28 Kwietnia 2024 23:16:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.116.62.45
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
wl 500gp i czulość
leonzawodowiec8
chce kupic wl 500gp i postawic jako klient z racji slabego syganlu jaki do mnie dociera potrzebuje radia o jaknajwiekszej czulosci moj wybor padl na wrt54gl ale uzysklaem info ae ten asus ma lepsza czulosc (usb też niezła rzecz... Smile )
?
ale http://forum.openwrt.org/viewtopic.ph...hp?id=8288

i jak jeśli to prawda co podaje producent to rzeczywiscie czulosc na poziomie -94db przy 1mb/s jest super ale powyzszy post świadczy ze może nie jest tak różowo.....?
dla uzupełnienia dodam ze chce uzyc openWRT
czy ktos uzytkuje tego asusa wl 500gp przy skrajnie niskim poziomie sygnału? to prosze o odpowiedz....
a i jak z wgrywaniem softu alternatywnego do niego ?
nie ma problemów? można trafic na jakas wersję wl500gp która nie bedzie kompatybilna z open wrt z tabeli obsługiwanego sprzętu nic takiego nie wynika ale życie różnie pokazuje prawda? Smile
 
niegowic
nie wiem jak jest z czuloscia na ASUSie do moich zastosowan wystarcza i sprawdza sie wyśmienicie. Ustawiony jest w trybie klient.. i dziala jako router.. Możliwosci konfiguracji sa ogromne. Nie ma problemu z obsługa OpenWRT. Trzeba jednak wiele samozaparcia gdy cos z niewiadomych przyczyn nie dziala tak jakbysmy chcieli. Przynajmniej podstawowa orientacja w linuxie niezbedna. USB dziala i rozne urzadzenia mozna do niego podpiac. A nie mozesz zastosowac lepszej anteny? Sygnal sie poprawi i nie bedzie Ci potrzebna wieksza czulosc. Wg mnie to jest najlepsze rozwiazanie w Twojej sytuacji(przynajmniej na podstawie tego co napisałeś). Pozatym jest jeszcze taka opcja ze mozesz wymienic karte miniPCI jaka jest w ASUSIE na mocniejsza nie wiem jakies saneo czy cos. tez jakies rozwiazanie..
 
arteq
w openwrt 0.9 poprawiono wydajnosc wifi
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
leonzawodowiec8
hmmm..... sęk w tym ze ze antenę mam i to 24db ....czyli zakup większej jest już nieopłacalny......(około 400zł za 27 wole wyda ckase juz na sprzęt-> ruter) a sygnal mam na skraju czulosci mniej wiecej -85 db wiec kazdy db jest na rangę złota.........

mam prosbe gdybyscie mogli napisac na jakim poziomie sygnalu np. w w trybie klient wl500gp wyciaga mb/s ??
np. przy -80db ktos ta wyciaga przepuśćmy 5mb/s.....

to dla mnie ważne w ten sposób mogłbym zorientowac sie co do czulosci tego radia ....z dreugiej strony jednak jesli bedzie roznica w odbieranym sygnale....o 20db wzgledem innych.... ruterów to co z tego ze je taki czuły jak inny ruter taki sam syganl odbierze jako siloniejszy (gdybym byl zlosliwy to bym nawet posądził te wysoką czułość o własnie taki chwyt...)

2. jest gdzie sopisane jak zmienic te karte minipci a raczej jakie są kompatybilne? Smile

3.słowo wydajność (ze polepszono w wersji 0.9 ) nie oznacza wiekszej czulosci ewentualnie szybkość lub radzenie sobie z duzymi pakietami danych...... co w moim przzypadku....Sad
Edytowany przez leonzawodowiec8 dnia 10-02-2007 00:33
 
Geezer

Cytat

niegowic napisał/a:
... jest jeszcze taka opcja ze mozesz wymienic karte miniPCI jaka jest w ASUSIE na mocniejsza nie wiem jakies saneo czy cos. tez jakies rozwiazanie..


