29 Marca 2024 12:03:29
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.91.17.78
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by kille72
PiotrC
Coś w wersji 138.8 jest zmaćkane. Po pierwsze, po 48 godzinach (mniej więcej) wersja VPN była uprzejma zawisnąć. Radia działały i rozgłaszały SSID, ale hasło się zmieniło i nie można było się do sieci podłączyć. Po drugie, Midnight Commander 4.8.17 startuje 5 sekund i nie ma subshella.
Trzymam logi na USB, więc przeżywają reboot. Otóż, od momentu zwisu w logach nic się nie zapisywało.
Asus RT-AC68U
 
kille72
To nie wersja 138.8, gwarantuje Ci, ten problem byl juz na 68U wczesniej:
https://openlinksys.info/forum/viewth...pid=159313

MC dzialal z subshellem ash po dadaniu patcha do Busyboxa, wypuscili nowa wersje MC i juz nie dzialal subshell i start byl dluzszy. Wiec cofnelem sie z tym patchem bo nie dzialal w najnowszej wersji. Rozwiazanie to instalacja pelnego bash'a i dopisanie export SHELL=/opt/bin/bash w pliku profile.
 
Steel_Rat
Ten problem pojawia sie wcześniej. Niestety ciężko mi powiedzieć od której wersji tomato. Chyba v138.

A jesli chodzi o mc i subshell to potrzebne są dodatkowe wpisy w profile. Na forum było to poruszane.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
kille72
Moze nowy Busybox 1.25 dodany w v138??? Ja takich problemow nie mam i nie mialem na AC56U. @PiotrC, zejdz do v137 i zrob test przez pare tygodni.
 
PiotrC

Cytat

kille72 napisał(a):
Moze nowy Busybox 1.25 dodany w v138??? Ja takich problemow nie mam i nie mialem na AC56U. @PiotrC, zejdz do v137 i zrob test przez pare tygodni.
Ciekawe, bo jeszcze w wersji 138.6 było OK (przynajmniej zwisów nie zaliczałem). Potrzymam 138.8 jakiś czas, żeby zobaczyć, jak często zwisa i wrócę do 138.6.

Cytat

Steel_Rat napisał(a):
A jesli chodzi o mc i subshell to potrzebne są dodatkowe wpisy w profile. Na forum było to poruszane.
A nie prawda. W wersji 138.6 jeszcze wszystko działało OK.
Asus RT-AC68U
 
kille72
Á propos zwiech: nie tylko Ty je miales na AC68U, inni uzytkownicy mieli zwiechy na czystej v138 tez...po prostu u Ciebie jeszcze nie wystapila wczesniej.

Á propos MC: zgadza sie, bo w 138.6 byl jeszcze patch a w 138.7 zlikwidowalem go updatem Busybox do 1.25.1 https://bitbucket.org/kille72/tomato-...74d16336fd bo nie dzialal z najnowszym MC, dziwne ze z jedna wersja dziala z inna juz nie, wydaje mi sie ze musza cos kombinowac z subshellem...nie testowalem wiecej bo mnie to wkurza, dodalismy patch dzieki Tobie i wszystko bylo dobrze, nagle nowa wersja MC i klapa...wgralem teraz pelen Bash w entware-ng i wszystko smiga, ignoruje ten maly bug na razie bo jest prosty workaround.

Połączony z 14 grudzień 2016 20:46:45:
Kompiluje wlasnie wersje 138.9 dla ARM. Cala lista zmian i linki do plikow w 1 poscie tematu. Obrazy dla wszystkich 10 routerow ARM beda najpozniej jutro.

