typek z tego co pamiętam pisał, że jest ciężki powrót no i Orange może się czepiać. Tak więc zdecydowanie lepiej zawalczyć o ONT+zyxel. Wtedy zyxela wywalasz i wpinasz w jego miejsce swój router.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
maxi77
@shibby
ale ja mam raczej 1x obraz, nie wiem jak wyświetlić ten drugi ....

ubnt@EdgeRouter-12:~$ show system image storage 
Image name                        Read-Only   Read-Write        Total
------------------------------ ------------ ------------ ------------
v2.0.9-hotfix.1.5371035.210122.1015-1        71884         1864        73748
ubnt@EdgeRouter-12:~$ show system image         
The system currently has the following image(s) installed:

v2.0.9-hotfix.1.5371035.210122.1015-1 (running image) (default boot)

ubnt@EdgeRouter-12:~$



Druga sprawa w opisie piszesz, o dodanie image przez konsole, spróbowałem, ale ten sam komunikat mam odnośnie certów, czyżbym musiał je dodać?

 ubnt@EdgeRouter-12:~$ add system image https://dl.ui.com/firmwares/edgemax/v2.0.9-hotfix.1/ER-e300.v2.0.9-hotfix.1.5371035.tar
Trying to get upgrade file from https://dl.ui.com/firmwares/edgemax/v2.0.9-hotfix.1/ER-e300.v2.0.9-hotfix.1.5371035.tar
  % Total    % Received % Xferd  Average Speed   Time    Time     Time  Current
                                 Dload  Upload   Total   Spent    Left  Speed
  0     0    0     0    0     0      0      0 --:--:-- --:--:-- --:--:--     0
curl: (60) SSL certificate problem: certificate is not yet valid
More details here: https://curl.haxx.se/docs/sslcerts.html

curl performs SSL certificate verification by default, using a "bundle"
 of Certificate Authority (CA) public keys (CA certs). If the default
 bundle file isn't adequate, you can specify an alternate file
 using the --cacert option.
If this HTTPS server uses a certificate signed by a CA represented in
 the bundle, the certificate verification probably failed due to a
 problem with the certificate (it might be expired, or the name might
 not match the domain name in the URL).
If you'd like to turn off curl's verification of the certificate, use
 the -k (or --insecure) option.
Unable to get upgrade file from https://dl.ui.com/firmwares/edgemax/v2.0.9-hotfix.1/ER-e300.v2.0.9-hotfix.1.5371035.tar
ubnt@EdgeRouter-12:~$

Edytowany przez maxi77 dnia 08-04-2021 11:54
*****************
Router 1: Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN
*****************
Wi-Fi: Ubiquiti UAP-AC-HD
*****************
 
dar3k
a dlaczego komendę wydajesz bez sudo ?
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
maxi77

Cytat

dar3k napisał(a):

a dlaczego komendę wydajesz bez sudo ?

Z sudo też nie działa.
*****************
Router 1: Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN
*****************
Wi-Fi: Ubiquiti UAP-AC-HD
*****************
 
mati188

Cytat

shibby napisał(a):

@maxi77 - jak wgrasz nową wersję firmware to stara wersja wraz z konfigiem stanie się drugą opcją.

@mati188 śpieszę z odpowiedziami:

a) da się, konfiguracja ddns jest z poziomu GUI - widać ją w tutorialu o "DynDNS w OVH za podwójnym NATem"

Cytat

Service: afraid
Hostname: your subdomain (i.e.: ubnt.mooo.com)
Username: your afraid.org username
Paswword: your afraid.org password
Server: leave it blank
Click APPLY


b) widziałem, że są do tego projekty ale osobiście ich nie używałem - mam pihole w dockerze na synology. Widzę że kolega @dar3k popełnił instrukcję na naszym forum Smile
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=22501

c) (gdzieś wcięło Smile )

d) bez problemu ale przez konsolę lub config tree (patrz chociażby tutorial o NC+). Nie ma ładnego GUI do tego jak w Tomato

e) na zakłądce dashboard masz statystyki Rx/Tx dla każdego interfejsu (portu/vlanu/bridge/vpn) w czasie rzeczywistym - są też wykresy z bodaj 30sek. Nie ma statystyk historycznych. Można posiłkować się Traffic Analysis ale tam już dzieli zużycie po hostach i usłuchach a nie per interfejs.

f) komendą lub w config tree: interfaces -> ethernet -> i tu jest pole "mac" do wpisania.

@tom1024 - na informację jak przerobić fonbixa w bridge tylko raz trafiłem ale typek z tego co pamiętam pisał, że jest ciężki powrót no i Orange może się czepiać. Tak więc zdecydowanie lepiej zawalczyć o ONT+zyxel. Wtedy zyxela wywalasz i wpinasz w jego miejsce swój router.


dzięki shibby za odpowiedzi i kierunki do tutoriali - coraz bardziej mi się to podoba czas rozwalić skarbonkę świnkę i zakupić er-12 i ap U6-LR z PoE injectorem Smile pi-hole na synology hmm już się zabieram za lekturę bo to super pomysł Smile btw muszę dołożyć ramu do swojego syno bo kontenery co ciekawsze lubią jej pochłonąć sporo Smile

Połączony z 08 kwietnia 2021 23:57:38:
shibby jeszcze jedno pytanie - czy to wielki "rocket science" ustawić tagowanie VLAN 35 na porcie WAN w edgerouter ? wiadomo FTTH orange.. Smile
Edytowany przez mati188 dnia 08-04-2021 23:57
Router: Ubiquiti EdgeRouter ER-12 (FTTH + Orange 1000/300mbps + ONT HG8010Hv3)
Wi-Fi: Unifi U6-LR
NAS: Synology DS216+II NAS 8GB ram (Docker: Pihole DNS, OpenVPN, Unifi Controler, Home Assistant)
 
shibby
@maxi77 bardzo ciekawe że ci wywala błąd certyfikatów mimo że masz najnowszą wersję firmware.

