28 Marca 2024 14:31:34
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.202.90.91
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Nowy router [500-700 zł]
badger
Siemka,
szukam nowego routera do mieszkania (30m^2). Aktualnie do obsłużenia łączę 120Mbps/12Mbps w przyszłości 500Mbps/25Mbps. Do routera będą podłączone 4 urządzenia po kablu (1Gbps) + do WiFi w szczycie myślę, że około 8-10 urządzeń (główne n/ac). Jeśli chodzi o open source to dobrze by było gdyby można było wrzucić na niego pomidorka.

Poszukuję czegoś w okolicach 500 zł, jeżeli będzie warto to jestem w stanie dać 700 zł.
 
jurekk
tylko r7000 jak ze sklepu bo reszta albo już inne sdk albo wersja sprzętowa inna
ewentualnie asus ac3200 al to juz drozszy
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
djwujek
Synology RT1900ac cena ok 550 zł według testów wifi do 480Mb/s lub droższy Sysnology RT2600ac cena ok 950 zł według testów wifi do 800 Mb/s według mnie najlepsze rutery Asus czy Netgear mogą im buty lizać nieporównywalnie lepszy soft niż jakikolwiek inny ruter i wydajnościowo też bestia.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
Eleonor
Kupuj R7000 i na niego tomato Smile
Synology RT2600ac - obecnie
Netgear R7000 Tomato 2017.3-kille72 AIO - kiedyś Smile
 
djwujek
Bez obrazy ale tomato przy synology wysiada i to dosłownie tam co chwile są uaktualnienia i łatają oprogramowanie a tomato zaczyna podupadać i wcześniej czy później upadnie.Powiem tak jak chcesz na długo dobry ruter kup synology albo Netgera pod dd-wrt takie jest moje zdanie.
Edytowany przez djwujek dnia 24-11-2017 15:59
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
robaal

Cytat

Eleonor napisał(a):
Kupuj R7000 i na niego tomato Smile

dorzuć dzięki tomato dużo funkcji z ktorych nie skorzystasz i jednoczesniej obetnij nim sobie zasieg i wydajnosc Smile

Cytat

djwujek napisał(a):
Bez obrazy ale tomato przy synology wysiada i to dosłownie tam co chwile są uaktualnienia i łatają oprogramowanie a tomato zaczyna podupadać i wcześniej czy później upadnie.

niektorzy nie przyjmuja do wiadomosci, ze marne proby aktualizacji pakietow nie sa tym czego oczekuje sie od firmware. tomato spadlo z podjum juz dawno, trzeba to zaakceptowac i ruszyc na przod z nowym sprzetem zostawiajac je w tyle Smile
 
badger

Cytat

djwujek napisał(a):
według mnie najlepsze rutery Asus czy Netgear mogą im buty lizać nieporównywalnie lepszy soft niż jakikolwiek inny
ruter i wydajnościowo też bestia.


Tylko gdzie nie zajrzę to ludzie narzekają na słaby zasięg WiFi na RT1900AC i jednak w porównaniu z R7000 jest różnica.
 
djwujek
Słuchaj nikt na siłe nie będzie cię zmuszał tu do wybrania jakiegoś modelu pytasz to odpowiadamy mi pasuje Synology i na pewno nie zamienię go na inny jak chcesz tomato i tanio mam do sprzedania 2 szt tendy w1800r po niecałe 200 zł za sztukę z wgranym tomato do 120Mb sie nada do 500 już nie.Ja miałem duży wybór ruterów do 1000 zł wybrałem synology i powiem szczerze nie żałuje.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
badger
Czy ktoś mnie tu do czegoś zmusza? Dlatego założyłem ten temat, aby dowiedzieć się co aktualnie jest dobre w wymienionym przedziale cenowym. Polecasz RT1900AC - spoko. Googluje po różnych testach i opiniach i widzę, że jest problem z zasięgiem. Myślałem, że odniesiesz się do tego w jakiś sposób tym bardziej jako posiadacz routera od Synology Smile. Na pomidorze nie zależy mi jakoś bardzo. Wystarczy dobry soft, który daje sporo możliwości. Na razie widzę, że Synology bije softem na głowę wszystkich, dlatego też zastanawiam się nad nim.
 
