19 Marca 2024 04:29:29
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Optware na CIFS [42]
· [Howto] Xpenology... [7]
· RT-AX56U - Status... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
34.204.181.19
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
ASUS RT-AC87U - Kilka pytań
mleko64
Witam ponownie!

Mam kilka pytań do Was odnośnie tego routera. Stałem od kilku dni szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem tego routera, i nie dają mi żyć kilka rzeczy:

1) Gdy router sobie pracuje bez podpiętego dysku, to ilość zajętej pamięci RAM przez router oscyluje w granicach 50MB - 60MB. Po podpięciu dysku wartość ta skacze do 230MB! To jest prawie cała dostępna pamięć RAM tego urządzenia. Czy to jest normalne zachownie? Zauważyłem po czasie, że później ta wartość spada do około 70MB - 80MB.

2) Wydaje mi się, że dioda sygnalizująca pracę radia 5GHz działa trochę dziwnie. Inne diody (2,4GHz, WAN) ładnie "mrugają" z różną częstotliwością gdy dane są przesyłane, a właśnie dioda 5GHz tylko mruga w stałym odstępie (załącza się, mija sekunda (może trochę krócej), gaśnie, mija ten sam odstęp czasu i znów się zapala, i tak w kółko). Nie "mruga" tak szybko i różnie jak pozostałe, tylko cały czas tak samo, w tym samym tempie. Czy to jest normalne zachowanie w tym modelu?

3) Uruchomiłem sobie media server, podpiąłem dysk twardy, wybrałem katalog z którego mają być brane multimedia, zapisałem zmiany. Wbijam na TV, patrze, serwer widoczny, wszystko super, dostęp do plików mam, filmy się włączają (nawet napisy działają), nic nie zrywa, wszystko działa super (banan na twarzy) i nagle po obejrzeniu może z 15 min materiału, film gaśnie, dostaję komunikat na TV "Urządzenie X zostało odłączone" (X - nazwa serwera) no i już go nie mam w TV na liście. Myślę sobie "dobra, może coś tam mu nie zagrało", więc zrobiłem reset, uruchomiłem ponownie TV i router, serwer znów widoczny, oglądam i mniej więcej po tym samym czasie znów to samo. Może ktoś spotkał się z taką przypadłością i podzieli się informacją z czego to wynika? Może jakieś dodatkowe ustawienia?

4) Specjalnie na noc zostawiłem dysk twardy podłączony do routera, aby sprawdzić czy dysk twardy zostanie wyłączony. Rano się obudziłem, ale dalej się kręcił. Jest jakaś funkcja, aby podczas nieaktywności dysku go wyłączać? Dodam, że na którejś tam zakładce (nie pamiętam dokładnie) była opcja by w sekundach ustawić spindown. Ustawiłem tam wartość 300.

5) Czy aby korzystać z dodatkowych opcji, jak AiDisk, Cloud, Download Master, zarządzenie urządzeniami podłączonymi do routera (np wybudzanie), poprzez różnego aplikacje na smartfony, trzeba posiadać zewnętrze IP? Czy chmura nie działa tutaj tak, że zakładamy konto gdzieś w ASUS-sie i dane do logowania wklepujemy w router i potem z poza domu gdy wbijemy na stronę ASUS-a i się zalogujemy, to mamy dostęp do plików?

Dodam jeszcze, że posiadam wgrany soft RMerlina w najnowszej dostępnej wersji na czas pisania tego postu.

Dziękuję i pozdrawiam!
 
Adooni
RAM jest wykorzystywany podczas pracy dysku jako SWAP i to normalne ze zwiekszy sie wykorzystanie RAMu

Jaki system plików masz na dysku podpietym pod router?
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
mleko64
Dysk działa pod system plików NTFS.
 
Adooni
to jest bardzo nieszczesliwy format pod routerki. Duzo bardziej w porownaniu do EXT obciaza procesor.

Sformatuj dysk np programem gparted (jest dostepny np w Hirens boot CD http://www.hirensbootcd.org/download/) na ext4 i wtedy potestuj.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
mleko64
Okej, jak wrócę do domu to spróbuje to ogarnąć na systemie plików EXT. Dzięki za podpowiedź. To czekam w takim razie jeszcze pozostałe odpowiedzi Smile
 
Adooni
ja niestety nie pomogę bo od razu zmieniam soft na tomato a pod ten niestety nie ma wiec takich roterkow nei kupuje Sad

mozesz wgrac soft AsusWRT-Merlin
https://asuswrt.lostrealm.ca/download
to soft ASUS z poprawkami jakby tomato nie bylo to pewnie bym go uzywal Smile

info o zmianach i instalacji (ogolnie to wgrywasz jak normalny soft ASUS)
http://drivers.softpedia.com/get/Rout...C87U.shtml
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
mleko64
Posiadam już w grany ten soft (pisałem w 1 poście), ale dzięki za pomoc Smile
 
VANT
wgraj oficjalny soft od asusa bo RMerlin działa dziwnie na 87u (merlin eksperymentuje z busyboxem i są różne jaja). Też miałem problemy z dyskiem na merlinie, po wgraniu asusa problem ustąpił.
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 31

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

Adooni
18-03-2024 19:15
@p4v3u Ciezko powiedziec sam pewnie będziesz miusiał sprawdzić. ja u kumpla a AC68Uwyciągnąłem okolo 400 Mbit przy laczy 500 wiec sie nie bawilem i dla niego bylo to akcepowalne

Adooni
18-03-2024 19:12
a masz ustawione Sync to AiMesh Node na router only?

tamtosiamto
17-03-2024 13:11
czy uzywa ktos aimesh asusa? Mam siec goscinna, ktora ma niby korzystc tylko z glownego rutera, a korzyst tez z noda i ciul wie czemu , glowny do dslac68u, nod ac66b1

p4v3u
15-03-2024 19:47
Dzień dobry, dawno tu nie zaglądałem. Czy stary AC68 do FTTH od Orange 900/300 pozwoli w pełni wykorzystać pasmo? Do autoryzacji za ONT konieczne ustawienie VLAN35 na WAN i PppoE-client.

maxikaaz
10-03-2024 10:22
Tak tylko tu zostawię, jako ciekawostkę Wink https://kittenlabs
.de/real-gaming-ro
u...ng-router/

shibby
12-02-2024 11:03
MTU zależy od typu połączenia. Inne jest dla połączenia kablowego inne dla wdzwanianego (pppoe)

PanRatio
11-02-2024 10:02
Jak podłączę Funboxa6 do światłowodu, to ma MTU 1540, a we FreshTomato max to MTU 1500 i samo zmienia na 1492. Tak ma być?

tamtosiamto
04-02-2024 10:36
jakby cos, to mam w dobrej cenie dir868l juz przerobiony na AC66U_B1 Grin i ac56u przerobiony na ac68u(dziala aimesh) tyle ze z wlacznikiem na zapalke Smile

Adooni
03-02-2024 10:36
widze ze oba sa na aledrogo i u nas mozesz sprawdzac w dziale sprzedam

70,120,786 unikalnych wizyt