28 Marca 2024 20:57:06
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.201.24.171
Zobacz wątek
Zlot fanów FreshTomato ankieta
Fajny pomysł jestem za Fajny pomysł jestem za 33%[2 głosów]
Trzeba to obgadać Trzeba to obgadać 67%[4 głosów]
Wszystkich głosów : 6
 Drukuj wątek
Zlot fanów FreshTomato
djwujek
Co forumowicze na to żeby zorganizować jakieś spotkanie fanów FreshTomato gdzieś w jakimś fajnym miejscu gdzie można odpocząć napić się pogadać oczywiście jak skończy się pandemia albo przynajmniej będzie można się spotkać w większym gronie.
Może gdzieś w górach albo nad morzem co wy na to ?
Powyżej ankieta jak ktoś ma ochotę i chęć zapraszam Smile
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
tamtosiamto
jestem za usunieciem opcji ' Zly pomysł nie jestem zainteresowany ' bo jak ktos nie jest zainteresowany to po co ma glosowac? Smile
nic nie mam
 
djwujek
A tak lepiej Smile
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
Marco76
Haha, ankieta bez opcji na NIE brzmi jak wybór czy chcemy unijną aplikację do śledzenia obywateli ;-)
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
djwujek
Jeden chce drugi nie chce i bądź tu mądry Smile
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
Marco76
Problem jest wielowątkowy ;-)
Z jednej strony napisałem o braku opcji na NIE z czystego poczucia chęci zobaczenia choć trochę realnych wyników ankiety jaką ustawiłeś.
Z drugiej strony mam swoje lata i doświadczenia, i to ostatnie mi mówi, że jeżeli zgłosi się nawet 30 osób, to pierwsze 20 odpadnie z byle powodu lub nagle urwie się z nimi kontakt, kolejnym nie będzie akurat^ pasował termin, a z zadeklarowanych 5-6 przybędzie 2-3 i będą się przy piwie gapić w swoje smartfony ;-P
Nie piszę tego złośliwie, tak się po prostu często kończą "zloty na odległość". tak też upadały spotkania szkolne po latach czy też skończyły relatywnie duże barcampy. W dobie tysiąca i jednego znajomych na twarzoksiążce nikt nigdy nie ma czasu (chęci), szczególnie, jak właśnie jest coś ciekawego w sieci lub jakaś pandemia ;-D
Mimo to życzę powodzenia w inicjatywie, żeby nie było.
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
pedro
E tam Wink
Spotkania klasowe ze szkoły średniej u mnie co 5 lat (to już... eee lepiej nie mówić...) mają frekwencję zawsze powyżej 90%.
Tak że różnie to bywa.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
shibby
z kille72 kilkukrotnie się spotkaliśmy Smile Jeżeli miałby być to Wrocław, jakiś weekend, to byłbym za Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Marco76
Czyli na ten moment mamy:


if [ "$city" = "Wrocław" ] then
  if [ is_weekend = True ] then
    PARTY="Maybe"
  else
    PARTY="HGW"
  fi
fi

;-P
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
djwujek
Ja do Wrocka też się piszę Smile
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
tamtosiamto
na latwizne idziecie Pfft ja z pomorza, do wrocka mi nie po drodze. Moze cos z centum kraju zeby bylo sprawiedliwiej?Smile
nic nie mam
 
belliash
A ja chetnie wyskocze we Wrocku na jakies piwko mimo ze juz dawno przestalem uzywac Tomato Wink
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
kille72

Cytat

shibby napisał(a):

z kille72 kilkukrotnie się spotkaliśmy Smile Jeżeli miałby być to Wrocław, jakiś weekend, to byłbym za Smile


Milo jest zawsze Smile nawet Ci w firmie kiedyś pozawracałem gitarę pamiętam, hehe Smile Twoja kolej stawiać lunch, mam nadzieje ze otworzą granice wkrotce bo nie ma mnie w PL...

