19 Kwietnia 2024 10:06:13
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.189.193.172
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] FreshTomato-MIPS
ryan77
Dziękuję za szybką odp. Mam OFW Asusa w najnowszej wersji i mam bardzo niestabilne WiFi 5ghz. Co chwila zanika. 2,4ghz jest ok. Ciekawe jak to będzie na tomato.
 
amikot
Cześć, dzisiaj po raz pierwszy wgrałem FreshTomato do mojego WNDR4500v1 (wcześniej działałem na dd-wrt) i niestety kiedy już wszystko skonfigurowałem, to okazało się, że każda próba połączenia się z WiFi nie wiem czy chodzi o 2.4 czy o 5.0 ale prawdopodobnie o 5.0 - powoduje automatyczny reboot routera. Generalnie router z włączonym radiem jest w pętli resetu. WiFi to podstawa u mnie w domu więc jeśli nie znajdę jakiegoś rozwiązania to będę musiał wrócić do DD-WRT, co niekoniecznie mi się uśmiecha gdy spojrzę na masę możliwości jakie daje Tomato względem DD.
Moje pytanie brzmi więc: Jak problem rozwiązać? Czy ktoś już na to wpadł? Widziałem na angielskiej wersji forum ktoś zgłaszał dokładnie taki sam problem i nie widziałem żadnej odpowiedzi - no ale może anglojęzyczna społeczność jest mniej prężna - na to liczę Smile
Dzięki.

Połączony z 14 grudzień 2018 19:12:50:
Sprawdziłem i router wiesza się zarówno przy włączonym 2.4G jak i 5G.
Udało mi się uruchomić 2.4G w trybie B/G bez restartów, ale transfer przez WIFI był koszmarnie wolny i prawdopodobnie pełny błędów i zgubionych pakietów, bo mimo że speedtest pokazał 7MBitów (mam łącze 75MBit) to Youtube i Netflix w ogóle nie mogły wczytać żadnego filmu.
Czy ktoś wie jaka jest ostatnia stabilna wersja Tomato dla WNDR4500v1?
Edytowany przez amikot dnia 14-12-2018 19:12
 
pedro
To była instalacja z czyszczeniem nvramu i wprowadzaniem wszystkiego z palca?
Który dokładnie obraz wgrałeś: VPN? AIO?
Nie pomyliłeś się z wgraniem np. V2? Pfft

Połączony z 14 grudzień 2018 20:03:06:
PS: Jak widać są 4 osoby korzystające z FreshTomato 2018.4 na tym routerze:
http://anon.groov.pl/index.php?model=...NDR4500+V1
i 3 na V2...
Edytowany przez pedro dnia 14-12-2018 20:03
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
amikot
To była wersja AIO- wgrałem ją bo większa czyli więcej możliwości Smile, NVRAM czyściłem, zresztą nie da się przejść z DD-wrt na tomato bez totalnego czyszczenia. Miałem zresztą z tym problem bo mimo czyszczenia Tomato nie chciał się na początku zbootować. musiałem jeszcze raz go zrestartować na guzikiem, za pomocą spinacza.
Teraz wgrałem już stare Tomato 1.40 i też mam problem, bo radio 2.4 ghz działa tylko na początku po czyszczeniu NVRAM - jeśli zmienię jakąkolwiek opcję przestaje działać bo z jakiegoś powodu samo zmienia się na 5G i wychodzi na to że mam 2 radia 5G ... tylko że jedno nie działa bo jest 2.4G tak naprawdę.

Problem z niestabilnością FreshTomato na WNDR4500v1 zgłaszał ktoś na anglojęzycznym forum, ale nie znalazłem tam żadnej odpowiedzi.

Zastanawiam się nad powrotem do dd-wrt, bo mam wątpliwości czy uda mi się znaleźć działającą prawidłowo wersję tomato.
Szkoda, bo to najnowsze jest po prostu super jeśli chodzi o możliwości. DD-WRT wysiada niestety. Mam jednak wątpliwości bo przechodzenie między różnymi dystrybucjami firmware jest dość słabo opisane.
 
pedro
Patrz mój PS
I jeszcze PPS: przed konfiguracją nowego FreshTomato, wyczyść cache w przeglądarce którą to będziesz robił, ew. każdą nową stronę konfiguracji refres h u j (lol) Ctrl+F5 zanim wprowadzisz zmiany.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
amikot
Dzięki Smile teraz muszę sprawdzić to V3 ... tylko gdzie go pobrać ?

BTW. 2018.V4 nie działa chyba też na WNDR4500v2 - jest tylko jedna osoba i sumie uptime to 1 minuta, zapewne do momentu uruchomienia WiFi
 
pedro
Powolutku, bo się zaczynam gubić: jaką masz wersję routera?
WNDR4500v1 czy v2?
Jaki dokładnie obraz wgrałeś (cała nazwa pliku)?

