05 Maja 2024 21:16:29
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [24]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.135.224
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
przekierowanie portów
kobjac
Jestem na WRT54GL i mam tomato Version 1.04.0944. Pozstawiona jest na tym sieć 30 kompów ze wpisanymi statycznymi adresami przydzielanymi przez DHCP, wszystko na kablu wifi używam tylko do swojego laptopa.
I tu problem bo albo ja coś żle robie albo pomidorek daja popalić, a już mam dość prób więc szukam pomocy madrych ludzi. Problem jest gdy chce przekierować port. Jeśli to robie dla całej sieci w w Triggered Port Forwarding i sprawdzam programem port detective to mi pokazuje że port zamknięty i jest to prawda bo inni w sieci sprawdzają to przez serwery gier. Jeśli to robie tylko dla swojego adresu IP czy dla jakiegoś innego w sieci adresu IP w zakładce Basic Port Forwarding to port detective i serwery gier dokładnie to samo pokazują - port zamknięty. I co ciekawe każdy port jaki próbuje otworzyć to mam zamknięty w tym programie i na serwerach gier. Poszedłem nawet dalej i zmieniłem router bo mam dwa i też to samo. I tu pytanko co robie źle, jeśli ktoś mógłby pomóc. Dzieki
Edytowany przez kobjac dnia 10-02-2007 18:47
Gwarek
 
mescator
Robisz dobrze. Tylko byc moze nie rozumiesz tematu. Zeby port byl otwarty, to musi byc faktycznie otwarty, znaczy jakas usluga musi za nim stac. "triggered" dziala tak, ze jesli jakis komputer w LAN otworzy port wychodzacy o okreslonym numerze (trigger) to ruter otwiera okreslony zakres portow w druga strone, czyli do komputera ktory zainicjowal otwarcie. Porty takie sa otwarte wtedy i tylko wtedy, gdy polaczenie na porcie otwierajacym jest w stanie "established". Podkreslam jeszcze raz, zeby "port detective" uznal port za otwarty, ktos mu musi odpowiedziec, ruter sam z siebie tego nie zrobi, musi to zrobic komp na ktory port jest przekierowany.
W przypadku normalnego przekierowania portow, adres komputera jest podany w regule przekierowania. Ale tutaj tez musi ktos odpowiedziec na testowanym porcie, zeby port detective uznal go za otwarty.
---
Asus RT-16N 1.28.0000 MIPSR2-101 K26 USB VPN
WRT54Gv3.1/ 1.28.0005 099V ND VPN
 
kobjac
ale jak wytłumaczyć że serwery gier nie odpowiadają to mnie niestety martwi. To nie tylko ja testowałem. Teraz ja testuje detektivem ale problem powstał od użytkowników gier i im właśnie serwery nie odpowiadały na to przekierowanie.

EDIT
hm może nie rozumie i zgadzam się ale jak wytłumaczyć że serwery gier nie odpowiadają to mnie niestety martwi. To nie tylko ja testowałem. Teraz ja testuje detektivem ale problem powstał od użytkowników gier i im właśnie serwery nie odpowiadały na to przekierowanie.
Edytowany przez robsonn dnia 11-02-2007 13:00
Gwarek
 
mescator
Prawde powiedziawszy to ten triggered port forwarding byl dla mnie zawsze dziwny, bo dziala tu zasada kto pierwszy ten lepszy. Jesli jeden uzytkownik otworzy port zdefiniowany w regule "trigger", to wymienione porty zostana do niego przekierowane... no i klops, on bedzie grał a reszta nie...
Uzywam triggerow u siebie do przekierowania portow skype, przez co wysylanie plikow nie odbywa sie przez relaye, stad wiem, ze to dziala, ale samo rozwiazanie dla np. gier korzystajacych ze scisle okreslonych portow jest do bani, tylko czy jest wogole jakies rozwiazanie?
---
Asus RT-16N 1.28.0000 MIPSR2-101 K26 USB VPN
WRT54Gv3.1/ 1.28.0005 099V ND VPN
 
kobjac
No właśnie może ktoś ma jakieś rozwiązanie jak pootwierać porty jeśli chodzi o serwery gier. Bo port forwarding i basic port forwarding nie zdaje egzaminu. Może jest ktoś kto wymyślił skrypcik w firewalu do tego albo ktoś kto ma inny sposob. Pomocy
Gwarek
 
Yaco
Witam , ja mam wszystkie porty gier i programów wpisane w Port forwarding/basic i wszyscy grają w jędną gre bez problemu. W triggered nie mam nic wpisane ani jednego portu
WRT54GL v 1.1
DI-707P, DES-1005D, DES-1008D
Tomato v1.23.8515 RAF ND
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/
 
mescator
@Yaco, a jak to niby wpisales, skoro w basic wpisuje sie przekierowania typu WAN:port -> LAN:IP:jakis_port ?
Edytowany przez mescator dnia 15-02-2007 21:41
---
Asus RT-16N 1.28.0000 MIPSR2-101 K26 USB VPN
WRT54Gv3.1/ 1.28.0005 099V ND VPN
 
kobjac
No więc okazuje się że jeśli jest wpisana jakakolwiek linijka a nawet 1 literka w skrypcie firewala, to tomato w wersji 1,04 nie reaguje na inne ustawienia np przekierowanie portów w basicu. Przynajmniej u mnie na wrt54gl tak się podziało. Nie wiem czy to wina tej wersji oprogramowania czy kazda wersja ma to samo
Gwarek
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,590,301 unikalnych wizyt