24 Kwietnia 2024 22:31:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.225.209.95
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] FreshTomato-ARM
tartarek
cześć,
po dodaniu wpisów w Adblock, router Asus RT-AC56U zaliczył reset i przestał odpowiadać. Po uruchomieniu resetuje sie po ~10s.
próbówałem bezskutecznie
- 30/30/30
- WPS 10s, reset 5s

próba wgrania FW (OFW, Tomato) nie wchodzi w grę - router nie bootuje sie w trybie flash.
jak odratować sprzęt? Smile
 
Steel_Rat
Chyba za dużo wpisów za mało nvram. A jak robiłeś reset WPSem?
Powinno się robić tak wyłącz router, naciśnij WPS, trzymając WPS załącz router. Trzymaj WPS do puki dioda PWR nie będzie mrugać szybko. Puść WPS. I gotowe.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
tartarek

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

Chyba za dużo wpisów za mało nvram. A jak robiłeś reset WPSem?
Powinno się robić tak wyłącz router, naciśnij WPS, trzymając WPS załącz router. Trzymaj WPS do puki dioda PWR nie będzie mrugać szybko. Puść WPS. I gotowe.


niestety, nie dochodzi do tego momentu (tj. Trzymaj WPS do puki dioda PWR nie będzie mrugać szybko) - router sie resetuje po chwili
 
Steel_Rat
Cóż to zostaje rozebranie routera i kabel konsolowy. Trzeba zobaczyć co go boli.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
tartarek
dzięki, kabel w drodze.
gdy dotrze powalczę w routerem
 
qbanin

Cytat

qbanin napisał(a):

W 2018.5 mam problem z modemem LTE E3372 podpiętym do aktywnego huba usb 2.0. Po kilku godzinach od uruchomienia routera w logach pojawia się komunikat


usbcore: deregistering interface driver huawei_ether
eth3: unregister 'huawei_ether' usb-0000:00:0b.1-2.1, Huawei Ethernet Device
usbcore: registered new interface driver cdc_wdm
usbcore: registered new interface driver qmi_wwan
usbcore: deregistering interface driver qmi_wwan
usbcore: deregistering interface driver cdc_wdm
usbcore: registered new interface driver cdc_ether
usbcore: deregistering interface driver cdc_ether
eth3: register 'huawei_ether', Huawei Ethernet Device
usbcore: registered new interface driver huawei_ether
ADDRCONF(NETDEV_UP): eth3: link is not ready
eth3: CDC: network connection: connected
ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth3: link becomes ready


po czym internet działa z maksymalną prędkością 3-4 Mbit/s . Restart samego połączenia LTE nic nie daje, jedyna co pomaga to restart całego routera, po czym wszystko wraca do normy czyli 30-80 Mbit/s zależnie od pory doby. Po kilku godzinach problem się powtarza. Na 2018.4 nie miałem tej przypadłości i po downgrade z 2018.5 do 2018.4 wszystko jest ok. Jakiś pomysł co dzieje?


Wygląda na to że LTE śmiga dopóki się programowo nie zresetuje się połączenia. Aby odtworzyć problem można zmienić coś podstawowych ustawieniach połączenia LTE i zstosować zmiany lub (jak to było w moich przypadku) gdy połączenie restartuje watchdog. Jeśli wymuszenie restartu nie następuje to LTE śmiga, stąd pewnie wiele osób się z tym nie spotkało. Obstawiam że któraś ze zmian w switch4g jest odpowiedzialna za ten problem, być może jeszcze z czasów bety 2018.5 ale nie jestem pewien bo jej nie używałem. Mógłby ktoś to u siebie przetestować i ewentualnie potwierdzić błąd?

