25 Kwietnia 2024 16:56:48
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.147.190
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Router do światłodu Orange
jurekk
Niektórzy użytkownicy lepiej sobie cenia Tende AC15 niz Asusa AC88 ShockPfft
http://www.linksysinfo.org/index.php?threads/tenda-ac15-ac1900-tomato-firmware-support.71709/page-2#post-290688

a co dopiero tenda ac18 gdyby miała toamto to dałaby czadu ;-)
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
oceanboy

Cytat

lulo napisał(a):...polecę Tenda AC18...gdy wgrasz Asus Merlin...


Jakoś nie widzę Merlina na ten sprzęt:

https://sourceforge.net/projects/asuswrt-merlin/files/
 
jurekk
bo po chińsku kolega nie czytasz, ale jest jest ( w dużej części ma angielski tez interfejs)
chinczycy bardzo sobie chwalą ;-)
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
TheKolaNN
Nie do końca bo jak podłączysz do wanu to możesz sobie zmienić adresację. Odkąd mam włączone UPnP na routerze zewnętrzne IP nie jest mi potrzebne, DMZ wystarczy.
 
Tasiorsa
Tylko ze podwójne NATowanie lubi sprawiać kłopoty Smile Np gdy chcesz wystawić FTP na zewnątrz na innym porcie niż 21
 
TheKolaNN
możliwe, ja się nigdy nie spotkałem z problemami. Jeśli coś się będzie działo to będzie powód żeby robić raban w orange o tryb bridge.
 
lulo

Cytat

TheKolaNN napisał(a):

możliwe, ja się nigdy nie spotkałem z problemami. Jeśli coś się będzie działo to będzie powód żeby robić raban w orange o tryb bridge.

Czyli możesz od razu się przyłączyć do słynnej "opier*olki" od klientów Orange - hehe : https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-ro...td-p/20551
Smile
Edytowany przez lulo dnia 20-11-2017 21:29
 
TheKolaNN

Cytat

lulo napisał(a):

Cytat

TheKolaNN napisał(a):

możliwe, ja się nigdy nie spotkałem z problemami. Jeśli coś się będzie działo to będzie powód żeby robić raban w orange o tryb bridge.

Czyli możesz od razu się przyłączyć do słynnej "opier*olki" od klientów Orange - hehe : https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-ro...td-p/20551
Smile


Dołączyłem Grin
 
dee_jay
Dołącze do tematu. Orange światłowód 100mb. Niestety moj stary poczciwy rt-16n nie jest w stanie obsłużyć tego łącza po wifi a tylko takie połączenie wchodzi w grę. Fanbox 3 zaskoczył zasięgiem w 75m mieszkaniu, jednak to nie tomato. Czuje duzy dyskomfort z tego tytułu. Czy moglibyście polecić cos sprawdzonego na tomato pod taki net? Czy rt-ac68u mi wystarczy? Moze isc w tańszego Asusa, a moze odwrotnie w droższego?
Niestety moje odbiorniki neta maja wifi n 2,4 GHz i nie wiem na ile wymiana routera bedzie pomocna. Przynajmniej w 1 laptopie chciałbym miec pełna prędkość, zastanawiam sie czy nie dorzucić do niego adaptera takiego malutkiego nano na 5ghz. Testował ktoś takie urządzenia? W tej chwili moj asus daje około 50 Mbit
Asus RT-AC68UvE1
wrt merlin
Asus RT-N16
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-137-AIO
 
majkel152

Cytat

dee_jay napisał(a):

Dołącze do tematu. Orange światłowód 100mb. Niestety moj stary poczciwy rt-16n nie jest w stanie obsłużyć tego łącza po wifi a tylko takie połączenie wchodzi w grę. Fanbox 3 zaskoczył zasięgiem w 75m mieszkaniu, jednak to nie tomato. Czuje duzy dyskomfort z tego tytułu. Czy moglibyście polecić cos sprawdzonego na tomato pod taki net? Czy rt-ac68u mi wystarczy? Moze isc w tańszego Asusa, a moze odwrotnie w droższego?
Niestety moje odbiorniki neta maja wifi n 2,4 GHz i nie wiem na ile wymiana routera bedzie pomocna. Przynajmniej w 1 laptopie chciałbym miec pełna prędkość, zastanawiam sie czy nie dorzucić do niego adaptera takiego malutkiego nano na 5ghz. Testował ktoś takie urządzenia? W tej chwili moj asus daje około 50 Mbit



olej tomato i wgraj forka merlina od johna a milo cie zaskoczy https://onedrive.live.com/?authkey=%2...C159A7E129
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
dee_jay
Ja nie lubie zmian, tomato jest mi już znany. Owszem nie kumam wszystkiego i wiele nie potrafie ale to za sprawą tego ze linux nigdy nie był mi potrzebny. Potrzebuje tylko podpowiedzi jaki router pod tomato byłby dla mnie najlepszy, żeby nie wydawać 1000 zł (chyba że będzie to konieczne)
Asus RT-AC68UvE1
wrt merlin
Asus RT-N16
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-137-AIO
 
Steel_Rat

Cytat

dee_jay napisał(a):

