16 Kwietnia 2024 20:07:31
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
· RT-N18U - nie mo... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.15.147.53
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
Ruter ASUS RT-AC68U - problem z wgraniem nowego oprogramowania
marianmaciag
Witam.

Kupiłem niedawno ruter ASUS RT-AC68U i mam z nim kilka problemów.
Wersja hardware: A1
Wersja firmware: Tomato Firmware 1.28.0000 -140 K26ARM USB AIO-64K

1. Kiepski zasięg sieci 5GHz. Metr od rutera jest ok, ale w drugim pokoju (6m od rutera + cienka ścianka działowa) prędkość internetu spada niemal do zera. Ustawienie mocy radia na 400 tylko w niewielkim stopniu poprawia sytuację. Dodatkowo dziwi fakt, że wysyłanie danych działa lepiej od pobierania, co skłania mnie do wniosku, że problem tkwi po stronie rutera, a nie urządzeń, które się z nim łączą.

2. Chciałbym wgrać ponownie oryginalny firmware od ASUSa, ale nie mogę włączyć trybu Recovery. Postępowałem zgodnie z instrukcją od ASUSa, potem przerobiłem kilka innych instrukcji, np. 30-30-30, ale nie udało mi się doprowadzić do stanu, w którym dioda zasilania migałaby wolno. Za każdym razem albo świeciła jednostajnie, albo wcale. A może nie zawsze w trybie Recovery dioda mruga? Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na to pytanie, ale po odpaleniu programu Firmware Recovery udaje mi się rozpocząć ładowanie nowego firmawere'u, więc może mrugająca dioda nie jest wymagana?

3. "Aktualizacja oprogramowania nie udała się" - taki komunikat otrzymuję za każdym razem gdy pasek postępu w aplikacji Firmware Recovery dochodzi do końca. Potem łączę się do rutera i cały czas widzę na nim oprogramowanie Tomato, ale nie ma ani śladu po nowym firmware, który próbowałem wgrać.

Bardzo proszę o pomoc, bo już skończyły mi się pomysły.
 
Steel_Rat
Może wgraj firmware od Merlina. To jest oryginalny firmware Asusa zmodyfikowany przez Merlina. Ja mam wgrany ten soft o nie mogę Tomato (mam RT-AC68U E1).
A co do wygrania sportu. Jak nie idzie przez program to spróbuj przez CFE i przeglądarkę. Postepujesz tak jak do tej pory tylko nie uruchamiamsz programu ale łączysz sie przeglądarką na 192.168.1.1. Z stamtąd wgrywasz soft.
Jak w czasie startu routera trzymasz reset to musi uruchomić się w trybie recorvery.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
jurekk
ad1 - sie nie wypowiem ;-)

ad2.1 wgraj z gui Tomato OFW Asusa poprostu.

ad2.2) trzymaj dłuzej przycisk resetu by zaczęło mrugać tryb Recuvry, możesz ewentualnie dal próby zamiast resetu wciskać wps

ad3) Asus blokuje firmware teraz - w sieci trudno znaleźć Asus Restoriaton tools a jeszcze trudniej działające.
Jak wgrasz nowe OFW to go zablokujesz na wgyrywanie czegokolwiek w normlny sposob.

ps. Zamiast OFW wgraj RMerlina to to samo ale ma ficzersy

Połączony z 15 grudzień 2017 10:46:54:
OFW ma w sobie zaszyte tez od czasu do czasu aktualizacje oprogramowania układowego. CFE

Wiec stopniowo wgraj ofw sprzed 2 lat, roku i dopiero najnowsze- kwestia testów
Edytowany przez jurekk dnia 15-12-2017 10:46
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
marianmaciag

Cytat

jurekk napisał(a):
ad3) Asus blokuje firmware teraz - w sieci trudno znaleźć Asus Restoriaton tools a jeszcze trudniej działające.
Jak wgrasz nowe OFW to go zablokujesz na wgyrywanie czegokolwiek w normlny sposob.

Połączony z 15 grudzień 2017 10:46:54:
OFW ma w sobie zaszyte tez od czasu do czasu aktualizacje oprogramowania układowego. CFE

Wiec stopniowo wgraj ofw sprzed 2 lat, roku i dopiero najnowsze- kwestia testów


Zadziałało! Wielkie dzięki!
Wszystkie pozostałe rady niestety zawiodły i nie mogłem w żaden sposób wgrać oryginalnego firmware'u ASUSa ani Merlina, ani przez Firmware Recovery ani przez stronę www Tomato. Potem ściągnąłem za Twoją radą soft z oficjalnej strony ASUSa, ale taki sprzed 3 lat i poszło za pierwszym razem przez stronę www Tomato, więc nawet Firmware Recovery nie był konieczny.

Sprawdziłem również zasięg i prędkość sieci 5GHz w całym mieszkaniu i na oryginalnym sofcie ASUSa jest dużo lepiej! Sieć działa szybciej zarówno w odległości 1m od rutera jak i w innych pokojach. Super!
Edytowany przez marianmaciag dnia 15-12-2017 11:25
 
Steel_Rat
Mnie to akurat nie dziwi. Już dano pisałem, że na OFW jak i Merlinie WiFi działa lepiej niż w Tomato...
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
marianmaciag
W międzyczasie wgrałem oprogramowanie Merlina za pośrednictwem strony www. Poszło bez problemu i działa tak samo dobrze jak oryginalny soft. Do Tomato nie zamierzam chwilowo wracać, więc niestety nie napiszę jak wygląda proces jego wgrywania.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat uważam za zamknięty.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 14

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,109,437 unikalnych wizyt