25 Kwietnia 2024 04:07:57
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.140.198.43
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] FreshTomato-ARM
pedro
Ponieważ zrobił się totalny offtop, proszę o założenie osobnego wątku/podpięcie się pod podobne problemy.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
Tektrom
a propo DNS, to u mnie w wersji 2018.3 wyszedl bug w Tomato.
Router nie widzial DNS, pomoglo (jeszcze raz dzieki za pomoc hermes-80) dopiero reczne dodanie w DHCP / DNS Server (LAN)=>Dnsmasq Custom configuration=> server=adres Dns
Zglaszalem to do kille72, ale jeszcze nie wrzucalem nowej wersji, wiec nie wiem czy zostalo to poprawione.
Netgear R7000 FreshTomato 2019.1 AIO.
Netgear EX3700 OpenWrt
Asus RT-N18U FreshTomato 2019.1 AIO
 
cichosan
@kille72,@pedro: nie działa łączenie PPPoE z neostradą vdsl2. Pomimo skonfigurowania dla portu WAN Vlanu o nr 35 router nie nawiązuje połączenia z ISP. Model routera to Asus RT-N66u z najnowszym softem pobranym z freshtomato.org. Co ciekawe na tym samym routerze firmware Merlina łączy się bez problemu. Potrzebuję jednak Tomato ze względu na możliwości i funkcje.
 
kpietrek

Cytat

Tektrom napisał(a):

a propo DNS, to u mnie w wersji 2018.3 wyszedl bug w Tomato.
Router nie widzial DNS, pomoglo (jeszcze raz dzieki za pomoc hermes-80) dopiero reczne dodanie w DHCP / DNS Server (LAN)=>Dnsmasq Custom configuration=> server=adres Dns
Zglaszalem to do kille72, ale jeszcze nie wrzucalem nowej wersji, wiec nie wiem czy zostalo to poprawione.


Kolego możesz podać ten wpis do sprawdzenia?
Netgear R7000 + FreshTomato Firmware 2021.2 K26ARM USB AIO-64K
Asus RT-N18U + FreshTomato Firmware 2021.2 K26ARM USB VPN-64K-NOSMP
Asus RT-AC56U + Tomato Firmware 1.28.0000 -138 K26ARM USB AIO-64K
 
tylut
Wgrałem FreshTomato Firmware 2019.1.015 -beta K26ARM USB AIO-128K na Asus RT- AC3200 i mam problem z podłączeniem dysku USB nie chce go zamontować, sformatowałem dysk ext2 zamontowałem skryptem
w INIT
/bin/mount /dev/sda1 /opt

oraz Firewall
sleep 10
/bin/mount /dev/sda1 /opt

dysk został zamontowany jednak tylko do odczytu- mogę na niego wejść, ale nie mogę otworzyć żadnego folderu. Czy może ktoś sprawdzić u siebie czy również ma taki problem?
Zależy mi na zainstalowaniu Urlsnarfa i porażka już na początkuSmile
 
kpietrek
Aktualizując moje zmagania z DNS to ma się to tak, że:

Wpiąłem się przewodem bezpośrednio w modem UPC. Na DNS-ach UPC link https://eszkola.dolnyslask.pl/dolnyslask/ nie otwiera się. Zmieniłem w kompie DNS na google i strona się otworzyła.

Wychodzi na to, że Tomato na R7000 ma faktycznie jakiś problem ze zmianą DNS, ponieważ zmieniając DNS w routerze na te od googla lub jakieś inne niestety strona się nie otwiera nadal tak jakby nie przyjmowało tych serwerów.

Czyżby nadal w Tomato był jakiś bug z tym związany o którym pisał @Tektrom. Może ktoś wie o jakich wpisach w Custom konfiguracji DNS pisał kolega??

Podpowiedzcie co w Tomato sprawdzić jakich komend użyć do diagnostyki. Ewidentnie coś w tym modelu nie gra na to wychodzi.

Połączony z 15 luty 2019 09:50:25:
Na ssh na routerze po wydaniu komendy:


cat /etc/resolv.conf


Dostaję odpowiedź:


nameserver 127.0.0.1


Tak chyba nie powinno być??
Edytowany przez kpietrek dnia 15-02-2019 09:50
Netgear R7000 + FreshTomato Firmware 2021.2 K26ARM USB AIO-64K
Asus RT-N18U + FreshTomato Firmware 2021.2 K26ARM USB VPN-64K-NOSMP
Asus RT-AC56U + Tomato Firmware 1.28.0000 -138 K26ARM USB AIO-64K
 
pedro
Dlaczego tak nie powinno być?
Wszystko zależy od ustawien w routerze.
Prosiłem o założenie nowego wątku - nie jest to bug we FreshTomato.


dysk został zamontowany jednak tylko do odczytu- mogę na niego wejść, ale nie mogę otworzyć żadnego folderu.

