19 Marca 2024 04:10:18
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Optware na CIFS [42]
· [Howto] Xpenology... [7]
· RT-AX56U - Status... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.239.214.173
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
cały ruch z WiFi na VPN
Marximus
Zastanawiam się czy w tomato lub *dwrt można cały ruch danego urządzenia lub wszystkich połączonych przez WiFi, puścić przez VPN .
Dodatkowo ruter ten ma być podłączony kablem do drugiego rutera też WRT54 który będzie miał połączenie z internetem , tak żeby w domu były dwie sieci Wifi.
Przepraszam za pewnie proste pytanie ale jestem w tym zielony, potrzebuję jakiegoś naprowadzenia na temat do dalszego szukania, ciężko jest wygrywać kilkanaście systemów i ich odmian na ruter i każdy jeden sprawdzać .
szukałem też w specyfikacji np tu https://wiki.dd-wrt.com/wiki/index.php/What_is_DD-WRT%3F#K2.4_Build_Features , ale nawet dokładnie nie wiem czego szukać.
Jakie usługi muszą pracować na ruterze aby najpierw skonfigurować VPN ( dzięki usłudze/portalowi - tematu VPN też nie mam opanowanego - kiedyś tylko używałem hamachi ale w tym przypadku chyba nie zadziała, ale najpierw chcę zacząć od podstaw czyli ustawienia routera)

Tak jak pisałem w innym wątku chodzi o pełną kontrolę nad tym z czym się łączy urządzenie z Androidem, to nie musi być sniffing czy DPI bo to już za dużo, wystarczy szczelny firewall, ( jest jeden super NoRootFirewall opensource apka na Androida, ale na lolipopie bez roota nie mam do niego zaufania, natomiast na And. 9 tworzy VPNa wszystko przechwytuje a VPNa widzimy w ustawieniach systemowych))
Mając firewalla/pełna kontrole na VPN robię tak jak w W10 - uruchamiam program i od razu widzę z czym się łączy i na jakich portach, więc przepuszczam, a kiedy w losowym czasie widzę nowo połączenie to blokuje. Taki rodzaj kontroli chciałbym mieć nad androidem ( na W10 sprawdzam z jakiego programu wyszło ale na VPN wystarczy adres docelowym do sprawdzenia ale pewnie częściej będę od razu blokował bo to w większości spy/telemetria, update i inne niechciane)
 
maxikaaz

Cytat

Zastanawiam się czy w tomato lub *dwrt można cały ruch danego urządzenia lub wszystkich połączonych przez WiFi, puścić przez VPN .

Można.
WL-500gPv1@128MB&OC300MHz, Tomato DualWAN
RT-N16, FT 2021.8
RT-AC56u, FT 2022.1
R7000, FT 2022.1
DIR868L=>RT-AC66u B1, FT 2022.1
ZyXEL NSA-310, GargoylePL
ZyXEL NSA-325v2, GargoylePL
 
Marximus
dzięki za krótką odpowiedź, nie napisałem co za ruter mam, WRT54 , i nie widzę akurta softu który podałeś do tego routera .
Z tytułów widze że chodzi o dualWAN ?
 
shibby
bardzo dużo oczekujesz od routera który swoją premierę miał ponad dekadę temu. Myślę, że pora znaleźć mu miejsce w jakimś honorowym miejscy w muzeum historii i pora zainwestować w coś nowocześniejszego. To nie musi być top ale chociaż coś 2-3 letniego, na czym postawisz sobie najnowsze tomato z obsługą vlanów, wirtualnych sieci gościnnych oraz VPN.

Wspomniałeś też o DPI i analizie ruchu z Androida. To może taniutki ER-X (uwaga nie ma wbudowanego wifi). Ale uwaga, ma wielkie możliwości ale skrzydła rozwija dopiero gdy zamiast interfejsu web zaczniesz używasz konsoli. Jeżeli więc zdecydujesz się na ten wariant to czeka cię sporo wertowania opisów w necie oraz samozaparcia.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Marximus
dzięki shibby za odpowiedź, no to jak już Ty mi tak napisałeś to po 2 dniach od przeczytania i po około 14 latach używania WRT54GL (różne jednostki ale zawsze na Tomato różnych wersji) zdecydałem się zminić sprzęt Smile
Polecesz coś tak bezawaryjnego jak WRT ?
( w sumie to sądzę że nie sam WRT... ale Tomato czynił go takim bezawaryjnym)
w cenie do 300 i do 500 zł
Taż wybiorę sprzęt pod Tomato, bo nie chciał bym sprzętu z tak trudną obsługą że tygodniami będę się musiał przekopywać. Nie jestem mocny w sieciach ale też nie mam jakiś super wymagań
A DPI i to co w temacie wątku nie będę brał pod uwagę przy wyborze
 
