29 Marca 2024 05:54:15
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.91.11.30
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Asus RT-AC68U
jurekk
chyba tak ale ...
przy tych problemach z dwa razy bym przeszedł prcedure resetu 30/30/30
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
bard4
Wczorajsze 4 godziny prób mających na celu połączenie z routerem w trybie recovery mode zakończyły się niepowodzeniem. Testy przeprowadziłem na stacjonarce (windows 10) i laptopie (windows 7). Na laptopie dodatkowo odinstalowałem antywirusa i wyłączyłem zaporę systemową. W zakładce Połączenia sieciowe wyłączyłem wszystko poza połączeniem lokalnym ethernet. Połączenie z routerem po kablu - sprawdzałem na wszystkich portach LAN dostępnych w routerze. Próbowałem z ustawieniem TCP w trybie automatycznego wykrywania ustawień sieci, próbowałem z wpisanymi ustawieniami (tutaj kilka różnych adresów IP 192.168.1.2, 192.168.1.10 itp), maska podsieci zgodna z ustawieniami na routerze z zakładki LAN. Próbowałem z wpisaną bramą, bez wpisanej bramy, z wpisanym DNS równym IP bramy, bez wpisanych DNS-y. Po 2 godz. bezowocnej zabawy wykonałem reset 30/30/30.
Wszystkie powyższe próby robiłem na wgranym najnowszym sofcie Merlin.
W kolejnym kroku wgrałem przez gui najnowszy oryginalny soft asusa.
Powtórzyłem na nim wszystkie opisane powyżej kroki.

Podsumowując - temat mnie przerósł. Specjalnie kupiłem używkę (rev. A1) żeby podziałać na alternatywnych softach a niestety jedyne co pozostaje mi do wyboru do OFW i Merlin.
Przychodzi mi do głowy to, że sprzęt jest w jakiś dziwny sposób uwalony - w normalnym trybie pracy soft działa i wszystko jest ok natomiast w trybie recovery mode router nie chce się komunikować.

Czy poza recovery mode jest jeszcze jakiś inny sposób na aktualizację softu? Podłączenie się po SSH i wgranie plików ręcznie? Jakaś opcja podłączenia np. przez USB?
 
mosfit
Jak działa to nie jest uwalony . Z nowego OFW można wgrać tomato , poprzez wgranie najpierw dd-wrt a później tomato .Sprawdzone na AC3200 . Asus poblokował coś w nowych wydaniach . Można firmware wgrać np. programem Tftpd32 - Tftpd64 , oczywiście router musi być w trybie ratunkowym .
Edytowany przez mosfit dnia 03-11-2017 07:50
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
Steel_Rat
W nowych asusach np. tym reset robisz przyciskiem WPS.
Trzymając wyciśnięty WPS, przy wyłączonym routerze, włączasz router. Czekasz póki dioda PWR nie zacznie szybko mrugać, potem zwalniasz WPS.
Co do trybu recovery, bardzo dziwna sprawa. Zrób jeszcze reset WPS'em i spróbuj ponownie dostać się przez recovery.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
bard4
mosfit czy dobrze rozumiem? Na najnowszy OFW asusa mogę wrzucić dd-wrt? Serio? Z tego co doczytałem na necie od kilku wersji asus w swoim firmware wprowadził blokadę na alternatywne softy - u mnie próbowałem tomato oraz lede i w obu przypadkach dostałem info o braku kompatybilności. Dd-wrt nie sprawdzałem? Jakaś konkretna wersja tego softu czy wystarczy pobrać najnowszą dostępną?
Steel_Rat dzięki za radę z WPS - spróbuje, a nóż zadziała.
 
mosfit
Ja wgrywałem najnowszy z gałęzi betas . Po kazdym wgraniu fw wyszyść nvram (najlepiej przez trzymanie wps)

ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2017/10-25...-rt-ac68u/
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
bard4
mosfit wgranie dd-wrt na oryginalny soft asusa rzeczywiście zadziałało. No i teraz już wiem co było przyczyną moich problemów z recovery mode. Router jest uwalony w zakresie komunikacji po LAN (kabel UTP na 100% dobry, 2 różne kompy) - sprawdzałem wszystkie porty routera. Sprawa wygląda tak, że DHCP przydziela adres (niekiedy z 2-3 minutowym opóźnieniem, czasami od razu) ale pingowanie routera kończy się tym, że na 4 pakiety przeważnie 100% nie dochodzi, czasami odpowie na 1 (zatem 75% straconych pakietów). Diody dla portów LAN na routerze po podłączeniu kabla świecą. Nie ma mowy o zalogowaniu przez web gui. W przypadku połączeń po Wifi pingi i gui śmigają bez problemu. Sprzęt jest jeszcze na gwarancji w związku z czym postanowiłem przywrócić oryginalny firmware asusa - żeby nie dawać serwisowi pretekstu do jej nieuznania. Jak pewnie wiecie nie da się tego zrobić ani z gui dd-wrt ani z gui tomato. W internetach wyczytałem, że czasami działa ze starszym firmware asusa, próbowałem też przeskoczyć na merlina (wiem, że na 100% można wgrać z merlina ofw), próbwałem zmienić rozszerzenie pliku na bin - niestety, żadna z metod nie pomogła. Znalazłem następnie jakiś tutorial w którym była mowa o możliwości powrotu do ofw z poziomu putty w lede. Z poziomu tomato wgrałem lede, router się zresetował i .... załatwiłem sprzęt na amen. Wygląda na to, że w lede wifi jest domyślnie wyłączone - brak wifi, brak komunikacji po LAN - nic już nie jestem w stanie zrobić. W poniedziałek oddaje sprzęt do saturna - orientujecie się może jak wygląda weryfikacja takiego sprzętu. W obecnym stanie nie będą się mogli w żaden sposób podłączyć do urządzenia - nie stwierdzą zatem, że coś było w sofcie zmieniane. Ale z drugiej strony może producent zostawił sobie jakąś funkcję serwisową... no cóż teraz nie mam już nic do stracenia. Najwyżej będę parę stówek w plecy. Pozdrawiam i dziękuje wszystkim którzy pomogli w moich zmaganiach ze sprzętem.

A przy okazji byłem ciekaw czy z recovery mode robiłem wszystko jak należy - poszedłem do znajomego (ma asus-a RT-N18U) wykonałem te same kroki co u mnie i zadziałało od strzału przy pierwszej próbie (dostęp do CFE mini-webserver, pingi) wszystko śmigało. Moja wina, że nie sprawdziłem u mnie od razu na oryginalnym firmware komunikacji LAN tylko działałem na Wifi, a z LANu próbowałem korzystać tylko w recovery.
 
jurekk
to juz historia, wg mnie nikt sie nei bedzie przygladał dostaniesz nowke i tyle hehe byle jej nie zafleszuj na smierc znowuGrin

Połączony z 04 listopad 2017 19:26:36:
z tomato wrócisz na OFW bez problemu puki co
flash rutera rób tylko po kablu po wifi może byc rożnie

Połączony z 04 listopad 2017 19:54:26:
no i z nowke to musisz poczekac z tomato bo dostaniesz ver E1 itp nieobslugiwane to Rmerln ci pozostanie
Edytowany przez jurekk dnia 04-11-2017 19:54
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Steel_Rat
@bard4 wiesz, że jak wymienią Tobie sprzęt na nowy to dostaniesz rev. E1. Na którym nie działa jeszcze Tomato tylko Merlin. Tylko nie masz chyba innego wyjścia..
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
lugas
Panowie - a czy są jakieś przecieki odnośnie możliwego terminu wypuszczenia tomato dla E1?
 
jurekk
nie - wszyscy liczymy ze Shibby nacieszy sie kiedyś takk żoną hehe i znajdzie czas na tomato i doda obsługę nowego sdk. Nikt inny raczej sie nie deklarował .
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,435,727 unikalnych wizyt