Połączony z 04 maja 2020 19:17:43:

Cytat

tamtosiamto napisał(a):

na latwizne idziecie Pfft ja z pomorza, do wrocka mi nie po drodze. Moze cos z centum kraju zeby bylo sprawiedliwiej?Smile


We Wro najładniejsze dziewczyny, zonie powiesz ze delegacja Smile
 
tamtosiamto

Cytat


We Wro najładniejsze dziewczyny, zonie powiesz ze delegacja Smile
ale do tramwaju podobno strach wsiadac Shock
nic nie mam
 
oceanboy
Jestem za, ale:
- na pewno nie Śląsk (szanujmy się wzajemnie i niech to będzie sprawiedliwie, że dojeżdża każdy) jak ktoś słusznie zauważył tylko Warszawa do której mam 200 km. Koledze z Pomorza też będzie łatwiej. A i z Wrocławia pewnie wyjdzie podobnie. Poza tym to nie pierwszy mój zlot i raczej wszystkie fora tak robią, że wybiera się centrum kraju.
- nie rozumiem marudzenia, że wiem jak to będzie. Kto zechce to przyjedzie. Tylko trzeba zrobić kolejną ankietę (jeśli ta będzie na tak) z datami, np. 5 weekendów z rzędu i który dzień otrzyma najwięcej głosów to wtedy jest zlot. Oczywiście nie startujemy z weekendami od dzisiaj, a od kolejnego miesiąca żeby ludzie mogli sobie czas zorganizować i np. podać grafik w pracy.
- z doświadczenia powiem, że godzina jak najwcześniejsza, nie wieczór, bo w nocy to krucho z pociągami, autobusami. I już miałem takie przypadki, że o 20 ludzie się rozchodzą, a ja do 1 pod Pałacem Kultury czekam na autobus.
- organizacji przy tym nie ma praktycznie wcale tylko trzeba żeby ktoś miejscowy wskazał ze trzy miejsca (do przegłosowania, po przeczytaniu opinii) i potem zarezerwował lokal na X osób. W przeszłości przeważnie zawsze wygrywały niszowe kebabownie z piwem, z łatwym dojazdem, ale nigdy jeszcze nie było draki w stylu burdy czy coś.
Edytowany przez oceanboy dnia 06-05-2020 07:42
 
djwujek

Cytat

oceanboy napisał(a):

Jestem za, ale:
- na pewno nie Śląsk (szanujmy się wzajemnie i niech to będzie sprawiedliwie, że dojeżdża każdy) jak ktoś słusznie zauważył tylko Warszawa do której mam 200 km. Koledze z Pomorza też będzie łatwiej. A i z Wrocławia pewnie wyjdzie podobnie. Poza tym to nie pierwszy mój zlot i raczej wszystkie fora tak robią, że wybiera się centrum kraju.
- nie rozumiem marudzenia, że wiem jak to będzie. Kto zechce to przyjedzie. Tylko trzeba zrobić kolejną ankietę (jeśli ta będzie na tak) z datami, np. 5 weekendów z rzędu i który dzień otrzyma najwięcej głosów to wtedy jest zlot. Oczywiście nie startujemy z weekendami od dzisiaj, a od kolejnego miesiąca żeby ludzie mogli sobie czas zorganizować i np. podać grafik w pracy.
- z doświadczenia powiem, że godzina jak najwcześniejsza, nie wieczór, bo w nocy to krucho z pociągami, autobusami. I już miałem takie przypadki, że o 20 ludzie się rozchodzą, a ja do 1 pod Pałacem Kultury czekam na autobus.
- organizacji przy tym nie ma praktycznie wcale tylko trzeba żeby ktoś miejscowy wskazał ze trzy miejsca (do przegłosowania, po przeczytaniu opinii) i potem zarezerwował lokal na X osób. W przeszłości przeważnie zawsze wygrywały niszowe kebabownie z piwem, z łatwym dojazdem, ale nigdy jeszcze nie było draki w stylu burdy czy coś.



Ja jestem z Warszawy i mam fajny PUB blisko dw. Centralnego na ul. Nowy Świat muszę zadzwonić i zarezerwować miejsce.
Więc decydujcie kiedy i się załatwi.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
kille72
To ja mowie pass.
 
djwujek
Wyjdzie na to że nic z tego nie wyjdzie bo jednemu będzie odpowiadało miasto drugiemu nie.
Choć jakbym mieszkał w Świnoujściu to też dojechać do Wrocka to 7 godz w jedna stronę i też bym wolał gdzieś pośrodku.
Każdemu nie da się dogodzić czasem trzeba iść na kompromis.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 50

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,427,963 unikalnych wizyt