23 Kwietnia 2024 16:24:33
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [551]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.134.107
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
QNAP TS-212P czy WD MY CLOUD
paweu54
Witajcie,
chciałbym założyć sieć domową w moim mieszkaniu opartą na dysku sieciowym, myślałem o zakupie Qnap'a TS-212P z jednym dyskiem WD red 2 tb(w przyszłości mam zamiar dokupić drugi), bądź WD My cloud 2 tb. Co możecie powiedzieć o tych dwóch dyskach oraz o ich wydajności? Warte swojej ceny?
Tu nasuwa się kolejne pytanie z jakim routerem powinien taki dysk współpracować, rozumiem, że ma być to router ze standardem AC, myślałem o Asusie RT-AC1200g+, ale mam wątpliwości co do kompatybilności wspomnianego Qnapa z tym urządzeniem. Może ktoś z was wypowiedzieć się w tym temacie? Bądź zaproponować jakieś inne rozwiązanie?
Jeżeli chodzi o dostawcę internetu to będzie najprawdopodobniej Supermedia bądź UPC.
Z góry przepraszam, jeżeli umieściłem post w nieodpowiednim miejscu na forum, w takim przypadku proszę o przeniesienie.
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!
 
kille72
WD MY CLOUD = zabawka z 1 kieszenią

Minusy
All-or-nothing for NAS backup
Java-based web browser access can be frustrating
No support for iCloud or SugarSync
Mobile apps can only selectively stream
PC and Mac apps a little slow
Setup needs more work
No way to access admin securely outside of network
The My Cloud mobile app's streaming function is very limited and can only display content by folders.
 
paweu54
Czytałem dużo o MY CLOUD i użytkownicy właśnie cenili sobie prostotę w tym urządzeniu, dlatego byłem ciekawy czy warto iść tą drogą.
Ktoś mógłby się podzielić opinią na temat Qnapa TS-212P? Oraz powiedzieć coś na temat routera który mógłby z nim fajnie współgrać?
 
balagaan
weź też pod uwagę synology np 215j. albo jak dołożysz to np qnap 251 na celeronie.
To już o klasę wyżej sprzętowo, a możliwości wzrastają 4x.
router to osobny temat, zależy co potrzebujesz,
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
majkel152
wd cloud to kaleki szajs, bierz normalny nas qnapa czy synka czy asusa czy taniego i dobrego netgeara lub coś zmajstruj sam Smile
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
paweu54
Zainteresował mnie ten 251, duża jest różnica wydajności między 212p a nim?
Dodam, że wykorzystywałbym go na laptopie, komputerze, raspberry, telefon i telewizor jako centrum rozrywki filmy, zdjęcia itd oraz sporadycznie FTP.
Od routera oczekuję przede wszystkim niezawodności, w miarę przyzwoitego wifi oraz wykorzystywania w pełni NAS. Nie chciałbym z drugiej strony jakoś bardzo na nim przepłacać. Oczekuje czegoś z dobrym stosunkiem ceny do osiągów.
Odrzuciłem już pomysł zakupu My Clouda
 
Adooni
ja to bym HPE MS gen8 zaproponowal i postawil na nim np freeNAS
https://www.morele.net/serwer-hewlett...21-868923/
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
balagaan
nie wiem jaka jest wiedza kolegi paweu54 ale ja od nasa oczekuję niezawodności i bezpieczeństwa danych. pomijając awarię dysków, przy nieodpowiedniej wiedzy bardzo łatwo jest w przypadku freenas, czy też hp o błąd.
na początek zalecam zawsze synology, dla ambitniejszych qnap.
Qnap 251 to bardzo rozsądna propozycja. Daje dużo możliwości i wykracza poza ramy standardowego nasa, bo posiada również wyjście hdmi.
212p sobie odpuść, to zabawka która po chwili poprzez ograniczone możliwości zacznie denerwować.

co do HP to bardzo fajny sprzęt i jeżeli masz podstawową wiedzę to postaw na nim xpenology, to będzie najlepszy stosunek cena/jakość.
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
paweu54
A więc postanowiłem zamówić Qnap TS-251 wraz z dyskiem WD red 2 TB. Dziękuje wam za wszystkie propozycje. Moja wiedza zarówno o dyskach sieciowych jak i routerach jest na poziomie początkującego Smile, ale jestem dosyć mocno obeznany w komputerach, więc myślę, że dam sobie rade z konfiguracją Qnapa.
Teraz sprawa routera. Moglibyście zaproponować jakąś ciekawą opcje, która wykorzysta możliwości Qnapa oraz będzie stabilna(Bez resetów, w miarę szybkie uruchamianie itp)? Będzie on obsługiwał mieszkanie ok 50 metrów kwadratowych.
 
balagaan
czy wszystkie urządzenia są po wi-fi ?
czy masz infrastrukturę lan w mieszkaniu ?
Ja miałem na podobnym metrażu ASUSa ac56u i byłem bardzo zadowolony do łącza 100/10. Teraz wiem, że chyba już nie jest dostępny, ale można wyrwać używkę, co uważam za rozsądną propozycję.
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
paweu54
Komputer, raspberry po lan,
laptop, telefon i telewizor pod wifi
Posiadam, więc nie będzie problemu z podłączeniami i kablami.
Poszukałem i znalazłem na OLX za dobrą cenę tego asusa. Widziałem dużo pozytywnych opinii na jego temat. Wydaje mi się, że już zadecydowałem co wybrać. Dziękuje bardzo za pomoc!

Połączony z 11 kwiecień 2017 16:36:30:
Witajcie ponownie, zakupiłem ten dysk i jestem z niego bardzo zadowolony, lecz mam kilka pytań. Po pierwsze chciałbym wymienić w nim kość ram i tu pojawia się pytanie, jakie pamięci są z nim kompatybilne. Mam okazje kupić w miarę tanio 4gb ddr3l kingston hyperx impact cl 11 z taktowaniem 1866. Czy dysk automatycznie obnizy taktowanie pamieci? Czy wymiana pamieci moze okazac się fiaskiem?

Połączony z 11 kwiecień 2017 16:39:58:
Kolejnym pytaniem jest organizacja plików dysku. Wchodzac do niego przez explorera widnieje podział na video, music i photos. Da się wyłączyć to automatyczne segregowanie plików. Zależy mi, aby były widoczne tylko folder stworzone przeze mnie.
Edytowany przez paweu54 dnia 11-04-2017 16:39
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,261,444 unikalnych wizyt