19 Kwietnia 2024 21:47:34
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.117.196.184
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
orange swiatlowd pomozcie
Marco76
Podepnę się pod temat:
Czy INEA w Wlkp to ich własna sieć, czy układ z Orange?
Światełko w INEA to GPON - jak wygląda na obecną chwilę stabilność, możliwość podpięcia własnego routera, przełączania ichniego urządzenia w Bridge, tudzież posiadane publicznego zewnętrznego IP?
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
tamtosiamto
ok, wiec najsampierw czatowalem z orange nt ONT i fb2, potem dzwonilem i rozmawialem z kims innym i ujnia z patatajnia w obu przypadkach, nie ma opcji ont plus fb2. Czy mam sprawe zalawtiac z monterem? A moze z lokalnym przedstawicielm? Oni sa na prowizji, moze zalatwia to, jesli im bedzie na niej zalezec?
nic nie mam
 
shibby

Cytat

Marco76 napisał(a):

Podepnę się pod temat:
Czy INEA w Wlkp to ich własna sieć, czy układ z Orange?
Światełko w INEA to GPON - jak wygląda na obecną chwilę stabilność, możliwość podpięcia własnego routera, przełączania ichniego urządzenia w Bridge, tudzież posiadane publicznego zewnętrznego IP?


We wszystkich lokalizacjach z łączem INEA które obsługuję, łącze spisuje się dobrze. Awarie są sporadyczne i raczej wynikają z robót koparkowych niż z samej niestabilności sieci.

Niestety we wszystkich tych lokalizacjach router jaki dają to jaki Huawei, światło wchodzi wprost do routera i nie znalazłem opcji ustawienia bo w tryb NAT. Z racji tego iż na ogół są to klienci biznesowi to nawet nie chciałem dalej drążyć tematu. Adres IP jest publiczny ale zmienny. Zmienia się jak ich router chwilę nie ma prądu. Tak więc jak zadbasz o jakiegoś UPSa to może sie okazać że będziesz miał non stop stały adres IP.

Jedynie w jednej lokalizacji mają INEA biznesową i tam dostali jakieś cisco, wchodzi światło, wychodzi rj45 i statyczny adres IP do konfiguracji WAN.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mati188

Cytat

tamtosiamto napisał(a):

ok, wiec najsampierw czatowalem z orange nt ONT i fb2, potem dzwonilem i rozmawialem z kims innym i ujnia z patatajnia w obu przypadkach, nie ma opcji ont plus fb2. Czy mam sprawe zalawtiac z monterem? A moze z lokalnym przedstawicielm? Oni sa na prowizji, moze zalatwia to, jesli im bedzie na niej zalezec?


da radę z nich ONT wycisnąć Smile - ja dzisiaj właśnie się przesiadłem z upc i wysłużonego juz epc3212 300/20 na neo 600/100 w konfiguracji z ONT. Na infolinii mówiłem że nie sfinalizuje instalacji jeśli nie dostane tego co chce. Gadałem też z technikiem i mówił że bywają sytuacje że tylko z wydzielonym ONT robią instalacje ponieważ np w bloku do mieszkania idzie tylko kabel ethernet a światłowody tylko szachtach instalacyjnych w pionie i wtedy dają ONT i lecą po miedzi do mieszkania Smile każdy z nich ma na aucie taki sprzęt więc w razie czego zawsze możesz odesłać technika aby załatwił co trzeba lub w najgorszej sytuacji zrezygnować z usługi po 2 tygodniach (tylko w przypadku gdy zamawiałeś usługę przez infolinie czy internet) Smile a co do samego internetu vs upc ... duuużo lepiej ping na ookla speed test miedzy 1-3ms (na upc ponizej 10ms nie schodził) ... nie mówiąc o upload powyżej 100Mbit (co dla mnie jest zbawienne)... Asus AC68u z włączonym CTF wysyca rurkę więc po LAN daje radę Smile

powodzenia w walce z pomarańczowymi Smile
Router: Ubiquiti EdgeRouter ER-12 (FTTH + Orange 1000/300mbps + ONT HG8010Hv3)
Wi-Fi: Unifi U6-LR
NAS: Synology DS216+II NAS 8GB ram (Docker: Pihole DNS, OpenVPN, Unifi Controler, Home Assistant)
 
tamtosiamto

Cytat

mati188 napisał(a):

Cytat

tamtosiamto napisał(a):

ok, wiec najsampierw czatowalem z orange nt ONT i fb2, potem dzwonilem i rozmawialem z kims innym i ujnia z patatajnia w obu przypadkach, nie ma opcji ont plus fb2. Czy mam sprawe zalawtiac z monterem? A moze z lokalnym przedstawicielm? Oni sa na prowizji, moze zalatwia to, jesli im bedzie na niej zalezec?


