19 Marca 2024 03:18:24
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Optware na CIFS [42]
· [Howto] Xpenology... [7]
· RT-AX56U - Status... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
54.157.61.194
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Przekierowanie użytkownika do sieci VPN
goof3r
Witam, chciałem się dowiedzieć czy na routerze jest możliwość skonfigurowania vpn'a (np. nordvpn) w taki sposób aby tylko użytkownik o danym adresie MAC automatycznie  łączył się przez nordvpn, a reszta uzytkowników w sieci wychodziła na swiat przez ISP?
 
khain
Tak, wystarczy dodać przełącznik redirect-gateway do konfigu tego klienta.
https://community.openvpn.net/openvpn...n24ManPage
 
goof3r

Cytat

khain napisał(a):

Tak, wystarczy dodać przełącznik redirect-gateway do konfigu tego klienta.
https://community.openvpn.net/openvpn...n24ManPage


a w jaki sposob zrobisz zeby klient w sieci o adresie MAC 00:00:00:00:00 automatycznie było łączony z vpnem? nie ingerujac w komputerze klienta
 
pedro
W GUI to można zrobić, ale po adresie IP.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
goof3r

Cytat

pedro napisał(a):

W GUI to można zrobić, ale po adresie IP.



Próbowałem zorbić to według tego poradnika https://vpnonline.pl/tomato_openvpn (majac konto w vpnonline.pl)
jak i probowałem zrobic majać konto na nordvpn według tego poradnika https://support.nordvpn.com/Connectivity/Router/1047410472/Tomato-setup-with-NordVPN.htm

w Routing Policy zaznaczałem Redirect through VPN i wpisywałem: From Source IP i IP klienta który miał sie łączyć z VPN'em. Efekt tego wszystkiego jest taki że gdy zestawie na routerze połaczenie z VPN'em to wszyscy klienci w sieci mają puszczony ruch przez VPN, a powinien Tylko dany klient który jest wpisyany w Redirect through VPN.

Głowie się i nie potrafię tego rozwiazać. Ktoś jest wstanie pomóc?
 
zakk87
Cześć @goof3r czy rozwiązałeś swój problem? Będę konfigurował nordVPN u jednego znajomego i jeden serwer ma pracować przez VPN. Pozdrawiam
Freshtomato 2024.1 AIO @ RT-AC66U_B1
OpenWRT 23.05 @ DIR-878
NAS OMV [CoolerMaster ELITE 110] [J1900I-C] [4GB RAM] [Toshiba HDWD130 + Hitachi 5K3000]
 
Bb
W configu klienta dodaj wpis redirect-gateway i będzie on szedł po VPN. Z automatu po stronie serwera w tomato niekoniecznie to działa. Pewnie jakiś drobny błąd, ale już mało kto cokolwiek zgłasza z problemów, bo i tak problemy zostają ignorowane przez developerów.
 
pedro
Że co?
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
Bb
Słuchaj, nie obrażaj się, ale miałem kilka obserwacji i problemów związanych z Tomato które tu na forum przedstawiłem i żaden z tych wątków nie został podjęty. Stąd taka a nie inna opinia. Czy to wydajność OpenVPN, czy temat o DualWAN z pomysłem który został docelowo "skasowany" bo "nie chciało mi się" sprawdzić jak działa obecny Failover - a z którym męczyłem się jakiś czas temu i po prostu nie działał. A najzwyczajniej w świecie typowa ostatnio (przynajmniej u mnie) awaria związana z tym, że nie działa nic poza pingiem - to ten failover po prostu nie zadziała i tyle. Nie napisałeś że temat do przemyślenia czy coś, tylko pomysł został zarzucony. Jeszcze poboczne tematy były, ale już wystarczy. I tak ważniejsze sieci mam na mikrotikach teraz, ale sentyment do Tomato wciąż mam mocny.
 
pedro
No wybacz, ale od tego jest changelog żeby sobie sprawdzać co się dzieje w repo. Tak reaguję na sugestie/zgłoszenia.

A działo się dużo, bo również z multiWANem (failover też), więc głupoty gadasz. Nie mam pojęcia co chciałeś z wydajnością OpenVPN zrobić, no chyba że popchnąć go patykiem.

A jeśli nie potrafi się zrobić zgłoszenia (issue) najlepiej w dedykowanym do tego miejscu ARM tutaj, w odpowiedni sposób (podążając za HOW TO REPORT ISSUE (HTRI)), poświęcić na to 5 - 15 minut a nawet godzinę (niesamowite, co?), to potem pretensje trzeba mieć do siebie.

