23 Kwietnia 2024 23:22:18
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [551]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.14.6.194
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Asus RT-N12D1 Jaki alternatywny firmware
scorpion_1982
Witam działam na routerku RT-N12D1, który często się zamula.
Chciałbym skorzystać z alternatywnego oprogramowania co polecicie pod ten router.
Doświadczenie mam z Tomato, ale nie twierdzę że musi być musowo tomato..

Co zainstalować Tomato czy OpenWrt , DD-WRT- zależy mi na szybkości oraz stabilności połączenia.
Urządzeń w domu mam około (PC, Dekoder, TV, 4 Telefony) + gościnie czasami, z tym że tv i dekoder sporadycznie.

Proszę o konkrety by nie uwalić routera.
Dziękuję serdecznie za pomoc.
 
djwujek
U mnie na ddwrt wyciąga na Maxa czyli ok 96 Mbps i zasięg też ma niezły.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
scorpion_1982

Cytat

djwujek napisał(a):

U mnie na ddwrt wyciąga na Maxa czyli ok 96 Mbps i zasięg też ma niezły.


Jakiej wersji kolega używa ddwrt ??

Kolego Blacon:
Jak śmigał router na tomato ??
Mój WRT54GL też śmigał pieknie i jak by nie dokonał żywota to ciągle by mi służył a na pokładzie miał Tomato by Shibby - potrafił kilka miesięcy bez resetu działać a ciągle był zapychany torrentami itp.
Na koniec żywota gubił dużo pakietów i był nie stabilny, reset i nowy firmware nic już nie dał.
Pobieranie z niego szło pełną parą.

Oryginalny firmware od Asus to kpina.
Średnio co dwa dni go restartuje czasami i kilka razy dziennie.
Mam najnowszy firmware ale lipa.
 
djwujek
https://download1.dd-wrt.com/dd-wrtv2...-N12B1.trx dokładnie tej
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
scorpion_1982
Pytanie 1: Czy to nie przeszkadza że firmware jest dla vB1 a mój jest V D1 ??
Pytanie 2: Nie wgrywa się wpierw np. Wersji mini dopiero później normalnie ?
Pytanie 3: W jaki sposób wgrywać z gui routera z firmware Asus czy muszę wgrywać programem do przywracania w trybie recovery ??, opisał by kolega krótki proces co i jak bym nie musiał reanimować za pomocą kabla RS

Dzieki serdeczne
 
djwujek
Rutera Asus tak łatwo nie uwalisz jak innych.Poszukaj w google jest instrukcja wgrywania ddwrt tylko oni zalecają inny obraz wgrywać mi ten co polecali kiepsko działał dlatego wgrałem ten co wysłał w linku. Zawsze istnieje jakieś ryzyko że coś pójdzie nie tak i uwalisz ruter robisz to na własną odpowiedzialność .
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
overflow2
@scorpion_1982

Wgrywałem od razu max, ale nie wiem czy uda Ci się wgrać przez GUI Asusa, jeśli kupisz nowy może nie wejść. Ja wgrywałem przez firmware restoration.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
scorpion_1982
Panowie mam zonk
Wgrałem poprzez gui ale nie poszło.
Mam na routerze najnowszy soft.
Grałem za pomocą aplikacji Asus do przywracania oprogramowania.
Soft dokładnie z linku.
Zrestartowałem router po 10 minutach.
Adres na sztywno w kompie
192.168.1.10 i maska 255.255.255.0
Brama na router
I zero brak odpowiedzi, nie można wbić się na router.
Tak jakby Lany wcale nie działały.
Próbowałem twardego restartu poprzez wps i reset oraz power według instrukcji z neta nie pomogło.
Z wifi mogę się z routerem połączyć i go skonfigurować. Przywracanie ustawień z okna gui nie pomogło.
Po lanie brak połączenia - oczywiście kabel w porcie 1 przy wgrywaniu.
Przepinałem do innych ale bez zmian.