Z dyskami nie ma problemów - wszystko działa, sprawdź ustawienia pod "USB Support".



a propo DNS, to u mnie w wersji 2018.3 wyszedl bug w Tomato.

To trzeba używać ostatniej bety - po to jest.
Nawet na stronie projektu jest wyraźnie napisane, że ostatnia beta naprawia wiele błędów.



I na przyszłość: proszę nie zgłaszać błędów z poprzednich wydan FT, bo to nie ma sensu...
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
tylut
Witam!

Wgrałem FreshTomato Firmware 2019.1.015 -beta K26ARM USB AIO-128K na Asus RT- AC3200 i mam problem z wejściem na router do folderów.
ustawiłem wszystko w Samba File Sharing logi i hasło, read/write itd. dodałem shared name Dysk / hidden - no

wpisuje //192.168.1.1
widzę folder Dysk wchodzę i widzę wszystkie foldery bin, root, opt itd. ale w żaden z nich nie mogę wejść pokazuje komunikat system windows nie może uzyskać dostępu do \\192.168.1.1\Dysk\bin czy to normalne? Praw dostępu oczywiście nie mogę nadać bo jest odmowa?
Mam stare tomato 115p na innym routerzel i nie pamiętam żebym miał takie problemy- próbuje uruchomić na nim urlsnarfa
zgodnie z tutorialem
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=20244
na tomato 115pl działa mi świetnie od lat - może próbował ktoś u siebie na FreshTomato Firmware 2019.1.015 -beta K26ARM USB AIO-128K
zamontowałem pendriva jako /opt - pendrive montuje się na partycję opt , ale i tak nie moge na niego wejść
Kingston DT R500
Partition 'opt' ext2 (29.37 GB / 29.33 GB free) is mounted on /opt
może ktoś coś podpowie?
 
Ampersand
Zgłaszałem to już w tamtym roku ale bez rezultatu... Nie mogę tego jednak zlokalizować. Na Tomato działało to bez problemu, tu niestety nie chce.

Znalazłem: https://openlinksys.info/forum/viewth...ost_167285
Edytowany przez Ampersand dnia 16-02-2019 09:23
Netgear R7000: FreshTomato 2023.4 AIO-64K
Linksys E4200: FreshTomato 2023.2 MIPSR2 K26 USB Mega-VPN
Linksys E2000: FreshTomato 2023.2-Max
Asus TUF AX3000v2: ...
 
pedro
Bez rezultatu, bo nam (kille72 & ja) widocznie dobrze działa?

Ponownie sprawdziłem na AC3200 - rezultat?
Wszedłem (z/bez hasła) w katalogi, podkatalogi, pobrałem pliki...

Na pewno macie wszystko dobrze poustawiane? (Workgroup Name, Client Codepage, Network Interfaces, Auto-share, Options)

Poza tym, router powinien być widoczny w lanie pod nazwą, jaką wpiszecie w "Hostname" tutaj: https://192.168.1.1/basic-ident.asp

Voila:

//EDIT: nie linkować głównego katalogu, tylko stworzyć jakiś podkatalog i to właśnie (np. "/nas/music") wpisać do tabelki.
pedro załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez pedro dnia 16-02-2019 12:47
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
overflow2
Od dawna korzystam z samba poprzez kilka wersji, bez czyszczenia nvram już od dawna i nic się nie zmieniło w tej kwestii - cały czas działa na tych samych ustawieniach.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
pedro

Cytat

cichosan napisał(a):

@kille72,@pedro: nie działa łączenie PPPoE z neostradą vdsl2. Pomimo skonfigurowania dla portu WAN Vlanu o nr 35 router nie nawiązuje połączenia z ISP. Model routera to Asus RT-N66u z najnowszym softem pobranym z freshtomato.org. Co ciekawe na tym samym routerze firmware Merlina łączy się bez problemu. Potrzebuję jednak Tomato ze względu na możliwości i funkcje.


Może ktoś to potwierdzić/temu zaprzeczyć?
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
Ampersand

Cytat

pedro napisał(a):

Bez rezultatu, bo nam (kille72 & ja) widocznie dobrze działa?

Ponownie sprawdziłem na AC3200 - rezultat?
Wszedłem (z/bez hasła) w katalogi, podkatalogi, pobrałem pliki...

