26 Kwietnia 2024 10:16:53
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.217.203.172
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Powolny rt-n66u w roli repeatera
meff
Na chwilę obecną w domu nie mogę ciągnąć kabli (żona marudzi) - muszę doczekać wiosennego remontu (wymiana podłogi) użyłem więc rt-n66u jako repeatera by powiększyć sobie zasięg wifi i podłączyłem do jego portu lan, mój nas.
Problem pojawia się tu że o ile router pisze że podłaczył się do nadrzędnej sieci w trybie powtarzacz i ma 300mbit na 2.4ghz to faktyczny transfer z nas nie przekracza 30mbit! co przy korzystaniu z nas jest trochę upierdliwe.
Czy to kwestia firmware czy też ten model już tak ma (ograniczenia sprzętowe?) i szybciej nie będzie?
 
jurekk
Marne szanse by cos było sporo lepiej.
Najlepszy transfer byc moze bedziesz miał na tym firmware
https://onedrive.live.com/?authkey=%21AAkJBWoo%2DOiyKJo&id=9332FC159A7E129%215265&cid=09332FC159A7E129
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
meff
Załadowałem i dalej bez zmian 33-34mbit max transfer do nas
 
jurekk
komplet urzadzen power line sobie spraw jak chcesz wydac troche kasy Sad ( musi byc jedna faza pradowa) i bedziesz miał n66u jako ap po kablu ( wirtualno pradowym) i ok transfery

Połączony z 16 grudnia 2020 17:32:28:
ewentualnie teraz moze lepiej ci bedzie to działac w trybie Media bridge ale nie bedziesz miał chyba wifi kojarzę ale na nasie lepsze transfery
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
djwujek
DD-WRT spróbuj
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
meff
Spróbuję ale mam mieszane uczucia czytałem że na dd-wrt wydajność wifi jest gorsza niż na merlin/oryginał. Testowałem też w tej lokalizacji powerline - miałem 15mbit więc nie bardzo, szukam innego routera, może być nawet po taniości gruny by uciągnął między punktami minimum 80mbit.
 
jurekk
Bodajze z funkcja WSIP router moze by pomogł, jedno radio nadaje drugie odbiera
pytanie co masz za głowny router . dwuzakresowy jedno
bo moze obsluguje siec mesh i wtedy szukasz tego samego prodcenta z funkcja mesh , testowalem na Aimesh Asusa - mam słąbe łacze 150/25 wiec bezprzewodowo ( normlanie i tak mam je spięte kablem) przekazały miedzy soba bez problemu taki transfer
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
amikot
Powerline może działać szybko jeśli są spełnione określone wymogi - jedna faza, i brak urządzeń elektrycznych wpiętych na drodze pomiędzy adapterami.

Dobre wtyczki powerline potrafią używać też trzeciej żyły - jako dodatkowego kanału danych.
Ja na powerline w pewnym momencie osiągałem 80-90Mbitów, niestety w pewnym momencie kolejne wtyczy zaczęły mi wysiadać.
Najpierw poszedł Zyxel z wbudowanym 5-portowym gigabitowym switchem.
Następny był TP-link, a ostatni 2-portowy Solwise. Stwierdziłem że szkoda mi wtyczek na taką zabawę i zdecydowałem się podłączyć jeden komp przez WiFi właśnie. No i jest 2.4Ghz - ale wyciąga jedynie 20-30Mbit.
Kabla ethernetowego nic nie zastąpi.
Trzeba żonę przekonać że kabel potrzebny - jak tego dokonać to już nie jest temat na to forum Grin
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
tamtosiamto

Cytat

amikot napisał(a):

Powerline może działać szybko jeśli są spełnione określone wymogi - jedna faza, i brak urządzeń elektrycznych wpiętych na drodze pomiędzy adapterami.
tzn jakich urzadzen elektrycznych? Raczej brak listew, rozgaleznikow, takze tych bez filtrow przeciwprzepieciowych. Ogolnie mowiac adapter ma byc wpiety prosto do gniazdka w scianie.
Edytowany przez tamtosiamto dnia 16-12-2020 21:54
nic nie mam
 
