29 Marca 2024 01:50:39
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.239.119.159
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Router, który uciągnie min 250 mbps po wifi
Seth_
Cześć,

Moje pytanie kieruję do praktyków, tzn osób, które widziały na własne oczy, że dany router to potrafi (bo bełkot w specyfikacji można sobie darować).
Poszukuję routera do mieszkania, który obsłuży internet minimum 250 mbps po wifi. Klient będzie max 5 metrów w linii prostej od routera, bez przeszkód po drodze. Od razu uprzedzam podpowiedzi, że najprostsze wyjście (kabel) nie jest rozwiązaniem.
Wymogiem jest producent, który oferuje własną usługę ddns.
Soft alternatywny nie jest z kolei w ogóle wymogiem, tylko ewentualnym miłym dodatkiem.
Znacie taki sprzęt?
 
djwujek
Np Asus RT-AC68U
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
majkel152
nic dodać nic ująć Smile
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Seth_
Sporo narzekania na stabilność połączenia (rozłączanie) znalazłem w internetach na temat tego modelu.
A w takich pieniądzach to już stabilność jest must have.
 
Adooni
raczej tutaj nikt Tobie w 100% da odpowiedz ktorej szukasz bo to jakie polaczenie osiagniesz po wi-fi nie zalezy tylko od routerka ale i od karty wi-fi ,czasami nawet od sterownika urzadzenia, ktora masz czy w laptopie, telefonie itd.

ja moge Tobie powiedziec ze mi iPhone 5s dziala super z ASUS AC56U przy wi-fi 5GHz na sofice tomato a wystarczy ze ty bedziesz mial np soft ASUSWRT albo inny teleform np android i juz klapa. Na tym samym routerku laptop HP Zbook G3 Win10 tez super. WI-fi 2.4GHz wogole nei uzwam bo w okolicy mam z 50 sieci i jak to ma dobrze dzialac.

nie napisales rowniez czy oczekujesz tego transferu na wi-fi 2.4GHz czy 5GHz. Jak 5GHz to standard 802.11ac - AC600 wystarczy jak na 2.4GHz to juz min AC750
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Seth_
Nie pisałem nic o kliencie, ponieważ niespecjalnie ma on znaczenie (jakkolwiek to nie brzmi - tutaj to router ma dawać radę). Na chwilę obecną max co można wyciągnąć z laptopa to asus usb-ac68 i ta karta sobie na pewno z 250 mbps poradzi.
O reszcie nic nie pisałem, ponieważ wydaje mi się oczywista, tzn skoro odległość nie jest duża i brak po drodze przeszkód, to należy korzystać z 5 GHz. Uważam, że N sobie nie poradzi, więc musi być AC.
Da się precyzyjnie doradzić, ponieważ router+soft to konkretna porada. Jeśli komuś chodzi 250 mbps na asusie z OFW, to znaczy, że jest ok. Jeśli z Merlinem to też jest ok, można zainstalować. Tomato chyba odpada, bo tak jak pisałem potrzebuję darmowego ddns. Kiedyś próbowałem ustawić darmowe konto na no-ip z Tomato na wnr3500Lv2 i ciągle dostawałem maile, że jak nie kliknę linku to konto wygaśnie. Nie mam czasu ani ochoty na takie zabawy.
AC-68U jest ciekawą propozycją, tylko martwią mnie liczne negatywne opinie dotyczące stabilności. A ona musi być, router jest do skonfigurowania i zapomnienia. Nie jestem typem człowieka, który ciągle będzie sobie instalował coś nowego i bawił się kolejnymi funkcjami.
Aha, no i jeszcze odnośnie "Jak 5GHz to standard 802.11ac - AC600 wystarczy" - jakoś specjalnie mocno się na tym wszystkim nie znam, ale mam wrażenie, że jeśli sprzęt AC866 (bo zakładam, że 2x2 miałeś na myśli) nie będzie miał ctf, to nie wystarczy. No chyba, że na rynku jest tak, że wszystko co ma 2x2 ma też zawsze ctf.
 
