19 Kwietnia 2024 21:01:39
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.17.154.171
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
HPE MicroServer gen8
Adooni
zaczalem zabawe w postawienie serwerka - na 100% bede sie o duzo pytal i moze to sie rowniez innym przyda

moja konfiguracja
1. HPE MS gen8 https://www.hpe.com/us/en/product-cat...79860.htmlcena okolo 1000PLN
1a. Z updatowalem firmware ktory sciagnalem z tego linka http://homeservershow.com/forums/inde...-oct-2016/
2. Wlaczylem w Tomato Link Agg https://openlinksys.info/forum/viewth...rowstart=0
3. Zamontowalem RAM Pamięć serwerowa Kingston KTH-PL316E/8G i grafike Karta graficzna MSI GeForce GT 710 1GB DDR3 na krotkim sledziu
4. Dokupilem kabelek InLine SATA Kabel Floppy - 15 Pin SATA 6cm - 29660A
5. Zamontowałem dysk SSD 250GB https://images84.fotosik.pl/478/cfc99...a3amed.jpg

i teraz:
1. zrobilem 1 dyskowa maciez dyskowa SSD gdyz dysk jest podlaczony pod SATA 5 a jak nie zrobimy tego w RAID to nie bedzie bootowalne
2. Proxmax stawiam bezposrednio na hardware bez systemu operacyjnego. Meczylem sie z przygotowaniem Proxmax do instalacji gdyz caly czas pytal sie o naped CD/DVD Sad
2a. nalezy wypalic na USB obraz https://www.proxmox.com/en/downloadsuzywajac programu [url]https://rufus.akeo.ie/?locale=pl_PL[/url] i obowiazkowo ustawic "Create a bootable disc using > DD image - inaczej nic nie zrobimy bo ciagle bedzie pytal o CD/DVD Sad

Teraz zaczynaja sie pytania
1. jak skonfigurowac dysk pod Proxmax mamy poniższe opcje i ile GB na kazdą ustawić czy po protu dac np 32GB jako HDsize i reszte niech sam zrobi.

a. hdsize: This is the total drive size to be used by the Proxmox installation.
b. swapsize: This defines the swap partition size.
c. maxroot: This defines the maximum size to be used by the root partition.
d. minfree: This defines the minimum free space that should remain after the Proxmox installation.
e. maxvz: This defines the maximum size for data partition. This is usually /var/lib/vz.

2. Ustawianie IP do Proxmax Virtual Environment
czy to ma byc IP ILO, czy IP 1LAN servera
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
qba
Mam wersje z Celeron i 4GB oraz 128GB SSD i 2x 1TB HDD, testowałem xenserver oraz proxmox. W obu przypadkach coś mi nie pasowało/ nie działało.
Zainstalowałem VMware ESXI 6.0 (wersja 6.5 mi sie wywaliła, i cos poczytałem na necie że może byc problem z kompatybilnością) na karcie microsd 16gb.

Może to kwestia moich przyzwyczajeń, ale na VMware wszystko ustawiłem bez problemów dokładnie tak jak chciałem.

IP ILO to IP ILO, po to masz osobny interface aby on w zaden sposób nie wpływał na OS
 
Adooni
dobra juz wiem ze jedno skopalem i od zera musze Proxmox postawic dalem tylko 32GB na dysku a powienienem dac max cala pojemnosc Sad
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
jachu

Cytat

Adooni napisał(a):

dobra juz wiem ze jedno skopalem i od zera musze Proxmox postawic dalem tylko 32GB na dysku a powienienem dac max cala pojemnosc Sad


Ale po co calosc ?
nie musisz calosci , podziel na partycje a reszte zostaw do uzywanie np pod wirtualke .

Jeszcze jedno mam pytanko bootuje Ci sie z ssd jak podlaczysz pod zewnetrze SATA na plycie ?
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
Adooni
bootuje jak zrobisz go jako 1 dyskowa macierz - dysk SSD jest jako SATA 5

no wlasnie po to trzeba dac caly dysk aby bylo miejsce na VM - ja stawiam Proxmoxa na czysty server bez systemu i on tworzy zasob local-lvm i to wlasnie pod VM uzywa https://images82.fotosik.pl/492/a80fa...982med.png. tylko ten podzial z automatu jest do d.. 8GB na SWAP, local na instalki iso i VZDump file 58GB i local-lvm na VM 150GB.
mam teraz cos takiego