da radę z nich ONT wycisnąć Smile - ja dzisiaj właśnie się przesiadłem z upc i wysłużonego juz epc3212 300/20 na neo 600/100 w konfiguracji z ONT. Na infolinii mówiłem że nie sfinalizuje instalacji jeśli nie dostane tego co chce. Gadałem też z technikiem i mówił że bywają sytuacje że tylko z wydzielonym ONT robią instalacje ponieważ np w bloku do mieszkania idzie tylko kabel ethernet a światłowody tylko szachtach instalacyjnych w pionie i wtedy dają ONT i lecą po miedzi do mieszkania Smile każdy z nich ma na aucie taki sprzęt więc w razie czego zawsze możesz odesłać technika aby załatwił co trzeba lub w najgorszej sytuacji zrezygnować z usługi po 2 tygodniach (tylko w przypadku gdy zamawiałeś usługę przez infolinie czy internet) Smile a co do samego internetu vs upc ... duuużo lepiej ping na ookla speed test miedzy 1-3ms (na upc ponizej 10ms nie schodził) ... nie mówiąc o upload powyżej 100Mbit (co dla mnie jest zbawienne)... Asus AC68u z włączonym CTF wysyca rurkę więc po LAN daje radę Smile

powodzenia w walce z pomarańczowymi Smile


mi powiedzieli, ze monter przywiezei umowe i nie ma mozliwosci jej zerwania po 2 tyg, pisalem, ze przeciez umowa zawarta poza lokalem daje mi takie prawo, ale persona sie upierala, ze nie mam racji. Ale wg mnie, jak podpisuje umowe w moim domu mam jak najbardziej mozliwosc zrezygnowania po 2 tyg. Ale na wszelki wypadek zamowie bezterminowa-dyszka wiecej ale moge zerwac kiedy chce.
nic nie mam
 
mati188
kurcze patrzę w papiery właśnie i nawet mam dokument który sie zwie "Oświadczenie o odstąpieniu od umowy" w której jest jasno napisane że w związku z tym że zamówiłem usługę poza salonem to mam prawo 14 dni na odstąpienie od umowy z zastrzeżeniem że muszę odesłać sprzęt na swój koszt do magazynu orange.... myślę że powinieneś zadzwonić jeszcze raz bo chyba trafiłeś na konsultanta któremu się zupa przypalała w trakcie rozmowy Smile
Router: Ubiquiti EdgeRouter ER-12 (FTTH + Orange 1000/300mbps + ONT HG8010Hv3)
Wi-Fi: Unifi U6-LR
NAS: Synology DS216+II NAS 8GB ram (Docker: Pihole DNS, OpenVPN, Unifi Controler, Home Assistant)
 
gillon90
Mnie zależy na szybkim i stabilnym internecie w domu. Odkąd przerzuciłem się na home office zrozumiałem, jak słabej jakości mam teraz internet. Już dłużej nie uciągnę. Myślę nad zmianą np. na światłowód. Czytałem o technologiach internetowych na https://technologia-internetowa.pl/ i ten światłowód mnie zainteresował. Jak to u Was w praktyce jest, ma ktoś i może się wypowiedzieć? Będę wdzięczny. Do końca stycznia mam umowę z obecnym dostawcą i chcę wypowiedzieć ją.
 
jurekk
No światłowodów tylko medium- minus ma jednak taki ze musisz miec prad w domu by był internet bo na koncówce musi byc roteromodem lub konwwerter dostawcy i potrzebuje pradu do zasilania.
Jezeli możesz podzekuj im za darmowy routermodem i popros o konwerter.
Twoj router jezeli jest w miare nowy bedzie lepszy od ich a bedziesz miał kontrolę nad nim. Bo inaczej kicha zawansowanymi ustawieniami np w routerze drugim z tomato czy ddwrt asuswrt - bo bedziesz miał drugi nat . Co pograsza ping w grach o ile dziatwa gra ;-). Dwa pewne usługi nei działaja lub działaja wadliwie.
Jezeli masz switlowod z orange, netia itp .. gdzei ne idaja konwertera wymuszaj ustawienie ichnijszego wynalazku w tryb bridge ( musisz miec wtedy drugi router swoj do natu) wtedy on bedzie tylko modemem .
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
aviko
jeszcze sie nie spotkalem z jakimkolwiek urzadzeniem ktore zeby miec internet dzialaloby na powietrze, co ma do tego swiatlowod? wlasnie cala zaleta technologii gpon jest wlasnie taka ze to jest pasywna siec i od olta do urzadzenia koncowego nie ma urzadzen ktore tego zasilania by potrzebowaly a wiec od****sc na awarie zwiazane z utrata zasilania po drodze. obojetnie jaki by nie byl isp zawsze mozesz podstawic w to miejsce swoje urzadzenie, sa zarowno onty jak i wkladki onu na sfp z mozliwoscia wpisania dowolneg vendora i sn tak by dogadaly sie z oltem operatora
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,177,324 unikalnych wizyt