29 Marca 2024 10:13:14
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.193.77.196
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
AC68U - przekierowanie portów na urządzenie w VPN
kubusek32
Witam,

Problem na szybko:
Nie działa przekierowanie portów na adres IP urządzenia, które łączy się z routerem przez VPN.

Opis:
Mam raspberry pi + domoticz które stoi sobie gdzieś w świecie i ma dostęp do internetu. Załóżmy że nie da rady z zewnątrz się do tej mailny dostać (adres IP od providera nie jest publiczny i nie da rady takiego uzyskać). Łącze zatem malinę z moim routerem Asusa RT-AC68U VPN'em. Dodam że próbowałem OpenVPN'a i PPTP (oba działają - tworzy się tunel no i klient nie ma problemu z połączeniem z serwerem). No i teraz na komputerze który jest w sieci LAN tego routera nie ma problemu z dostępem. Pinguję i wchodzę na domoticza na tej malinie bez problemu. Teraz chciałbym uzyskać dostęp do tej mailny ze smartfona gdzieś np. z pracy. Pomyślałem że wystarczy na WANie przekierować port domoticza na jakiś inny. Innymi słowy zrobić to co zawsze jak chce się jakąś usługę udostępnić na zewnątrz tylko że na adres IP właśnie tej mailny przydzielony przez serwer VPN. W PPT2 jest to adres w tej samej podsieci z tą samą maską. No i jest problem - nie działa. Gdy ta mailna jest podłączona przez wifi czy to przez lan do routera wszystko oczywiście się przekierowuje bez problemu. Czy trzeba otworzyć/przekierować coś jeszcze oprócz właściwego portu? A może ten router na to nie pozwala? Dodam że mam orginalny soft. Mogę wgrać Merlina jakby co. Czy ktoś może coś poradzić?
 
rako28
Z przekierowaniem ci raczej nie pomogę,sam się tez dopiero uczę i testuje różne opcje,ale moze takie rozwiązanie zaproponuje. Jak masz juz postawiony serwer openvpn to mozesz i na telefonie postawic clienta,zezwolic clientom na widocznosc miedzy soba i wtedy z telefonu polaczysz sie przez serwer z malina.To tylko teoria, niech ktos z wiekszą wiedza się wypowie

Z ciekawosci sprawdzilem działa
Edytowany przez rako28 dnia 14-09-2017 21:45
[Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-137 K26 USB AIO
Netgear R8000 FreshTomato Firmware 2019.3.220 -beta K26ARM USB AIO-64K
Asus ax56u Merlin 386.1.2
 
kubusek32
Wiem o tej opcji ale tego się chcę ustrzec. Nie wiem czy telefon nie kieruje całego ruchu właśnie przez VPN włącznie z internetem. Dodatkowo aby to w ogóle włączyć muszę w Androidzie włączyć blokadę ekranu na PIN, wzór lub inne hasła (generalnie inną niż zwykłe przeciągnięcie). Z punktu widzenia usera ma to być normalny adres + port. Bedą tego używały inne osoby i jak się zacznie coś psuć to zaraz będę miał je na głowie Grin

Połączony z 18 wrzesień 2017 23:26:41:
Update.

Zadziałało. Pomocna okazała się odpowiedź z https://unix.stackexchange.com/questions/55791/port-forward-to-vpn-client. Musiałem odblokować SSH i ręcznie dodać coś takiego:

iptables -t nat -A POSTROUTING -d 192.168.1.55 -p tcp --dport 8090 -j SNAT --to-source 192.168.1.1

The reason you need the SNAT is because otherwise your VPN client will send its return packets straight to the host which initiated the connection (z.z.z.z) via its default gateway (i.e. Verizon 3G), and not via the VPN. Thus the source IP address on the return packets will be your Verizon 3G address, and not x.x.x.x. This causes all sorts of problems, since z.z.z.z really initiated the connection to x.x.x.x.


Pytanie tylko czemu web user interface tego nie robi za mnie :/
Edytowany przez kubusek32 dnia 18-09-2017 23:26
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 20

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,439,551 unikalnych wizyt