Adooni
no wlasnie sry ze tak napisze ale tutaj nie masz racji bo kazdy router ktory ma pasmo AC da radę Smile ale wlaśnie pytanie z czym jak poczytasz forum a niestety zajmie to duzo czasu to zobaczysz jakie ludzie maja problemy. Jezeli by tak było jak mówisz to mozesz kupic prawie kazdy router (tz jakis firmowy (asus, netgear, tp-linki itd) a nie krzak ktory po portu ma AC). widziesz router zlapie takie wi-fi a przez konflikt z karta wi-fi odbiornika transfer jest beznadziejny.

dlaczego np niektorzy pisza ze maja problemy ze stabilnością WI-FI na RT-AC68U ze wzgledu na problmey router odbiornik wi-fi. Ja koledze zamontowalem RT-AC68U w domku i na 5GHz wszystko smiga w calym domku to nie znaczy ze nawet laptop tego samego producenta np z innym windows i instym sterownikiem tak bedzie dzialal.

nastepny przyklad z routerkiem RT-N12 na oficjalnym sofcie za nic nie moge go podalczyc do telewizora samsung po protu tv wogole nie wykrywa routerka a jak mam na nim tomato to bez problmenu szystko dziala.

na RT-AC56U np iPhone idzie na max predkosci a juz roczny telefon Samsung lapal tylko polowe predkosci itd.

na tym forum duzo osob pisalo o problemach z komapatybilnoscia radze poczytac albo zamawiaj router online zawsze masz 2 tyg na odeslanie Smile

a jakby co to o tych routerkach to na dobra sprawe nic zlego nie slyszalem https://mikrotik.com/ i jakby nie tomato to bym takiego mial Smile
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Seth_
Z tym zamówieniem nie jest tak prosto. Obecnie mam 120 mbps, a szansa na 250 pojawi się dopiero jak mój operator kablowy zostanie przejęty. Czyli teraz mogę przetestować max 120, a pewność chcę mieć na 250, bo nie zamierzam po przejściu na 250 znów wymieniać router. Dlatego tak zwracam uwagę na potwierdzone możliwości, bo nie mam jak przetestować.
Co do mikrotika to czytałem, że raczkują z AC i jest mocno niestabilnie. No i chyba nie mają własnego ddns.
 
shibby
tak naprawdę każdy router z AC i ARM na pokładzie da radę. Nawet bez CTFu poleci ok 320mbps, z CTFem to już zależy ale 500 lub więcej będzie.

Jak nie zależy ci na alternatywnym sofcie to Netgear R6400 jest przyjemną propozycją (tomato co prawda na niego jest ale wifi kuleje). Ze stajni Asusa zaś może wystarczyć RT-AC1200G+.

RT-AC68u jest routerem który wystarczy ci na długo z racji silniejszego procka no i gamy alternatywnego oprogramowania.

Jeżeli zaś masz konkretną gotówkę i stać cię na RT-AC3200 to polecam. Masz 3 interfejsy radiowe, z czego dwa w AC1300. Dzięki temu możesz rozłożyć obciążenie klientów na kilka interfejsów. Do wyboru: albo sam decydujesz jaki klient do którego interfejsu ma się łączyć albo używasz Smart Connect i router sam przełącza klientów tak by w teorii każdy miał jak najlepszy link. Przyda się jeżeli zamierzasz wymieniać pliki między komputerami po wifi. Dodatkowo każdy układ wifi ma własny procesor (ten router ma w sumie 4 procesory) a więc nie obciążają procesora głównego. Ponadto Tomato jest na niego bardzo dopracowane i stabilne.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Adooni
no wlanie najlepiej to brac co ma Shibby. Jak kupowalem AC56U to tez go mial ale szybko zmienil Smile

co do przetestowania sybkosci wi-fi to nie trzeba miec netu poczytaj jak np Shibby testuje https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=19420
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Seth_
Tomato to ja naprawdę mocno polubiłem gdy miałem na wnr3500lv2, ale tak jak już pisałem wcześniej, ddns to problem. Odkąd skorzystałem z ddns Netgeara nastał święty spokój w temacie. Zakładam, że nie ma opcji, żeby założyć konto ddns asusa i potem je podpiąć w tomato (i mieć pewność, że asus go nie zbanuje)?
Tak swoją drogą można zgłupieć od czytania internetu. W wielu miejscach czytałem, że jak się ma internet powyżej 100 mbps to ctf trzeba mieć. Przy 250 to miało być obowiązkowe, żeby procek wyrabiał.
 
