19 Kwietnia 2024 07:15:00
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.14.132.214
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
Linksys EA6xxx
Boczek
Pytanka do kolegów z tymi routerami. Czy przechodziliście męki przez instalację dd-wrt by nie mieć zdublowanych dla bezpieczeństwa partycji na flashu, aktualizowaliście CFE by obejść buga 32K bo ostatecznie dotrzeć np. do Tomato lub pozostać przy dd-wrt?

Na anon parę takich routerów jest...
EdgeRouter X: EdgeOS
RT-AX56U: AsusWRT
EA6900: tbd
EA6350: tbd
 
majkel152
ea6200 , cfe mod, ddwrt śmigał bez problemowo, działa u kolegi ponad rok i nie skarżył się, łącze ma 300Mbps
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Boczek
Mój EA6350 v2 po wgraniu softu przez webowe GUI ładował dd-wrt i działał do restartu. Po restarcie chyba soft z CFE pokapował się, że obrazy firmware nie są takie same i przywracał soft Linksysa. Ostatecznie uwaliłem go, wlutowałem piny do seriala i flashowałem serialem (USB to TTL).
Kiedy myślałem, że jest po problemie okazało się, że zmienne systemowe nie są tylko pa partycjach nvram przechowywane ale także na partycji devinfo. Załadowanie zmiennych ostatecznie rozwiązało problem.

Dla odbiorców domowych, którzy nigdy alternatywnego firmware nie wgrają Linksys zrobił fajne zabezpieczenia, dla tych drugich ostro pod górkę.

Pytanie do użytkowników routerów EA6xxx. Flashowaliście przez Web GUI, seriala czy inaczej?
Edytowany przez Boczek dnia 20-10-2018 06:55
EdgeRouter X: EdgeOS
RT-AX56U: AsusWRT
EA6900: tbd
EA6350: tbd
 
amikot
Ja właśnie zakupiłem uszkodzonego EA6900 - znaczy CFE działa bo ping ttl=100 i router przyjmuje firmware OEM, ale nadal nie wstaje. Firmware dd-wrt dochodzi tylko do 3/4 i transfer się urywa.
Zamówiłem przelotkę serialową (tak wiem musi być - 3.3v) - jutro ma być dostarczony więc spróbuję serial recovery. Jak to nie pomoże pozostanie mi JTAG ew. wybebeszanie układów i przeprogramowanie. Tego ostatniego pewnie nie udałoby mi się zrobić - samo wylutowanie scalaków to nie problem - akurat pracuję w firmie robiącej PCB - więc mamy cały sprzęt, problem jest w tym, że ktoś musi mieć jeszcze wiedzę i chęć żeby taki wylutowany scalak przeprogramować. Grin
 
Boczek
@amikot z JTAG-iem możesz mieć kłopot. Kontakt z Tornado, autorem tjtag, urwał się. CPU BCM4708 nie są przez tjtag i zjtag wspierane. Ponadto z dostępnych źródeł tych programów wnioskuję, że także pamięci flash muszą być wspierane przez soft. Pozostaje serial - jeśli masz sprawne CFE.


Koledzy,
jeśli ktoś jest w posiadaniu tego routera i ma dość zacięcia by podłączyć się kabelkiem USB to TTL do serialowego portu to chętnie obejrzę pełny zrzut komand:

CFE>devinfo show
i
CFE>nvram show

zarówno wersji v1 i v2. V3 od biedy także może być (uwaga inny procesor)!
EdgeRouter X: EdgeOS
RT-AX56U: AsusWRT
EA6900: tbd
EA6350: tbd
 
majkel152
o jtag na army bcm można zapomnieć, tylko programowanie flash w programatorze Smile l ub jeśli cfe działa to cfe serialem
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
amikot
Boczek, router działa okazało się ze sprzedawcą dał zły zasilacz - za słaby. Soft wygrywałem tftp po serialu.

W temacie, to używam CFE zmodyfikowanego czyli XVertexowego i freshtomato.

Czy dalej potrzeba ci tego zrzutu NVRAM i devinfo?
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
Boczek

Cytat

amikot napisał(a):
Czy dalej potrzeba ci tego zrzutu NVRAM i devinfo?


Prześlij. Chętnie spojrzę na wyniki z EA6900. Najbardziej zależy mi na EA6350 v2.
EdgeRouter X: EdgeOS
RT-AX56U: AsusWRT
EA6900: tbd
EA6350: tbd
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,153,591 unikalnych wizyt