26 Kwietnia 2024 11:26:12
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.30.253
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Pomoc przy wyborze Rutera Asus
denzel_29
Witam,

Posiadam ruter RT-AC51U który nie najlepiej się spisuje w moich warunkach. Modem jest zainstalowany na strychu w domu z poddaszem. Pomiędzy strychem a częścią poddasza jest lekki strop drewniany z wełną mineralną i folią strotex Al 180. Pomiędzy poddaszem a parterem jest strop akermana 20cm. Miejsce rutera może dość niefortunne no ale tam dochodzi linka ze światłowodem i jest komwerter światłowód- lan oraz skrzynka ze switchem z którego rozchodzą się przewody LAN.
Po przewodzie jest wszystko ok, tylko tak gdzie najbardziej mi zależy tzn parter najwięcej się przebywa i łączy się z netem bezprzewodowo. Ruter posiada 2,4 i 5 ghz ale z 2,4 wyciągam tylko 4Mbps na telefonach czy tablecie. Na laptopie jest trochę lepiej bo 9Mbps. Na poddaszu potrafię wyciągnąć 30-40Mbps no ale tam właściwie to tylko przebywam w nocy.
Sygnał 5Ghz praktycznie nie istnieje. Telefon łapie bardzo słaby sygnał który jest zrywany przy zmianie położenia ręki. Męczy mnie to niemiłosiernie. Miałem też budżetowego tp-linka wr-841n który miał o wiele lepszy sygnał na gargoyle lecz zrywa mi połączenie na youtube i to po kablu.
Chciałbym zmienić ten ruter na RT-N18u bo zależy mi na silnym radiu. Rozważam też model RT-AC 1200G+. Nie wiem który będzie lepszy, a możę jeszcze coś innego. Ma być stabilne i dobrze aby było można wgrać tomato. Obecnie mam tylko jedno urządzenie na 5Ghz bo takie urządzenia jak telewizor czy dekoder jest po kablu.
Mieszkam w jednorodzinnym domu. Przy skanowaniu widzę może ze 3 słabe sieci z okolicy.
RT-N18u można kupićza 279zł, model rt-ac 1200g+ jest trochę droższy. Najważniejsze aby najlepiej działał w moich warunkach.
 
pedro
Jako użyszkodnik RT-N18U odradzam ten model ze względu na słabe (w znaczeniu zasięgu) radio.
Porównując do starenkiego klasyka WRT-54G, to niebo a ziemia Sad

Toczyła się tu ostatnio rozmowa o sprzęcie z dobrym zasięgiem: poszukaj, mowa była o urządzeniach ubiquiti (UniFi UAP różne wersje).
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
jurekk

Cytat

denzel_29 napisał(a):

Ma być stabilne i dobrze aby było można wgrać tomato.


Na rt-ac 1200g+ nie ma tomato
rt-n18u - mie ma 5G

nastepny godny zastanowienia z toamto ale z jescze wiekszymi bolaczkami mlodosci router to r6400 za okolo 450 PLN
Z tych co maja toamto najbardziej sensowny i ekonomiczny wybor dla ciebie to rt-n18u niemniej jak pisza uzytkownicy byc moze nie spelni wszytkich twoich wymagan i sie zastanow bo jak chesz miec dobry sygnal to instalcja AP po kablu bedzie lepsza niz wymaina routera

natomiast tak posadanie tomato tak dla niektorych jes tbezcenne haha Grin

Połączony z 06 luty 2017 11:33:29:
o cos takiego proboj zrobic ze swoimi dwoma routerami https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=14047
Edytowany przez jurekk dnia 06-02-2017 11:33
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
denzel_29
Nie spodziewałem się, że N18 ma słabe radio, a już miałem go kupować ale się wstrzymałem aby się o niego zapytać. Niby większe anteny z to powinno to działać szybciej. Nie oczekuję cudów. Poziom 40Mbps było by już dobrze. To już tp-link wr841n chodzi mi lepiej niż ten ac51u. Chciałbym zminimalizować ilość urządzeń. Zależy mi też na harmonogramie wifi. W nocy mam wyłączone aby nic nie siało. AP nie posiadam no chyba ,że użyję wr841N + dodatkowy switch bo w miejscu gdzie będzie stał nie mam jż wolnego LAN. Tylko nie wiem czy nie będzie mi zrywał połączenia. nie sądziłem, że będzie taki problem urządzeniem z dobrym zasięgiem.