Cytat

138.9
- OpenVPN: updated to 2.3.14
- tor: updated to 0.2.8.11
- QoS: Fix inbound QoS problem (transmission control)
- Make browser caching much longer
- Heavily increase caching of static assets like CSS, SVG, GIF, PNG, JPG, etc...
- Simplify handling + enable caching for favicon.ico
- nginx: updated to 1.10.2
 
JFH
od kilku dni testuję 138.9-kille72- K26ARM USB AIO-64K na N18U, działa bdb Smile
 
pedro
No to można openvpn 2.4.0 dorzucić do następnej kompilacji Wink
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
kille72
Jak wroce z urlopu to dodam ;-)
 
VRx
Czy może ktoś sprawdzić na 138.9 czy w Advanced > DHCP/DNS > zaznaczenie "Use received DNS with user-entered DNS" działa w ogóle?
Wydaje mi się, że na 138 by shibby wpisałem swoje DNSy w konfigurację manualną i po zaznaczeniu router w Overview pokazywał zarówno ręcznie ustawione jak i te od dostawcy netu. Tutaj zaznaczam i pupa. Widać tylko te ustawione ręcznie w Basic conf.
Co ciekawe jak zostawię tą opcję zaznaczoną i w Basic zmienię DNS na auto, to pokazuje mi te wpisane ręcznie i te od dostawcy, ale nie widać pól DNS 1 i DNS 2 Smile
2x Asus RT-AC56U: v1.28 ARM-138-EN K26 AIO

Asus RT-N12: v1.28 MIPSR2-128-EN K26 Mini
 
kille72
Dziala, w nvram jest poprawnie w Overview pokazuje te ktore dopisales manualnie:



wan_get_dns=37.x.0.27 37.x.0.29
wan_dns=8.8.8.8 8.8.4.4


Połączony z 09 styczeń 2017 22:49:21:

v138.10 ARM

Skompilowalem nowa wersje ARM, zapraszam do testow...

*Wiem ze po restarcie routera nie sciagaja sie listy w AdBlock, trzeba albo nacisnac na guzik Save lub poczekac do godziny 01.00, nie potrafie rozwiazac tego problemu. Rozmawialem z @shibby i ma na to rzucic okiem. Bedzie to pewnie rozwiazane w v139.
 
omegaxx
Mam pewne obawy co do "nieudokumentowanych" podatności twojej kompilacji. Pierwsza sprawa to dwa dni po wgraniu wersji 138.9 została przycięta i to mocno sieć (1/3 stron WWW była niedostępna plus serwery ORGIN BATLENET WOT) przez mojego operatora ze względu jak to się wyrazili na zawirusowanie któregoś z komputerów co skutkowało bardzo dużym ruchem ode mnie i to na wszystkich portach (informacja od konsultanta). Zalecili sprawdzić wszystkie komputery w sieci, problem tylko w tym że za routerem z tomato stoją dwa z płatną wersją NOD32. Po "wyczerpujących" zapewnieniach że u mnie wszystkie komputery są sprawdzone przywrócili pełną funkcjonalność i wszytko prawie wróciło do normy. Mianowicie ciągle miałem problem z ORGIN nie mogłem zalogować się do własnego profilu i tu na krótko pomagał restart TOMATO. To mnie naprowadziło na niedawno wykonany "upgrade" na swoim routerze i bardzo ukierunkowane (wybiórcze) niefunkcjonowanie serwisów. Przywrucenie wersji 132 momentalnie rozwiązało wszystkie problemy. Minęły dwa tygodnie, komputery te same, problemów brak tylko Tomato starsze. Powiem szczerze za żadne skarby nie zalecam tej kompilacji. Z tomato mam do czynienia 6 lat, bardzo cenię sobie jego bezpieczeństwo i funkcjonalność dlatego wolę zostać przy sprawdzonej wersji.
Pozdrawiam
 
kille72

Cytat

omegaxx napisał(a):

Mam pewne obawy co do "nieudokumentowanych" podatności twojej kompilacji.


Wszystko jest dokumentowane i jest dostepny kod zrodlowy: https://bitbucket.org/kille72/tomato-...ommits/all.
Moje kompilacje sa bazowane na wersji 138 (DualWAN) by Shibby i musze powiedziec ze masz wielkiego pecha ze 1/3 stron byla niedostepna, moje kompilacje testuje juz sporo osob i nikt nie mial takich problemow jak Ty. Wyczysc NVRAM i na 100% bedzie dzialac!

W Wersji by Shibby 138 DualWAN jest pare problemow, wiec nie wgrywaj wersji 132 zeby porownac do mojej kompilacji, tylko wgraj wersje 138!