Dołącze do tematu. Orange światłowód 100mb. Niestety moj stary poczciwy rt-16n nie jest w stanie obsłużyć tego łącza po wifi a tylko takie połączenie wchodzi w grę. Fanbox 3 zaskoczył zasięgiem w 75m mieszkaniu, jednak to nie tomato. Czuje duzy dyskomfort z tego tytułu. Czy moglibyście polecić cos sprawdzonego na tomato pod taki net? Czy rt-ac68u mi wystarczy? Moze isc w tańszego Asusa, a moze odwrotnie w droższego?
Niestety moje odbiorniki neta maja wifi n 2,4 GHz i nie wiem na ile wymiana routera bedzie pomocna. Przynajmniej w 1 laptopie chciałbym miec pełna prędkość, zastanawiam sie czy nie dorzucić do niego adaptera takiego malutkiego nano na 5ghz. Testował ktoś takie urządzenia? W tej chwili moj asus daje około 50 Mbit


Jak wystarczy tobie tylko 2.4GHz to możesz kupić RT-N18U. Jak chcesz 5GHz No to chyba zostaje używany RT-AC68U (Nowe ze sklepu nie są wspierane przez tomato) lub Netgeara R7000. Mógłbym zaproponować R6400 ale są jakieś problemy ze sterownikiem od WIFI.
Wracając do RT-N16U to przyjrzyj się z jaką szybkością łączą się z nim klienci. Należy brać poprawkę na to co pokazuje router. Jak masz zestawioną szybkość na np. 150 Mbit/s to tak naprawdę będzie około 75 Mbit/s. I im dalej od routera tym wolniej..
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
dee_jay
Już widze ogromną różnice, mój telefon wspiera 5 Ghz. Gdy zostawie tylko pasmo 2,4 to idzie około 40 Mbit, po paśmie 5 Ghz idzie w każdym zakątku mieszkania pełnym ogniem. Wolę do laptopa kupić jakiś adapter i mieć świadomość że korzystam ze wszystkiego za co płace.

Właśnie marzy mi sie ten rt-ac68u cena dość wysoka ale przyszłościowy sprzęt. Po czym poznać który pojdzie na tomato a który nie?

Jest dokładnie tak jak mówisz, realna prędkość to jest mniej więcej połowa aktualnej predkości wifi
Asus RT-AC68UvE1
wrt merlin
Asus RT-N16
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-137-AIO
 
Steel_Rat
RT-AC68U rev.E1, które są dostępne w sklepach nie są w tej chwili wspierane przez tomato. Jedynie rev. A1 i chyba C1 są wspierane.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
dee_jay
Na stronie tomato by shibby jest wzmianka o modelu o którym mówiłeś, tam pisze jednak "RT-AC68U (except HW Rev C1)" wychodzi na to, że tylko C1 nie jest wspierany, bądź dane nie są aktualne.
Asus RT-AC68UvE1
wrt merlin
Asus RT-N16
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-137-AIO
 
Steel_Rat
E1 też nie. Mam taki po wymianie jak się stary popsuł. To może było A1 i B1 wspierane przez tomato. A nie wspierane C1 i E1. Generalnie stare wersje tego routera.
Ktoś za 400zł chce sprzedać Asusa w dziale ogłoszenia.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
dee_jay
ooooo dzieki, juz szukam. Choć do używki mam pewne obawy.
Asus RT-AC68UvE1
wrt merlin
Asus RT-N16
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-137-AIO
 
TheKolaNN

Cytat

Blacon napisał(a):

To ma byc do domu czy firmy?

Mikrotk w szafie rack w domu? Wink

Asus rt ac88u spokojnie da rade ze swiatełkiem.


Cześć,
w końcu zakupiłem ruter, który mi poleciliście, ASUS RT-AC-88U i powiem, że szału nie ma. Najwyższy wynik pobierania jaki osiągnąłem to 420 Mbps (http://www.speedtest.net/result/7119724498). Liczyłem jednak na te 600 Mbps, bo na oryginalnym ruterze z Orange tyle mam. Czy coś źle skonfigurowałem?
 
Steel_Rat
A jak go podłączasz z Orange? Ma procesor 1.4GHz powinien spokojnie uciągnąć takie łącze. Zobacz czy ma opcje CTF i załącz ją. Na testach z CTF wyciąga 633 Mb/s.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
TheKolaNN

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

A jak go podłączasz z Orange? Ma procesor 1.4GHz powinien spokojnie uciągnąć takie łącze. Zobacz czy ma opcje CTF i załącz ją. Na testach z CTF wyciąga 633 Mb/s.


Chyba powinien. A jak załączyć to CTF? Znalazłem opcję "Przyspieszenie NAT" i są dwie opcje Wyłącz i auto. Jak zmieniam na auto to po odświeżeniu routera pozostaje wybrane wyłącz. Oprogramowanie Asus Merlin.

skyfresh.nazwa.pl/images/nat-ctf.png

A jak podłączam? Zwyczajnie poprzez ONT, z ustawieniami loginu i hasła PPPoE.
Edytowany przez TheKolaNN dnia 07-03-2018 23:09
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,332,050 unikalnych wizyt