djwujek
Powiem ci tak ja mam model RT2600AC i na zasięg nie narzekam synology na bieżąco łata swój soft wiec sadzę że i poprawią problem z zasięgiem. Pomidor jak sam widzisz po wypowiedzi innych upada i upadnie na pewno inna alternatywą jest ddwrt który też jest na bieżąco rozwijany ale ma mniej możliwości konfiguracyjnych co pomidor i synology. Ja osobiście przebolał bym te 200 zł więcej i wybrał Synology RT2600AC na pewno sie nie zawiedziesz zresztą poczytaj w necie na jego temat.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
jachu

Cytat

djwujek napisał(a):

Powiem ci tak ja mam model RT2600AC i na zasięg nie narzekam synology na bieżąco łata swój soft wiec sadzę że i poprawią problem z zasięgiem. Pomidor jak sam widzisz po wypowiedzi innych upada i upadnie na pewno inna alternatywą jest ddwrt który też jest na bieżąco rozwijany ale ma mniej możliwości konfiguracyjnych co pomidor i synology. Ja osobiście przebolał bym te 200 zł więcej i wybrał Synology RT2600AC na pewno sie nie zawiedziesz zresztą poczytaj w necie na jego temat.


Jak chcesz miec dobry zasieg to nie kupuje sie routera z wifi tylko router ma byc jako router a dodatkowo kup sobie AP : np Ubiquiti
https://www.senetic.pl/product/UAP-AC-PRO

To wtedy stwierdzisz , ze Twoje synology sie chowa Smile

Tomato nigdy nie bylo softem klasy enterprise . Tak reasumujac mysle ze APU2c4 + pfsense lub opnsense + Ubiquiti i szczeka CI opada Smile
Masz to co powinienes z full wypasem i za****stym zasiegiem wifi .
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
djwujek

Cytat

jachu napisał(a):

Cytat

djwujek napisał(a):

Powiem ci tak ja mam model RT2600AC i na zasięg nie narzekam synology na bieżąco łata swój soft wiec sadzę że i poprawią problem z zasięgiem. Pomidor jak sam widzisz po wypowiedzi innych upada i upadnie na pewno inna alternatywą jest ddwrt który też jest na bieżąco rozwijany ale ma mniej możliwości konfiguracyjnych co pomidor i synology. Ja osobiście przebolał bym te 200 zł więcej i wybrał Synology RT2600AC na pewno sie nie zawiedziesz zresztą poczytaj w necie na jego temat.


Jak chcesz miec dobry zasieg to nie kupuje sie routera z wifi tylko router ma byc jako router a dodatkowo kup sobie AP : np Ubiquiti
https://www.senetic.pl/product/UAP-AC-PRO

To wtedy stwierdzisz , ze Twoje synology sie chowa Smile

Tomato nigdy nie bylo softem klasy enterprise . Tak reasumujac mysle ze APU2c4 + pfsense lub opnsense + Ubiquiti i szczeka CI opada Smile
Masz to co powinienes z full wypasem i za****stym zasiegiem wifi .


A po co mam wszystko kupować pojedynczo i wydawać na to kupe kasy jak można mieć wszystko w jednym jedni lubia rutery jedni ap kwestia gustu mam w pracy UAP-AC-PRO i zasieg i stabilność jest do d... ostatnio wszystkie na raz wysiadły
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
jachu

Cytat

djwujek napisał(a):

Cytat

jachu napisał(a):

Cytat

djwujek napisał(a):

Powiem ci tak ja mam model RT2600AC i na zasięg nie narzekam synology na bieżąco łata swój soft wiec sadzę że i poprawią problem z zasięgiem. Pomidor jak sam widzisz po wypowiedzi innych upada i upadnie na pewno inna alternatywą jest ddwrt który też jest na bieżąco rozwijany ale ma mniej możliwości konfiguracyjnych co pomidor i synology. Ja osobiście przebolał bym te 200 zł więcej i wybrał Synology RT2600AC na pewno sie nie zawiedziesz zresztą poczytaj w necie na jego temat.