Karty SANEO są na rynku od 150 do 400 PLN/szt. ale ciekawe czy pobiegną na OpenWrt lub sofcie Olega (może być problem ze sterownikami)

Nigdzie nie znalazłem w sieci info jakie MiniPCI byłyby najlepsze do włożenia do ASUSa Sad
 
arteq

Cytat

Geezer napisał/a:

Cytat

niegowic napisał/a:
... jest jeszcze taka opcja ze mozesz wymienic karte miniPCI jaka jest w ASUSIE na mocniejsza nie wiem jakies saneo czy cos. tez jakies rozwiazanie..


Karty SANEO są na rynku od 150 do 400 PLN/szt. ale ciekawe czy pobiegną na OpenWrt lub sofcie Olega (może być problem ze sterownikami)

Nigdzie nie znalazłem w sieci info jakie MiniPCI byłyby najlepsze do włożenia do ASUSa Sad


to jasne ze Atheros
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
leonzawodowiec8
ajak z jego radiem ktore jest orginalnie zamontowane? jest ok czy zaniza sygnal? i wobec tego po zmanie karty jaka wersje openwrt zainstalowac jak zmienie na atherosa bin? trx? a stery beda domyslnie? chybanie bo wersja na 500gp przewiduje chipset broadcom a nie atheros? wobec tego co dalej.
ps. niech sie ktos wypowie natemat orginalnego radia z wl500gp ?
i poda np przyklad?
 
stegano
Mam, użytkuje i jestem zadowolony. Radio jest o niebo lepsze od zintegrowanych chipsetów broadcoma.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
arteq
radio jest jak napisał stegano na karcie minipci a wiec do wymiany... jezeli jest taka potrzeba. Odrazu mówie radio w Fonerze jest o niebo lepsze. Mam odpalone 2 apeki asus i FON za sciana nie za gruba mam klienta na karcie ralink2400 i sygnał jest lepszy na ap FON, antenki standardowe we wszystkich urzadzeniach.

Co do spraw technicznych. Zmieniasz karte na Atherosa i wgrywasz bez obaw kamikaze z jajkiem 2.6 z folderu snapshots openwrt.org i smiga... bynajmniej powinno. Jest na forum oficjalnym OpenWrt watek, warto poszukac.

Codo czułosci jeszcze w RC6 to fakt radio jest skopane ale w 0.9 działa juz o niebo lepiej w koncu to final WhiteRussian.
Edytowany przez arteq dnia 10-02-2007 19:20
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
leonzawodowiec8
hmm siła sygnału nadawanego nie musi być równoznazcna z czułością ....
ale rozumiem ze 500gp jest dla mnie jako klienta najlepszy ok

kupuje...

mam nadzieje ze za jakis czas nie bede pisal postu ze nagle cos poszlo niewiadomo dlaczego nie tak i mam schrzaniaiony ruter podczas wgrywania oprogramowania alternatywnego...

a wlasnie wrt54 mozna zreanimowac wrecz z stanu smierci klinicznej a 500gp ? jest zawsze mozliwosc reanimacji tak jak wrt pin 16?
znalazlem ze jest cos takeigo i w 500gp ale nie ma takiej mozliwosci naprawy zbrickowanego rutera jak w wrt?
jakie wasze zdanie?
 
arteq
wl500gp niema jtaga, jednak zadko sie zdaze ze padnie całkowicie. Jest pin9 co aktywuje tftp. Pozatym wrtki padaja dlatego ze maja boot_wait =off w asusa jest zawsze włączone i ciezko go uwali całkowicie.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
Gerlach
Problem z czułością i zasięgiem?
Jako klienta kup używanego OvisLink-a WL 1120 lub jakiegoś jego klona z układem radiowym Philipsa.
Ja miałem linka na 6,5 km z zasłaniającym drzewem. Musiał padać bardzo gęsty śniego dopiero mi gubiło pakiety albo zrywało. Antena Parabola 20 dBi.
Po drugiej stronie był Tonze też z tym radiem Philipsa.
Niestety tych sprzęcików już nie produkują.
Za jakiś czas będę miał takiego Ovislinka z AP Tornado do sprzedania.
Na Allegro powinieneś coś znaleźć.
Motorola WR850G v.2.0 + OpenWRT 0.9-XWRT 2.75 + SB4Ls v0.3e03
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 16

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,420,122 unikalnych wizyt