06 Maja 2024 17:56:45
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.85.33
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Tomato - problem z przesyłaniem plików w sieci WLAN
chrisswas
Witam, mam problem. mam w domu dwa laptopy z kartami 54 mb i jest bardzo niski poziom transferu danych pomiędzy nimi. zazwyczaj na poziomie 50 kilo bajtów. Sądzę że to wynika z jakiegoś ustawienia softwearu jeśli ktoś mógłby mi pomóc to bardzo proszę o to.

Pozdrawiam

Chrisswas
 
mopic
a na jakiej odległości testowałeś?

Pozdrawiam
MopIC
 
chrisswas
słuchaj, kompy sa w jednym 45 metrowym mieszkaniu w dwóch pokojach, ale mam zwiekszoną moc nadajnika na 200 mW więc to nie powinno wpływac. kompy pokazują moc sygnału jako znakomitą.

Troszkę mnie to niepokoi.
\Dodatkowo, jak na jednym z kompów odpale bitorenta to zabiera on strasznie dużo przepustowości i www chodzi jakby chciało a nie mogłoSmile
 
bvc
Miałem ten sam problem. Kilka tematów nizej jest o tym moj post w którym mi nie umiał nikt pomóc - wiec za pomoca prób i błędów doszedłem do tego, a bynajmniej u mnieWink

W zakłądce Advenced > Wireless zaznaczyłem WMM na Enable i No ACK tez na Enable. Trabsfer przesyłu podobnie jak u ciebie był na poziomie 50kb/s teraz targa 400kb/s od kolesia oddalonego ponad 1 kmSmile

A włąsciwie to co to jest za funkcja NO ACK do czego to?
 
mescator
dziwne rzeczy tu piszecie.....
200mW na ruterze w mieszkaniu 45m2 podzielonym scianami, niechby nawet żelbetowymi,... to nie ma uzasadnienia. Jesli sciany sa przeszkoda, to i tak nic nie da zwiekszenie mocy, bo do przeslania pliku z jednego kompa na drugi za posrednictwem AP trzeba komunikacji obustronnej. Karty w kompach tez musialyby miec 200mW zeby to mialo sens. A karty maja zwykle <= 50mW.
Sprawdzcie co jeszcze macie w okolicy na tym samym kanale i na sasiednich, czy nie ma konfliktu w eterze.
---
Asus RT-16N 1.28.0000 MIPSR2-101 K26 USB VPN
WRT54Gv3.1/ 1.28.0005 099V ND VPN
 
chrisswas
wiesz co, nie musisz komentować tej mocy routera. Po prostu podałem ją żeby uniknąć postów typu "zwiększ moc". Jest taka moc bo czasem używam go jeszcze w innym celu.

Natomiast kolega podał pewne parametry i również prosiłbym o wyjaśnienie co to oznacza!! Zwłaszcza co to jest NO ASK!

Jak ta funkcja u mnie jest wyłączona, to jeden z moich laptopów przestaje pracować w sieci!!!


Sądzę że to może być problem jakiejś drobnej konfiguracji karty na tymże kompie ale nie jestem pewny. Pozostaje jeszcze kwestia bitorenta o który mipałem poprzednio
 
mescator
moze i nie musialbym komentowac gdyby nie to, ze wszedzie, gdzie pada pytanie o moc maksymalną nadajnika pada rowniez odpowiedz, ze maksymalna bezpieczna wynosi 84mW.

szczerze, to mysle, ze wlasnie te 200mW lub cos powyzej 84mW jest powodem waszych problemow. na sasiednich postach hawk udowadnia, ze uzywanie wiekszej mocy wprost powoduje znaczne problemy z WiFi.

co do tego "NO ACK", oznacza to "brak potwierdzen". WMM to obsluga "rezerwacji pasma" dla transmisji strumieniowych. Jesli wszystko jest OK i komunikacja jest obustronnie prawidlowa, wlaczenie czy wylaczenie tych dwoch w roznych kombinacjach nie zmienia parametrow łącza. Jesli natomiast komunikacja nie jest prawidlowa, to moze wystepowac efekt, ze wlaczenie "braku potwierdzen" spowoduje dalsze wysylanie strumienia danych mimo nie otrzymania potwierdzenia odebrania poprzedniego pakietu w oczekiwanym czasie, czyli w efekcie zwiekszenie przesylu w zamian za obnizenie wiarygodnosci. Wedlug mnie przy wlaczonym "NO ACK" moze dochodzic do uszkodzenia danych (nieprawidlowe sumy kontrolne pakietow). Nie ma to specjalnie znaczenia dla transmisji medialnych bo zwykle maja wlasny mechanizm korekcji bledow ale dla kopiowania plikow sie nie nadaje.
---
Asus RT-16N 1.28.0000 MIPSR2-101 K26 USB VPN
WRT54Gv3.1/ 1.28.0005 099V ND VPN
 
qba
po co wam 200 szkoda ze 150283mW odrazu...
ja na 84mW przebijałem sie bez żadnego problemu przez 3-4 sciany w poziomie
w pionie przebiłem sie przez 2(dwie) podłogi jednak sygnał był dość słaby ale jednak w podłogach jest coś wiecej a co to nie wiem...
 
fox2plus
ja mam w domu ustawione na 84mW 2xstrop zelbet i mam bardzo stabilne polaczenie na standartowych antenach
Sprzedam domene http://high-definition.com.pl
WR850G OpenWRT+SB4Ls
WRT54GL Tomato 1.02
WRT54GL Tomato 1.04
AG-188 IFon+Betamax
fox2pluspl@sip.voipdiscount.com
55413@sip.ifon.pl
GG: 8384201
 
chrisswas
Przepraszam Cię bardzo. Miałes rację, po zmniejszeniu mocy transfer wzrósł. Przyznam się że nie sądziłem, że to będzie go blokowało. Jednakże to chyba nie wszystko. Teraz transfer wynosi ok. 1,2 Mbita i wydaje mi sie ze to dalej małoSmile

Czy jest jeszcze coś co może wpływac na transfery?

Druga sprawa, czy opcja wyboru ACK występuje również przy konfiguracji kart wlan w kompach?

Jeszcze raz sorry za zgryźliwy komentarz i prszę o dalszą pomocSmile

Pozdrowienia
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,607,705 unikalnych wizyt