Moja obecna konfiguracja to wymuszenie 4G only, roaming Disabled, LTE Band B7.
 
damianssj661

Cytat

qbanin napisał(a):

W 2018.5 mam problem z modemem LTE E3372 podpiętym do aktywnego huba usb 2.0. Po kilku godzinach od uruchomienia routera w logach pojawia się komunikat


usbcore: deregistering interface driver huawei_ether
eth3: unregister 'huawei_ether' usb-0000:00:0b.1-2.1, Huawei Ethernet Device
usbcore: registered new interface driver cdc_wdm
usbcore: registered new interface driver qmi_wwan
usbcore: deregistering interface driver qmi_wwan
usbcore: deregistering interface driver cdc_wdm
usbcore: registered new interface driver cdc_ether
usbcore: deregistering interface driver cdc_ether
eth3: register 'huawei_ether', Huawei Ethernet Device
usbcore: registered new interface driver huawei_ether
ADDRCONF(NETDEV_UP): eth3: link is not ready
eth3: CDC: network connection: connected
ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth3: link becomes ready


po czym internet działa z maksymalną prędkością 3-4 Mbit/s . Restart samego połączenia LTE nic nie daje, jedyna co pomaga to restart całego routera, po czym wszystko wraca do normy czyli 30-80 Mbit/s zależnie od pory doby. Po kilku godzinach problem się powtarza. Na 2018.4 nie miałem tej przypadłości i po downgrade z 2018.5 do 2018.4 wszystko jest ok. Jakiś pomysł co dzieje?


Sprawdź na jakim bandzie i z jaką stacją łączy się modem po restarcie routera, a na jakim po przerejestrowaniu
ASUS RT-AC56U
 
pedro

Cytat

Boczek napisał(a):
Jeśli router w wersji v1 ma 1cpu a w v2 ma 2 cpu to czy w takim przypadku powinny być zrobione osobne obrazy. Ten z 2x cpu powinien mieć SMP w źródłach włączone?


Ale mówimy o jakimś konkretnym routerze/routerach?
Moim zdaniem należy to potraktować jako dwa osobne obrazy, ale najlepiej jakby się @shibby wypowiedział w temacie.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
Boczek

Cytat

pedro napisał(a):

Ale mówimy o jakimś konkretnym routerze/routerach?
Moim zdaniem należy to potraktować jako dwa osobne obrazy, ale najlepiej jakby się @shibby wypowiedział w temacie.


Tak. Chodzi o Linksysa EA6350.

Wg wikidevi:
V1 ma procka Broadcom BCM47081A0 (800 MHz)
V2 ma procka Broadcom BCM4708C0 (1 GHz, 2 cores) - tego posiadam.

CPU to cała różnica. W v2 SMP można by wkompilować (już to ćwiczę). Jednak dd-wrt nie maja osobnego obrazu. dd-wrt wykrywa 2 rdzenie. Zawahałem się bo nie wiem czy to sam linux czy ta zmiana włączająca SMP w Makefile.
EdgeRouter X: EdgeOS
RT-AX56U: AsusWRT
EA6900: tbd
EA6350: tbd
 
qbanin

Cytat

damianssj661 napisał(a):

Cytat

qbanin napisał(a):

W 2018.5 mam problem z modemem LTE E3372 podpiętym do aktywnego huba usb 2.0. Po kilku godzinach od uruchomienia routera w logach pojawia się komunikat


usbcore: deregistering interface driver huawei_ether
eth3: unregister 'huawei_ether' usb-0000:00:0b.1-2.1, Huawei Ethernet Device
usbcore: registered new interface driver cdc_wdm
usbcore: registered new interface driver qmi_wwan
usbcore: deregistering interface driver qmi_wwan
usbcore: deregistering interface driver cdc_wdm
usbcore: registered new interface driver cdc_ether
usbcore: deregistering interface driver cdc_ether
eth3: register 'huawei_ether', Huawei Ethernet Device
usbcore: registered new interface driver huawei_ether
ADDRCONF(NETDEV_UP): eth3: link is not ready
eth3: CDC: network connection: connected
ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth3: link becomes ready


po czym internet działa z maksymalną prędkością 3-4 Mbit/s . Restart samego połączenia LTE nic nie daje, jedyna co pomaga to restart całego routera, po czym wszystko wraca do normy czyli 30-80 Mbit/s zależnie od pory doby. Po kilku godzinach problem się powtarza. Na 2018.4 nie miałem tej przypadłości i po downgrade z 2018.5 do 2018.4 wszystko jest ok. Jakiś pomysł co dzieje?


