20 Kwietnia 2024 03:58:04
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.17.174.239
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
Wbudowany serwer plików czy lepiej NAS ? (WNR3500Lv2 do Yamaha MusicCast)
anubis76x
Dzień dobry
Zakupiłem multimedialne centrum rozrywki Ampli tuner Yamaha MusicCast R-N803D.
Chciałbym udostępnić mu zasób sieciowy z nagraniami muzycznymi w formacie .mp3 i .flac .
Myślałem na początku, aby wykorzystać wbudowany w router (WNR3500Lv2) port USB, ale czytałem, że są bardzo słabe transfery.
Pytanie, czy ma to sens przy plikach audio o wielkości ok 30Mb czy lepiej zainwestować w tani NAS np. Dlink DNS-320L ?
 
tamtosiamto
Jak tylko do audio to wnr starczy az nadto
nic nie mam
 
dar3k
Wystarczy aż nadto do transferu multimediów po DLNA - w szczególności audio (gorzej z video w 1080p i 4K)
Plik audio jak napisałeś ma 30MB, a trwa ok 4minut więc przyjmując 200s na przesłanie go, wychodzi nam 30720KB / 200s = 160KB/s, a ten router z USB spokojnie pociągnie 2-4MB/s (w zależności od ilości i wielkości plików oraz systemu plików na nośniku USB - system linuxowy np. ext3 działa szybciej jak NTFS.
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
anubis76x
Dziękuję, nie wiem tylko czy yamaha odczyta ext3, może ktoś posiada odnośnik jak to szybko skonfigurować pod Tomato ? mam mało używany dysk SSD i 2 talerzowe 2,5" mogę je podpiąć przez przejściówkę do USB dla SSD pewnie nie będzie wymagane dodatkowe zasilanie.
 
dar3k
Jak kolega wyżej napisał system plików nie ma znaczenia, jedynie po podłączeniu dysku do komputera z Windows będzie potrzebny plugin albo program aby coś z niego odczytać / zapisać.
Dysk 2,5" do 500mA będzie działać bez dodatkowego zasilania, dysku SSD raczej nie polecam do tego zastosowania - szkoda go bo prędkości to nie przyspieszy.

Jak konfigurować na stronie konfiguracji masz USB and NAS po rozwinięciu jest kilka pozycji:
USB support - konfiguracja zachowania po podłączeniu dysku i jego nazwa itp.
FTP server - chyba nie muszę tłumaczyć
File sharing - serwer samby - udostępnienie zasobów w tzw. "otoczeniu sieciowym" (Windows)
Media server - to Cię interesuje bo to serwer DLNA czyli udostępniania multimediów.

Początkowo radzę pobawić się z dyskiem USB i routerem, a jak Ci się spodoba to zakup NASa bo pewnie biblioteka się rozbuduje i z miejscem będzie coraz gorzej.

Pozostałe zbędne chyba dla Ciebie.
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
anubis76x
Bardzo dziękuję, kupię obudowę dysku 2.5" z kontrolerem i małym kosztem (19zł ) to zepnę.
 
amikot
Ale coś z tym HD na DLNA w routerach to faktycznie jest coś nie tak - niby można odtwarzać i spoko idzie nawet FullHD - ale kurcze zanim zacznie odtwarzać - to muli i muli ... kawę można w tym czasie wypić.
To nie wina przecież transferu, bo bo jak już zacznie odtwarzać, to nie tnie ani nic - to tak wygląda jakby plik filmu musiałby być najpierw przeskanowany zanim zacznie się stream.
Dziwaczna to sprawa.
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
anubis76x
Udostepnienie działa na razie z pendrive, Yamaha widzi zasób jako serwer. DLNA działało u mnie jak miałem przystawkę androidową do tv, wybiwrałem film w laptopie prawym klawiszem myszy i wybierałem opcję wyślij na urządzenie, czy teraz działa to podobnie czy muszę przenosić pliki na podpięty dysk?
 
amikot
Ja używam VLC na androidzie on widzi zasoby DLNA wybieram film do odtwarzania, macam ikonkę "cast" i wybieram cel czyli chromecasta.
W smart tv który jest w innym pokoju miewam problem z DLNA - czasem widzi, a czasem nie. Jak widzi to odpalam z TV, jak nie to nie Grin Nie wiem czy to wina serwera czy raczej telewizora, może być że telewizora bo on w ogóle jest takim średnio udanym zakupem. Jakby co to odradzam telewizory JVC - to nie żadne JVC - ta firma nie produkuje już żadnych telewizorów - mój okazał się tak na prawdę Tureckim Vestelem. Wybrałem go bo był mało żre prądu, a u mnie TV leci na okrągło - ale poza tym to raczej porażka. Obraz taki sobie, Wifi się wiesza raz na kilka/kilkanaście dni i trzeba restartować TV i trzeba to zrobić odłączając wtyczkę z kontaktu bo opcji w menu nie ma żadnej do tego - zwykłe wyłączenie TV tylko usypia telewizor, co nie resetuje błędu - że ten nie widzi sieci.
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
anubis76x
Po podpięciu dysku 2.5" sformatowanego na Ntfs mam trochę niskie transfery od 1.2 do max 1,7 Mb/s. Czy po sformatowaniu na ext2 lun ext3 będzie szybciej ?
 
Steel_Rat
Powinno być szybciej. Ntfs dla routera to taki średni pomysł. Ale tez nie oczekuj szybkość 100 MB/. Na tym routerze to chyba max 10 MB/s nie pamiętam dokładnie.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,182,204 unikalnych wizyt