Mam w sieci 12 urzadzen i zero problemow, uptime po pare tygodni od wersji do wersji, odpalony serwer OpenVPN, Transmission, Samba, FTP, Nginx, AdBlock, Bandwidth Limiter i wszystko pieknie dziala!
 
majkel152
to ja wezmę na n18 wrzucę jak go przetrę z kurzu, zobaczymy co tam namodziłeś Grin
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
mosfit
@omegaxx to ze wróciłeś do v132 i problem znikł , nie znaczy że v138x są skopane . Ja aktualizuję prawie każdą nową wydaną przez @kille72 , i nie mam żadnych problemów . Wrzuć jeszcze raz v138,9 wyczyść nvram przed i po wgraniu , zrób reboot i zobacz czy problem się pojawia dalej .
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
SEpuLT
R7000 kompilacja K26ARM-138.10-AIO działa bez zarzutu. Zresztą wcześniejsze by @kille72 również.
Netgear R7000 Zawsze najnowsze FreshTomato AIO
 
omegaxx
Widzę poprzednio wyraziłem się mało precyzyjnie.
Więc 22.12.2016 zrobiłem aktualizację na N18U z wersji 138
Do Świąt 24.12 było wszystko OK przynamniej nie zauważyłem nic niepokojącego. Problemy zaczęły się w święta. Mam zwyczaj że na FIREFOX mam ok 40 stron z różnych dziedzin otwierane (taka prasówka do poczytania) i tu ok 10 serwerów przestało być dostępnych... Początkowo ignorowałem temat, ale problem następnego dnia nieustał, doszło do tego brak komunikacji z serwerami WOT, ORGIN. Po puszczeniu dziesiątek pingów tracertwó obszedłem problem przy pomocy puuty i proxy do innego zaprzyjaźnionego routera z tomato. 27.12 po przerwie świątecznej operator poinformował mnie że łącze plus część serwerów została przez niego zablokowana ze względu na atak z mojego IP właśnie na te serwery stąd właśnie niedziałające strony WWW. Tak jak pisałem usunęli ograniczenia po całym dniu negocjacji. Wszystko wróciło do normy poza ORGIN który uparcie nie mógł nawiązać połączenia po https z moim kontem. Problem natychmiast ustąpił po przejściu na 132 oczywiście z czyszczeniem nvram po wcześniejszym całym dniu walki z tym jednym problemem i kilku telefonach do operatora . Kończąc absolutnie nie mam nic do wersji 138 gdyż takowa była na tym routerze praktycznie od początku wydania i dla moich potrzeb sprawowała się dobrze. Opisany problem z 138.9 wystąpił praktycznie natychmiast po wgraniu (2 -3 dni). Istnieje możliwość że sprawcą było coś innego, ale tak jak napisałem niewytłumaczalnym dla mnie jest fakt blokowania lub przekierowania serwera ORGIN którego ewidentnie był sprawcą był mój router. Od dwóch tygodni tak jak zresztą poprzednio wiele lat w tej konfiguracji sieci z tomato problemów nie ma. Stąd mój wpis, który raczej należy traktować jak bugreport.
Pozdrawiam
 
kille72
Tak serio to mysle ze twoj provider mial problemy i nawet Ci o tym nie powiedzial. Zbieg okolicznosci ze akurat to sie stalo po wgraniu mojej kompilacji. Za malo testowales, wgraj 138.10, wyczysc NVRAM i zobacz jeszcze raz czy wszystko dziala Smile Jak nie dziala to pokaz cos co udowadnia wine mojej kompilacji, zeby nie wygladalo na FUD.

Aha, mysle ze miales wirusa/trojana/lub robaka na ktoryms z kompow, lub ktos sie wlamal do sieci, bo jak to sobie wytlumaczysz ze byl atak z Twojego IP?
 
jurekk
kompilacje kille72 działają ok. Problem jest w tomato akurat na mój tylko 137 i 138 jest wersja, U mnie to objawia sie problemami ze sterownikiem usb3 oraz cos nie chce wykrywać sieci jak sie go uruchamia a poza tym pewnie takie same oszybki jak i na kazdy inny router w wersji 138
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
SEpuLT
@kille72 Kiedy 138.11? Widzę, że Ty już na niej fruwasz Smile.
Netgear R7000 Zawsze najnowsze FreshTomato AIO
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 18

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,441,242 unikalnych wizyt