shibby
W sprzęcie pod Tomato zatrzymałem się przeszło 2 lata temu Smile Tak więc może ktoś inny poleci coś sprawdzonego...

Ze swojej strony na pewno pierwsze wersje RT-AC68u były nie do zdarcia. Mój egzemplarz na którym tworzyłem tomato, który był fleshowany na pewno 100 a może i 200 razy, śmiga po dziś dzień, obecnie użytkuje go mój brat na łączu 600/600 i chodzi jak marzenie.

R7000 również były udanym routerem.

RT-AC3200 to ostatni router pod tomato jaki osobiście użytkowałem i w mojej ocenie był genialny, głownie z racji 4 procesorów (jeden główny, i po jednym na każdy interfejs radiowy).
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
maxikaaz
@Marximus:
1. weź najnowsze Tomato dla Twojego sprzętu, posiadające w sobie VPN, nie przejmuj się tym, że sprzęt wiekowy i u niektórych wzbudza litościwy uśmiech Wink
https://freshtomato.org/downloads/fre...niVPN2.zip
2. wydziel VLAN, utwórz wirtualny interfejs WiFi, podepnij tenże interfejs pod ten VLAN, VLAN podepnij pod klienta/serwer VPN. Wszystko do wyklikania w Tomato, tutki do wszystkiego znajdziesz na forum.
3. wydajność nie będzie kosmiczna. Możesz ustabilizować sprzęt RAM-modem, tutek na forum.

Proszę bardzo.
WL-500gPv1@128MB&OC300MHz, Tomato DualWAN
RT-N16, FT 2021.8
RT-AC56u, FT 2022.1
R7000, FT 2022.1
DIR868L=>RT-AC66u B1, FT 2022.1
ZyXEL NSA-310, GargoylePL
ZyXEL NSA-325v2, GargoylePL
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 44

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

Adooni
18-03-2024 19:15
@p4v3u Ciezko powiedziec sam pewnie będziesz miusiał sprawdzić. ja u kumpla a AC68Uwyciągnąłem okolo 400 Mbit przy laczy 500 wiec sie nie bawilem i dla niego bylo to akcepowalne

Adooni
18-03-2024 19:12
a masz ustawione Sync to AiMesh Node na router only?

tamtosiamto
17-03-2024 13:11
czy uzywa ktos aimesh asusa? Mam siec goscinna, ktora ma niby korzystc tylko z glownego rutera, a korzyst tez z noda i ciul wie czemu , glowny do dslac68u, nod ac66b1

p4v3u
15-03-2024 19:47
Dzień dobry, dawno tu nie zaglądałem. Czy stary AC68 do FTTH od Orange 900/300 pozwoli w pełni wykorzystać pasmo? Do autoryzacji za ONT konieczne ustawienie VLAN35 na WAN i PppoE-client.

maxikaaz
10-03-2024 10:22
Tak tylko tu zostawię, jako ciekawostkę Wink https://kittenlabs
.de/real-gaming-ro
u...ng-router/

shibby
12-02-2024 11:03
MTU zależy od typu połączenia. Inne jest dla połączenia kablowego inne dla wdzwanianego (pppoe)

PanRatio
11-02-2024 10:02
Jak podłączę Funboxa6 do światłowodu, to ma MTU 1540, a we FreshTomato max to MTU 1500 i samo zmienia na 1492. Tak ma być?

tamtosiamto
04-02-2024 10:36
jakby cos, to mam w dobrej cenie dir868l juz przerobiony na AC66U_B1 Grin i ac56u przerobiony na ac68u(dziala aimesh) tyle ze z wlacznikiem na zapalke Smile

Adooni
03-02-2024 10:36
widze ze oba sa na aledrogo i u nas mozesz sprawdzac w dziale sprzedam

70,119,829 unikalnych wizyt