Na pewno macie wszystko dobrze poustawiane? (Workgroup Name, Client Codepage, Network Interfaces, Auto-share, Options)

Poza tym, router powinien być widoczny w lanie pod nazwą, jaką wpiszecie w "Hostname" tutaj: https://192.168.1.1/basic-ident.asp

Voila:

//EDIT: nie linkować głównego katalogu, tylko stworzyć jakiś podkatalog i to właśnie (np. "/nas/music") wpisać do tabelki.


Udziały działają ale główne drzewo czyli domyślnie ukryty udział root$ nie (można je tylko wyświetlić i to wszystko, głębiej nie da się wejść), a o to mnie właściwie chodziło. Udziały w /mnt działają bez problemu. Nie mam żadnych innych zastrzeżeń do samby. Skoro jest taki udział jak root$ to powinien być w pełni dostępny tak jak to działało u mnie na tomato, tutaj nie działa (R7000).

Czasem jednak główny folder jest mi potrzebny i muszę wchodzić przez ftp.

i.postimg.cc/CR402n4V/r7000.png
Edytowany przez Ampersand dnia 16-02-2019 14:09
Netgear R7000: FreshTomato 2023.4 AIO-64K
Linksys E4200: FreshTomato 2023.2 MIPSR2 K26 USB Mega-VPN
Linksys E2000: FreshTomato 2023.2-Max
Asus TUF AX3000v2: ...
 
kille72
\\nazwa_routera\root$

Rozumiem już, pokazuje katalogi ale nie można do nich wejść...
kille72 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
pedro
W tomato miałeś wiekową sambę, tutaj masz 3.6.25 obsługującą SMB1 + SMB2.
W konfigu nic się za to odpowiedzialnego nie zmieniło.

Trzeba by poszukać w commitach samej Samby, czy nie ma jakiegoś ograniczenia, że nie przyjmuje takiego udziału (np. z powodu bezpieczenstwa, czy coś).
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
cichosan

Cytat

pedro napisał(a):

Cytat

cichosan napisał(a):

@kille72,@pedro: nie działa łączenie PPPoE z neostradą vdsl2. Pomimo skonfigurowania dla portu WAN Vlanu o nr 35 router nie nawiązuje połączenia z ISP. Model routera to Asus RT-N66u z najnowszym softem pobranym z freshtomato.org. Co ciekawe na tym samym routerze firmware Merlina łączy się bez problemu. Potrzebuję jednak Tomato ze względu na możliwości i funkcje.


Może ktoś to potwierdzić/temu zaprzeczyć?


Na mikrotiku i asusie RT-66u pod firmware Merlina łączę się bez problemu. Używam konwertera DSL-Ethernet firmy Planet i on mi zestawia połączenie fizyczne z centralą, a na ruterze muszę skonfigurować połączenie PPPoE. Problem, że w Tomato zarówno Waszym jak i Shibbyego nie można połączyć się z routerem operatora. W logach w ogóle nie ma nic co świadczyłoby o zobaczeniu rutera. Zaznaczam, że VLAN prawidłowo skonfigurowałem, bo na mikrotik i pod Merlinem nie mam z tym problemu. Obecnie wróciłem do funboxa, ale zależy mi na Tomato, ze względu na możliwości i funkcje software'u. Prośba o podjęcie tematu, wtedy będę mógł podzielić się logami czym tam będzie potrzeba.
 
pedro
Router ma na wyjściu PPPoE? Ło matko.
Na jakim sofcie Merlina, router się łączy?
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
cichosan

Cytat

pedro napisał(a):

Router ma na wyjściu PPPoE? Ło matko.
Na jakim sofcie Merlina, router się łączy?


Asuswrt-Merlin 380.70 (8-Apr-2018)
O co chodzi z tym PPPoE na wyjściu, bo nie załapałem?
 
pedro
Nic, źle zrozumiałem.
A mikrotik nie może tego sam zrobić, tzn zestawić połączenia?
A Asusa dać w DHCP?
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
cichosan

Cytat

pedro napisał(a):

Nic, źle zrozumiałem.
A mikrotik nie może tego sam zrobić, tzn zestawić połączenia?
A Asusa dać w DHCP?


Pewnie, że może, ale robi się tłok z urządzeniami. Nie lepiej ogarnąć problem z niełączącym się PPPoE? Dodam, że czyściłem nvram i to zarówno pod Tomato jak i w ASUS CFE. Tomato Shibby'ego też mi nie działało Sad Możliwe, że mój problem może występować u innych, którzy korzystają z vdsl2 poprzez VLAN u różnych operatorów.
Czy możliwe jest dodanie do Tomato opcji PPPoE scan na wzór z mikrotika, który wykrywa serwer/koncentrator PPPoE u ISP?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,311,556 unikalnych wizyt