19 Kwietnia 2024 19:00:18
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.141.244.201
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by kille72
THE_CD
Pojawiła się w najnowszej wersji 2017.2 kompilacja dla Tenda AC15.
Mam nadzieję też że będzie wersja AiO do niego.

Może ktoś coś więcej napisać na temat tego routerka ?
Czy wszystko działa poprawnie, jakieś problemy z pracą na tomato...
Będę wdzięczny za wszelkie info.
Hell Yeah...
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Gear setup:
NETGEAR WNR3500L
Powered by Tomato ND USB Mod with K2.6
 
jurekk
nie będzie AiO - po prostu się nie mieści tam tylko 16 mega flashu - resztę usług poprzez ng entware by trzeba bylo dodać.
ma 3 tylko lany i tylko jedno usb
cena na aliexpres ponize 80 usd stanowi ciekawa alternatywe - bo to router arm i dwa radia ma i zewnetrzne anteny i dwa zakresy radia
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
TripDealers
Witam Cię @kille72,

Asus RT-N66U jest obsługiwany przez Twoje kompilacje ?

Czy trzeba czekać na @shibby'iego?

~~open vpn etc...
 
djwujek

Cytat

TripDealers napisał(a):

Witam Cię @kille72,

Asus RT-N66U jest obsługiwany przez Twoje kompilacje ?

Czy trzeba czekać na @shibby'iego?

~~open vpn etc...


Poczytaj pierwszy post to będziesz wiedział
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
johnny86
czy planujecie wydanie wersji pl?Smile
 
kille72

Cytat

johnny86 napisał(a):

czy planujecie wydanie wersji pl?Smile


Ja nie planuję.
 
joks
szybkie pytanie wykupiłem sobie VPN i skonfigurowałem nawet działa za 1 razem Wink i wszystkie komputery maja już inne IP ale:

dostałem od tego dostawcy VPN-a również adres jego DNS czy muszę to również zmienić? obecnie korzystam z rozwiazania DNSSEC + DNSCrypt-proxy Soltysiak w opisie dostawcy VPN coś tam piszę o możliwości dns leak i dlatego zaleca swoje a ja nie wiem co jest bardziej bezpieczne jego dns czy dnssec + dns crypt
 
qwerty321

Cytat

TripDealers napisał(a):

Witam Cię @kille72,

Asus RT-N66U jest obsługiwany przez Twoje kompilacje ?


Kille robi tylko na routery z procesorem ARM. Buildy shibbiego powyżej v.132 są wszystkie skopane jeżeli planujesz bardziej zaawansowane ustawienia. Ja powoli przechodzę na routery z ARM-ami. Szkoda tego N66 w sumie.

Połączony z 18 lipiec 2017 12:41:43:

Cytat

johnny86 napisał(a):

czy planujecie wydanie wersji pl?Smile


Oby takiej nie było :-) Wychodzą potworki językowe, a znajomość angielskiego jest podstawą dla kogoś kto pretenduje być administratorem sieci.

Połączony z 18 lipiec 2017 12:49:18:

Cytat

kille72 napisał(a):

Ja nie planuję.


I bardzo dobrze :-)

Ale jestem po testach. Twój 2017.2 i instalacja z R7000 + kilka N18U plus kilka switchy D-link 1210 smart switch.
Zrobiłem wielokrotne VLAN-y, trunking 802.1q między routerami, przechodząc przez switche zarządzalne tymi trunkami, dzieląc segmenty. Osobno sieć kamer, voip, data. Zaawansowana sprawa.
Do tego na R7000 są 2 serwery OpenVPN Tap i Tun.
WSZYSTKO DZIAŁA !!!!!!!!
To jest wreszcie tomato od 2 lat, które działa :-)
Edytowany przez qwerty321 dnia 18-07-2017 12:49
 
kobrawerde

Cytat

Oby takiej nie było :-) Wychodzą potworki językowe, a znajomość angielskiego jest podstawą dla kogoś kto pretenduje być administratorem sieci.


...hmmyy nie wiem co powiedzieć :-) ..... gdyby jeszcze miało to wpływ na poprawną pracę danego oprogramowania ...to OK ! w większości nie jesteśmy programistami i ostateczną decyzję podejmuje właśnie fachowiec ...ale taka wypowiedź... z tych co to uważają że witryny sklepowe w Polsce też powinny być po angielsku bo wkońcu predendujemy do europejskich narodów ...to mi ręce opadają. I muszę tu zaznaczyć iż sam używam Tomato w wersji angielskiej .. i pewnie nie przeszedł bym na PL ale to mój wybór !..mimo że angielskiego prawie nieznam :-)... są jednak translatory itp. A czy Tomato jest tylko dla administratorów sieci ?... Nie to nie ...i tyle w temacie decyduje o tym programista ...
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
Tasiorsa
Mnie język ENG nie przeszkadza bo cale zycie tak Tomato uzywalem ale...namawialem ludzi wielokrotnie na router z Tomato tlumacząc że stabilny przejrzysty itd i często padało pytanie. A po polsku jest? Myślę że jakby opracować system tlumaczeń to wspólnymi silami takowe tlumaczenie by szybko powstało. Kto by chciał to by używał gdyby był wybór języka z GUI. Może pomyślcie o tym a o tlumaczy się nie martwcie - znajdą się :-)
 
qwerty321
Nie tylko branża IT, programowanie czy ogólnie kierunki techniczne wymuszają znajomość angielskiego. Nie ma dokumentacji po polsku. Nawet jak chcesz podnosić kwalifikacje zawodowe to musisz oglądać tutoriale, które są tylko po angielsku. Niczego nie poszukasz bardziej zaawansowanego. Po drugie tłumaczenie na siłę rodzi potworki językowe, które nic nie znaczą, a wprowadzają w błąd.
Cały czas mówimy o bardziej zaawansowanych rzeczach niż wykonywanie prostych zawodów.