Próbowałem z telnet ustawić
Nvram set vlan0ports=R0 1 2 3 4 5*R1;
Nvram set vlan1ports=R1 4R1;
Nvram Commit
Reboot
Niestety nie pomogło.
Jakieś sugestie ??
 
djwujek
Komend przez telnet nie wpisuj bo możesz rozwalić vlany z tyłu jest przycisk taki wklesly nie pamiętam jego nazwy wciśnij go na 10 sek ruter powinien sam się zrestartowac.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
overflow2
Kabel z DHCP próbowałeś?
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
scorpion_1982
Próbowałem restartować, próbowałem twardego restartu ale nie pomogło.
Po wifi mogę się dostać a po LAN nie.
co Ciekawe mój router czyli Asus RT-N12D1 widzi jako WRT54GL
- Na WRT54GL było mniej problemów z tomato i DD-WRT a tu jakaś lipa.
Przywróciłem oryginalny i wgrałem Tomato: tomato-K26-1.28.RT-N5x-MIPSR2-132-Max

Po Angielsku - stara wersja ale router do nowych nie należy więc cudów nie wymagam.
Na spokojnie jeszcze powalczę z tym DD-WRT ale może ja mam jakąś nowszą wersje D1 i może jakoś zabezpieczyli dziady albo coś.
W tomato mam wpięty kabel do portu nr 1 a tomato pokazuje jako port nr 4 ale to szczegół..

Dzięki panowie, jak byście mieli jakieś pomysły dajcie znać.

P.S - kolego overflow2
Nie spotkałem się z czymś takim jak Kabel DHCP
Jest serwer DHCP - który włączyłem, w polsce zarabia się kable według dwóch standardów, ja zawsze zarabiam w standardzie B.
Tyle że kolego to nie ma znaczenia nawet jak bym zrobił kabel skrosowany to niczego nie zmienia.
Ponieważ Router ma przełącznik.

Pozdrawiam serdecznie.
 
overflow2
Chodziło mi o to, żebyś próbował kablem po lanie pobrać adres z dhcp (to chyba oczywista oczywistość), skoro wifi pobiera. Pisałeś wcześniej że masz na sztywno.

Ja tam problemów nie miałem. Kupiłem nowy router, wgrałem najnowsze tomato i działa wszystko normalnie (te wskazania portów są faktycznie zamienione, ale to nie tylko na tym modelu, co więcej jest to zależne od ustawionych vlanów).
Edytowany przez overflow2 dnia 25-02-2019 21:34
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
djwujek
A spróbuj wgrać ten https://download1.dd-wrt.com/dd-wrtv2...x_mega.bin
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
scorpion_1982

Cytat

overflow2 napisał(a):

Chodziło mi o to, żebyś próbował kablem po lanie pobrać adres z dhcp (to chyba oczywista oczywistość), skoro wifi pobiera. Pisałeś wcześniej że masz na sztywno.

Ja tam problemów nie miałem. Kupiłem nowy router, wgrałem najnowsze tomato i działa wszystko normalnie (te wskazania portów są faktycznie zamienione, ale to nie tylko na tym modelu, co więcej jest to zależne od ustawionych vlanów).


Kolego to zachowuje się tak jak by nie był włączony serwer dhcp - czyli adresacje przypisuje z kosmosu, nie da się nawet pingować wtedy adresu routera..
 
Corson
Właśnie wgrywałem na Asusa RT-N12D1 FreshTomato a później DD-WRT.
Wszystkie firmware weszły bez problemu. Z FreshTomato na pokładzie, przez gui routera bez problemu weszło DD-WRT (ver. 37305 z linka wyżej), później przez Firmware Restoration wgrałem ver. 38840 (też z linka wyżej) bo przez GIU tym razem nie chciał. Zdarzyło mi się tak, że po wgraniu firmware, był on jedynie widoczny w postaci otwartej sieci WiFi i nie dało się wejść do routera przez adres 192.168.1.1 ale po połączeniu się z nim przez WiFi, z GUI routera zrobiłem reset ustawień i gdy router wstał to już wszystko było OK.
Pamiętaj, żeby po użyciu Asus recovery przywrócić DHCP w ustawieniach karty (no chyba, że korzystasz z ustawień statycznych). Ja zapomniałem i przez dłuższą chwilę zachodziłem w głowę, dlaczego nie mam neta Smile