Sprawdź na jakim bandzie i z jaką stacją łączy się modem po restarcie routera, a na jakim po przerejestrowaniu


Przed chwilą sprawdziłem i po przerejestrowaniu połączenia trzyma wszystkie parametry połączenia LTE łącznie z bandem. Za to prędkości spadają (akurat na tą chwilę) z 40/18 na 7/15 . Co ciekawe właśnie spadek transmisji jest głównie odczuwalny przy D niż U. Oczywiście po restartcie routera prędkości wróciły do normy.
 
pit1984
Zauważyłem, że najnowszy soft po zaniku zasilania nie wykrywa i nie montuje dysku hdd pod usb. Wydaje mi się, że we wcześniejszych wersjach nie było tego problemu. Czy da się skryptem zresetować to połączenie?
 
pedro
Jakby po zaniku zasilania nie montował, to po normalnym starcie też nie powinien, bo czym się to różni?
A, no chyba że było przepięcie, albo nagły krótkotrwały zanik zasilania - no to inna para kaloszy.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
pit1984
też nie montuje po normalnym starcie. muszę ręcznie odpiąć usb, podłączyć i wszystko jest git
 
pedro
No to niedokładnie piszesz.
Poproszę:
1. log ze startu z włożonym dyskiem do momentu wystartowania wszystkich usług,
2. log ze startu bez włożonego dysku - jak wystartują wszystkie usługi, włóż dysk i od tego momentu potrzebuję log.
Może być na PW. Jak będą za duże, to podam maila.

Połączony z 04 styczeń 2019 14:11:26:
//EDIT: Wróć! Po starcie routera z włożonym dyskiem, podaj mi co zwraca "lsusb", "mount" i "df"

Połączony z 04 styczeń 2019 14:12:49:
A potem wystartuj z wyjętym, podaj co wyświetlają powyższe, następnie podepnij i po chwili podaj j/w.
Kawałek loga też by się przydał.
Edytowany przez pedro dnia 04-01-2019 14:12
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
Qazax
Witam wszystkich,
Mam router Netgear R6350. Czy da się na niego wrzucić FreshTomato?
Starałem się przeszukać forum, bez rezultatu. Nie znalazłem też niestety dedykowanego obrazu jest tylko fw dla R6300v2.

Pozdrawiam
 
amikot
Anon.groov.pl nie pokazuje nikogo kto by używał tego routera z jaką kolwiek wersją Tomato.
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
Boczek
Anon go nie pokazuje bo nie ma procesora Broadcoma. Patrz https://wikidevi.com/wiki/Netgear_R6350. Nie może być zatem na niego Tomato.
EdgeRouter X: EdgeOS
RT-AX56U: AsusWRT
EA6900: tbd
EA6350: tbd
 
qrs
cześć

analizuję sobie ruch sieciowy na routerze poprzez /tmp/dnsmasq.log i widzę tam dziwne domeny, jest tego masa np

i.imgur.com/eJxJQu9.jpg

z czego to może wynikać?
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
qwerty321
Drodzy przyjaciele,

Muszę dać dostęp poprzez VPN kilku osobom do jednej kamerki u mnie w sieci na FreshTomato ARM. Niech będzie to OpenVPN Tun. Zainstaluję certyfikat, rozdam zainteresowanym certyfikaty. To mam opanowane od lat.
Jak ustawić routing w moim routerze żeby mieli dostęp z tego VPN tylko do jednego IP i jednego portu w sieci, żeby nie mogli robić nic więcej?
 
dar3k
Zrób osobny LAN w zakładce Basic->Network, potem w zakładce VLAN zlinkuj jeden port z nowym LANem, a OpenVPN ustaw jako TAP i w opcjach bridge with wybierz również ten nowy LAN (mniej więcej jak w temacie na forum dot. multiroom.

Dlaczego TAP -> każdy z użytkowników będzie miał dostęp do tej sieci tak jakby był fizycznie wpięty kablem, co często się przydaje.
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 33

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,302,173 unikalnych wizyt