Jeszcze dodatkowa propozycja oprócz czyszczenia cache'a przeglądarki: po wgraniu FreshTomato, wejdź z powrotem na Upgrade, zaznacz czyszczenie nvramu i jeszcze raz wgraj ten sam obraz.
Moim zdaniem kwestia jest właśnie w różnicach w nvramie między dystrybucjami FW. Ktoś tam jeszcze na LI coś pisał o innym sposobie czyszczenia nvramu, muszę to znaleźć.

//EDIT: Na v2 2018.4 ktoś ma uptime 16 dni, a na v1 prawie miesiąc.
Edytowany przez pedro dnia 14-12-2018 20:49
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
amikot
Ja mam V1, ale zauważyłem że V2 też może mieć problemy.
Zresztą albo mój router coś ma inaczej, albo zepsute bo 2018v4 też nie działa - też się wiesza jak tylko ustawię nazwę sieci i hasło - tak żeby się moje urządzenia mogły połączyć - od razu restart ... i później pętla ... 10 sekund działania i restart itd.
No chyba że ci którym ten soft działa, używają innego trybu albo nie używają wifi. nie wiem.
Już nie moge chyba wiecej testować. Pora wrócić do DD-wrt. Rodzina mnie zaraz zlinczuje.
 
pedro
A zrobiłeś to o czym pisałem powyżej?

Połączony z 14 grudzień 2018 21:16:39:
Szkoda, myślałem że coś chociaż ustalimy...
Edytowany przez pedro dnia 14-12-2018 21:16
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
amikot
Całkiem możliwe, że to kwestia NVRAMu, ja czyściłem i guzikiem i z menu. Wyczyściłem cache przeglądarki i faktycznie chyba czcionka się zmieniła, ale router jak crashował tak crashował.
Trudno. Na razie daję sobie spokój z Tomato. Jak zdobędę inny router o takich lub lepszych parametrach w dobrej cenie to spróbuję albo na nim, albo wtedy na obecnym będę mógł się więcej pobawić. NA razie za backup mi robi stary Linksys WRT54GS - bardzo stabilny ale nie ma ani USB ani 5G więc lipa. alternatywą są routery od providera - niby mają wszystko co by się chciało ale są cholernie niestabilne i w dodatku nie wspierane przez żaden z open - firmware.
Tymczasem z WebUI Tomato wgrałem DD-WRT najnowsze (którego wcześniej nie testowałem) i po resecie "na spinacz w dziurę" ładnie wystartował i działa wszystko co aktualnie używam MiniDLNA, Samba, 2.4/5G, DDNS i web server. Niestety DD-WRT jest bardzo ograniczony i daleko mu do funkcjonalności Tomato - niby prawie wszystko jest, ale konfigurowanie tego to droga przez mękę. Sporo rzeczy trzeba samemu doinstalowywać - no choćby wspomniany web server - trzeba go dociągnąć z Entware poprzez konsolę.
Tomato to zdecydowanie znacznie bardziej dopracowany produkt, ale niestety u mnie się wiesza i odmawia posługi.

Połączony z 17 grudzień 2018 00:10:18:
Patrzyłem na co popularniejsze routery wśród użytkowników Tomato i dorwałem Linksys EA6900 - niestety okazał się uwalony - muszę najpierw postawić go za pomocą serial recovery. Poprzez samo TFTP nie da rady. Wgrywanie OEM niby przechodzi, ale router nadal nie wstaje, a wgrywanie dd-wrt przez TFTP nie przechodzi - dochodzi tylko do w 3/4 transferu i połączenie się urywa.
Mam nadzieję, że poprzez Serial będę mógł zatrzymać bootowanie i ręcznie uruchomić pobieranie/update firmware przez tftp - tak jak to jest w dd-wrt wiki.
Jutro przyjdzie mi kabelek serialowy - może przed pracą zdążę jeszcze coś zdziałać, jak nie to w nocy po pracy Smile
Szczerze mówiąc to jestem prawie pewny że router wstanie, bo CFI wyraźnie odpowiada - jeśli nie jest to więc fizyczna awaria pamięci, to no cholera musi zadziałać. Przypuszczam że ktoś coś próbował wgrać i mu nie wyszło - no i router poszedł do szafy jako zepsuty.
Po postawieniu routera wgrywam Tomato i liczę na wsparcie - co najmniej mentalne Grin
Edytowany przez amikot dnia 17-12-2018 00:10
 
kille72
Prezent Świąteczny dla wszystkich - FreshTomato 2018.5 jest gotowe do pobrania Smile

ARM: https://exotic.se/freshtomato-arm
MIPS: https://exotic.se/freshtomato-mips

Więcej informacji w pierwszym poście.

Życzymy Wam wesołych świąt,
Zespół FreshTomato - freshtomato.org


Jeśli podoba Ci się projekt FreshTomato i chcesz aby jego rozwój był kontynuowany pełną parą, przekaz darowiznę. Bardzo dziękujemy za wsparcie! @kille72 @pedro
 
esem
No niestety, "prezent" uwalił mi router. Zobaczymy czy uda mi się go podnieść.
Jak się uda to wrócę do poprzedniej wersji i zobaczymy co dalej.
P.S. Nie wstawiajcie nietestowanych wersji.

