16 Kwietnia 2024 10:06:57
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
· RT-N18U - nie mo... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.218.184.214
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
ustanowiony tunel VPN - brak połączeń sieciowych
jfalk
Witam, z góry przepraszam za ewentualne braki merytoryczne. Od dwóch tygodni próbuję bezskutecznie odtworzyć połączenie VPN pomiędzy dwoma lokalizacjami DOM oraz PRACA. Połączenie ustawione typu GATEWAY TO GATEWAY zestawione przy pomocy dwóch routerów LINKSYS WRVS4400N Wireless-N Gigabit Security Router with VPN. Poprzednio działało OK - DOM na usłudze VECTRA + PRACA na usłudze NETIA.
Obecnie zmieniłem połączenie VECTRY na ORANGE ŚWIATŁOWÓD 600 MB/s. Tu pojawił się problem. ORANGE dostarcza router FUNBOX 3.0 który nie daje się ustawić w tryb BRIDGE. Ponadto niema praktycznie żadnej dokumentacji dla tego urządzenia. Schemat podłączenia podałem w załączniku. Po ustaleniach z ekspertami technicznymi ORANGE ustawiłem LINKSYSa w podsieci FUNBOXa.
Ustawienia
- na LINKSYS - WAN DHCP \
na FB3:
- ustawiałem dla LINKSYS - stały adres IP
- ustawiłem dla LINKSYS - DMZ
- ustawiłem zaporę sieciową na minimum
W rezultacie następuje połączenie tunelu VPN : log w załączeniu
ale żaden PING nie przechodzi do lokalizacji PRACA
Prośba o podpowiedź co może blokować połączenia wewnątrz tunelu VPN?

Połączony z 10 wrzesień 2017 14:12:48:
Trochę podobny problem z innego forum:

Zmieniam dostawcę internetu - i tu pojawia się problem. Aktualnie mam router (na rysunku 2) z publicznym adresem IP na WAN.
Zmiana dostawcy pociąga konieczność instalacji drugiego routera z gniazdem światłowodowym (1). Na routerze 1 nie ma możliwości ustawienia trybu bridge.
Aktualnie na komputerze 3 pracuje serwer VPN i serwer plików. Za pomocą UPnP na routerze 2 przekierowane są porty na serwer 3.
Jak to ugryźć aby po podłączeniu routera 1 usługi na komputerze 3 nadal działały? Trzeba ustawić DMZ na 192.168.1.2 i przekierować odpowiednie proty? Czy inaczej do tego podejść.
Konieczność podłączenia podłączenia routera 1 wynika z faktu, iż łącze publiczne jest dostarczane za pomocą światłowodu.

Połączony z 10 wrzesień 2017 14:27:23:
Inny wariant który sprawdziłem bez powodzenia (tzn tunel ustanowiony - PING BRAK)
Ustawienia
- na LINKSYS - WAN DHCP \
na FB3:
- ustawiałem dla LINKSYS - stały adres IP
- ustawiłem - NAT przekierowanie portów 4500 i 500 na LINKSYS
- ustawiłem zaporę sieciową na minimum
[img][/img]

Połączony z 13 wrzesień 2017 13:08:08:
Po dwóch tygodniach walki rozwiązałem umowę z ORANGE. Zadziwia mnie brak wyobraźni u decydentów tej firmy. W całym internecie jest masa postów nt. problemów z routingiem oraz vpn na usłudze
z FUNBOXEM 3.0. Czyżby internet światłowód 600 MB/s miał służyć tylko do gier i oglądania filmów. A co z rosnącą rzeszą osób pracujących zdalnie. Chcesz pracować w domu zdalnie zakładaj pakiet bussinesowy ze stałym IP i normalnym routerem który posiada normalną instrukcję oraz dokumentację. Ale wtedy zapominij o telewizji, ta chodzi tylko z tym nieszczęsnym FUNBOXEM 3.0.
U innych jest wolniej ale normalnie.
Brak odpowiedzi jest dla mnie wymowny.
Zamykam temat.
jfalk załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez jfalk dnia 13-09-2017 13:08
 
overflow2
Trzeba było brać ONT + Funbox 2.
A ten Funbox 3 nie ma DMZ?
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
jfalk
Ma DMZ, ale jest blokada połączeń sieciowych - problem z przekierowaniem protokołu ESP do routera z VPN
 
overflow2
Próbowałeś innych loginów niż standardowy?

Cytat

Istnieje możliwość zastosowania alternatywnego loginu w postaci:

*******@neostrada.pl - protokół ipv4, zablokowane porty: 25, 135, 137, 138, 139, 445
podstawowy-*******@neostrada.pl - protokół ipv4, zablokowane porty: 135, 137, 138, 139, 445
bez_ochrony-*******@neostrada.pl - protokół ipv4, odblokowane wszystkie porty poza przeznaczonymi na provisioning

Dostawienie sufiksu /ipv6 do loginu powoduje przełączenie na protokół ipv6.

Asus RT-AC56U FT-AIO
 
jfalk
Sprawdzę to, brzmi ciekawie, ale takich informacji nie podali nawet eksperci ORANGE którzy konsultowali problem.
 
overflow2
Eksperci orange nie wiedzą o takich rzeczach, to trzeba wydobywać z czeluści internetów.

https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=51177
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,094,753 unikalnych wizyt