20 Kwietnia 2024 13:32:42
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.125.135
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Problem z połączeniem z urządzeniami WiFi
Radi
Cześć,
Pisałem wcześniej o problemie jaki mam, teraz doprecyzuję
Mam czasem kłopot z połączeniem do urządzeń podpiętych przez WiFi.
Bez względu na to, czy łączę się do tych urządzeń po kablu czy bezprzewodowo.
Nie można ich nawet pingować.
Jedynie z poziomu samego routera są widoczne, na pingi odpowiadają i wyglądają ok.
Wówczas jedynym sposobem na naprawę jest wejście na router po SSH i uruchumienie komendy: "service wl restart".
Niestety muszę to robić co jakiś czas.
Ktoś się z spotkał z taką sytuacją i może coś doradzić?
Dzięki.
Asus RT-N66U - FreshTomato Firmware 2020.7 MIPSR2 K26AC USB AIO-64K
TENDA N60 - FreshTomato Firmware 2020.2 MIPSR2 K26 USB Max
 
jurekk
Tak na roboczo dodaj ta komendę w zkładce Administration scheduler , tam można ustawić godzinę odpalenia tej komendy.
tylko dodaj po tym: nvram commit
Ja tak gasiłem wfifi na noc i budziłem o poranku. By żona była spokojna bo ona wierzy w złowrogą moc promieniowania wifi.
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Radi

Cytat

jurekk napisał(a):

Tak na roboczo dodaj ta komendę w zkładce Administration scheduler , tam można ustawić godzinę odpalenia tej komendy.
tylko dodaj po tym: nvram commit
Ja tak gasiłem wfifi na noc i budziłem o poranku. By żona była spokojna bo ona wierzy w złowrogą moc promieniowania wifi.


Cześć,
Dziękuję za odpowiedź.
Powiem szczerze, że ta komenda jest ostatecznością.
Nie mogę ciągle jej uruchamiać, powoduje rozłączenie aktualnych sesji innych użytkowników.
Zależałoby mi raczej na znalezieniu przyczyny tej sytuacji i naprawie.
Proszę Was o pomoc.
Ktoś się z taką sytuacją spotkał?
Jakaś rada? Dodatkowa opcja do załączenia? Coś innego?
Dzięki!
Asus RT-N66U - FreshTomato Firmware 2020.7 MIPSR2 K26AC USB AIO-64K
TENDA N60 - FreshTomato Firmware 2020.2 MIPSR2 K26 USB Max
 
jurekk
masz przedpotopową wersje nr 140? kto by pamiętał jakie błędy miała ;-)
wycztaj najnowszą
https://exotic.se/freshtomato-mips/v2019/2019.3.220-beta/K26RT-N/Tenda/freshtomato-K26USB_RT-N5x-MIPSR2-2019.3.220-beta-TendaN60.zip
moze bedzie róznica
a jak nie to cofnij sie do weersji 132 tej bez multiwanu
http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-132-EN/Tenda/tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-132-TendaN60.zip
moze to zrobi robotę
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Marco76

Cytat

Radi napisał(a):

Cześć,
Pisałem wcześniej o problemie jaki mam, teraz doprecyzuję
Mam czasem kłopot z połączeniem do urządzeń podpiętych przez WiFi.
Bez względu na to, czy łączę się do tych urządzeń po kablu czy bezprzewodowo.
Nie można ich nawet pingować.
Jedynie z poziomu samego routera są widoczne, na pingi odpowiadają i wyglądają ok.
Wówczas jedynym sposobem na naprawę jest wejście na router po SSH i uruchumienie komendy: "service wl restart".
Niestety muszę to robić co jakiś czas.
Ktoś się z spotkał z taką sytuacją i może coś doradzić?
Dzięki.


Jeśli problem nadal istnieje to z mojego doświadczenia wiem, że systemowy ARP w Tomato nie pokazuje wszystkich podpiętych urządzeń, dlatego ja używam arpscan: https://dev.techlog.pl/projects/Tomat...o/arpscan/
Pobierz (dla Ciebie bodajże wersja "mipsel"), wrzuć np. do /tmp i jak Ci znów urządzenia poznikają to odpal arpscan z parametrem -m a powinieneś dostać listę IP wraz z MAC ID wszystkich urządzeń widocznych w sieci (włącznie z WiFi).

Poza tym doprecyzuj o co Ci chodzi dokładnie, bo trochę ciężko zrozumieć: znikają te po WiFi jak łączysz się po kablu; Nie można ich pingować ale z routera są widoczne i na pingi odpowiadają;
Opisz jak ta sieć wygląda, bo albo coś pomieszałeś, albo post był pisany bardzo "na skróty".