Jak chcesz miec dobry zasieg to nie kupuje sie routera z wifi tylko router ma byc jako router a dodatkowo kup sobie AP : np Ubiquiti
https://www.senetic.pl/product/UAP-AC-PRO

To wtedy stwierdzisz , ze Twoje synology sie chowa Smile

Tomato nigdy nie bylo softem klasy enterprise . Tak reasumujac mysle ze APU2c4 + pfsense lub opnsense + Ubiquiti i szczeka CI opada Smile
Masz to co powinienes z full wypasem i za****stym zasiegiem wifi .


A po co mam wszystko kupować pojedynczo i wydawać na to kupe kasy jak można mieć wszystko w jednym jedni lubia rutery jedni ap kwestia gustu mam w pracy UAP-AC-PRO i zasieg i stabilność jest do d... ostatnio wszystkie na raz wysiadły


Kupe kasy ? Kwota laczna tyle ile za Twojego Synology a pfsense/opnsense wymiata go do kąta z mozliwosciami Smile
Wiec nie masz sie tak co nim zachwycac i jechac po tomato, bo nie zlapales "Pana Boga za ogon" Wink Kupiles sprzet z przecietnymi mozliwosciami za kupe kasy . Ot kto bogatemu zabroni Wink
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
jachu

Cytat

Blacon napisał(a):

Synology rt ac2600ac ma zasieg super, zwłaszcza 5G. Miałem ubiquiti i jestem na etapie sprzedaży tego badziewia, 5g to jakis żart.
Pfsense jest super ale znasz jakis sprzed z dobrym zasiegiem 2.4 i 5g ?


hm montowalem Ubiquiti z 5g u kolegi i pomino ze mury grube i ogrod duzy nie ma najmniejszych problemow z 5g. drugi kolega obinstalowal kilka firm i nie ma najmniejszych problemow z 5g. Ale ok skoro twierdzisz ze to do bani moze masz zle doswiadczenia nie ma m powodow Ci nie wierzyc.
Jestem na etapie poszukiwan jakiejs karty do pfsense /opnsense . Mam od kolegi kilka obiecanych jak przetestuje bede mogl sie podzielic informacjami.

Połączony z 26 listopad 2017 22:53:53:

Cytat

Blacon napisał(a):

Synology rt ac2600ac ma zasieg super, zwłaszcza 5G. Miałem ubiquiti i jestem na etapie sprzedaży tego badziewia, 5g to jakis żart.
Pfsense jest super ale znasz jakis sprzed z dobrym zasiegiem 2.4 i 5g ?


jaki masz model ubi ?
Edytowany przez jachu dnia 26-11-2017 22:53
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
overflow2
Co jest nie tak z 5G? Czaiłem się na ten sprzęt...
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
belliash
Nie wiem.. mam UAP-AC-LR i dziala bardzo fajnie. Zarowno na 2.4 jak i na 5GHz. Nie zauwazylem zadnych problemow. Upgrade kontrolera i UniFi bez problemow. Zasieg rewelacja w calym mieszkaniu, nie zrywa polaczenia, predkosci tez niczego sobie jak na wielka plyte (a niektore sciany maja 20cm grubosci). Do tego przy zamym ufo pod sufitem mam niska scianke z plyty G/K oraz profili ALU...

2.4: http://beta.speedtest.net/result/6629...875215.png
5.0: http://beta.speedtest.net/result/6629...879733.png
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
jachu

Cytat

Blacon napisał(a):

Miałem Uap ac pro i ac lite.. 5g to nieporozumienie ale 2.4 rewelacja nawet na krańcowym zasiegu działa super.


jak masz do sprzedanie tego AP-ka to napisz na priv moze sie dogadamy i kupie .
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
belliash

Cytat

Blacon napisał(a):

Wszystko już poszło. Całe szczęście łatwo to sprzedać...



I o czym to swiadczy? Ze ludzie ciemni kupia byle co?
A moze jednak sprzet jest doceniony bo dziala bez zarzutow? Grin
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,420,502 unikalnych wizyt