Odkąd się tu pojawiłeś (niecałe pół roku) słyszę jedynie narzekania i (w większości) wydumane problemy, wrzucane do niewłaściwych wątków. Żegnam.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
Bb
Sprawdzam, dużo się dzieje, ale stare problemy wciąż są nieruszane.

CPU w routerze się nudzi podczas pracy OpenVPN, podczas transferu 20mbit (niby max) byłem w stanie na CPU ARM 800MHz przeprowadzić speedtest na łączu 300mbit z pełną jego prędkością gdzie niby i bez openvpn nie było na to szans - tak tu na forum piszą. Co mam napisać w zgłoszeniu? Że wersja na pełnego linuksa bez problemu dobija do potrzebnych mi 100mbit na VM-ce pod proxmoxem, cpu praktycznie nie drgnie, a config praktycznie się nie różni?

Nie narzekam, zgłaszam błędy które odbierasz jako atak na swoją osobę. Ale ok. Uciszam się. Narazie.
 
zakk87

Bb napisał:

W configu klienta dodaj wpis redirect-gateway i będzie on szedł po VPN. Z automatu po stronie serwera w tomato niekoniecznie to działa. Pewnie jakiś drobny błąd, ale już mało kto cokolwiek zgłasza z problemów, bo i tak problemy zostają ignorowane przez developerów.


Niestety nie ma możliwości na kliencie skonfigurować VPN, opcja jest tylko jedna, konfiguracja NordVPN na Tomato jako klient i przekierowanie jednego IP do tego VPN. Problem jest w tym, że na routerze stworzony jest także serwer OpenVPN, nie wiem czy to zagra, czytałem, że są z tym problemy.

Scalony z 27 czerwca 2022 11:07:56:

pedro napisał:

W GUI to można zrobić, ale po adresie IP.


Wybaczcie, że zapomniałem odpisać. Po skonfigurowaniu klienta nordVPN i dodaniu adresu IP w Routing Policy wszystko działa perfekcyjnie. Jeden klient IP i kilka domen leci prawidłowo przez NordVPN.

Teraz mam inną zagwozdkę. Mam do tego serwera podpiętych 2 klientów, jeden to jest PC. Będę zmieniał router w lokalizacji więc wykorzystam starego RT-N10U i podłączę go do obecnego serwera.

Pytanie jest takie. RT-N10U będzie połączony za pomocą TUN do AC66U, czy jest możliwość przekierowanie klientów z podsieci N10U do NordVPN (klientem jest AC66U).
Edytowany przez zakk87 dnia 27-06-2022 11:07
Freshtomato 2024.1 AIO @ RT-AC66U_B1
OpenWRT 23.05 @ DIR-878
NAS OMV [CoolerMaster ELITE 110] [J1900I-C] [4GB RAM] [Toshiba HDWD130 + Hitachi 5K3000]
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 21

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

Adooni
18-03-2024 19:15
@p4v3u Ciezko powiedziec sam pewnie będziesz miusiał sprawdzić. ja u kumpla a AC68Uwyciągnąłem okolo 400 Mbit przy laczy 500 wiec sie nie bawilem i dla niego bylo to akcepowalne

Adooni
18-03-2024 19:12
a masz ustawione Sync to AiMesh Node na router only?

tamtosiamto
17-03-2024 13:11
czy uzywa ktos aimesh asusa? Mam siec goscinna, ktora ma niby korzystc tylko z glownego rutera, a korzyst tez z noda i ciul wie czemu , glowny do dslac68u, nod ac66b1

p4v3u
15-03-2024 19:47
Dzień dobry, dawno tu nie zaglądałem. Czy stary AC68 do FTTH od Orange 900/300 pozwoli w pełni wykorzystać pasmo? Do autoryzacji za ONT konieczne ustawienie VLAN35 na WAN i PppoE-client.

maxikaaz
10-03-2024 10:22
Tak tylko tu zostawię, jako ciekawostkę Wink https://kittenlabs
.de/real-gaming-ro
u...ng-router/

shibby
12-02-2024 11:03
MTU zależy od typu połączenia. Inne jest dla połączenia kablowego inne dla wdzwanianego (pppoe)

PanRatio
11-02-2024 10:02
Jak podłączę Funboxa6 do światłowodu, to ma MTU 1540, a we FreshTomato max to MTU 1500 i samo zmienia na 1492. Tak ma być?

tamtosiamto
04-02-2024 10:36
jakby cos, to mam w dobrej cenie dir868l juz przerobiony na AC66U_B1 Grin i ac56u przerobiony na ac68u(dziala aimesh) tyle ze z wlacznikiem na zapalke Smile

Adooni
03-02-2024 10:36
widze ze oba sa na aledrogo i u nas mozesz sprawdzac w dziale sprzedam

70,118,163 unikalnych wizyt