Co do spotkania się z podobną sytuacją - mam podobnie z printserverem HP wpiętym po kablu w domowy LAN. Jest cały czas włączony a znika z listy. Co jakiś czas w Tomato pojawiają się pakiety BOOTP i urządzenie jest widoczne. Drukowanie działa norlmalnie - wysłanie zadania też "budzi" komunikację. Wbudowany w Tomato ARP jednak często urządzenia nie widzi. Wspomniany arpscan już tak.
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
pedro
Tak, to prawda, coś z tym arp'em nie jest w porządku.
Przy okazji innych walk (z dnsmasq nowym, co przestaje działać resolver) zauważyłem w/w problem.
Arp jest z busybox, więc tam trzeba by szukać problemu.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
Radi

Cytat

Marco76 napisał(a):

Cytat

Radi napisał(a):

Cześć,
Pisałem wcześniej o problemie jaki mam, teraz doprecyzuję
Mam czasem kłopot z połączeniem do urządzeń podpiętych przez WiFi.
Bez względu na to, czy łączę się do tych urządzeń po kablu czy bezprzewodowo.
Nie można ich nawet pingować.
Jedynie z poziomu samego routera są widoczne, na pingi odpowiadają i wyglądają ok.
Wówczas jedynym sposobem na naprawę jest wejście na router po SSH i uruchumienie komendy: "service wl restart".
Niestety muszę to robić co jakiś czas.
Ktoś się z spotkał z taką sytuacją i może coś doradzić?
Dzięki.


Jeśli problem nadal istnieje to z mojego doświadczenia wiem, że systemowy ARP w Tomato nie pokazuje wszystkich podpiętych urządzeń, dlatego ja używam arpscan: https://dev.techlog.pl/projects/Tomat...o/arpscan/
Pobierz (dla Ciebie bodajże wersja "mipsel"), wrzuć np. do /tmp i jak Ci znów urządzenia poznikają to odpal arpscan z parametrem -m a powinieneś dostać listę IP wraz z MAC ID wszystkich urządzeń widocznych w sieci (włącznie z WiFi).

Poza tym doprecyzuj o co Ci chodzi dokładnie, bo trochę ciężko zrozumieć: znikają te po WiFi jak łączysz się po kablu; Nie można ich pingować ale z routera są widoczne i na pingi odpowiadają;
Opisz jak ta sieć wygląda, bo albo coś pomieszałeś, albo post był pisany bardzo "na skróty".

Co do spotkania się z podobną sytuacją - mam podobnie z printserverem HP wpiętym po kablu w domowy LAN. Jest cały czas włączony a znika z listy. Co jakiś czas w Tomato pojawiają się pakiety BOOTP i urządzenie jest widoczne. Drukowanie działa norlmalnie - wysłanie zadania też "budzi" komunikację. Wbudowany w Tomato ARP jednak często urządzenia nie widzi. Wspomniany arpscan już tak.


Cześć,
Na wstępie bardzo dziękuję za informację.
Zgrałem plik na TENDĘ, gdy wystąpi ten problem wejdę na router przez SSH i uruchomię komendę arpscan_mipsel -m.
Zobaczę wówczas, czy po jej wykonaniu wszystko wróci do normy.
Opiszę raz jeszcze mój kłopot:
Część urządzeń mam podpiętych przez WiFi, część idzie po kablu.
Występujący problem dotyczy urządzeń komunikujących się bezprzewodowo.
Wówczas takie bezprzewodowe urządzenie (np. drukarka, telefon, laptop) ma wyjście na zewnątrz (internet), ale inne urządzania z sieci wewnętrznej bez względu na to, czy są podpięte bezprzewodowo czy po kablu - nie mają dostępu do tego urządzenia (jeśli jest to drukarka - nie można drukować, jeśli laptop - nie można się z nim połączyć). W takim momencie nie można z pozostałych urządzeń nawet pingować tego konkretnego sprzętu.
Wyjątkiem jest router. Po wejściu na router po SSH (lub WWW) pingowanie tego urządzenia działa, jest z nim kontakt.
Jedynym sposobem jaki mi się udało znaleźć jest uruchomienie bezpośrenio na TENDZIE komendy: service wlan restart.
Po kilku sekundach urządzenie, z którym nie było kontaktu - jest dostępne dla wszystkich urządzeń.


OK, to teraz chciałem wrócić do pliku arpscan_mipsel.
Czy tym plikiem można jakoś zastąpić wbudowany arp? (tak, żeby nie trzeba było nic więcej robić)
Dzięki i czekam na odp.
Asus RT-N66U - FreshTomato Firmware 2020.7 MIPSR2 K26AC USB AIO-64K
TENDA N60 - FreshTomato Firmware 2020.2 MIPSR2 K26 USB Max
 
pedro
A zrobiłeś upgrade FW?
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
Radi

Cytat

pedro napisał(a):

A zrobiłeś upgrade FW?


Na chwilę obecną mam ostatnią wersję by SHIBBY (1.40).
Nie chciałbym zmieniać firmware'u, mam mnóstwo ustawień, których ponowne wrzucenie zajęłoby mi mnóstwo czasu.
Asus RT-N66U - FreshTomato Firmware 2020.7 MIPSR2 K26AC USB AIO-64K
TENDA N60 - FreshTomato Firmware 2020.2 MIPSR2 K26 USB Max
 
jurekk
nie jestem tak biegły w tym jako profan na tym polu techniki ;-) ale prawdopodobnie gdybyś zainstalował entware ng, to wśród paczek zlokalizowanych w tym repozytorium znalazłbyś coś co by odpytywało klientów z ip cały czas ;-) lub ewentualnie co jakis czas wykorzystujac scheduler z zakladki admin tomato , może bardziej biegli cos ci podpowiedzą
tu jest lista paczek ktore mozesz uruchomic na routerze poprzez entware
https://pkg.entware.net/binaries/mipsel/
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,188,228 unikalnych wizyt