Połączony z 21 grudzień 2018 10:11:28:
Edit: udało mi się wgrać "świąteczny prezent". Musiałem przejść pełną procedurę, na szczęście bez rozbierania pudełka (zwierania pinów).
Edytowany przez esem dnia 21-12-2018 10:11
Asus RT-AC56U @1000/666 + aktualne tomato
Fonera 2100/200 | DD-WRTv24sp2
W rezerwie:
ADB VV5822
Netgear WNR3500L/U/v2 (wg. tomato). Ale to jest WNR3500L v.1 Wink
 
kille72

Cytat

esem napisał(a):

No niestety, "prezent" uwalił mi router. Zobaczymy czy uda mi się go podnieść.
Jak się uda to wrócę do poprzedniej wersji i zobaczymy co dalej.
P.S. Nie wstawiajcie nietestowanych wersji.

Połączony z 21 grudzień 2018 10:11:28:
Edit: udało mi się wgrać "świąteczny prezent". Musiałem przejść pełną procedurę, na szczęście bez rozbierania pudełka (zwierania pinów).


Ciesze się Smile Co do testowania, to testujemy, niestety nie posiadamy wszystkich modeli routerów...a jest ich prawie 50...
 
Adooni
dzieki wielkie i Wesolych Swiat

potwierdzam ze

FreshTomato Firmware 2018.5 MIPSR2 K26 MiniIPv6

dziala na poprawnie na Asus RT-N12 (4MB)

Name   TomatoUSB
Model   Asus RT-N12
Chipset   Broadcom BCM47162 chip rev 0 pkg 2
CPU Frequency   300MHz
Flash Size   4MB

Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
dex80
Witam, zauważyłem pewną rzecz: chcąc dodać poprzez GUI, na stronie 'Admin Access' klucz 'sshd_authkeys' typu ecdsa-sha2-nistp256 otrzymuję komunikat 'invalid key' i już nie da się zapisać zmian na tej stronie.
Dodając go przez CLI (nvram set...) klucz działa (!).
Klucz ten też pojawia się później an stronie 'Admin Access'. Jednak gdy chcę ta stronę zapisać ... znów 'invalid key'.

Testowane na najnowszej wersji FreshTomato i na kilku poprzednich, sprzęt ASUS RT-N18U+AiO, NETGEAR WNR3500Lv1+MiniVPN.

Pozdrawiam
 
pedro
Jaka jest długość tego klucza?
Ograniczenie tam jest do 4096.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
dex80
Dodaję w sumie 4 klucze, każdy po 140 znaków + ok. 30 znaków na ich opis (w postaci standardowej):
ecdsa-sha2-nistp256 140_znaków_klucza komentarz
Łącznie 699 znaków
Błąd Invalid SSH key wyskakuje przy próbie dodania nawet jednego klucza tego typu, klucze RSA przyjmuje bez problemów.
 
wrat
"ku potomnosci" ... moze innemu uzytkownikowo RT-N16 sie przyda ...

w ramach przed i poswiatecznych aktywnosci postanowilem w koncu odswiezyc firmware na leciwym, ale nadal bardzo uzytecznym, ASUS RT-N16

firmware zaaplikowany:
freshtomato-K26USB_RT-N5x-MIPSR2-2018.5-AIO.zip + czyszczenie NVRAM

poki co dziala OK

mala prosba do autorow ...
nazewnicto jest dosc skomplikowane i nie do konca wiadomo co zawiera ktora wersja
gdyby nie stara stronka na tomato.groov.pl to byloby kiepsko
moze dobrze byloby miec cos podobnego z dokladnym opisem jak stary opis Shibby-ego na:
Images Naming
http://tomato.groov.pl/?page_id=66

pozdrawiam
 
krzyh
Mam Linksysa WRT320N a na nim firmware Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-138 K26 IPv6-VPN,
w takim stanie kupiłem go kiedyś od znajomego i ucieszyłem się że pojawiły się nowe wersje Tomato. Którą wersję powinienem wgrać na niego, czy https://exotic.se/freshtomato-mips/v2018/2018.5/K26/freshtomato-K26_RT-MIPSR2-2018.5-IPv6-VPN.zip ?
Mogę ją normalnie wgrać poprzez webowy panel administratora ?
 
pedro
Z tabelki (powinna pojawić się również na frestomato.org), odczytujemy:


Linksys WRT320N    R2    354    1 Gbps    8/32MB    K26


Czyli szukamy w gałęzi K26, MIPSR2 obrazu, który ma mniej niż 8MB.
Wymieniony przez Ciebie, jest ok, ale można też spr. "Max".
Tak, wgraj przez GUI, z zaznaczonym czyszczeniem nvram.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 18

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,158,197 unikalnych wizyt