05 Maja 2024 18:46:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [HOWTO] Kompilacja "...
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [65]
· [Howto] Xpenology... [22]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.19.56.45
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
WDS - jak to się je (łopatologicznie)?
CypiS
Cześć,

Chcę rozszerzyć zasięg sieci poprzez podłączenie WRT54GL 1.1 w trybie WDS z tomato 1.04 do drugiego takiego AP. Co należy zrobić aby ten drugi AP działający w trybie WDS łączył się z netem poprzez ten pierwszy?
teraz mam:
DSL ---> WRT54 1 (jako AP+WDS, 192.168.1.1, ssid- mojasiec) ----> WRT54 2 (jako WDS, 192.168.1.2, ssid- mojasiec)
ustawiłem ten sam kanał i ssid
Jak lapa podłączę kablem do WRT 2 i puszczę pinga do WRT 1 jest ok. Jednak nie mogę podłączyć się do netu. Również nie mogę wejść do tomato w WRT 2 jak jest w trybie WDS i jest połączone z WRT 1.
A więc czy ustawienia WAN/Internet w WRT2 powinny być takie same jak w nr 1? Co powinnien zrobić aby było połączenie z netem? Jak wejść do tomato w WRT2 jak działa w trybie WDS (w trybie Ap+WDS mogę wejść)?

Pozdrawiam,
Jarek

Ok, pingi już mam i mogę się zalogować do AP w trybie WDS. Mimo to nie ma nadal możliwości podłączenia się do netu.
Edytowany przez CypiS dnia 18-02-2007 21:48
 
fox2plus
W WRT nr1 musisz wpisac MACa WRT nr 2 i tak samo zrobic z WRT nr 2 czyl;i do niego wpisac MACa WRT nr 1 ufff moze zakumasz cos z tej bazgraniny
Oglnie w kazdym routerze udostepnioajacym net przez WDS musisz miec wpiane MAC kazdego routera z WDS Grin
Sprzedam domene http://high-definition.com.pl
WR850G OpenWRT+SB4Ls
WRT54GL Tomato 1.02
WRT54GL Tomato 1.04
AG-188 IFon+Betamax
fox2pluspl@sip.voipdiscount.com
55413@sip.ifon.pl
GG: 8384201
 
kminu
Podlacze sie do watku bo mam pytanie z tej dziedzieny...
Czy WRT54GL+Tomato moze dzialac jako jednoczesny AP i WDS (tzw. repeater) ??
Chce dostac internet od sasiada przez WiFi ale jednoczesnie chialbym puscic internet przez WiFi u mnie po domu tak zeby miec net dla 2 laptopow, czy to sie da zrobic na jednym routerze WRT54GL ??
Wiem ze do tego potrzebny jest repeater ale wyczytalem rowniez w Wiki-Tomato ze Tomato moze pracowac w takim trybie (WDS+AP) a nizej napisano "Jeśli router jest używany w trybie AP-Client, nie może jednocześnie działać jako punkt dostępowy (przynajmniej nie w Tomato () Routery serii WRT54G posiadają tylko jeden układ radiowy."
To stwierdzenie znowu wyklucza moje zalozenie Sad wiec chyba sie nie daSad
Czy ktos z was probowal w taki sposob poprowadzic net ??
WRT54GS + Tomato = wypas Smile
 
CypiS

Cytat

fox2plus napisał/a:
Oglnie w kazdym routerze udostepnioajacym net przez WDS musisz miec wpiane MAC kazdego routera z WDS Grin


tak właśnie mam Smile
na wszelki wypadek dałem maca od wireless i routera w każdym WRT

Cytat

kminu napisał/a:
Czy WRT54GL+Tomato moze dzialac jako jednoczesny AP i WDS (tzw. repeater) ??


właśnie z tym walczę Smile w każdym razie taki tryb jest w Tomato, na razie u mnie nie działa

W obu WRT mam static DHCP i takie same tablice mac-ip klientów. Może trzeba to wyłączyć?
Sprawdziłem jeszcze jedną rzecz:
jak pinguję z lapa (podpięty kablem do WRT2) do WRT1 to ping odpowiada z ttl=64
jak pinguję z lapa (podpięty kartą Wifi do WRT1) do WRT2 to ping odpowiada z ttl=63
tak powinno być?

Sprawdziłem również takie podłączenie:
SmartBridge Airpoint XO podpięte skrętką do WRT1 - pinguję z lapa (podpięty kartą Wifi do Airpoint XO) do WRT1 ping jest, ale netu nie widać, nie słychać.
Oczywiście jak przełączę się na WRT1 to net śmiaga. Jeśli ktoś ma pomysły lub może mi wskazać błąd lub rozwiązanie problemu bardzo proszę o wypowiedź.
 
PeCet
Więc tak AP+WDS działa jak najbardziej poprawnie na Tomato ja mam tak właśnie połączone dwa WRT54GL i wszystko śmiga. Spróbuje wam mniej więcej napisać co trzeba poustawiać w zakładkach Basic Network na jednym i na drugim żeby to zadziałało:

na WRT1 tu gdzie masz WAN / Internet konfigurujesz połączenie z netem wg twojego dostawcy natomiast na WRT2 dajesz Disabled

na WRT1 tu gdzie masz LAN wpisujesz IP jakie chcesz żeby miał twój router np 192.168.0.1 potem maske 255.255.255.0 nastepnie DNSy wpisuje sie przeważnie od dostawcy internetu natomiast na WRT2 wpisujesz IP takie żeby się różniło od IP pierwszego routera czyli np. 192.168.0.2 nastepnie maske taką samą czyli 255.255.255.0 następnie najważniejsze: Default Gateway i Static DNS wpisujesz poprostu adres pierwszego routerka czyli 192.168.0.1

na WRT1 tu gdzie masz Wireless ustawiasz Wireless Mode na Acces Point + WDS i na WRT2 to samo. SSID na obydwóch muszą się raczej różnić .

Jeśli mamy tylko 2 Acces Pointy to WDS Mode ustawiamy na Link With Fallowing Only i na WRT1 wpisujemy MACa WRT2 a na WRT2 wpisujemy MACa WRT1

No i to są takie podstawowe rzeczy żeby to zadziałało reszta to kosmetyka Wink
 
CypiS

Cytat

PeCet napisał/a:
Więc tak AP+WDS działa jak najbardziej poprawnie


Pomieszałem i poszło - właśnie piszę z lapa podłączonego kablem do WRT2.
Śmiga, aż miło Smile
Dziękuję za zainteresowaniem tematem i pomoc. Faktycznie, wyłączenie Wanu i sprawdzenie tablicy routingu pomogło.
Co do SSID zmieniłem zgodnie z radą, ale na różnych forach dotyczących innych AP zalecali aby takie same.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 16

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,587,036 unikalnych wizyt