amikot
Chodzi o to że jak masz kabel w ścianie i ten kabel idąc od skrzynki bezpiecznikowej idzie przez 4 puszki z gniazdkami - to jeśli chcesz przepuścić net pomiędzy gniazdkami 1 i 4 to każde urządzenie wpięte w gniazdka 2 i 3 będzie miało spory wpływ na jakość połączenia.
Z doświadczenia wiem również że ogromne zakłucenia mogą generować zupełnie niepozorne urządzenia.
Wszystkim się wydaje, że najbardziej siejące są jakieś mikrofalówki, pralki, lodówki itd. Tymczasem w moim wypadku największe problemy stwarzał zasilacz 12V który używałem do routera. Generował on takie zakłucenia że dochodziło do zupełnie dziwnej sytuacji - speedtest.net pokazywał prędkość nawet 100Mbitów a realny transfer potrafił nie przekraczać 10Mbitów, a czasem zupełnie rwało.
Tak jak już pisałem, po ponad roku używania wycofałem się z tej technologii, bo niestety urządzenia coś za często się psuły, a stabilność połączeń pozostawała wiele do życzenia.
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
tamtosiamto
hm, nie ma czegos takiego, jak jedno gniazdko jeden bezpiecznik, wiec zawsze jest kilka gniazdek na kablu. A jesli cos zakloca, tak jak u ciebie, to definitywnie schrzaniony sprzet. U mnie dziala jako tako, ale nie uzywam do tranferu duzej ilosci danych wiec jak dla mnie jest ok, ale zgadzam sie, ze jest to raczej rozwiazanie typu ostatnia deska jak nic nie ma
nic nie mam
 
amikot
Nie o to chodzi żeby było jedno gniazdko na jeden bezpiecznik ... chodzi o to aby na lini idącej w ścianach adaptery były wpięte gniazdka pomiądzy którymi nie ma innych gniazdek z działającymi urządzeniami mogącymi zakłucić sygnał. Do linii mogą być wpięte inne urządzenia ale im dalej one są od pary adapterów tym lepiej.
U mnie przez rok działało to wszystko całkiem nieźle tylko jedna kostka TP-LINKa się zepsuła w tym czasie, ale później przeniosłem router i jeden z adapterów trafił do innego gniazdka, jakość sygnału była akceptowalna, ale urządzenia zaczęły się psuć. Średnio jedna kostka co 1-2 miesiące. Nie mam pojęcia dlaczego.
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
meff

Cytat

jurekk napisał(a):
Bodajze z funkcja WSIP router moze by pomogł, jedno radio nadaje drugie odbiera
pytanie co masz za głowny router . dwuzakresowy jedno
bo moze obsluguje siec mesh i wtedy szukasz tego samego prodcenta z funkcja mesh , testowalem na Aimesh Asusa - mam słąbe łacze 150/25 wiec bezprzewodowo ( normlanie i tak mam je spięte kablem) przekazały miedzy soba bez problemu taki transfer


Dzięki za sugestie, nie wiem co się stało- nie zmieniałem firmware (dalej merlin lts fork) i nagle transfer skoczył do 80mbit upload/120 download! co się stało nie wiem, nie zmieniałem absolutnie nic.
 
jurekk
pewnie sasiad zminił kanał swego wifi
no niestety kanały maja swoja pojemność - to obstawiam

Połączony z 19 grudnia 2020 00:07:50:
Pamiętaj ze fork by John umożliwia OC procesora czy tez zwiększenie mocy nadawania poleceniami przez putty. Może to dać jakiś efekt na plus.
No i przeglądnij sie szyfrowaniu.
Edytowany przez jurekk dnia 19-12-2020 00:07
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
meff
Mieszkam na zad... Wokół jest tylko 1 sieć wifi której ledwo sygnał dochodzi do mnie (na kanale 1 - moja jest na 10), nawet internet po kablu tu nie dotarł stąd moje zdziwienie, bo myślałem że faktycznie ktoś sieje ale tu nic nie ma.. Zabawy z OC spowodują zwiększenie poziomu zakłóceń i przy transferze z nas potrafi na 1-2 sekundy zerwać połączenie.

Cytat

jurekk napisał(a):

pewnie sasiad zminił kanał swego wifi
no niestety kanały maja swoja pojemność - to obstawiam

Połączony z 19 grudnia 2020 00:07:50:
Pamiętaj ze fork by John umożliwia OC procesora czy tez zwiększenie mocy nadawania poleceniami przez putty. Może to dać jakiś efekt na plus.
No i przeglądnij sie szyfrowaniu.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 33

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,363,081 unikalnych wizyt