Połączony z 18 lipiec 2017 14:50:46:

Cytat

Tasiorsa napisał(a):

...namawialem ludzi wielokrotnie na router z Tomato tlumacząc że stabilny przejrzysty itd i często padało pytanie. A po polsku jest?


Jak takie pytania zadają to im menu po polsku zdecydowanie nie pomoże :-)

"Trasownik Asus z Pomidowem przez Kille" :-)
Edytowany przez qwerty321 dnia 18-07-2017 14:52
 
overflow2
No akurat tłumaczenie słowa Router raczej jest zbędne, każdy wie co to jest, chociaż prawdopodobnie większość nie wie jakie ma zadanie w sieci.

Wybór języka mógłby być, mi akurat jest on zbędny, ale zawsze znajdzie się ktoś kto woli po polsku. Teraz w dobie ARM, gdzie zazwyczaj flash jest duży nie powinna to być aż tak bardzo zawalająca miejsce funkcjonalność.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
kobrawerde
Raczej nie przekonamy się do swoich racji ..jak PO i PIS ...heh :-) :-) ... ja uważam że każdy powinien mieć możliwość wyboru to takie demokratyczne ...a to słowo takie dzisiaj popularne :-).... i nikt nie powinien niczego narzucać ...czytaj wyżej ...mimo niezaprzeczalnie poprawnych i rzeczowych przykładów
pozdrawiam!
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
b3rok
Ale się offtopic zrobił... Żeby zamknąć temat tłumaczeń - kiedyś chyba shibby pisał, że budowa/struktura Tomato jest taka, że zrobienie multilang, czy wersji PL jest upierdliwe i czasochłonne. Tez uwazam, że lepiej jak jest wybór, niż wskazywanie na jedno "słuszne" rozwiązanie, ale niestety taki "urok" Tomato.

Co do "potworkowatosci" tłumaczeń - nie zgodzę się. Oprócz Tomato, używam rowniez Openwrt Gargoyle by Obsy i nie mam zastrzeżeń do spolszczenia ==> jak ktoś chce polski język na alternatywnym oprogramowaniu to polecam właśnie Gargoyle.
Edytowany przez b3rok dnia 19-07-2017 05:34
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
sszpila

Cytat

sszpila napisał(a):

Panowie.
Jak wygląda sprawa QOS? Działa? Ostatnia wersja z poprawnie działającym QOS to Tomato by Shibby v132. Na RT-AC56U oczywiście. Można już robić upgrade czy jeszcze za wcześnie. Dla mnie must have w tomato to openvpn i oczywiście QOS.


Ktoś ? Coś ? Waham się z przejściem z Shibby v132 bo wiąże się to z przeoraniem routera i ustawiania wszystkiego od nowa. A mam klika routerów spiętych VPN ze mną i średnio mi się uśmiecha konfigurować wszystko od nowa a później się okaże że QOS nie działa.

Pozdro
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
pedro
QOS w 2017.2 działa.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
sszpila

Cytat

pedro napisał(a):

QOS w 2017.2 działa.


Dzięki za info. W takim razie w piątek czeka mnie mała rewolucja Smile
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
joks
https://www.dobreprogramy.pl/SambaCry-uderza-w-dyski-sieciowe-i-Twoj-NAS-moze-juz-miec-furtke,News,82263.html

czytal juz to ktos? jak z podatnością samby w naszym tomato? w changelogu killera pisze ze mamy sambe 3.6.25 + patche ale nie napisane jakie to patche :/ a w artykule podane jest ze wszystkie samby starsze od 4.6.4/4.5.10/4.4.14 są na atak ten podatne. jak by ktos mogl sie wypowiedziec czy nasze tomato killera jest podatne na ten atak bo shibby ma starsza wersje wiec tam chyba na 100% jest ta dziura
 
sszpila

Cytat

sszpila napisał(a):

Cytat

pedro napisał(a):

QOS w 2017.2 działa.


Dzięki za info. W takim razie w piątek czeka mnie mała rewolucja Smile


Upgrade zrobiony. Ok 1.5h klepania z palca i sprawdzania czy wszystko działa. VPNy działają, QOS działa w miarę poprawnie, jestem happy Wink
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
krzych
kille72 czy jest jakaś szansa w niedalekiej przyszłości na dodanie do tomato wsparcia dla IPSec (server/client). Wiem że można to już teraz odpalić "ręcznie", ale chodzi mi o zakładkę w GUI, jak pozostałe VPN-y.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,174,041 unikalnych wizyt