udev             10M     0   10M   0% /dev                                                   tmpfs           2.4G  8.8M  2.4G   1% /run                                                   /dev/dm-0        57G  1.2G   53G   3% /                                                      
tmpfs           5.8G   43M  5.8G   1% /dev/shm                                               tmpfs           5.0M     0  5.0M   0% /run/lock                                             
tmpfs           5.8G     0  5.8G   0% /sys/fs/cgroup                                         /dev/fuse        30M   16K   30M   1% /etc/pve


chce ustawic tak:
a. hdsize: caly dysk
b. swapsize: 20GB - ile trzeba na swap
c. maxroot: 10GB - ile na root
d. minfree: puste
e. maxvz: 20GB - to rozumeim na np ISO instalki systemow
Edytowany przez Adooni dnia 07-04-2017 22:52
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
jachu
Jutro polookam jak mam to u siebie bo sam HyperVisor to jedno a do virtualek dodajesz odpowiednie dyski Smile

Co do instalacji proxmoxa sciagnalem iso zamienilem na raw i sciagnalem soft z suse do tworzenia bootowalnego pena i od reki dziala Smile
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
Adooni
no wlasnie powyzej wkleilem screen ktory pokazuje ze Proxmox bierze z partycji local-lvm 32GB do kazdej VM. Ja chce wszystkie systemy instalowac na SSD i dodatkowo potem podpiac dyski WD RED jako na dane.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
jachu

Cytat

Adooni napisał(a):

no wlasnie powyzej wkleilem screen ktory pokazuje ze Proxmox bierze z partycji local-lvm 32GB do kazdej VM. Ja chce wszystkie systemy instalowac na SSD i dodatkowo potem podpiac dyski WD RED jako na dane.


jutro sprawdze i sprawdze to bootowanie bo mi nie dzialalo tak jak napisales .
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
Adooni
macierz 1 dyskowa na SATA5 ustawioamy z poziomu BIOS zanim zaczniemy istalowac Proxmox.

Połączony z 08 kwiecień 2017 17:11:26:
nie wiem co jest nie tak z Proxmox ale juz 2 razy sie zwiesil a dokladnie czesc zakladek jak sie na nie kliknie maja "procesing" i po zamknieciu okna przegladarki juz nie mozna sie na strone serwera wbic oczywiscie ILO dziala caly czas. Moze @qba mialess dokladnie to samo i wystepuje to z Celeronem G1610T.

wiec teraz kombinuje z ESXi 6.5 i zonowu zabawa na poczatku.
1. obraz trzeba pobrac z tego linka http://www8.hp.com/us/en/products/ser...5#tab=TAB4
2. a przygotowania bootowalnego pena wedlug tego http://www.virten.net/2014/12/howto-c...ash-drive/
3. ESXi sie instaluje ze 100 razy dluzej od Proxmox Sad

Połączony z 08 kwiecień 2017 17:39:18:
uruchomienie ESXi 6.5 po reboot zajmuje o 2min dluzej niz Proxmax 4.4 - potestuje czy ESXi jest stabilny. Serwer i tak powinnien chodzic 24/7 wiec to ze sie uruchamia dluzej nie ma znaczenia Smile
Edytowany przez Adooni dnia 08-04-2017 17:39
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
jachu
Ktore zakladki wlasnie odpalilem 5.0 proxmoxa i wszystko smiga
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
Adooni
to nie tak ze od razu nie dziala po jakims czasie po kilku h - w necie duzo o tym jest ze nawet konsola sie zwiesza. Nie sprawdzalem 5.0 jutro z rana zamontuje
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
qba

Cytat

Adooni napisał(a):

macierz 1 dyskowa na SATA5 ustawioamy z poziomu BIOS zanim zaczniemy istalowac Proxmox.

Połączony z 08 kwiecień 2017 17:11:26:
nie wiem co jest nie tak z Proxmox ale juz 2 razy sie zwiesil a dokladnie czesc zakladek jak sie na nie kliknie maja "procesing" i po zamknieciu okna przegladarki juz nie mozna sie na strone serwera wbic oczywiscie ILO dziala caly czas. Moze @qba mialess dokladnie to samo i wystepuje to z Celeronem G1610T.
(...)


Ja pisałem o problemach z ESXI 6.5 dlatego zainstalowałem wersje 6.0

Proxmox nie był u mnie tak długo zainstalowany żebym mógł sprawdzić jego stabilność.
 
