19 Kwietnia 2024 16:30:01
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.19.31.73
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Ciekawy problem z pingiem na modemie LTE :)
NeoX
Hejka,


Ostatnio testuję ciężko pakiet T-Mobile No Limits dla firm. Być może zastąpi on aktualnego dostawcę internetu do firmy, w której pracuję.
Generalnie łącze wygląda obiecująco, transfer rzeczywiście około 50Mb/20Mb, póki co w ramach testu przewalam po 50GB dziennie i nic nie zwolniło Wink

Mam natomiast dwa stosunkowo dziwne problemy.

1) Gdy podłączę zewnętrzny modem do routera (E3372), to nie działa ping na routerze Smile Co ciekawe, internet jest, pingi z urządzeń podłączonych do sieci dochodzą bez problemu.
Natomiast gdy próbuję wypuścić pinga z routera - kaplica, nie dochodzi. Sam adres IP jest rozwiązywany poprawnie, więc to nie problem z DNSem. Próbowałem nawet wymusić interfejs dodając parametr -I do pinga, ale też nie pomogło Grin Wygląda to na bug w firmware :>

2) Kiepska prędkość po VPNie Sad
Z routera poprzez OpenVPN podłączyłem drugą lokalizację. LTE ma prędkości 50Mb/20Mb, w drugiej lokalizacji jest łącze kablowe 50Mb/10Mb. I zupełnie nei wiedząc czemu, po FTP transfery są 20Mb download (od LTE do Kabla), 4Mb upload / (z kabla do LTE). Jakiś pomysł co może być przyczyną?
Dodam, że w speedtescie wyniki zawsze są na maksa.
 
kille72
1. Dziwna sprawa...jaka wersja Tomato?
2. Moj dualcore AC56U (1000 MHz x2) wyciaga srednio 22-25 Mbps przez VPN, lacze 100 Mbps, poprostu za slaby procek...
 
NeoX
1) Najnowsza Wink RT-N18 AIO
2) Przy LTE jest RT-N18U, a przy kablu stoi AC68, wydaje mi się, że chyba mają w miare mocne procki. To chyba nie to, chociaż może...Bardziej myślę, że to problem z łączami pomiędzy operatorami ale dziwne dla mnie, że tylko w jednym kierunku
 
kille72
100% za slaby procek! Robilismy testy Tomato na 800-1400 MHz. Popatrz np. na taki OVPNbox z Celeronem Dual Core, wyciagnie 600Mbps. Pisza:

Cytat

Guide to install OpenVPN for Tomato
The majority of consumer routers are too weak to handle the encryption algorithm that we provide.
If you wish to get better internet speed than 10-20 Mbit/s, we recommend OVPNbox.

https://www.ovpn.se/en/guides/tomato

Cytat

Encrypts up to 600 Mbit/s
The OVPNbox is equipped with an Intel Celeron 1037U processor and is, according to OpenSSL speed tests, capable of encrypting traffic up to 600 Mbit/s.
The OVPNbox has 2 GB of RAM and an 8 GB hard drive.

https://www.ovpn.se/en/box
 
Steel_Rat
Ac68 i Ac56 maja te same procesory. Osiągi powinny być takie same. RtN18 jest podobny procesor jak powyżej tyle, że jeden rdzeń.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
NeoX
Hmm no ciekawe to co mowicie.

Bo wyższy transfer (LTE->Kabel) jest od słabszego routera do mocniejszego (RT-N18U -> RT-AC68). Natomiast w drugą stronę (Kabel->LTE) jest wlasnie od mocniejszego do slabszego (RT-AC68 -> RT-N18U).

Zrobię jeszcze test z ciekawości bez VPNa, bezpośrednio na FTP.

A z pingami nie macie pomysłu co to może być? :/
 
PiotrC

Cytat

NeoX napisał(a):póki co w ramach testu przewalam po 50GB dziennie i nic nie zwolniło Wink
To poczekaj, aż osiągniesz limit tego "Internetu bez limitu". W Orange to jest 500GB.

Cytat

NeoX napisał(a):
2) Kiepska prędkość po VPNie Sad
Daj sobie komendę Top w trakcie testów transferu - spokojnie zobaczysz 50% obciążenia procesora.
Asus RT-AC68U
 
NeoX
Teoretycznie ani na umowie ani w regulaminie nie ma nic a nic o limicie :>
Dlatego mówię, teoretycznie...

Zrobiłem, na obu routerach łącznie podczas testow jest 20% wykorzystania procesora. Sam klient OpenVPN ma 10% :/
 
kille72
Problem OpenVPN:

Cytat

The current version of openvpn (2.x series) is a single-threaded program on every platform. There are advantages and drawbacks to this . The main advantages are simplicity of the code and robustness. The main drawbacks are the fact that it does not scale very well on modern
multicore/multithreaded CPUs. There is currently a discussion ongoing about how openvpn 3.x can be made more scalable (i.e. multi-threaded etc).

Currently your only option is to run OpenVPN on a more powerful device (x86).
 
maciej2
Wygląda, że modem blokuje ping. Podłącz go do Pc i sprawdź ustawienia.
VPN też możesz sprawdzić przez PPTP
ASUS RT-AC66U v B1 - Asuswrt-Merlin
ASUS WL-500gP v2 - FreshTomato
 
PiotrC

Cytat

NeoX napisał(a):

Teoretycznie ani na umowie ani w regulaminie nie ma nic a nic o limicie :>
Dlatego mówię, teoretycznie...
To ciekawe - daj znać, przy jakim transferze Cię zaczną ciąć, bo wydaje mi się niewiarygodne, żeby pozwolili w słabej w końcu infrastrukturze sieci komórkowych stawiać serwer torrentów bez żadnych ograniczeń. Zwłaszcza, że jak napisałem Orange reklamował usługę jako "bez limitów", a prędko się okazało, że limit, jak najbardziej jest.

Cytat

NeoX napisał(a):
Zrobiłem, na obu routerach łącznie podczas testow jest 20% wykorzystania procesora. Sam klient OpenVPN ma 10% :/
Przyszło mi jeszcze jedno do głowy - sprawdź inne porty niż standardowy, ewentualnie sprawdź też protokół TCP. Może tak po prostu tną?
Asus RT-AC68U
 
NeoX
Przy T-Mobile jestem poki co pozytywnie zaskoczony, przemielilismy przez 2 tygodnie prawie 1TB ruchu łącznie i nic nie zwolniło. Z downloadem bywa u mnie roznie, od 30 do 70Mbit ale upload praktycznie zawsze powyzej 16.
Nie jest źle (chyba Wink)

Dzieki za podpowiedz z tym PPTP, sprawdze w weekend i dam znac Smile
 
Manieck
A jaka to oferta w T-Mobile?
 
pedro
W pierwszym zdaniu masz napisane... :|
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,170,631 unikalnych wizyt