28 Marca 2024 20:25:46
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.206.160.129
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
router 3g - zagwostka
ramzi
Witam

Wymyśliłem sobie , że chce mieć wifi w aucie. I chciałbym zrobić tak że podepne go pod zapalniczke i chciałbym aby w momencie jak dostanie zasilanie to żeby w tym momencie router sie uruchomił i nawiązał połączenie 3g.

Czy ktoś może wie który z mobilnych routerów posiada taką funkcjonalność ??
Posiadam mobilnego huaweia ale niestety , trzeba go uruchamiać przyciskiem :/

pozdrawiam,
Ramzi
Netgear WNR3500L + Tomato 1.28.9050 NDUSB MIPSR2 BETA 20 + HP DeskJet Ink Advantage K209a + Synology DS-107
 
g_betiuk
Huawei CarFi?
 
ramzi
o super, nawet nie wiedziałem , że coś takiego istnieje, To będzie idealne .

Dzięki za pomoc
Netgear WNR3500L + Tomato 1.28.9050 NDUSB MIPSR2 BETA 20 + HP DeskJet Ink Advantage K209a + Synology DS-107
 
qba
http://www.benchmark.pl/testy_i_recen...-test.html

a w nim :

Cytat

Proces konfiguracji jest bardzo prosty. Po włożeniu karty SIM i umieszczeniu routera w gnieździe 12 V wystarczy przytrzymać przycisk na górze i urządzenie włączy się.


na ceneo również jest opinia wg. której należy nacisnąć przycisk aby włączyć
 
ramzi
eh, czyli dalej musze szukać :/
Netgear WNR3500L + Tomato 1.28.9050 NDUSB MIPSR2 BETA 20 + HP DeskJet Ink Advantage K209a + Synology DS-107
 
RaTaJ
a router usb z modem 3g ?
 
ramzi
router z modem ok, tylko jaki będzie automatycznie sią włączał po podpięciu zasilania ??
Netgear WNR3500L + Tomato 1.28.9050 NDUSB MIPSR2 BETA 20 + HP DeskJet Ink Advantage K209a + Synology DS-107
 
Adooni
nie wiem czy znajdziesz cos pod zapaliczke zeby nie trzebabylo wlaczac gdyz w niektorych samochdach prad w zapalniczce jest caly czas Smile Pewnie nikt takiego urzadzenia nie zrobi bo pracujac przez cala noc na wylaczonym zaplonie z rana wlasciciel moglby pojazdu nie uruchomic.

ja tam wole w swoim telefonie wlaczyc hotspota Smile
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
proper
Mobilny Huawei e5170 jak wyjmiesz z niego baterie(bezinwazyjnie) to po podaniu zasilania sie sam uruchomi a po zabraniu zgasnieSmile.
W orginalnym zestawie tylko zasilacz ale router dziala na 12V.
Nie mobilny Huawei 5180 (bez bateri) reszta j.w.
Oba LTE
 
ramzi

Cytat

Adooni napisał(a):

nie wiem czy znajdziesz cos pod zapaliczke zeby nie trzebabylo wlaczac gdyz w niektorych samochdach prad w zapalniczce jest caly czas Smile Pewnie nikt takiego urzadzenia nie zrobi bo pracujac przez cala noc na wylaczonym zaplonie z rana wlasciciel moglby pojazdu nie uruchomic.

ja tam wole w swoim telefonie wlaczyc hotspota Smile


W moim aucie zapalniczka działa tylko jak jest przekręcony kluczyk. poza tym jeśli u kogoś zapalniczka podaje prąd cały czas to zawsze da się pdopiąć pod coś co dostaje prąd w aucie razem z zapłonem, więc to nie stanowi problemu.

Jeśli wolisz włączać hotspota w telefonie , twój wybór.
Tylko u mnie to po jakimś czasie bym się chyba zniechęcił.
Mam radio 2din z androidem, tam mapy google, yanosik, spotify , videostar, to wszystko potrzebuje neta i stąd chciałbym coś co będzie go automatycznie po odpaleniu auta dostarczać. Szkoda byłoby mi drenować baterii telefonu na takie codzienne zabawy.

Połączony z 16 marzec 2017 18:38:40:

Cytat

proper napisał(a):

Mobilny Huawei e5170 jak wyjmiesz z niego baterie(bezinwazyjnie) to po podaniu zasilania sie sam uruchomi a po zabraniu zgasnieSmile.
W orginalnym zestawie tylko zasilacz ale router dziala na 12V.
Nie mobilny Huawei 5180 (bez bateri) reszta j.w.
Oba LTE


Hmm, dzięki wielkie za podpowiedź , jest to już jakiś trop.

Sam znalazłem jeszcze jedno urządzonko : TP-link MR3020 ,ładowarka jest na USB, tylko muszę jeszcze znaleźć info jaki prąd jest wymagany, żeby mieć pewność, że to ogranie ładowarka z zapalniczki. Ciekawy jestem tez jak ten router się sprawuje, bo z tp-linkami jest różnie, a gargoyle to tam raczej się nie da wrzucić.