Adooni
kurde z ESXi tez nie do konca jestem zadowolony bo bez instalowania Sphere ktory jest tylko na 60dni nie moge wgrac systemu na VM z ISO. I dodatkowo musialem zresetowac serwer jak przez www zrobilem ISO folder i wgralem tam 8GB bo przy probie sprawdzenia co jest na dysku pisal mi - sprobuj pozniej informacja niedostepna. Po resecie wszystko jest OK. Chociaz to moglo powstac po zalozeniu VM i moze akurat ESXi wymaga reboot w takiej sytuacji.
poza tym jest stabilny jak skala.

jutro jeszcze XenServer sprawdze
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
jachu

Cytat

Adooni napisał(a):

to nie tak ze od razu nie dziala po jakims czasie po kilku h - w necie duzo o tym jest ze nawet konsola sie zwiesza. Nie sprawdzalem 5.0 jutro z rana zamontuje


zapuscilem go na noc zobaczymy jutro rano.
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
qba
60dni ale jak wpiszesz klucz to jest juz bez limitu, ja po zalozeniu konta u nich w celu pobrania obrazu dostałem klucz i go dodałem a nastepnie ogracznienie zniknęło.

chyba ze cos zle zrozumialem
 
Adooni
ale mowisz o kluczyku do ESXi czy do vSphere? Do ESXi to mam na wieki ale problem z tym ze z ich stronki nic nie moge sciagnac naciskam dowload i nic sie nie dzieje. EsXi mam ze stronki HPE Smile

cos robie nie tam bo jak zkladam VM to za nic nie chce mi zaistalowac VMware tool moge na to klickac i klickac i nic sie nie dzieje. Wiec nie znalazlem zadnego sposobu aby zainstalowac system na VM bo nie widze zadnej takiej opcji Smile

Połączony z 08 kwiecień 2017 22:30:17:
OK wciaz nie moge zaistalowac tego VMware tool ale po dodaniu CD moge wybrac ISO z folderu z systemem i zainstalowac soft np CentOS
Edytowany przez Adooni dnia 08-04-2017 22:30
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
manius
Mam pytanie vmware vsphere hypervisor 6.5 jest tylko na 60 dni pisze free?

Czy można pobrać bez zakładania konta?

Chciałem przetestować obecnie używam kvm + konsola a tu trzeba zakładać konto aby pobrać.
Pozdrawiam Marcin

 
Adooni
nie/tak na 60dni. konto musisz zalozyc jak chcesz z ich stony pobrac. Mozesz pobrac bez konta np z torrentow. Ja kombinuje zeby to bez vsphere dzialalo i jest OK.
Na 100% vSphere jest platne bo na tym zarabiaja Smile http://www.vmware.com/products/vspher...phere.html

niestety kilka dni przerwy sobie zalatwilem Smile
1. GF 710 jak wiekszosc NVidia poza Quattro nie obsluguje pass-trought wiec karta juz powedrowala do innego koma - bede przyszlosciowo szukal karty AMD Radeon bo one to obsluguja.
2. pobawilem sie w zmiany z sieciowkami no i zablokowalem sobie dostep do gui z poziomu www Sad - zmienilem IP zarzadzajace na VM bo chcialem uzsykac efekt LACP no a ze moj monitor ma tylko wejscia DVI-I wiec aby podlaczyc D-SUB musialem zamowic specjalna przejsciowke a zanim do mnie dotrze to kilka dni potrwa. Nie wiem jak w ESXi ustawic aby LAN1 i LAN2 spiac dla VM i aby LAN1 zostal jako zarzadzajacy.

Co do mojego porownania Proxmox vs ESXi to w Proxmox duzo latwiej wszystko skonfigurowac, ma wiecej zaawansowanych opcji, latwiej wgrac ISO na serwerek i z niego bootowac instalki itd ale z jakichs powodow jest niestabilny wiesza sie po pewnym czasie nawet consola. Szukalem w necie i to pojawilo sie na dlugo przed wersja 3.0 i wciaz jest w wersji 4.4 (5.0b nie sprawdzalem i bety nie zamierzam testowac). ESXi dla mnie duzo trudniej skonfigurowac i jak pisalem wczesniej bootuje sie 2min dluzej ale jest stabilny jak skala. Szkoda ze nie poinformowal mnie ekranem ostrzegawczym przy zmianie ustawien sieciowki Smile.
Edytowany przez Adooni dnia 09-04-2017 10:41
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
qba
ad 1. masz może liste kart AMD które obsługująpass-trought?
ad 2. klikasz prawym na utworzony data center i nastepnie browse (nie mam obecnie dostepu) i juz tam wrzuciasz pliki ISO, które później montujesz do VM - wg. mnie bardzo łatwy sposób, nie wiem jak było na Proxmox
 
manius
nie/tak na 60dni ?
Pozdrawiam Marcin

 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,176,545 unikalnych wizyt