05 Maja 2024 18:32:54
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [HOWTO] Kompilacja "...
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [65]
· [Howto] Xpenology... [22]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.58.244.216
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Jak przypisać na stałe IP do MAC ?
Administrator
Moze ktos wie jak przypisać na stałe IP do MAC tak aby zmiana IP lub MAC uniemożliwiła użytkownikowi dostęp do intenetu ?
 
megon
wchodzisz na Device List - klikasz na Ip Adres - przypisujesz Hostname i masz stale IP - pozniej wchodzisz w Access Restriction - no chyba ze chodzi Ci o Wi Fi to wtedy Wireles Filter
dom: Asus RT-N16 + Tomato v1.28

praca: WAG200G 1.01.09 + ASUS RT-N16 + SPA1001 3.1.19(SE) + DNS-323 + 2 x 500 GB Raid-1 7200.12
+ VoIP Nokia E65 S60v3
 
kobjac
Basic i static dhcp
Gwarek
 
Administrator
OK Smile Tyle to ja wiem , tylko jak zrobić żeby żaden użytkownik nie mógł wpisać sobie ręcznie IP od kolegi i na nim śmigać ? Chodzi o to by tylko pary IP i MAC miały dostęp do intenetu a jak ktoś zmieni MAC lub IP na inne niż ja ustawiłem to zeby nie działał mu net...
 
kobjac
Przecież router od razu pokaże ci nowy mac i wtedy poprostu go blokujesz. A możesz też zablokowac wszystkie pozostałe adresy które nie są wpisane w static dhcp. Innej mozliwości nie ma chyba że ktos napisze skrypt dla firewala aby wpuszczał tylko mac adresy z listy.
Gwarek
 
megon
MBX - ale chodzi Ci o WiFi ? Bo wtedy mozesz przydzielic okreslonym MAC dostep - no ale zawsze mozna sclonowac MAC-a Smile
dom: Asus RT-N16 + Tomato v1.28

praca: WAG200G 1.01.09 + ASUS RT-N16 + SPA1001 3.1.19(SE) + DNS-323 + 2 x 500 GB Raid-1 7200.12
+ VoIP Nokia E65 S60v3
 
Administrator
... na WiFi i po LAN , chodzi o to zeby nikt sobie nie zmieniał IP bo są tacy kombinatorzy ...
Może coś prostego dopisać do iptables aby przepuścił tylko te komputery ktore są wpisane w Static DHCP ? a wszystko inne zablokwać.
Edytowany przez Administrator dnia 25-02-2007 17:19
 
kobjac
nie ma lekarstwa bo możesz wpisać w kompie każde IP a i możesz zmienić też MACa u siebie. Pytanie tylk jest takie ilu jest takich co to robia? Zależy jak trafisz
Gwarek
 
LiSeK
Ekspertem nie jestem, ale u siebie zrobiłem tak: Access Restriction-> Zaznaczona opcja Block All Internet Access, a na liste wpisujesz tylko zaufane MAC, jak podepnie się z innym MAC bo nie będzie netu, oprócz tego ustaw wspomniane wcześniej Static DHCP. Powinno wystarczyć Wink
 
Administrator
LiSeK , już to dawno zrobiłem , ale chodzi o to ze jak ktoś zmieni IP ręcznie do dalej ma dostęp do neta :-/
 
kobjac
hm niby tak ale jak zablokujesz nie używane adresy i zostanie tylko jakaś pula np 10 adresów które mają przypisany net to jeśli gostek zmienia ze swojego na obcy to wystąpi konflikt adresów i wtedy ten który powinien mieć net go nie będzie miał i ten który zmienił adres też nie będzie go miał, a router powiadomi cie o tym
Gwarek
 
LiSeK
Powiem tak...jak by Mnie gość takie jajca wycinał to zamiast sie pierdzielić i kombinować odpiąłbym kabel od switcha(kiedyś tak zrobiłem jak mi gość źle wpiął router do sieci i siał swoim DHCP, pieprząć sieć na parę godzin).Krótka piłka, nie pasują mu zasady to zapraszamy do neostrady(człowiek nie czuje kiedy rymuje Wink).Moje pytanie natomiast dotyczy innej rzeczy skąd gość bierze MAC innych użytkowników??Nie za dużo wie? Wink
 
fox2plus
prosty programi i wiesz wszytsko o sieci bez problemu do znalezienia na sieci
Sprzedam domene http://high-definition.com.pl
WR850G OpenWRT+SB4Ls
WRT54GL Tomato 1.02
WRT54GL Tomato 1.04
AG-188 IFon+Betamax
fox2pluspl@sip.voipdiscount.com
55413@sip.ifon.pl
GG: 8384201
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 23

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,586,797 unikalnych wizyt