Na razie testuję DD-WRT. Nie wiem jeszcze co ostatecznie zostawię.
Edytowany przez Corson dnia 06-03-2019 09:28
 
scorpion_1982
Ciekawe jest to co piszesz ale troszkę się nakombinowałem
I efekt mizerny.
Przy wgrywaniu firmware zawsze ustawia się adres statyczny nigdy przez dhcp.
I pierwsze co robiłem to przywracalnym ustawienia fabryczne routera oraz czyściłem vram.
Załatwię sobie router zastępczy to się jeszcze z moim dziadkiem pobawię.
Tak mnie zastanawia czy jest nie walnięty ten mój router skoro u mnie takie cuda.
Kolego na ,którym firmware routerem chodzi najstabilniej i najszybciej jeśli chodzi o transfer sieciowy ??
Dzieki
 
Corson
Ja robiłem tą metodą:

1. Reset routera 30/30/30 (nie wiem czy jest to konieczne - nie zaszkodzi a może pomóc)
2. podłączam router z wyjścia LAN (NIE WAN) kabelkiem LAN do PC,
3. w kompie, w ustawieniach kary sieciowej, w TCP/IPv4 na sztywno ustawiam adres IP: 192.168.1.10 i maska jaka Ci domyślnie się pojawi. Brama i DNSy puste.
4. Wyłączam router, wciskam na 5s. switch RESET i nie puszczając go włączam router. Jak dioda zasilania (w naszym ASUSIE pierwsza od lewej) zacznie powoli mrugać to dopiero puszczam RESET (ok 15 s. od włączenia). Dioda ma cała czas tak mrugać - router jest w trybie recovery. JAk przestanie po jakimś czasie to musisz wprowadzić go w ten tryb ponownie.
5. Włączam zainstalowany wcześniej ASUS Firmware Restoration (najnowszy pobrany ze strony ASUS), pokazuję mu plik firmware i klikam "UPLOAD". Po chwili rozpoczyna się wymiana firmware.
Po zakończeniu odczekuję aż router się uruchomi do końca lub sam go wyłączam i włączam ponownie (nie pamiętam).
6. Przywracam ustawienia karty sieciowej w TCP/IPv4, włączając DHCP.
7. Próbuję się zalogować do routera przez wpisanie w przeglądarce adresu 192.168.1.1 (zazwyczaj na tym etapie jest już ok, warto zrobić reset NVRAM lub chociaż przywrócić do ust. domyślnych)
8. jeśli nie ma ekranu logowania, to sprawdzam czy w otoczeniu pojawiła się otwarta sieć WiFi np DD-WRT, FreshTomato, Tomato24 itp. Łączę się z tą siecią i ponownie próbuję wpisać adres w przeglądarce 192.168.1.1. Na tym etapie już na pewno powinno sie pojawić interface routera. Odnajduję w nim opcję RESET (najlepiej NVRAM) lup przywrócenie do ustawień domyślnych i po kolejnym uruchomieniu routera wszystko już działa normalnie.


Ja wgrywanie DDWRT zacząłem od wersji 37305 z linka wyżej. Mając już posadzone FreshTomato wgrałem go po prostu przez Gui routera. O dziwo wlazł bez problemu. Później przez Gui chciałm wgrać 38840. Niby sie wgrał ale po restarcie routera zauważyłem, że dalej jest 37305. Udało się dopiero metodą, którą podałem wyżej.

Jeśli chodzi o szybkość LAN, to chyba wszystkie softy (oryginalny ASUSA też) maja jednakową szybkość tzn. ok 96 Mbps. Po WiFi Ci nie powiem bo robiłem różne testy. Interesował mnie głownie tryb Wireless Client czyli odwrotne działanie routera (jak karta sieciowa).

Przy okazji dodam, że ja nie mam zastrzeżeń do oryginalnego softu ASUSa. W trybie routera u mnie działało stabilnie, menu jest ładne, bardzo czytelne i w 90% dobrze spolszczone. Żadnych zawieszek nigdy nie zauważyłem. Brakowało mi w nim tylko ww. trybu Wireless Client.
Edytowany przez Corson dnia 06-03-2019 20:24
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,267,525 unikalnych wizyt