Spróbuj wgrać soft przez GUI. Albo wyjście nr2 które mi przychodzi do głowy to odpalenie APT

https://help.ui.com/hc/en-us/articles...-to-EdgeOS

i instalacja paczki z certyfikatami

Cytat

sudo apt update
sudo apt install ca-certificates


i po tym powinno już działać spod konsoli.

Cytat

ale ja mam raczej 1x obraz, nie wiem jak wyświetlić ten drugi ....


nie zawsze ma się 2 obrazy. Drugi robi się gdy robisz upgrade firmware. Ale można go usunąć by zrobić miejsce na routerze. Przykładowo na ER-X/ER-X-SFP były już tak duże firmware że się dwa nie mieściły. Trzeba było najpierw stary usunąć by zrobić miejsce dla nowego.

Połączony z 09 kwietnia 2021 09:13:57:
@mati

Cytat

coraz bardziej mi się to podoba czas rozwalić skarbonkę świnkę i zakupić er-12 i ap U6-LR z PoE injectorem


już miałem proponować er-6p albo er-12p ale widzę że nowe APki z serii U6 wymagają już 48V więc nie zasili się ich z tych routerów.

Cytat

czy to wielki "rocket science" ustawić tagowanie VLAN 35 na porcie WAN w edgerouter ? wiadomo FTTH orange..


rzekłbym żaden problem. Wizard w pierwszym kroku Basic Setup ma możliwość wybrania VLAN dla WAN. Sytuacja trochę się komplikuje jeżeli chciałbyś zrobić load-balance, bo tam o opcji VLANu zapomnieli... Ale to też jest do ogarnięcia. Dodanie VLANu to 2 kliknięcia w GUI na zakladce Dashboard i później kilka zmian w regułąch firewalla. Najlepiej zrzucić sobie cały konfig i zobaczyć gdzie używany jest np eth0 a powinien być eth0.35 Smile
Edytowany przez shibby dnia 09-04-2021 09:13
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
maxi77
@shibby udało się, mam w końcu 2x obrazy najnowsze w routerze :)


ubnt@EdgeRouter-12:~$ show system image
The system currently has the following image(s) installed:

v2.0.9-hotfix.1.5371035.210122.1015 (running image) (default boot)
v2.0.9.5346345.201028.1647

ubnt@EdgeRouter-12:~$


Co do reszty, będę eksperymentował jak coś to robie factory reset :D bo nie chce mieć problemów w konfiguracji.

Ten router ER-12 jest super, mimo że mam MT najnowszego to po konsoli lepiej mi w Ubiquiti podobnie jak w Cisco no i wszystko w terminalu konfiguruje super!
*****************
Router 1: Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN
*****************
Wi-Fi: Ubiquiti UAP-AC-HD
*****************
 
Adooni
a jak wyglada sprawa z temperatura przy ER12? czy da sie go zamknać w tz szafie teletechnicznej 800x600 nie wiem ile glebokosci. AC56/68U na 100% nie zamkne jak normalnie ma pod 90C Sad
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
mati188

Cytat

Adooni napisał(a):

a jak wyglada sprawa z temperatura przy ER12? czy da sie go zamknać w tz szafie teletechnicznej 800x600 nie wiem ile glebokosci. AC56/68U na 100% nie zamkne jak normalnie ma pod 90C Sad


no u mnie w szafce meblowej o wymiarach 600x600x300 (wysokosc) temperatura cpu średnio 60 stopni. AC68U w tym samym miejscu miał średnio 75 stopni. pod tym względem jest dużo lepiej niż w Asus'ach Smile
Router: Ubiquiti EdgeRouter ER-12 (FTTH + Orange 1000/300mbps + ONT HG8010Hv3)
Wi-Fi: Unifi U6-LR
NAS: Synology DS216+II NAS 8GB ram (Docker: Pihole DNS, OpenVPN, Unifi Controler, Home Assistant)
 
AndZ

Cytat

mati188 napisał(a):

Cytat

Adooni napisał(a):

a jak wyglada sprawa z temperatura przy ER12? czy da sie go zamknać w tz szafie teletechnicznej 800x600 nie wiem ile glebokosci. AC56/68U na 100% nie zamkne jak normalnie ma pod 90C Sad


no u mnie w szafce meblowej o wymiarach 600x600x300 (wysokosc) temperatura cpu średnio 60 stopni. AC68U w tym samym miejscu miał średnio 75 stopni. pod tym względem jest dużo lepiej niż w Asus'ach Smile


U mnie ER-12 stoi na komodzie za TV. Temperatura w pomieszczeniu 23 stopnie C. Temperatury wyglądają następująco:
AndZ załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
majkel152
czy soft jest taki sam na er-x jak i na er-4 ?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Adooni
co rozumiesz przez takie same software?
https://www.ui.com/download/edgemax/
oba sa na EdgeOS v2.0.9-hotfix.1

pewnie widziales to porownanie https://www.ui.com/edgemax/comparison/
i np ER-4 nie ma switcha.

Scalony z 12 czerwca 2021 18:44:01:
widze ze nie ma sensu kupowac ER-12P (Poe z napieciem ktorego juz nawet ubiquiti nie suportuje w nowszych rozwiazaniach) placic za niego 1400zl jak wersja ER-12 jest za 970zl.
Edytowany przez Adooni dnia 12-06-2021 18:44
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,176,741 unikalnych wizyt