pozdrawiam,
Ramzi
Edytowany przez ramzi dnia 16-03-2017 18:38
Netgear WNR3500L + Tomato 1.28.9050 NDUSB MIPSR2 BETA 20 + HP DeskJet Ink Advantage K209a + Synology DS-107
 
pawelxx
podpowiem ci co zastosuj : Asus RT-N10U i dowolny modem USB wszystko śmaiga. On ma zasialnie 12V wiec bez problemu pod zapalnicze podpinasz lubi pod kabel od zaisilania anteny w radiu.
Tak zrobiłem u Ojca w samochodzie.
UI siebie mam Asusa DWL500 ale on ma zasilanie 5V wiec przez stabilizator musiałem mu podawać zailanie (koszt 1 stabilizatora okolo 3zł)
 
tamtosiamto

Cytat

pawelxx napisał(a):

podpowiem ci co zastosuj : Asus RT-N10U i dowolny modem USB wszystko śmaiga. On ma zasialnie 12V wiec bez problemu pod zapalnicze podpinasz lubi pod kabel od zaisilania anteny w radiu.
Tak zrobiłem u Ojca w samochodzie.
UI siebie mam Asusa DWL500 ale on ma zasilanie 5V wiec przez stabilizator musiałem mu podawać zailanie (koszt 1 stabilizatora okolo 3zł)
a po co taki klamot? TL-MR3020 styknie, a i z usb go zasilisz z zapalniczki i gargoyle na nim idzie, oczywiscie nie oryginalny tylko stad https://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/att...nt/ar71xx/
nic nie mam
 
nav
mr3020 może mieć za słaby prąd dla zewnętrznego modemu usb, już lepiej nexx wt3020 z aliexpress.
Ovislink WL-1600GL @ tomato by Shibby
Tp-link mr3220 @ mifi by Obsy + huawei e3372h mod
 
tamtosiamto

Cytat

nav napisał(a):

mr3020 może mieć za słaby prąd dla zewnętrznego modemu usb, już lepiej nexx wt3020 z aliexpress.
uf, dobrze ze o tym nie wiedzialem, bo bym nie sprobowal Smile a na serio chodzilo mi tak pare tygodni bez zwisow na gargoyle z linka podanego wyzej, na ladowarce od telefonu
nic nie mam
 
nav
Dlatego napisałem, że może, ale nie musi. Jeśli nadajnik jest blisko, to modem nie potrzebuje dużego prądu, ale jeśli jest daleko, a sygnał słaby, to może wystarczyć. Dla przykładu taki e3372 bierze w porywach 0,7-0,8A. Tp-linki, zgodnie z usb 2.0, odcinają przy ok. 0,5A. Na tym samym forum, co linkujesz, robili testy.
Nexx ma usb zmostokowane z zasilaniem. Jest też tańszy.
Ovislink WL-1600GL @ tomato by Shibby
Tp-link mr3220 @ mifi by Obsy + huawei e3372h mod
 
pawelxx

Cytat

tamtosiamto napisał(a):

Cytat

pawelxx napisał(a):

podpowiem ci co zastosuj : Asus RT-N10U i dowolny modem USB wszystko śmiga. On ma zasilanie 12V wiec bez problemu pod zapalniczke podpinasz lubi pod kabel od zasilania anteny w radiu.
Tak zrobiłem u Ojca w samochodzie.
UI siebie mam Asusa DWL500 ale on ma zasilanie 5V wiec przez stabilizator musiałem mu podawać zasilanie (koszt 1 stabilizatora okolo 3zł)
a po co taki klamot? TL-MR3020 styknie, a i z usb go zasilisz z zapalniczki i gargoyle na nim idzie, oczywiście nie oryginalny tylko stad https://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/att...nt/ar71xx/



A po to że leżał jeden u mnie w szufladzie wiec po co miałem inny stosować i wydawać niepotrzebnie pieniądze?
Drugiego kupiłem za 30zł wiec znajdź mi mobilny zestaw w tej cenie.....


Moje radio ma obsługę USB Modemów ale gubi go po jakimś czasie (pewnie za mały amperaż na modem przez USB) i dlatego zastosowałem to rozwiązanie/
 
ramzi
super, dzięki wszystkim za podpowiedzi,
będe miał teraz nad czym myśleć.
TP-Link mr3020 jest bardzo ciekawy, choć faktycznie na niektórych forach co niektórzy skarżą się na słabe zasilanie "lepszych" modemów lte.
Nexx WT3020 + gargoyle też wydaje się dobrą opcją, nawet znalazłem go na gearbest za 11 $ , w tym przypadku nawet używanego tp-linka będzie ciężko znaleźć w tej cenie.
Asus RT-N10U też jest dpobrą opcją ze względu na zasilanie, lecz niestety szkoda ze nie jest ciut mniejszy
Netgear WNR3500L + Tomato 1.28.9050 NDUSB MIPSR2 BETA 20 + HP DeskJet Ink Advantage K209a + Synology DS-107
 
Adooni
jest jeszcze cos takiego.
http://www.ebay.com/itm/300Mbps-3G-4G...5477&rt=nc
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
ramzi
heh, ciekawe , wyglada dosc pancernie, pewnie tez wytrzyma wwysokie temp, panujace w aucie, tylko za duze Wink

Znalazłęm jeszcze takie cudo - GL-AR150 http://www.gl-inet.com/ar150/ . ma wymienialna antene, duzo flashu i ramu , fajne .
Ale jak na razie mozliwosciami i ceną wygrywa chyba nexx WT3020 , tylko ze na to trzeba czekać :/ , na alledrogo zdecydowanie za duża przebita.
Netgear WNR3500L + Tomato 1.28.9050 NDUSB MIPSR2 BETA 20 + HP DeskJet Ink Advantage K209a + Synology DS-107
 
kamilj
Nie masz w radiu wyjścia USB żeby podłączyć do niego modem 3g/LTE?

Szukałem ostatnio radia 2din z Androidem to takie rozwiązania są dostępne i z opinii osób które kupiły sprawdzają się.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,426,499 unikalnych wizyt