Adooni
jak masz z porckiem ARM to nie musisz miec CTF aby 250Mbit pociagnac. Ja u siebie nie mam wlaczonego i 250Mbit lacze ciagne.

wiec nie ma przeciez problemu zeby Netgeara wybral albo ASUS i zostal na sofcie originalnym albo na ASUS wgral MerlinWRT to na dobra sprawde soft ori+ poprawki i dodatki pewnie ddns ASUS tez zadziala. Tutaj na dobra sprawe to potwierdzaja http://vip.asus.com/forum/view.aspx?i...l=RT-N66U+
tylko zgodnie z ta rozpiska MerlinWRT nie powstaje na wszystkie routerki ASUS https://asuswrt.lostrealm.ca/download

co do sprawdzenia 250Mbit po wi-fi to bardzo latwo to zrobisz polaczasz PC/Laptop po LAN udostepniasz w sieci duzy plik i go sciagasz przez wi-fi. Jakbys sie uparl to nawet przez USB pewnei sie da przy procku ARM bo potrzebujesz tylko transfer 250Mbit czyli /8 31,25 MB/s a to wcale tak duzo nie jest.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Seth_
Ciągnięcie pliku po smb na pewno będzie równoważne ruchowi po http? Nie jest przypadkiem tak, że router musi się więcej namęczyć po http?
Chodzi mi jeszcze po głowie Synology. Imponuje mi częstotliwość z jaką wydają soft z załatanymi lukami bezpieczeństwa. O supporcie Asusa naczytałem się wiele, pewnie wiecie jakie to były opinie.
Jaki zakres kanałów można ustawić na Asusach na OFW dla 5 GHz? 36-48 na pewno, ale czy więcej? Z kanałami dfs różnie to bywa w routerach.
 
grz3si3k

Cytat

Seth_ napisał(a):

Sporo narzekania na stabilność połączenia (rozłączanie) znalazłem w internetach na temat tego modelu.
A w takich pieniądzach to już stabilność jest must have.

używam od 4 lat i nie spotkałem się z takimi problemami, ale ok czytaj Internety
Nie znam stabilniejszego rutera w tej cenie, ale mogę się mylić.

Cytat

O supporcie Asusa naczytałem się wiele, pewnie wiecie jakie to były opinie.

to ciekawe, bo ja mam inne zdanie...

kanały:
i.imgur.com/dyIRSjx.png

Chyba za dużo czytasz wykopów albo pudelka
Edytowany przez grz3si3k dnia 10-05-2017 07:11
RT-AC68U
 
shibby
a jaki masz problem z DDNS? Ja używam na tomato freedns.afraid.org oraz OVH (w ramach własnej domeny). Oba od lat spisują się wyśmienicie.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Seth_
@grz3si3k nie chodziło mi o szerokość kanałów, tylko kanały do wyboru. Interesuje mnie czy ma DFS.

@shibby miałem darmowe konto na no-ip i pomimo ustawienia wszystkiego w tomato, regularnie co miesiąc dostawałem maile, że mam kliknąć albo konto zniknie. Darmowej alternatywy wtedy nie znałem, w sumie to nie znałem do dziś Smile
 
kille72

Cytat

Seth_ napisał(a):

@grz3si3k nie chodziło mi o szerokość kanałów, tylko kanały do wyboru. Interesuje mnie czy ma DFS.

@shibby miałem darmowe konto na no-ip i pomimo ustawienia wszystkiego w tomato, regularnie co miesiąc dostawałem maile, że mam kliknąć albo konto zniknie. Darmowej alternatywy wtedy nie znałem, w sumie to nie znałem do dziś Smile


Potwierdzam ze freedns.afraid.org działa bardzo dobrze.
 
shibby
IMO najlepiej jest kupić własną domenę na OVH (od nawet 11pl netto za odnowienie na rok) i samemu robić sobie tyle dynDNSów ile się chce Smile bardzo ładnie działa z tomato.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Seth_
Z OVH to nie przejdzie. Wprawdzie ceny na domeny mają bardzo dobre (sporo taniej niż obecnie płacę), ale hosting musiałbym zachować obecny. Czyli nawet gdybym kupił u nich domenę, to i tak muszę wskazać dnsy hostingowe i jest po ptakach.
 
raf1002
U mnie działa Netger R7000 podpięty do modemu UPC , prędkość 250 Mbps, czyli dokładnie taka o jaką pytasz. Mieszkanie 90m2, komp po drugiej stronie mieszkania oddzielony trzema ściankami odbiera po wi-fi pełną prędkość 250Mbps na karcie Netgear A6210.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,432,659 unikalnych wizyt