Połączony z 06 luty 2017 12:04:52:
Z tym co mam to nie wyjdzie mi to co chciałbym osiągnąć.
TP-link jako ruter się nie nada bo mi zrywa połączenie. Jako AP też niedobry bo nie ma harmonogramu wifi. Ma za mało pamięci aby dograć wifi scheduler dla gargoyle.
Edytowany przez denzel_29 dnia 06-02-2017 12:04
 
jurekk
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=18177
Shibby g o testowal i na toamto przez dwie sciany i 6 metrow czyli cos ja ku Cibie na OFW miał l 11 MB/s a na tomato 10 MB/s t osa mse odowiedz czy wystracza ci cos takiego
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
hermes-80
Nie rozumiem ludzi, którzy stawiają router na strychu - i przez klatki faradaja puszczają sygnał oczekując cudów- cudów nie ma i nie będzie - wifi to komunikacja radiowa i to w dodatku dwukierunkowa. Nie wystarczy mieć radio, które wypali ci dziurę w suficie ale tez radio lapka taką sama dziurę musi palić.
Jedyne sensowne rozwiązanie to kabel w punkcie braku sygnału i AP najlepiej Unifi.

Nie chce mi się wywarzać otartych drzwi i rozpisywać się dalej na ten temat.

Oczywiście różnica miedzy radiami producentów w jakimś stopniu jest uzależniona od dopracowania konstrukcji i sterowników jak i bardziej kompatybilny ten system z radiem lapka. Ale to trzeba kupić wszystkie router-y i badać empirycznie, a nie ze ktoś ci coś poleci bo wszystko będzie działać inaczej w twoim domu - szczególnie w niesprzyjających warunkach.
Edytowany przez hermes-80 dnia 06-02-2017 12:43
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
denzel_29
Hermes-80
Nie planowałem mieć radia Wifi na strychu bo budując dom miałem mieć internet radiowy z antenąna 5Ghz z ruterem zewnętrznym. Kablem to wszystko idzie na strych gdzie jest cała skrzynka (switch, telewizja , sat) i stamtąd kablem idzie do poszczególnych pokoi. Dostawca się zmienił i mam światłowód i kable mam pociągnięte już tam. Tego już nie zmienię. Teraz aby mieć jak najmniej urządzeń chcę mieć przynajmniej 20-30Mbps po wifi i harmonogram wifi aby mi nie promieniowało gdy śpię. AP z tp-linka nie zrobię bo gargoyle nie ma wifi a ilość pamięci nie pozwala mi na dogranie.
Skoro mam kupować inny AP to lepiej sprzedać to co mam i kupić coś sensownego.
Jurekk. Nad tym Asusem RT-18U się zastanawiałem ale pedro napisał, że ma słabe radio.
Wystarczyło by aby miał takie radio jak w zwykłym TP-Link WR841N bo na nim wyciągam ok. 30Mbps.
Czy ten RT-18U ma lepsze czy gorsze radio od mojego WR841N? Jeśli ma przynajmniej takie samo to biorę go śmiało.
 
jurekk
z obecnych budzetowych rozwiazan nic lepszego nie wymyslisz z toamto a po kablu jest badzo dobry
bierz od kolegi tak tu, to ci wgra toamto jakie chesz
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=20998
tego ac51u ustaw jako ap po kablu na innym kkanale i bedzie wsio hulac jak zloto

Połączony z 06 luty 2017 16:43:02:
a na upartego jescze sygnal 5gz mzoesz odebrac nim i po kablu do n18u przekazac bo n18u nie ma 5 ghz
Edytowany przez jurekk dnia 06-02-2017 16:43
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 29

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,364,631 unikalnych wizyt